سمپاشی ساس ختخوابی(Bed Bug)
نوشته شده توسط "By negindasht"   
Share/Save/Bookmark
 
سمپاشی , تضمینی , ساس , 88330133
 
ساس تختخوابی
ساس ها حشرات انگلی کوچکی از خانوادۀ cimicidae هستند، که شایع ترین آن ها cimex lectularius می باشند. این گونه از ساس ها معمولاً ترجیح می دهند از خون انسان تغذیه کنند. تمام حشرات این خانواده منحصراً از تغذیه خون گرم انسان یا حیوانات زندگی می کنند.
مشکلات بهداشتی که ساس ها می توانند بر سلامتی انسان آسیب وارد نمایند شامل؛ خارش پوست ، التهاب شدید پوستی ، اثرات روانی ، علائم آلرژیک محسوب می شود.
علائم تشخیص وجود ساس در منزل به دو عامل بستگی دارد.
1- مشاهدۀ ساس در مناطقی مانند، درزهای تختخواب ، پتوها، تشک ها و ...
گزیدگی ، ساس
2- مشاهدۀ آثار گزیدگی توسط ساس ( که معمولاً گزیدگی ساس دارای التهاب بیشتری نسبت به بشر سایر مکنده ها پشه ، مایت می باشد و همچنین گزیدگی ها به صورت نواری و پشت سر هم می باشد.
در کشورهای توسعه یافته ساس ها تا حدود زیادی به عنوان یک آفت ریشه کن شده اند. اگر چه افزایش شیوع آن را در طول سال 1995 بیشتر مشاهده می کنیم و دلیل این پدیده افزایش جمعیت و در نتیجه زیستگاه انسان می باشد، ولی به طور دقیق علت تجدید حیات ساس ها نامشخص باقیمانده است.
این حشرات از راه های مانند چمدان ، لباس های شما هنگام بازگشت از سفر ، خرید مبلمان دست دوم و ... به منزل شما وارد می شود از آن جا که تمرکز بیشتر بر کنترل آفات دیگر بوده و باعث غفلت از کنترل ساس شده و در نتیجه افزایش مقاومت به این حشره نسبت به آفت کش ها همه و همه باعث شده تا در طی هزاران سال به عنوان انگل شناخته شده ای برای انسان باقی بماند.
زیستگاهی که اصولاً ساس ها برای زندگی خود ترجیح می دهند منزل شما ، بخصوص محل خواب شما می باشد. آن ها بیشتر شب فعالیت می کنند و از خون میزبان خود تغذیه می کنند. این حشرات به اسم های مختلفی معروفند: wall louse-mahogany flat-crimson rambler- heavy dragoon- chinches and redcoat.
 ساس ها ، زندگی ، منزل شما ، بخصوص، محل خواب
 
مشخصات فیزیکی ساس :
از ویژگی های ساس بالغ رنگ قهوه ای مایل به قرمز، صاف ، بیضی و همچنین موهای میکروسکوپی در تمام طول بدن خود می باشند.
طول این حشره 5-4 میلیمتر و عرض آن 3-1.5 میلیمتر می باشد. تخم این حشرات بسیار شفاف بوده و رنگ این حشرات از رنگ روشنی شروع به قهوه ای شدن می کنند تا اینکه تخم کاملاً بالغ شود گاهی این حشره را با حشراتی مانند سوسک اشتباه می گیرند.
مراحل زندگی:
زندگی ساس ها عموماً شامل شش مرحله ( 5 مرحله نابالغ و یک مرحله بلوغ) می باشد.
آن ها در هر مرحله از زندگی پوست اندازی می کنند و در هر مرحله پوسته ای که مانند صدف روشنی می باشد را دور می اندازند. آن ها شش بار این عمل را انجام داده تا به بلوغ کامل برسند.
چرخه ، زندگی ، ساس ، سیکل
 
ساس ها از طریق ترشح ماده ای به نام فرمون و کایرومون در محل زیستگاه خود با هم ارتباط برقرار کرده و خود را برای تکثیر یا حمله آماده می کنند.
طول عمر گونه های مختلف ساس متفاوت است و این بسته به نوع تغذیه ساس ها خواهد داشت.
این حشرات در طیف های متفاوت دما و وضعیت ها مختلف جوی قادر به زندگی می باشند. این حشرات بالغ در دمای زیر 16.1 درجه سانتیگراد به خواب نیمه زمستانی فرو رفته و به این طریق می توانند مدت زمان بیشتری زندگی کنند. ساس ها در دمای 10- درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) به مدت 5 روز زندگی می کنند ولی در دمای 32- درجه سانتیگراد ( 26- درجه فارنهایت) بعد از 15 دقیقه خواهند مرد.
این نشان دهندۀ قدرت تحمل ساس ها در برابر تغییرات دما می باشد این حشرات در رطوبت کم هم زندگی می کنند و در دمای 40-35 درجه سانتیگراد 3/1 وزن بدن خود را از دست می دهند . 
 
حشرات ، خونخوار
 
تغذیه:
این حشرات عموماً خونخوار هستند ، غذای اصلی آن ها خون انسان می باشد مگر آنکه انسانی دردسترس نباشد تا آن ها شکار دیگری برای تغذیه داشته باشند ، این حشره جذب میزبان خود شده و عوامل جذب ان شامل دی اکسید کربن ، گرما و برخی از مواد شیمیایی خاص است که از بدن انسان تولید می شود.
ساس ها از طریق ایجاد دو سوراخ روی پوست میزبان خود از طریق دو لوله تغذیه می کنند، ابتدا از طریق یکی از این لوله ها بزاق خود را که حاوی مواد ضد انعقادی و بی حس کننده می باشد تزریق کرده و از طریق لولۀ دیگر از خون انسان تغذیه می کنند، این مرحله 5 الی 10 دقیقه طول کشیده که پس از آن به محل خود برگشته و مجدد در زیستگاه خود مخفی می شوند. ساس ها قادر به تغذیه در هر 5 الی 10 روز می باشند با این حال آن ها می توانند یکسال بدون غذا هم زندگی کنند همچنین در هوای سرد یکسال هم زندگی می کنند ولی در درجه حرارت بالا فعالیت و تغذیه آن ها بیشتر شده و برای 5 ماه زنده می مانند.
در پنجاه و هفتمین نشست در انجمن حشره شناسی آمریکا در سال 2009 جدیدترین گزارش ارائه شده حاکی از مقاومت ساس ها نسبت به حشره کش ها در ایالت ویرجینیا بوده و نشان داده که ساس ها بدون هر گونه تغذیه تا 2 ماه قادر به زنده ماندن هستند.
ساس ، تختخوابی
تولید مثل:
تولید مثل ساس ها ، جفت گیری از طریق تلقیح تروماتیک می باشد. از آن جا که ساس ماده هیچ اندام تناسلی را به صورت باز ندارد و در نتیجه ساس نر از طریق سوراخی که در شکم او ایجاد می کند اندام تناسلی خود را وارد بدن او می کند گاهی ساس نر تلاشی برای جفت گیری با ساس نر دیگر را هم از این طریق می کند.
فرومون به عنوان مادۀ هشداردهنده متشکل از E2 octenal و E2hexenal  می باشد، که زمانی ترشح می شود که ساس ها حمله ور شده و شروع به منتشر شدن می کنند. مطالعات نشان داده که این مادۀ هشدار دهنده زمانی ترشح می شود که یک ساس نر با نر دیگر جفت گیری کند.
گاهیC.lectulariusو C.hemipterus با هم جفت گیری کرده ولی اصولاً قدرت باروری نداشته و طبق مطالعات سال 1988 از 479 تخم تنها 1 عدد از این تخم ها بارور می شود.
 
 
 
 
سمپاشی ، تضمینی ، ساس 22147310
 
راه های مختلف ورود به منزل عبارتند از:
1- ساس یا تخم آن از طریق حیوانات خانگی و یا لباس و چمدانی که شما از مسافرت ( هتل یا بیمارستان ) به منزل شما منتقل می شود.
2- از طریق خرید مبلمان  یا لباس ( دست دوم)
3- از طریق درزهای خانه یا از طریق مجراها و یا سقف های کاذب
4- حیوانات وحشی ( پرندگان – خفاش)
5- رفتن به مکان های آلوده که از طریق لباس – کیف و یا وسایل شخصی شما به منزلتان انتقال می یابد.
ساس های ماده به همراه تخم هایشان در سوراخ های قاب چوبی تختخواب و یا در تشک پنهان می شوند. آن ها فعالیت خود را شبانه شروع کرده و به صورت گسترده پخش شده و قادر نیستند در یک نقطه باقی بمانند و وارد درزهای رختخواب و لباس ها می شوند از علائم آن ها در درجه اول گزیدگی همراه با التهاب می باشد.
ساس ها در نزدیکی شما ( تخت ، مبل ، لباس و ...) زندگی می کنند. مکان های زندگی آن ها خیلی گسترده است گاهی در نزدیکی پرندگان و جوندگان هم یافت شده و از آن ها  تغذیه می کنند این عامل می تواند باعث نقل و انتقال ساس به داخل منزل شما به حساب آید.
روش حمله ساس به انسان به دو عامل گرما و دی اکسید کربن است.
یکی از راه های جدیدی که توسط محققان کشف شده سگ های تربیت شده ای هستند که هجوم ساس ها را با  دقت 5/97% تشخیص می دهند بر اساس آزمایشات انجام شده و تحت کنترل محققان عوامل متغیر زیادی در این روش مؤثر بوده است. سگ ها در مدت چند دقیقه می توانند در کنترل این آفت نقش داشته باشند. در آمریکا در حدود 100 سگ برای پیدا کردن ساس ها استفاده می کردند.
ریشه کنی ساس:
ریشه کنی ساس ها از طریق ترکیبی از آفت کش ها و مواد غیر از آفت کش ها صورت می گیرد مقاومت ساس ها در برابر حشره کش ها از افزایش قابل توجهی برخوردار است و اثرات بهداشتی منفی در استفاده از آن ها وجود دارد. روش های مکانیکی مانند جارو کردن محل تجمع آن ها و ... توصیه می شود.
بعضی از سموم حشره کش بسیار قوی برای  ساس ها وجود دارد  ولی آژانس حفاظت از محیط زیست آن ها را برای کودکان بسیار خطرناک و به هیچ عنوان توصیه نمی کند.

نکتۀ بسیار مهم در بحث مبارزه با ساس این مطلب می باشد ، کسانی که به هر طریقی ساس وارد منزل آن ها شده بایستی بدانند که تهیه سم از سم فروشی ها و یا عطاری ها می توانند نه تنها مشکل آن ها را حل نکنند بلکه مشکلی به مشکل آن ها اضافه شود چرا که استفاده از برخی سموم (سموم از خانوادۀ  کلره ها و فسفره ها) برای سلامت انسان به خصوص کودکان و بزرگسالان فوق العاده خطرناک می باشد و همچنین نه تنها باعث از بین رفتن این حشره نمی شود بلکه باعث به وجود آمدن گونه های مقاوم به سموم می باشند.
شرکت نگین دشت به افرادی که دچار این مشکل شده اند پیشنهاد می کند تا فقط و فقط با یک تماس با شماره تلفن  44446097  - 22147310 از این مشکل برای همیشه خلاص شوند.
 
برای دیدن فیلم ساس تختخوابی play کنید!
 
 

 برای دیدن تصاویر بر روی عکس کلیک کنید:
bedbug (1)bedbug (10)bedbug (11)bedbug (12)bedbug (13)bedbug (14)bedbug (2)bedbug (3)bedbug (4)bedbug (5)bedbug (6)bedbug (7)bedbug (8)bedbug (9)  
 
 

نظرات  

 
+1 #19 پاسخ کارشناس: 1392-03-17 22:12
نقل قول از میردامادی:
با سلام و خسته نباشید
ضمن تشکر از شرکت شما ، من از مشتریانتان بودم که مشکل ساس را در منزل ما برطرف کردید پیشنهاد شما جهت جلوگیری از ورود مجدد این حشره به اپارتمان ما چیست؟

پاسخ کارشناس:
شما با رعایت چند نکته ساده به راحتی می توانید سبب جلوگیری از ورود مجدد ساس به داخل منزلتان شوید.
۱- به هنگام مسافرت در انتخاب هتل و محل سکونت دقت فرمایید.
۲- از رفت و آمد به منزل دوستان و اقوامی که در منزلشان ساس دارند تا زمانی که آن ها اقدام به مبارزه نکرده اند خودداری نمایید.
۳- در هنگام خرید مبلمان و وسایل منزل از مراکز معتبر تهیه شود.( خودداری از خرید وسایل دست دوم)
۴- قبل از اسباب کشی به منزل جدید با ما جهت سمپاشی منزل جدید تماس حاصل فرمایید.
۵- در صورت حضور در محل مشکوک به ساس سریعاَ پس از ورود به منزل لباس هایتان را با دمای بالا شستشو دهید، .......
نقل قول
 
 
#18 میردامادی 1392-03-17 22:00
با سلام و خسته نباشید
ضمن تشکر از شرکت شما ، من از مشتریانتان بودم که مشکل ساس را در منزل ما برطرف کردید پیشنهاد شما جهت جلوگیری از ورود مجدد این حشره به اپارتمان ما چیست؟
نقل قول
 
 
+3 #17 پاسخ کارشناس: 1392-03-17 21:03
نقل قول از حسین احمدی:
سلام من به جهت اینکه دو کودک زیر 2سال دارم خیلی نگرانم حتی تصمیم به جابجایی منزلم گرفتم لطفا کمکم کنید

پاسخ کارشناس:
اشتباه برخی افراد در مواجه منطقی و اصولی با این حشره اقدام به جابجای منزل می باشد.شما بدانید با جابجای وسایل به منزل نو به راحتی ساس به منزل نو انتقال پیدا می کند واز طرفی خانواده جدیدی که به منزل شما می آیند دچار همین مشکل می شوند که این به لحاظ اخلاقی به هیچ وجه صحیح نمی باشد،.
نقل قول
 
 
+3 #16 پاسخ کارشناس: 1392-03-17 20:53
نقل قول از نوشین:
با سلام و خسته نباشید
من از اصفهان این ایمیل را میفرستم.در منزل ما مدتی است ساس پیدا شده و آرامش رو از ما گرفته.اخیرا هم سمپاشی کردیم اما بی فایده بوده.این رو هم بگم که منزل و وسایل ما نو هست و اینها از منزل پدرم منتقل شدن.الان مستاصل موندیم و نمیدونیم چه کنیم.خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.
با سپاس :sad:

پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
نکته بسیار مهم که بایستی همه دوستان به آن توجه فرمایند این است که شیوع و پیدایش ساس هیچ ارتباطی به نو و یا کهنه بودن وسایل منزل و یا رعایت یا عدم پاکیزگی ندارد.
ساس برای تغذیه نیاز به خون افراد دارد ارتباطی با وسایل منزل نو یا کهنه پیدا نمی کند.
نقل قول
 
 
+3 #15 پاسخ کارشناس 1391-12-23 18:37
نقل قول از عاطفه:
با سلام و خسته نباشید
میخواستمن بدونم اگه سم پاشی کنیم آیا این سم که روی وسایلمان مینشیند تا چه اندازه برای سلامت ما ضرر دارد با تشکر

پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
شرکت مهندسی نگین دشت همواره از بهترین سموم بهداشتی برای منزل شما استفاده می کند تا با ذکر نکات ایمنی سمپاشی توسط کارشناسان شرکت قبل از عزام اکیپ سمپاشی به منزل شما کوچکترین مشکلی برای سلامتی شما و وسایل منزلتان بوجود نیاید.
در تمامی اعزام اکیپ سمپاشی < کارشناس شرکت > در محل به صورت کامل حضور دارد.
نقل قول
 
 
+3 #14 پاسخ کارشناس 1391-12-14 22:17
نقل قول از ساقی:
سلام دارم دیونه میشم اگه سم پاشی کنیم صد در صد ریشه کن میشه این لعنتی؟ ریشه کن به معنای واقعی؟
مرسی

پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
شرکت نگین دشت به صورت کاملا تخصصی در بحث مبارزه با ساس فعالیت می کند.بدون هیچ گونه نگرانی اطمینان داشته باشید ما به صورت ۱۰۰٪ مشکل شما را حل می کنیم.
در تمامی اعزام اکیپ سمپاشی کارشناس در محل به صورت کامل حضور دارد.
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.
تلفن: ۸۸۳۳۰۱۳۳
نقل قول
 
 
+5 #13 رضا طالبی 1391-10-17 13:08
سلام من دوستی دارم که ساعتها کنار همدیگر مینشینیم و او منزلشان دچار ساس شده آیا ممکن است از طریق ایشان من مبتلا شوم.
....................................................................................................................................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
درصورت رفت آمد به منزل هم احتمال آن وجود دارد.
بهترین کمک شما به دوستتان این است که هرچه سریعتر شرکت معتبری را برای نابودی ساس منزلشان انتخاب کنند.
از مصرف خودسرانه هرگونه سموم جدا خوداری کنند چراکه بغیر از به خطر افتادن سلامتیشان فقط باعث مقاومت ساس ها می شوند.
نقل قول
 
 
+5 #12 حامد 1391-09-21 19:45
نقل قول از سامان:
نقل قول از ALI:
ba salam
?man amshab 1 sas to takhtam didam aya manzele ma bayad sampashi beshe
.........................................................................................................................................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
دوست عزیزم قصد نگران کردن شما را نداریم اما باید بدانید ساس در روزها و حتی ماه های اول دیده نمی شونداما بعد از مدتی بدلیل تخم ریزی و تکثیر انها ابتداً شاید یکی دو مورد دیده شوند.
بهتر است برای عدم گسترش تکثیر ساس ها هم شده شرکت معتبری را برای سمپاشی انتخاب نمایید.

من هم دقیقا همین مشکل را دارم :o

بازم خوبه شما یه دونه دید من که هر شب ۱ چیزی می زنه اما نمی بینیمش.
امکان داره ساس باشه؟
نقل قول
 
 
+6 #11 سیما 1391-09-11 02:49
ساس از چه طریق وارد منزل ما شده است؟
..........................................................................................................................................
پاسخ کارشناس
باسلام و خوشامدگوی
راه های شیوع انتقال ساس به داخل منازل بیشتر از طریق موارد ذیل می باشد:
1- اقامت در هتل ( علی الخصوص هتل هایی که تردد و رفت وآمد مسافران بیشتر صورت می گیرد.)
2- رفت و آمد با افرادی که در منزلشان ساس دارد.
3- خرید وسایل دست دوم مانند مبل، تشک ، پشتی و ...
4- رفتن به محل های عمومی آلوده مانند بیمارستان ها ، سالن های سینما ، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار، اتوبوس و ...
5- اسباب کشی درمنزلی که توسط فرد قبلی مبتلا به ساس شده است.
نقل قول
 
 
+5 #10 احمد 1391-09-11 02:17
نوزاد من به خاطر ساس دچار گزیدگی شدیدی شده شما برای رفع جای گزش چه دارو یا پمادی را پیشنهاد می کنید؟
..........................................................................................................................................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
دوستان تا زمانی که اقدام به مبارزه نکنید هر گونه درمانی کاری عبث و بیهوده است اما پس از ریشه کنی شما بایستی به دکتر متخصص پوست مراجعه کرده چرا که برخی از کودکان به دلیل خاراندن بیش از حد محل گزش باعث عفونت شده و درمان از طریق آنتی بیوتیک صورت می گیرد بنابراین مسئله مبارزه با ساس و حشرات مکنده را جدی بگیرید.
نقل قول
 
 
+6 #9 نیلوفر 1391-09-11 02:17
منزل ما آلوده به ساس بود که توسط شما این مشکل حل گردید ولی منزل مادر من نیز ساس دارد چه توصیه ای را برای جلوگیری از ورود آلودگی به منزل ما دارید؟
.........................................................................................................................................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
بایستی رفت و آمدها را محدود کرده تا زمانی که آن هاهم منزلشان را سمپاشی کنند.
نقل قول
 
