تلفن تماس : 88330133      09124540649

ساس اتاق های کارگری

ساس حشراتی بدون بال، به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای می باشند. شکل ظاهری این حشرات بیضی شکل بوده که پس از تغذیه از خون انسان متورم می شوند ولی در کل به صورت تخت و نازک می باشند به همین جهت به راحتی در درزها و شکاف ها پنهان می شوند و به سرعت حرکت می کنند.

 

bedbug worky 450 × 277

 اندازه حشره ساس:

طول حشره بالغ 5-4 میلیمتر و عرض آن 5/1 میلیمتر می باشد.

 رفتار ساس تختخوابی :

ساس از خون انسان تغذیه می کنند و بخشی از دهان این حشرات جهت سوراخ کردن پوست و مکیدن خون انسان به کار می رود. این حشرات مانند اکثر بندپایان که خون می مکند هنگام غذا خوردن بزاق دهانشان ترشح کرده که این بزاق خواص ضد انعقادی دارد. ساس ها به گرما و دی اکسید کربن به سرعت واکنش داده و مکان مناسب برای تغذیه را تشخیص می دهند.تغذیه این حشرات در شب صورت می گیرد و در روزها به دنبال سرپناهی برای پنهان شدن هستند. ساس ها حشرات فرصت طلبی هستند و در صورت گرسنگی حتی روزها نیز از خون انسان تغذیه می کنند همچنین نکتۀ قابل توجه این است که در صورت افزایش جمعیت ساس این تغذیه مجدد از خون انسان صورت می گیرد. آن ها می توانند مدت طولانی بدون تغذیه زنده بمانند اگر چه اولویت این حشرات برای انتخاب میزبان خون گرم انسان می باشد ولی از طیف گسترده ای از دیگر جانوران خونگرم از جمله جوندگان، خرگوش ، خفاش و حتی پرندگان نیز تغذیه می کنند. 

زیستگاه و محل زندگی ساس:

Pictures of bed bug bites 1000 × 1000ساس حشره مرموزی است و پناهگاه آن ها بیشتر در مکان های تاریک می باشد(بخصوص در نزدیکی محل خواب انسان) داخل درزها و شکاف ها مانند درزهای تشک، ترک های داخل سطح زمین و سقف، پشت قاب عکس ها، فرش، درزهای تخت و مبلمان ، پشت کاغذ دیواری و ....

بر اساس تحقیقات کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت ، این حشرات بیشتر در محل هایی نظیر هتل، مسافرخانه ، خوابگاه و به طور کلی اماکن عمومی دیده می شود و از یک اتاق به اتاق دیگر از طریق لوله های آب، سیم های برق و حتی وسایل حمل و نقل نظیر چرخ دستی حمل وسایل خواب از یک اتاق به اتاق دیگر انتقال می یابد.

لکه های خون روی سطح تشک و نیز مبلمان نشانه ای از هجوم ساس به محل زندگی شما می باشد.

کنترل و سمپاشی ساس مکان های کارگری

 اگر ساس ها به اتاق های کارگری پروژ های ساختمانی و یا ساس اتاق سرایداری شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی و قطعی سمپاشی ساس در خدمت شما می باشد.

چگونه از انتقال ساس به محل کار خودداری کنیم؟

برای جلوگیری از شیوع ساس، باید قرنطینه اولیه را انجام دهید. این به آن اندازه که به نظر برسد پیچیده یا مشگل نیست. به طرز شگفت آوری ساده است. در زیر، دستورالعمل‌های گام به گام مفصلی را ارائه کرده‌ایم که می‌توانید از آنها برای جلوگیری از آوردن ساس به محل کار استفاده کنید.

 • یک کاور پلاستیکی قابل مهر و موم برای گذاشتن لباس های منزل خریداری کنید.
 • از نشستن در وسایل نقلیه عمومی خودداری کنید.
 • بازگشت به خانه از محل کار و بلافاصله لباس ها را تعویض کنید.
 • مدیریت لباس و شستن با آب 60 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت

 

bedbugs 778 × 583 

ساس از کجا وارد منزل ما می شود؟

نکته مهم این مسئله است که بر خلاف ذهنیت برخی از افراد که ورود ساس به داخل منازل را از کثیفی و رعایت نکردن بهداشت منازل می دادند بایستی به طور یقین گفت این فکر کاملاً غلط بوده، چرا که این حشره می تواند از طریق مهمانان، هتل ها ، اماکن عمومی شامل سینما، سالن اجتماعات، بیمارستان ها ، مدارس، خرید مبلمان و ... وارد منازل شده و بلافاصله در منزل تکثیر و توسعه می یابد.

اگر چه ساس همانند پشه از خون انسان تغذیه می کنند ولی تاکنون بر اساس تحقیقات کارشناسان شرکت نگین دشت این نگرانی که باعث انتقال بیماری هایی( نظیر انتقال هپاتیت) از طریق خون انسان به فرد دیگر باشد وجود ندارد، بنابراین ساس ها عامل انتقال بیماری نبوده و ضمناً همه انسان ها نسبت به گزش این حشره از خود واکنش نشان نمی دهند. این گزش ها برای عده ای واکنش های آلرژیک در بعضی از پوست ها با ایجاد قرمزی و التهاب در محل گزش و خارش های شدید در آن محل را به همراه دارد. به طور مثال یکی از مشتریان شرکت نگین دشت خانمی که به تنهایی زندگی می کرد و دانشجو بود بعد از بررسی های صورت گرفته توسط کارشناس شرکت شاهد این نکته بودیم که آلودگی به طور وسیعی در منزل گسترش یافته اما این خانم کوچکترین اثری از گزش و التهاب پوستی را نداشت چرا که پوست این خانم نسبت به گزش ساس واکنش نشان نمی داد ولی بعد از مدتی که در معرض تهاجم ساس قرار داشت به شدت دچار کم خونی شده بود. این نکته بسیار مهم است در برخی از منازل ما شاهد گزش تعدادی از افراد خانواده هستیم اما برخی به گزش ساس واکنش نشان نمی دهند اما برخی نیز دچار گزش و درپی آن التهاب و تورم جای گزش را به همراه داشته که باید این افراد بدانند پوست آن ها نسبت به گزش عکس العمل نشان داده است.

مراحل سمپاشی ساس در سه گام با شرکت نگین دشت

 • گام اول: بازرسی و نظارت

  قبل از اعزام اکیپ عملیات سمپاشی ساس ، شرکت نکاتی را در جهت آماده سازی منزل برای سمپاشی ساس به مشتری اعلام می کنند و نحوه ترک منزل بدون آنکه ساس را با وسایل و لباس ها به منزل دیگری منتقل کنند را به شما آموزش می دهند. در صورتی که به شواهدی مبنی بر وجود ساس در محل سکونت خود پی بردید و تصمیم به ریشه کنی و پاکسازی منزل خود گرفته اید متخصصین شرکت سمپاشی نگین دشت در رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدام خواهند کرد.ساس تختخوابی حشره بسیار موذی که در درزها پنهان شده و پیدا کردن این حشره کار بسیار سختی می باشد متخصصین حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده و در اولین بازدید از محل شما بخصوص محل هایی مانند تخت، مبلمان، فرش، پرده و لباسها و ... از طرفی شکاف و درز موجود در دیوار و وسایل میزان آلودگی را بررسی می کنند. بررسی محل های آلوده از اتاق خواب شروع شده ، کل منزل و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.
 • گام دوم: اجرای عملیات سمپاشی ساس

  پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. این شرکت با استفاده از سموم خارجی مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به ریشه کنی ساس نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروها اقدام به سمپاشی نموده قابل ذکر است با روش ارائه شده تخم و لارو حشرات نیز ریشه کن شده و دیگر به بلوغ نرسیده و از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد نخواهد داشت.شرکت با یک مرحله سمپاشی ساس منزل شما را ریشه کن می کند.
 • گام سوم: نظارت و پشتیبانی

  ریشه کنی ساس تختخوابی بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی ساس شما را مطمئن کرده و بهترین راهکار را برای نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند. تمام سمپاشی های ساس شامل گارانتی معتبر می باشد
 • 1


بیشتر بدانید :

افراد شرکت کننده در این گفتگو

نظرات (1)

هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

من کارفرمای جوشکاری هستم و توی کارگاه ساختمانی اتاقی دارم که پر شده از ساس.

اینجا متاسفانه بهداشت کسی رعایت نمی کنه واقعت من دارم اذیت میشم

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی