تلفن تماس : 88330133      09124540649

سمپاشی تخصصی ساس تحت نظر وزارت بهداشت با سموم خارجی

خدمات مبارزه با ساس

 • قهوه ای تیره مایل به قرمز
 • 5 میلیمتر بدون بال
 • بدن صاف و بیضی دارای شش پا
 • گزش به صورت نواری و زیگزاگی
 • توانایی زنده ماندن بدون تغذیه تا چندین ماه
سمپاشی ساس, گزش ساس در کودکان, عکس ساس, عکس نیش ساس,

چنانچه فقط از وجود یک ساس ماده بارور در منزل خود غافل شوید در مدت سه ماه با حدود 300 ساس بالغ و 1000 تخم ساس مواجه خواهید شد.

حشره ساس جز حشرات و انگل های خونخوار به شمار می آید که اکثرا شب ها از خون گرم انسان تغذیه می کند البته اگر تعداد آن ها افزایش یابد و در شب تمام آن ها نتوانند تغذیه کنند ساس در طول روز نیز برای تغذیه به انسان حمله می کنند. شکل ظاهری بدن ساس بدلیل صاف و تخت بودن به حشره این امکان را می دهد تا به راحتی خود را در درزها و شکاف الیاف مانند لباس ، وسایل اتاق خواب مانند بالش، تشک خوشخواب، تختخواب، پتو، ملحفه و سایر وسایل منزل مانند مبلمان، پرده ها،فرش، زیر قرنیزها و ... پنهان کنند، آنها می توانند از سایر مناطق آلوده یا از مبلمان استفاده شده بیایند. آنها می توانند بین اتاق های ساختمان های چند واحدی مانند مجتمع های آپارتمانی و هتل ها رفت و آمد کنند.

سمپاشی ساس با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

شب هنگام شما در خواب عمیق به سر می برید از طریق جذب دی اکسید کربن و گرمایی که از بدن میزبان دفع شده او را شناسایی کرده و از خون گرم میزبان به عنوان تنها منبع غذایی تغذیه می کند.

در نتیجه این عادت رفتاری حشره ساس، شناسایی و گزش ساس در مراحل ابتدایی آلودگی امری دشوار بنظر می آید. از نشانه های تشخیص وجود ساس در منزل بعد از گذشت مدت زمانی از ورود ساس می توان به جای گزش و نیش ساس تختخوابی روی پوست افراد اشاره کرد و در صورت افزایش میزان آلودگی حشره ساس مشاهده فضله های آنها است که بشکل لکه های خون و لکه های سیاه رنگ شبیه به جوهر روان نویس که بر روی تشک و ملحفه اثر خود را به جا می گذارند که این شواهد نشان دهنده رشد و تکثیر جمعیت ساس ها در داخل وسایل منزل می باشد.

حشره ساس ها می توانند در مدت زمان کوتاهی زاد و ولد کنند، بنابراین تشخیص زودهنگام ساس در منزل برای جلوگیری از گسترش آلودگی و خسارت از اهمیت بالایی برخوردار است.

 در بحث درمان قطعی مبارزه با حشره ساس ، سمپاشی تخصصی ساس امری ضروری در جهت ریشه کنی ساس محسوب می شود که بایستی توسط شرکت های سمپاشی دارای مجوز از وزارت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد (شرکت های سمپاشی مجاز به هیچ عنوان نباید یک کارگر را به تنهایی جهت سمپاشی به محل اعزام کنند).

شرکت سمپاشی نگین دشت تحت نظر وزارت بهداشت، با بهره گیری از دانش کارشناسان ماهر و با تجربه حین انجام عملیات مبارزه با ساس پس از بازرسی و بررسی محل آلوده با ارائه یک برنامه کامل و مدون با سموم خارجی بدون لک و آلرژی پوستی با بهترین روش درمان و سمپاشی ساس را در جهت مبارزه و ریشه کنی ساس تختخوابی به شما پیشنهاد می دهند و در تمام مراحل سمپاشی ساس کارشناس و مهندسین ما در منزل شما حضور دارند.

 عملیات سمپاشی فقط توسط یک کارگر صورت نمی گیرد ما باروش های مدیریت تلفیقی IPM (روش های کنترل فیزیکی، بهسازی محیط، مکانیکی، بیولوژیکی و شیمیایی با سموم خارجی) به عنوان ابزار اصلی برای درمان ساس تختخواب اقدام به ریشه کنی ساس می نماییم، کلیه عملیات های سمپاشی ساس شامل "ضمانت نامه رسمی" شرکت می باشد.

Image

ریشه کنی تخصصی ساس تختخوابی با مجوز رسمی وزارت بهداشت

مشاوره و سفارش سمپاشی ساس تحت نظر وزارت بهداشت

  در ساعات اداری با افتخار در خدمت شما عزیزان هستیم.

40 سال تجربه و سابقه درخشان

ما با معرفی کامل مشخصات فیزیکی و شکل ظاهری ساس، آشنایی با مراحل زندگی ساس، رژیم غذایی و تولید مثل ساس ها، شما را با خصوصیات و ویژگی حشره ساس آشنا نموده  و سپس با ارائۀ نحوۀ شناسایی گزش ساس، علائم تشخیص ساس در محل، بیماری های ناشی از گزش ساس را خدمت شما به صورت کامل آموزش داده و در پایان با معرفی راه های ورود ساس به منازل(ساس از کجا می آید)، کلیه روش های پیشگیری از ورود ساس و روش های مبارزه و ریشه کنی و سمپاشی تضمینی ساس را خدمت شما عزیزان ارائه داده تا شما در مواجه با این حشره به راحتی آن را شناسایی کنید و با بهترین و اصولی ترین روش در جهت رفع ساس زیر نظر شرکت نگین دشت اقدام فرمایید. همچنین در صورت عدم وقت کافی جهت مطالعه، می توانید پادکست صوتی که چکیده شناخت حشره ساس است را گوش دهید تا اطلاعات کافی در جهت ریشه کنی و مبارزه با ساس ها آشنا شوید.

حشره ساس به راحتی از محلی به محل دیگری جابه جا می شود. اگر در خانه خود حشره ساس دیدید، با یک متخصص کنترل آفات تماس بگیرید تا در خصوص درمان و مبارزه با ساس به صورت تضمینی صحبت کنید و از انتقال زنجیره ای ساس به منزل نزدیکان و اقوام خود پیشگیری نمایید.

فایل صوتی آموزش سمپاشی و شناخت ساس تختخوابی توسط شرکت نگین دشت

 record voice قسمت اول

  

record voice قسمت دوم

  

 چگونه از شر ساس خلاص شویم؟

1-موارد غیر ضروری شامل روزنامه ، مجلات، لباس های کهنه، لحاف و تشک لکه دار شده را دور بیاندازید.

2- فضای آلود را تمیز کنید.

3- محل های پنهان شدن ساس را از بین ببریم.

4- مراقب تختخواب خود باشید.

5- با کارشناسان حرفه ای نگین دشت تماس بگیرید.

به هیچ وجه سعی نکنید خودتان با روش های خود درمانی و سم زدایی ساس از شر ساس رها نمی شوید. مهم ترین نکته در بحث ریشه کنی ساس استفاده از دانش کارشناسان ماهر برای مبارزه با ساس می باشد. پس بهتر است چنانچه در تهران و کرج و شهرهای اطراف آن هستید در زمان مواجه با ساس ها به جای خود درمانی که باعث ایجاد مقاومت به سموم در نسل جدید ساس های متولد شده و نیز باعث انتشار و طغیان بیشتر جمعیت ساس ها منزل شما می شود، هر چه سریعتر با کارشناسان نگین دشت جهت مشاوره و انجام مبارزه تماس بگیرید و از خدمات "سمپاشی تضمینی ساس" شرکت نگین دشت بهره مند شوید.

اقدامات قبل از مبارزه با ساس

1. شلوغی را کاهش دهید

همه وسایل شخصی (اسباب بازی های نرم و پولیشی، پتو ، وسایل الکترونیکی ، کتاب ها و غیره) و هرچیزی که به طور دائمی در اتاق نمی ماند را بردارید.

 احتیاط: توجه داشته باشید که وسایل در منطقه آلوده می توانند از این طریق ساس ها را به مناطق دیگر منزل منتقل کنید. بهتر است آنها را با پلاستیک های بند دار بسته بندی کنید .

2. لباس و پارچه های آلوده را بشویید

تمام لباس ها و وسایل الیافی مانند پرده ها ، روی مبلی و ملحفه را با دمای 60 درجه بشورید.

3. قاب ها و چوب زیر تختخواب را از بین ببرید

از بین بردن فریم ها و چوب زیر تختخواب از مهمترین مناطق پنهان شدن ساس است. دسترسی به این مناطق در هنگام تمیز کردن مهم است. درز دستگیره و سوراخ های تخت (محل اختفای احتمالی) را بدوزید هنگامی که این منافذ پوشانده شود ، ساس ها دیگر نمی توانند وارد یا خارج شوند. سپس با چراغ قوه به دنبال ساس باشید و ساس های زنده را جمع آوری کنید.

4. کشوهای کمد را بردارید

کشوها را از روی میز و کمدها بردارید زیرا ساس ها می خواهند در این مناطق پنهان شوند. مبلمان را برگردانید تا همه نقاط مخفی زیر مبل را بازرسی و با جارو برقی تمیز کنید. تمام مبلمان باید از دیوارها فاصله داشته باشند.

5. منزل را مرتب تمیز کنید

سطوح آلوده را با یک برس سفت تمیز کنید تا تخم های ساس خارج شوند. اتاق را به طور کامل جاروبرقی کنید. شکاف های موجود در مبلمان و زیر مبل و کنار پایه ها را کاملاً جاروبرقی کنید. پایه های تختخواب ، ریل ها ، سر تخته ها ، تخته های مخصوص پا ، درزهای تخت ، تافت ، دکمه ها ، لبه های ملافه و همچنین لبه های فرش ها (به ویژه در امتداد ریشه های فرش) جارو برقی بکشید. منزل را مرتب تمیز نگه دارید از شلوغی پرهیز کنید. منافذ شکاف ها را با مصالح مناسب بگیرید. کیسه های جاروبرقی را پس از اتمام کار در سطل آشغال خارج از منزل ، دور بیندازید.

6. بستن درز و منافذها

تمام سوراخ هایی را که لوله ها و سیم ها از دیواره ها و کف خارج می شود را ببندید و مهر و موم کنید و شکاف های اطراف تخته های، قرنیز  را پر کنید تا مخفی گاه ساس کاهش یابد.

مراحل سمپاشی ساس نگین دشت

از کنترل آفات شرکت نگین دشت چه انتظاری باید داشت

01 بازرسی و نظارت

 • قبل از اعزام اکیپ عملیات سمپاشی ساس ، شرکت نکاتی را در جهت آماده سازی منزل برای سمپاشی ساس به مشتری اعلام می کنند و نحوه ترک منزل بدون آنکه ساس را با وسایل و لباس ها به منزل دیگری منتقل کنند را به شما آموزش می دهند.در صورتی که به شواهدی مبنی بر وجود ساس در محل سکونت خود پی بردید و تصمیم به ریشه کنی و پاکسازی منزل خود گرفته اید متخصصین شرکت سمپاشی نگین دشت در رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدام خواهند کرد.ساس تختخوابی حشره بسیار موذی که در درزها پنهان شده و پیدا کردن این حشره کار بسیار سختی می باشد متخصصین حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده و در اولین بازدید از محل شما بخصوص محل هایی مانند تخت، مبلمان، فرش، پرده و لباسها و ... از طرفی شکاف و درز موجود در دیوار و وسایل میزان آلودگی را بررسی می کنند.بررسی محل های آلوده از اتاق خواب شروع شده ، کل منزل و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

02 اجرای عملیات سمپاشی ساس

 • پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. این شرکت با استفاده از سموم خارجی مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به ریشه کنی ساس نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروها اقدام به سمپاشی نموده قابل ذکر است با روش ارائه شده تخم و لارو حشرات نیز ریشه کن شده و دیگر به بلوغ نرسیده و از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد نخواهد داشت.شرکت با یک مرحله سمپاشی ساس منزل شما را ریشه کن می کند.
03 نظارت و پشتیبانی
 • ریشه کنی ساس تختخوابی بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی ساس شما را مطمئن کرده و بهترین راهکار را برای نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند.تمام سمپاشی های ساس شامل گارانتی معتبر می باشد

از کجا بفهمیم خانه ساس دارد؟

به دوستان عزیز توصیه می شود قبل از هر اقدامی جهت سمپاشی ساس مقاله اشتباهات رایج در سمپاشی ساس را در این سایت مطالعه فرماییدو تا شما هم در مواجه با ساس مسیر درست را انتخاب کنید.

 • مشاهدۀ ساس تختخوابی در مناطقی مانند، درزها و گوشه های تختخواب، پتوها، تشک ها، پرده ها ، بالش، مبلمان  
 • مشاهدۀ آثار گزیدگی توسط ساس ( که معمولاً گزیدگی ساس دارای التهاب بیشتری نسبت به گزش سایر مکنده ها از جمله پشه و انواع کنه ها مانند مایت می باشد و همچنین  اکثراً گزیدگی ها به صورت نواری و پشت سر هم می باشد.

حشره ساس تختخوابی می توانند از طریق لباس های داخل چمدان در آن هنگام بازگشت از سفر، خرید مبلمان و سایر وسایل دست دوم، اقامت در هتل ها، مسافرخانه ها، بیمارستان ها، پادگان ها، خوابگاه ها و نیز رفت و آمد با افرادی که منزلشان آلوده به ساس است به منزل شما انتقال پیدا کند و از آن جا که تمرکز انسان بیشتر در جهت کنترل آفات دیگر بوده و آشنایی زیادی با این حشره ساس ندارند باعث غفلت افراد در بحث سمپاشی ساس شده و از طرفی افزایش مقاومت این حشره نسبت به آفت کش هایی که به صورت غیراصولی توسط خود افراد به کار می رود باعث شده تا در طی سال های اخیر ریشه کنی و  نابودی ساس برای افراد امری سخت و غیرممکن به نظر آید.

زیستگاه و پناهگاهی که حشره ساس برای زندگی خود ترجیح می دهد بیشتر محل سکونت انسان بخصوص اتاق خواب شما می باشد. حشره ساس اکثراً در شب فعالیت می کند و از خون میزبان خود تغذیه می نماید. در صورت هجوم ساس و افزایش میزان آلودگی  ساس، لکه های خون و لکه های سیاه ( فضله های ساس) بر روی ملحفه و تشک قابل مشاهده می باشد.

درمان سریع نیش ساس

توصیه می شود بعد از گزش ساس روی پوست جهت کم کردن التهاب و خارش از پماد کالامین و پماد کلوبتازول استفاده شود. سپس با ما تماس بگیرید تا به صورت "سمپاشی تضمینی ساس" انجام شود.

شکل ظاهر ساس :

 • اندازه: ساس تختخوابی در حدود 4 تا 5 میلیمتر طول دارند. نرها و ماده‌ها در اندازه مشابهی هستند.

 • شکل بدن: بدن ساس تختخوابی بسیار باریک و بی‌حجم است. آنها بدون بال هستند.

 • رنگ: در شرایط گرم، ساس تختخوابی رنگ قهوه‌ای تیره تا قهوه‌ای سوخته دارند. اما در شرایط سردتر، رنگ آنها به رنگ خاکستری روشن تغییر می‌کند.

 • ساختار بدن: ساس تختخوابی بدنی مسطح و بدون بال دارند. آنها سه جفت پا دارند.

 • نواحی دهان: دهان ساس تختخوابی با یک زبان مکیدنی برای مکیدن و خون‌آشامیدن طراحی شده است.

 • برخی از نشانه‌های خاص: ساس تختخوابی ممکن است نشانه‌هایی مانند لکه‌های خون روی تخت‌خواب، پوست و لباس بیمار را باقی بگذارد.

پیشنهاد ما به شما این است که در صورت مشاهده حشره، شکل ظاهری را با عکس هایی که در بخش گالری تصاویر ساس می باشد مقایسه نموده و در صورت عدم شناسایی عکس حشره را به واتساپ شرکت نگین دشت ارسال فرمایید تا کارشناسان بررسی و شناسایی کنند.

گزش ساس, نیش ساس, عکس گزش حشرات, سمپاشی ساس, سم ساس,

آنچه که مشتریان باید بدانند

شرکت نگین دشت افتخار دارد که تمامی عملیات های سمپاشی ساس موفقیت و اثربخشی 100% داشته و تمام این عملیات ها شامل گارانتی می باشد و متعهدیم تا زمان ریشه کنی، در کنار شما عزیزان باشیم.

چرخه زندگی ساس تختخوابی

سیکل و چرخه زندگی ساس تختخوابی عموماً شامل شش مرحله ( 5 مرحله نابالغ و یک مرحله بلوغ ) می باشد.

ساس در هر مرحله از زندگی پوست اندازی می کنند و در هر مرحله، پوسته ای که مانند صدف روشنی می باشد را دور می اندازند. آن ها شش بار این عمل را انجام داده تا به بلوغ کامل برسند. 

ساس تختخوابی از طریق ترشح ماده ای به نام فرمون و کایرومون در محل زیستگاه خود با هم ارتباط برقرار کرده و خود را برای تکثیر یا حمله آماده می کنند.

طول عمر ساس متفاوت است و این بسته به میزان تغذیه ساس خواهد داشت.

این حشرات در طیف های متفاوت دما و وضعیت های مختلف جوی قادر به زندگی می باشند. ساس بالغ در دمای زیر 16.1 درجه سانتیگراد به خواب نیمه زمستانی فرو رفته و به این طریق می توانند مدت زمان بیشتری زندگی کنند. ساس ها در دمای 10- درجه سانتیگراد (14 درجه فارنهایت) به مدت 5 روز زندگی می کنند ولی در دمای 32 - درجه سانتیگراد ( 26 - درجه فارنهایت) بعد از 15 دقیقه می میرند. موارد فوق نشان دهندۀ قدرت تحمل ساس در برابر تغییرات دما می باشد این حشرات در رطوبت کم هم زندگی می کنند و در دمای 40-35 درجه سانتیگراد 1/3 وزن بدن خود را از دست می دهند . 

به همین دلیل، توصیه می‌شود که برای کنترل ساس تختخوابی و استفاده از روش‌های حرفه‌ای و امن، از کارشناسان و تکنسین‌های متخصص در این زمینه استفاده کنید. آن‌ها با داشتن تخصص، آگاهی و تجربه لازم، می‌توانند به شما راهنمایی کنند و روش‌های ایمن و موثر برای کنترل ساس تختخوابی را اجرا کنند، بدون ایجاد خطرات جدی برای سلامتی شما و سایر افراد موجود در محیط زندگی شما. همچنین، رعایت دقیق دستورات و راهنمایی‌های ارائه شده توسط متخصصین و کارشناسان می‌تواند به جلوگیری از وقوع خطرات و تضمین ایمنی در فرایند کنترل ساس تختخوابی کمک کند.

ایا افراد بدون تخصص میتونن ساس تختخوابی نابود کنند؟

با توجه به خطرات مرتبط با سمپاشی ساس تختخوابی و استفاده از سموم شیمیایی، به‌طور کلی توصیه نمی‌شود که افراد بدون تخصص و آگاهی کافی، تلاش کنند ساس تختخوابی را به‌صورت حرفه‌ای و موثر نابود کنند. به جای آن، بهتر است از تکنسین‌های متخصص و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

در اینجا برخی از دلایل این توصیه را بررسی می‌کنیم:

استفاده از محصولات شیمیایی: برای سمپاشی ساس تختخوابی، ممکن است نیاز به استفاده از محصولات شیمیایی مانند سم‌ها، پودرها و گازهای آفت کش داشته باشید. استفاده اشتباه یا نادرست از این محصولات ممکن است بهداشت شما و سایر افراد در محیط زندگی شما را تهدید کند.

نیاز به آگاهی و تخصص: کنترل ساس تختخوابی به مهارت‌های خاص و آگاهی دقیق در مورد بیولوژی و رفتارشناسی نیاز دارد. افراد بدون تخصص ممکن است از روش‌های ناصحیح و غیرموثر برای کنترل ساس‌ها استفاده کنند و نتوانند به‌طور کامل آن‌ها را ازبین ببرند.

خطرات برای سلامتی: استفاده نادرست از محصولات شیمیایی و روش‌های غیرحرفه‌ای ممکن است بهداشت شما و سایر افراد در محیط زندگی شما را تهدید کند. برای مثال، تماس مستقیم با سم‌ها می‌تواند عوارض جدی برای پوست، چشم‌ها و تنفس شما را به همراه داشته باشد.

گزش ساس تختخوابی

گزش ساس تختخوابی عموماً در شب و در هنگام خواب به دلیل فعالیت آنها رخ می‌دهد. ساس تختخوابی جهت جذب خون به بدن انسان می‌پردازد و برای این کار از دهان خاصی که در بالای سر خود دارد استفاده می‌کند.

گزش ساس تختخوابی معمولاً بدون درک انسان اتفاق می‌افتد، زیرا زمانی که ساس در حال خون‌آشامیدن است، معمولاً انسان در فاز خواب عمیق یا به سختی بیدار می‌شود. بنابراین، علائمی از گزش در اثر نیش ساس ممکن است در صبح ظاهر شود.

نشانه‌ها و علائم گزش ساس تختخوابی شامل موارد زیر می‌شود:

1. لکه‌های خون: اگر ساس تختخوابی روی بدن شما خون‌آشامیده باشد، می‌تواند لکه‌های خونی را روی پوست و لباس بیمار بگذارد.

2. خارش و قرمزی: نیش ساس تختخوابی ممکن است باعث بروز خارش و قرمزی در نقاطی که خون آشامیده شده است، شود. این علائم معمولاً در قسمت‌هایی مانند بازوها، پاها، پشت و نیز در ناحیه‌های پوستی مثل گردن و صورت ظاهر می‌شود.

3. علائم حساسیت: برخی افراد ممکن است به نیش ساس تختخوابی حساسیت داشته باشند و علائمی مانند تورم، قرمزی شدید، تحریک پوست و حساسیت را تجربه کنند.

 برخی اقدامات که می‌توانید برای کنترل و از بین بردن ساس تختخوابی انجام دهید عبارتند از:

1. تمیزی و رعایت بهداشت: لباس‌ها و پوشاک خود را به طور منظم و با دقت شستشو دهید، به ویژه اگر مشکوک به حضور ساس تختخوابی در آنها هستید.

2. تعویض تخت‌خواب: در صورت مشاهده ساس تختخوابی در تخت‌خواب خود، بهتر است تخت‌خواب را تعویض کنید و از تخت‌خواب جدیدی استفاده کنید.

3. پاکسازی و جاروبرداری: آشپزخانه، محل‌های نگهداری غذا و سایر نقاط آشپزخانه را به طور دقیق پاکسازی و جاروبرداری کنید. ساس تختخوابی ممکن است در نقاطی مانند نواحی مرطوب و پوشیده از جاهای پشمی و الیافی پنهان شوند.

۴. مشاوره حرفه‌ای: در صورت مشاهده مداوم ساس تختخوابی و عدم توانایی در کنترل آنها، بهتر است با شرکت مبارزه با آفات حرفه‌ای نگین دشت تماس بگیرید تا برای شما اقدامات لازم را انجام دهند.

توجه داشته باشید که کنترل و از بین بردن ساس تختخوابی ممکن است نیاز به صبر و شکیبایی دارد. مهم است که اقدامات پیشگیرانه و کنترلی را به صورت منظم و پیوسته انجام دهید .

آیا نیش ساس خطرناک است؟ و چند روزه نیش ساس خوب می شود؟

گزش ساس در انسان منجر به افزایش سطح آلرژی در انسان می شود در برخی این گزش شبیه التهاب کوچک قرمزی رنگ در برخی تاول های برجسته پوستی ایجاد می شود. التهاب های پوستی ناشی از گزش ساس در برخی علایم آن در ظرف چند ساعت و در برخی چندین روز به طول می انجامد. در افرادی که به گزش ساس آلرژی شدید نشان می دهند معمولا بعد از گزش ساس احساس خستگی و تب می کنند.

