تلفن تماس : 88330133      09124540649

آمریکایی ها در روز معادل دستمزد یک میلیون نفر به حشرات باج می دهد

طبق آمار سازمان خواربار جهانی، بشر سالانه بیش از 5000 میلیارد ریال فقط خسارت آفات به خصوص حشرات را تحمل می کند، و سالانه در حدود 130 میلیون تن غلات که غذای حدود یک میلیارد نفر در سال است در اثر آفات و عوامل بیماری زا از بین می رود.
Damage to pests

آمریکایی ها در روز معادل دستمزد یک میلیون نفر به حشرات باج می دهد و میزان خسارت حشرات در سال بیش از 5/3 میلیارد دلار برآورد شده است. خسارت آفات و عوامل بیماری زای گیاهی در سال های گذشته در ایران به دلیل بی اطلاعی کشاورزان و شرایط اجتماعی و اقتصادی وحشتناک بود و آنچه که از زمین حاصل می شد در واقع پس مانده سفره حشرات و عوامل بیماریزای گیاهی بود.

چنانچه شرایط طبیعی مساعدت می کرد و مثلاً سن یا ملخ در اثر یخبندان و غیره از بین می رفت، ممکن بود مختصر محصولی بدست آید.

طبق گزارش منابع وزارت کشاورزی میزان خسارت آفات و عوامل بیماری زای گیاهی در ایران به طور متوسط حدود 32 درصد می باشد این میزان برای کشورهای آسیایی36/36 و برای تمام جهانیان 5/37 درصد است. به عبارت دیگر سالانه مبلغی در حدود 5/67 میلیارد ریال زیان آفات و عوامل بیماری زای گیاهی را تحمل می کنیم. این مقدار معادل غذای سالانه 7 تا 8 میلیون نفر از مردم کشور ماست، این مبالغ علاوه بر کوشش هایی است که ظرف 20 سال گذشته در زمینه مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی در کشور ما به عمل آمده و موجب گردیده است که به نحو بارزی بر میزان محصولات کشاورزی در واحد سطح افزوده شود.

  مشاوره و سفارش سمپاشی تحت نظر وزارت بهداشت

  لطفا در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.
88330133 کلیک کنید

در ازدیاد میزان محصول پنبه, چغندرقند, غلات و انواع میوه ها در ایران، گیاه پزشکی سهم عمده داشته است. به عنوان مثال متوسط مقدار محصول پسته برای هر درخت در رفسنجان تا 30 سال پیش از 250 گرم تجاوز نمی کرد و در سال بیشتر از 800 تن محصول در سراسر منطقه بر نمی داشتند، امروزه متوسط مقدار محصول به 3- 5 کیلو پسته خشک از هر درخت رسیده است و مقدار محصول منطقه بیشتر از 10000 تن در سال افزایش یافته است. این رقم اکنون حدود 45 هزار تن است.

افراد شرکت کننده در این گفتگو

نظرات (1)

هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

موریانه تمام زندگی خونه مادرم را خوردند و نابود کردن

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی