سبد خرید خالی می باشد

موریانه زیرزمینی

موریانه زیرزمینی (Subterranean Termites ) - (Family Rhinotermitidae)

 شکل ظاهر موریانه زیرزمینی:

کارگران (Workers) به رنگ کرم بدون بال می باشند، سربازان (Soldiers) سر قهوه ای با فک پایین کشیده ، تولیدکنندگان ابتدایی (Supplementary reproductives) به رنگ قهوه ای تیره تا سیاه رنگ که در حالت تکمیلی به رنگ روشن در می آیند.

termite 6

 اندازه موریانه زیرزمینی:

طول آن ها به طور متوسط از  4/5 الی 3/5 میلی متر می باشد.

 رفتار موریانه زیرزمینی:

موریانه های زیرزمینی ازدحامشان در فصل بهار می باشد ولی در هر زمان دیگری هم می توانند این عمل را انجام دهند. تولیدکنندگان ابتدایی یک کلونی جدید را تولید کرده و تولیدکنندگان تکمیلی تنها در مستعمره خود تولید می کنند آن ها کمک به افزایش رشد کلونی ها می کنند. این موریانه ها طبقه کارگر را هم دارند که در موریانه های Drywood این طبقه وجود ندارد.

 زیستگاه موریانه زیرزمینی:

این کلونی ها در قسمت زیرین زمین زندگی می کنند ولی می توانند غذای خود را با حفر و ساخت تونل به سطح زمین از طریق لوله های گلی انجام دهند . این موریانه ها برای بقای زندگی خود به رطوبت نیاز دارند بر خلاف موریانه Drywood که به رطوبت بسیار کمی نیاز دارند. این موریانه با ایجاد ترک در بتون و مصالح ساختمان باعث از بین بردن ساختار منزل شده و کل ساختمان از این آفت در امان نیست.

 اهمیت اقتصادی مبارزه با موریانه زیرزمینی:

این موریانه ها هزاران میلیاردها تومان خسارت را سالانه به منازل ایران  وارد می کنند که اثرات آسیب ساختمان به دلیل وجود این موریانه ها بوده که کلونی آن ها بالای میلیون ها و حتی میلیاردها موریانه بوده که بسیار بزرگتر از موریانه های چوب خوار Drywood می باشد.

termit1 در پایان قابل ذکر است تمامی فعالیت های موریانه زدایی , سمپاشی موریانه شرکت صد در صد تضمینی 2 ساله با ارایه ضمانت نامه رسمی می باشد. امید است با همکاری یکدیگر محیطی عاری از موریانه و آرامی داشته باشیم.


 

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi