تلفن تماس : 88330133      09124540649

کبوتر

مبارزه و کنترل کبوتر

چگونه از شر کبوتر خلاص شویم؟

کبوترهای وحشی یکی از مهمترین آفات شهری در سراسر کشور به شمار می آیند. آن ها هرساله هزاران میلیارد به دارایی های ما خسارت وارد می کنند. 

رفتار کبوتر

کبوتر از دیرباز به خاطر اعتقاد افراد به خوش یمن بودن و زیبایی ظاهری اش مورد علاقه بسیاری از افراد بوده اما در حال حاضر به خاطر انتقال آلودگی های بهداشتی و سلامتی همواره مشکلاتی را برای انسان ایجاد کرده است. یکی از انواع کبوترهایی که بیشترین نگرانی را برای صاحبان خانه و مشاغل به همراه داشته است به کبوترهای وحشی معروف هستند.

کبوترها معمولاً در گروه های بزرگی در اطراف پنجره، تراس ، بالکن ، شیروانی و ... تجمع می کنند که این امر باعث ایجاد مشکلات بهداشتی  و سلامتی برای صاحبان خانه می شود که در این مقاله به صورت کامل توضیح داده ایم  از جمله مشکلات فضولات آنها که باعث کثیف شدن نمای ساختمان شده  و به مرور زمان به نمای بیرونی سازه ساختمان آسیب وارد می کنند.

میانگین طول عمر یک کبوتر در طبیعت 3-5 سال است. کبوتر های چاهی توانایی زندگی در محل های سخت و دشوار مانند درون چاه، درز انقطاع ساختمان، زیر سقف شیروانی ، دریچه های کولر و ... را دارند.

Image

چرا کنترل کبوتر الزامی است؟

کبوتر و پرندگان می توانند انگل های خارجی مانند کک ، کنه ارگاس ، مایت و مگس شپش را با خود حمل کنند و از طریق نزدیک شدن به منزل ما این آفات را انتقال دهند.

کبوتر ناقل ۶۰ نوع بیماری  به انسان می باشد. مدفوع پرندگان  اغلب حاوی مجموعه ای از بیماری های قارچی و عفونی مانند کریپتوکوکوز، هیستوپلاسموز و ایکولی است که به ویژه برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند خطرناک هستند.

کبوتر های وحشی می توانند به تاسیسات و تجهیزات ساختمان آسیب برسانند و با لانه سازی در شکاف ها، زهکش ها و ناودان بدلیل اسیدی بودن فضولات آن ها به سرعت باعث فرسایش ساختمان شوند و همچنین خطر آتش سوزی را نیز به همراه داشته باشند.

ذرات خشک فضولات ممکن است به داخل تهویه ساختمان ریخته شود و باعث انتقال بیماری های عفونی و تنفسی برای افراد ساکن در منزل شود.

چگونه کبوترها را از محل سکونت دور نگه داریم؟

شاخک دور کننده پرنده 

شاخک دور کننده پرندگان یک فن آوری نوآورانه جهت پیشگیری از فرود و لانه سازی پرندگان طراحی شده و تنها روش انسانی و مؤثر جهت کنترل پرندگان شهری از جمله کبوترها به شمار می آید.

کارشناسان شرکت نگین دشت در جهت شناسایی این محصول و طریقه نصب آن به شما مشاوره داده و این تنها روشی است که شما می توانید از ورود انواع آفات خطرناک ناشی از پرندگان پیشگیری نمایید.

bird spikes goriz negindasht 

شاخک دور کننده پرندگان یک سیستم بازدارنده شگفت انگیز می باشد که نصب آن بسیار آسان و نگهداری آن بدون دردسر است و در طولانی مدت دردور نگه داشتن پرندگان در مکان ها و سطوح مختلف صاف یا منحنی بسیار مؤثر می باشد از طرفی دیگر نگران فضله های پرندگان در اطراف محیط زندگی خود نخواهید بود . از همه مهمتر آن است که در این روش هیچ آسیبی به پرندگان وارد نمی شود و این محصول تنها مانعی برای لانه گذاری و نشستن پرنده در مکان مورد نظر ایجاد می کند ، از طرف دیگر از ورود آفت های خطرناکی که از طریق پرندگان وارد منازل شده پیشگیری می شود، از جمله کنه ها، مایت ها، مگس های خونخوار و ... که خود عامل انتقال بیماری به انسان و حیوانات خانگی می باشند.

شاخک دور کننده پرنده برای انواع گونه های پرندگان مؤثر می باشد. این شاخک ها از جنس استیل  ضد زنگ ساخته شده که مهمترین خصوصیتشان مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی از جمله بارندگی می باشد که هیچ آسیبی به آن ها وارد نمی شود از دیگر خصوصیات این محصول انعطاف پذیری آن ها می باشد که امکان داشتن چنین ویژگی مهمی کمک می کند تا در هر سطوحی محصول قابل نصب باشد از جمله روی نرده ها ، لوله ها آب ، لبه پنجره ها و پشت بام ، نمای ساختمان، ناودان ، پکیج، کولر و ....

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول در ساعات اداری با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس حاصل فرمایید.

مشکلات ناشی از نشستن و لانه سازی کبوترها

کبوترهای چاهی در بین پرندگان یکی از رایج ترین آفات در ایران هستند و مشکلات مختلفی را در محیط های مختلف از جمله فرودگاه ها، تاسیسات تولیدی، نیروگاه ها ، فروشگاه ها و... ایجاد می کنند. از آن جایی که مدفوع کبوتر حاوی اسید اوریک است و به شدت ماده ای خورنده است ، کبوترها می توانند در مدت زمان کوتاهی آسیب زیادی به ساختمان مربوطه وارد کنند، کبوترهای وحشی سالانه میلیون‌ها دلار خسارت در مناطق شهری وارد می‌کنند. در اینجا چند مورد از رایج ترین مشکلات وجود کبوتر در نزدیکی محل سکونت انسان (و دلایلی که چرا مردم به مواد بازدارنده مؤثر کبوتر نیاز دارند) آورده شده است:

 • کبوترها (فضولات کبوتر) می توانند به اعتبار یک شرکت تجاری آسیب بزنند زیرا بهداشت  و ایمنی محیط را به خطر می اندازد.

 • فضولات و زباله های جمع‌شده ناشی از کبوتر می‌تواند با مسدود کردن ناودان‌ و زهکش‌ها باعث آسیب به تاسیسات ساختمان شود.

 • کبوترهای چاهی اغلب آسیب زیادی به قسمت تهویه مطبوع و سایر تأسیسات موجود در پشت بام وارد می کنند.

 • تجمع فضولات کبوتر سطوح خطرناکی را ایجاد می کند که منجر به لغزش و سقوط می شود.

 • باکتری‌ها، عوامل قارچی و انگل‌های خارجی موجود در فضولات کبوتر می‌توانند برای سلامت افراد خطرناک باشند.

در صورتی که مشکل کبوتر در اطراف محل سکونت خود دارید با ما مطرح کنید تا بهترین راه حل جهت دور کردن  پرنده را به شما ارائه نماییم.

کبوترها از چه چیزی متنفرند؟

کبوترها از دیدن یا حضور سایر پرندگان سلطه گر مانند پرندگان شکاری متنفرند. این همان چیزی است که شاهین را به یک عامل بازدارنده موفق در خلاصی از جمعیت کبوتر تبدیل می کند.

علاوه بر این، کبوترها بوی تند موادی مانند دارچین یا فلفل تند یا اسپری را دوست ندارند. اگر در محل هایی که جمعیتی از کبوترها در آن تجمع یا لانه سازی کرده اند، این مواد را اسپری کنید، می توانید تا حد زیادی از شر آن ها خلاص شوید ولی این روش نمی تواند روش اصولی برای دور کردن کامل پرنده به شمار آید.

کبوترها چه بویی را دوست ندارند؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، رایحه های قوی و دافع مانند فلفل، دارچین یا حتی برخی اسانس ها ممکن است جمعیت کبوترها را برای مدتی کوتاهی دور کند ولی برای خلاص شدن از شر کبوترها از طریق این مواد دافع باید به طور مداوم این مواد را در سرتاسر نقاط تجمع و لانه سازی آنها اسپری کنید تا از محل متفرق شده و محل را ترک کنند.

چرا کنترل کبوتر از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

تجمع کبوتر ها در محیطی با جمعیت بسیار زیاد مطمئناً مشکلاتی را ایجاد خواهند کرد. کبوترها می توانند مشکلات زیادی را برای انسان به همراه داشته باشند از جمله:

 • فضله کبوتر می‌تواند حاوی بیماری‌هایی مانندکریپتوکوکوز، هیستوپلاسموز و پسیتاکوز باشد که از این طریق می‌تواند بیماری را به افراد انتقال دهد.
 • کبوتر می تواند آفات دیگری مانند کک، کنه، شپش و کنه را با خود حمل کند که می تواند ناقل سایر بیماری ها نیز باشد یا افراد را بیمار کند.
 • فضولات کبوتر می تواند سطح زمین را نرم کرده و منجر به لغزش و سقوط افراد شود.
 • کبوترها به طور طبیعی دوست دارند لانه های خود را در لبه های پنجره و درز و شکاف دیواره و سقف ها بسازند. در محیط های شهری لانه ساختن کبوترها در دریچه های هوا و دودکش ها می تواند خطر آتش سوزی به همراه داشته باشد .
 • تمیز کردن فضله های کبوتر می تواند ده ها هزار دلار هزینه به همراه داشته باشد.
 • آلودگی ناشی از فضولات پرندگان می تواند منجر به مشکلات بهداشتی در محل کار شود و باعث تعطیلی مشاغل شود.
 • فضولات کبوتر بسیار اسیدی است و اثر خورندگی بر سازه های ساختمان دارد. در آلودگی های شدید، حتی اثبات شده است که آنها فولاد را نیز از بین می برند و باعث آسیب به ساختار ساختمان می شوند. 
شاخک دور کننده کبوتر, دور کردن کبوتر

خرید
شاخک دورکننده کبوتر?

پرندگان را از خانه خود دور نگه دارید

شرکت سمپاشی نگین دشت با بهره مندی از دانش کارشناسان و مهندسان با تجربه ، بیش از سه دهه در عرصه سمپاشی منازل و مبارزه با ناقلین و حشرات موذی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی فعالیت داشته و افتخار دارد خدمات کنترل و مبارزه با آفات را با استفاده از سموم معتبر و با کیفیت روز دنیا به شما عزیزان ارائه نماید.

۰۲۱-۸۸۳۳۰۱۳۳

از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدظهر

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مکاتبات رسمی

تمام نقاط استان تهران

تهران، کرج، اسلامشهر، شهریار، پردیس، رودهن, پرنددرباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی