نابودی موش خانگی
نوشته شده توسط "By negindasht"   

مقاله آموزشی شناخت موش خانگی:

یکی از مشکلات عمومی که امروزه در اکثر خانه و ساختمان های به عنوان یک آفت خانگی و ناقل بسیاری از بیماری ها  وجود دارد موش خانگی است.  ، موجوداتی بی اختیار که در هنگام حرکت فضله هایشان در گوشه و کنار باقی می ماند ضمناً تماس این فضله ها و یا خود موش ها با هر نوع مواد غذایی خطر ابتلا به مسمومیت های نظیر ( سالمُنِلا (salmonella) و ایکُلی ( E-coli))را به همراه خواهد داشت.

سم موش, موش کش, طعمه موش ,گرفتن موش ,کشتن موش,شرکت موش,

به علاوه خطر دیگری که این موش ها برای سلامتی انسان  وارد می کنند صدمه به سیم کشی و عایق ها بوده ، بنابراین جلوگیری از ورود موش و پیشگیری و کنترل شان بسیار مشکل است بخصوص اگر دسترسی به منابع غذایی برایشان باشد حتی از یک سوراخ بسیار ریز هم عبور کرده برای اینکه به اندازۀ کوچکشان پی ببرید بهتر است بدانید اگر سوراخی به اندازۀ قطر یک مداد هم وجود داشته باشد به راحتی از آن عبور خواهند کرد.

پیشنهاد ما به عنوان یک راه حل مؤثر در جلوگیری ازهجوم این موجودات و کنترل جمعیت شان دردرجه اول تماس با کارشناسان شرکت نگین دشت بوده این کارشناسان با روش های نوین و پیشرفته انواع سموم و تله ها و دستگاه های الکتریکی مشکل شما را برای همیشه ریشه کن خواهند کرد.

اطلاعات عمومی:

بر خلاف اندازۀ کوچک موش ها این موجودات برای انسان بسیار خطرناک بوده و موش ها تا حدود زیادی حرکات سریع و غیرقابل پیش بینی داشته که چهار گونه از موش ها که به صورت گسترده وجود دارند عبارتند از :  موش های وحشی (نروژی) – موش های خانگی – موش سقفی - موش قهوه ای .

دو گونه از موش ها که بیشتر در اطراف باغ و خانۀ شما یافت می شود موش های خانگی و موش های سقفی می باشد. موش خانگی زنده ماندن خود را وابسته به انسان و زندگی در منازل آن ها داشته ولی موش های سقفی در حومۀ شهر ( خانه ها و گاراژ ها ، سقف سوله های صنعتی  و ...) زندگی می کنند.

 

 

موش ها به راحتی بالا رفته و با فشار، خود را از کوچکترین سوراخ ها رد می کنند. آن ها نیاز اجباری به جویدن برای حفظ دندان های خود دارند.

موش ها بخصوص در ماه های زمستان در لانه یا داخل خانه  و ساختمان های شما راه یافته آن ها لانه های خود را در مکان هایی که دسترسی به غذا در آن جا وجود دارد ، می سازند. فضاهایی در زیر طبقات ساختمان ، یا هر نوع مواد قابل دسترسی مانند پارچه و لباس، پشم، کاغذ، پلاستیک و ...را برای ساخت استفاده می کنند. سوراخ هایی که موش ها از آن عبور می کنند بین 30-20 میلیمتر قطر آن می باشد.

 

موش ها وعده های غذایی بسیار نامنظم داشته و از وعده های مکرر استفاده نمی کنند. اولویت اصلی غذای این موجودات غلات است ، اما تقریباً هر چیزی را می خورند همچنین نیاز آب بدن خود را از طریق رطوبت موجود در مواد غذایی به دست می آورند.

شناسایی موش ها در خانه :

 

موش خانگی: این موش ها بسیار کوچک و کشیده و باریک بوده و طول 5-3 سانتیمتر داشته ( به استثنای دم) ، دارای گوش های بسیار بزرگ ، بینی کوچک و چشمان بسیار کوچک هستند. بلندی دم آن ها به اندازۀ سر و گردن آن ها می باشد. به رنگ خاکستری و یا قهوه ای دیده می شوند.