 
+6 #8 یاسر رضایی 1391-09-11 02:16
مدتی است که در منزل ما ساس پیدا شده و به همین خاطر می خواهیم از این منزل نقل مکان کنیم آیا امکان انتقال این ساس ها به منزل جدید وجود دارد؟
.........................................................................................................................................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
صد در صد همین طور خواهد بود . ساس ها در اکثر وسایل شما مخفی شده و با وسایل و حتی لباس هایتان به منزل جدید انتقال می یابد. شما بایستی بدانید در صورت نقل مکان به منزل جدید حتی نوساز بهتر است قبل از هر گونه اسباب کشی منزل را یک سمپاشی توسط شرکت معتبر انجام دهید چرا که احتمال آلودگی به انواع حشرات همواره وجود دارد و برای آن که در خانه جدیدتان آرامش را داشته باشید تنها پیشنهاد ما به شما سمپاشی قبل از انتقال وسایلتان به منزل است.
نقل قول
 
 
+12 #7 hemati 1391-09-11 02:13
در منزل ما هیچ حشره ای دیده نمی شود اما بچه های من دچار گزیدگی مشابه به گزیدگی ساس هستند آیا منزل ما ساس دارد؟
........................................................................................................................................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
دوست عزیز باید این نکته را بدانید که ساس ها در طول روز و بخصوص در ماه های اول رؤیت نیستند و اکثراً شب ها از خون انسان تغذیه می کنند و در روشنایی در درزها مخفی می شوند. در هر صورت اگر شما در منزلتان مشکل هر حشره ای دارید قبل از هر اقدامی با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته و از مشاوره آن ها بهره مند شوید.
نقل قول
 
 
+17 #6 sara 1391-09-11 02:12
در سفر قبلی به کیش متأسفانه هتلی که در آن مستقر بودیم، آلوده به ساس بود در صورت سفر مجدد کدام هتل را به ما پیشنهاد می کنید؟
.........................................................................................................................................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
دوستان عزیز شما بایستی قبل از رزرو هتل با مسئول بهداشت هتل در این خصوص صحبت کنید و در صورت اطمینان از نبودن ساس در آن هتل اقامت کنید. قبل از حضور در اتاق هتل بایستی وسایلتان را در جایی روی میز قرار دهید( روی زمین نگذارید) بعد تمامی درزهای تشک را خوب بررسی کنید و چنانچه لکه های سیاه به شکل جوهر و یا خون بر روی تشک یا ملحفه ها ملاحظه کردید اتاق شما آلوده به ساس بوده و سریعاً هتل خود را عوض کنید و مراتب را به وزارت بهداشت اطلاع دهید.
نقل قول
 
 
-6 #5 mehrdad 1391-09-11 02:12
آیا می توانیم از گازهای تدخینی برای سمپاشی ساس استفاده کنیم؟
..........................................................................................................................................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
گازها به خصوص(قرص برنج) بسیار خطرناک بوده و وزارت بهداشت استفاده از آن را غیرقانونی اعلام نموده است و فروش آن از طریق عطاری داروخانه ها و مغازه های سم فروشی غیرقانونی می باشد و در صورتی که هر یک از افراد سلامتی شان به خطر بیافتد آن ها مسئول این مشکل بوده و امروزه موارد بسیاری را در روزنامه و رسانه ها می خوانیم و می شنویم که افرادی به دلیل نداشتن آگاهی و استفاده از گازهای سمی جان خود را ازدست داده اند.
دوستان عزیز پس چرا راه های پر خطر را برای ریشه کنی ساس انتخاب می کنید! کافی است با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا ما مشکل شما عزیزان را حل نماییم
نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر

به سایت رسمی شرکت مهندسی نگین دشت خوشامدید::
چنانچه شما بزرگواران در عرصه "دفع و کنترل آفات" سوالاتی را مطرح نمایید ، کارشناسان این شرکت درکوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما میباشند!


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

Slideshow is powered by negindasht
Design by Next Level Design / Script by vosooghi!