موش سقفی : این موش ها کمی بزرگتر از موش خانگی است و مهم ترین روش شناسایی این دو گونه از هم تفاوت بزرگی چشم ها و گوش های موش سقفی بوده که آن ها را از هم متمایز می کند.

هر دو گونه در سراسر جوامع شهری و برون شهری به صورت متعدد و گسترده وجود داشته و به راحتی قابل تمایز از موش صحرایی بوده و نکتۀ قابل توجه سر و پای بزرگتر این موش ها نسبت به دو گونۀ بالا می باشد.

نشانه هایی که وجود موش را برای شما آشکار می سازد:

موش ها عمدتاً شب ها فعالیت داشته ، وجود یک سری نشانه های خاص وجود موش را به طور واضح به شما نشان می دهد. یکی از نشان ها استشمام بو می باشد. موش ها تولید بویی در اطراف  قلمرو  خود کرده که در اثر تجربه قادر به استشمام این بو خواهید بود و نیز از طریق فضله ها ( لکه های تیره رنگی) که از خود باقی گذاشته و همچنین صدماتی که به بسته های مواد غذایی یا چوب شما وارد می کنند آن ها را شناسایی کرده ، متوسط فضله های تولید شده در هر 24 ساعت 70 عدد بوده که وجود این فضله ها نشان دهندۀ قلمرو این موجودات است. از نشانه های دیگر تولید صدا توسط این موجودات به خصوص در شب می باشد، صداهایی شامل جویدن چوب ، لوله ها ، کابل ها و سیم هاو... را که به راحتی در سکوت شب قادر به شنیدن آن هستید.

 

 

چگونه تعداد موش ها افزایش می یابد؟

 

تبادل جنسی موش تا بالغ شدنشان بین 8 الی 10 هفته زمان می برد و هر جفت حداقل 8 الی 16 موش تولید می کنند و تعدادشان به سرعت افزایش می یابد.

خسارات ناشی از موش و تهدیداتی که برای انسان به همراه دارند؟

موش ها به شدت به لوله های آب و گاز ، بسته بندی های مواد غذایی و غلات ، چوب و ... آسیب وارد می کنند. نمونه ای از این آسیب ها به کابل های برق و آتش سوزی می باشد از جمله به جای ماندن فضله های موش بخصوص در محل نگهداری مواد غذایی مسمومیت هایی نظیر سالمونلا را به همراه دارد.

پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که در صورت شنیدن هر نوع صدا ، بوی خاص و یا فضله های این جانور هر چه سریعتر با شرکت مهندسین نگین دشت تماس گرفته تا کارشناسان در رفع مشکل شما برآمده و ضمناً از هر گونه اقدام خودسرانه جداً خودداری کرده چون کشتن موش توسط شما باعث شده که لاشه های موش بوی تَعَفُن و نیز آلودگی شدید منزل و محل کار یا کارخانه ها را به همراه داشته و بیماری های واگیردار را نیز به همراه خواهد داشت.

 


جهت ارتباط با کانال تلگرام شرکت نگین دشت و ارتباط با کارشناس بر روی عکس زیر کلیک کنید.

کانال تلگرام نگین دشت

 https://telegram.me/negindashtir

 


 

 

نظرات  

 
#7 محمودي 1392-08-20 14:18
با سلام و خسته نباشيد
اخيراً در مهد كودكي كه فرزندم را مي گذارم موش پيدا شده و حتي شبها كه بچه ها نيستند روي رختخواب انها تعداد زيادي فضله موش وجود دارد با توجه به محدوديت در سم پاشي اين مكان بعلت خطر وجود بچه ها شما چه پيشنهادي داريد؟ با تشكر
--------------------------------------------------------------------
پاسخ کارشناس:
با سلام

بهترین توصیه ما به شما این است سریعاَ مهدکودک فرزند خود را تغییر داده چرا که موش ها همواره به عنوان یکی از خطرناکترین عامل انتقال بیماریی میکروبی و ویروسی مطرح می باشد. مراتب را به وزارت بهداشت اطلاع دهید.
یاد آور می شویم که شرکت های در همین خصوص مجوز رسمی از وزارت بهداشت را دارند که می توانند با روش های اصولی و بی خطر مشکل موش مهد کودک فرزند شما را حل کنند.
شما می توانید از خدمات سمپاشی شرکت نگین دشت استفاده نمایید به راحتی از شر این مشکلات خلاص شوید.
تلفن تماس شرکت:۸۸۳۳۰۱۳۳---۴۴۴۴۶۰۹۷---۲۲۱۴۷۳۱۰---۰۲۱
نقل قول
 
 
+1 #6 م . ط 1392-02-02 17:43
با سلام وخسته نباشید
دراداره ای که کارمیکنم با وجود نوسازبودن ساختمان بدلیل عدم بستن داکتها موشها به تمامی جاها نفوذکرده اند ودرسقف کاذبها وبین دیوارهای دوجداره کناف لانه کرده اند ساختمان سه طبقه است ودرتمامی اتاقها رفت وآمد موشها به وضوح دیده می شود آیا راهی هست که جمعیت زیاد موشها ریشه کن شود
نقل قول
 
 
+2 #5 پاسخ کارشناس 1392-01-17 19:13
نقل قول از kaveh:
با سلام
جهت دفع موشها در مکانهایی پر خطر که امکان برق گرفتگی است چه روشهایی دارید؟
دستگاههای تولیدفرکانس که تبلیغ میشود آیا شما تائید و یا تامین می کنید.
با تشکر
مکوندی

پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
شرکت به هیچ وجه دستگاه های دور کننده موش را توصیه نمی کند.
جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص عدم کارایی این دستگاه ، لینک زیر را مطالعه فرمایید.
http://www.negindasht.com/ultrasonic.html
نقل قول
 
 
+1 #4 پاسخ کارشناس 1391-12-23 19:06
نقل قول از nima:
سلام
چند وقتی است که در داخل سقف های کاذب صداهایی شنیده می شود که فکر می کنیم در آنجا موش است چه راه های برای شناسایی و اطمینان از وجود موش در منزل وجوددارد؟

پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
غالبا منازل نوساز به دلیل وجود منافذ متعدد مکان مناسبی برای نفوذ موش های خانگی به حساب می آید.
فضولات موش می تواند مهمترین دلیل بر وجود موش در منزلتان باشد.
اگر شما در سقف کاذب صدا به صورت نامنظم می شنوید احتمال بسیار زیادی سقف شما آلوده به موش خانگی شده است.
در این شرایط با ما تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما با روش های تلفیقی در جهت مبارزه بر علیه موش اقدامات لازم صورت گیرد
نقل قول
 
 
+1 #3 پاسخ کارشناس 1391-12-23 18:54
نقل قول از دلارام:
با سلام وخسته نباشید.منزل ما در مزرعه برنج واقع شده و مکررا در منزل آثار موش را دیدم و تا به حال 9 موش را با چسب مخصوص گرفتم اما بعد از مدتی دوباره فضله موش می بینم .آیا راهی هست که آنه را ریشه کن کنم؟

پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
همان طور که می دانید مکان های شبیه منزل شما همواره در معرض تهاجم موش واقع شده است.
شما یا بایستی با انواع روش ها تمامی موش های شمال کشور را نابود سازید که عملا غیر ممکن است یا راه های نفوذ موش به منزلتان را در ابتدا شناسای کنید سپس با مصالح مناسب این مسیر ها را مسدود نمایید.
نقل قول
 
 
-2 #2 parisa 1391-09-11 15:20
با سلام و خسته نباشید
می خواستم بدانم آیا گازگرفتگی از طریق موش خانگی ممکن است من در خانه نوزادی دارد و فضله های موش را مدام در گوشه کنار خانه می بینم لطفاً م را در این مورد راهنمایی کنید.
نقل قول
 
 
+8 #1 nima 1391-09-11 15:18
سلام
چند وقتی است که در داخل سقف های کاذب صداهایی شنیده می شود که فکر می کنیم در آنجا موش است چه راه های برای شناسایی و اطمینان از وجود موش در منزل وجوددارد؟
نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر

به سایت رسمی شرکت مهندسی نگین دشت خوشامدید::
چنانچه شما بزرگواران در عرصه "دفع و کنترل آفات" سوالاتی را مطرح نمایید ، کارشناسان این شرکت درکوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما میباشند!


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

Slideshow is powered by negindasht
Design by Next Level Design / Script by vosooghi!