از شایع ترین عوارض پوستی گزش ساس می توان به ماکولوپاپولر و لوپوس اریتماتوی دیسکوئید اشاره کرد این ضایعات پوستی  حدود 5/5 میلی متر است اما ممکن است به قطر 2 سانتی متر هم برسد و از طرفی امکان وجود یک سوراخ مرکزی در ضایعه وجود داشته باشد.

نیش ساس معمولا 3 الی 7 روزه خوب می شود اما در برخی افراد که شدت الژی زیادی دارند تا چند هفته به طول می انجامد.

ساس از طریق ایجاد دو سوراخ روی پوست میزبان خود با استفاده از دو لوله خون میزبان را تغذیه می کند، ابتدا از طریق یکی از این لوله ها بزاق خود را که حاوی مواد ضد انعقادی و بی حس کننده می باشد تزریق کرده و از طریق لولۀ دیگر از خون انسان تغذیه می کند ، این مرحله 5 الی 10 دقیقه طول کشیده که بلافاصله بعد از تغذیه وعده غذایی سریعاً به محل پناهگاه خود بازگشته و در زیستگاه خود مخفی می شود. ساس هر 5 الی 10 روز از خون انسان تغذیه می کند با این حال ساس می تواند در شرایط خاصی یکسال بدون غذا زنده بماند.

ساس قادر هستند در هوای سرد به مدت یکسال و در درجه حرارت بالای 30 درجه، حدود 5 ماه زنده بماند.

 تولید مثل ساس:

تولید مثل ساس و جفت گیری از طریق روش تلقیح تروماتیک می باشد. از آن جا که ساس ماده هیچ اندام تناسلی را به صورت باز ندارد و در نتیجه ساس نر از طریق سوراخی که در شکم او ایجاد می کند اندام تناسلی خود را وارد بدن او می کند. گاهی ساس نر تلاشی برای جفت گیری با ساس نر دیگر را هم می کند.

ساس ماده بالغ به طور میانگین روزی ۲ – ۳ تخم می‌گذارد، که در طول زمان زندگی، هر ساس ماده جمعاً ۲۰۰-۵۰۰ تخم می‌ گذارد.

تخم‌های ساس به اندازۀ یک میلی‌متر،، رنگ سفید مرواریدی و بیضی شکل‌ هستند که اکثرا درنزدیکی پناهگاه خودشان مانند تخت خواب، پرده ها، مبل ها و ... تخم ها را مخفی می کنند. زمان تفریخ تخم‌ها معمولاً ۱۰–۹ روز می باشد البته این زمان تا حد زیادی به درجه حرارت و شرایط محیط بستگی دارد. 

ماده فرومون به عنوان مادۀ هشداردهنده متشکل از E2 octenal و E2hexenal  می باشد، که زمانی ترشح می شود که ساس ها حمله ور شده و شروع به منتشر شدن می کنند. مطالعات نشان می دهد مادۀ فرومون زمانی   ترشح می شود که یک ساس نر با ساس نر دیگر جفت گیری کرده که ترشح آن باعث حمله ورشدن و هجوم ساس ها و انتشار آن ها در محیط می گردد.

danger signalتوجه توجه! استفاده از قرص برنج و انواع گازهای تدخینی برای مبارزه با ساس، سال ها است توسط وزارت بهداشت غیر قانونی و به شدت خطرناک اعلام شده است و کمکی به ریشه کنی تخم حشرات ساس نخواهد کرد اکثر شرکت های و افراد غیر مجاز بدلیل نداشتن تخصص و تعهد از این روش استفاده می کنند. 

آیا با ورود یک ساس در منزل احتمال تکثیر وجود دارد؟

 ساس تختخوابی زمانی که جفت گیری می کند تا مدت های طولانی نیازی به جفت گیری مجدد ندارد با ورود حتی یک ساس ماده به منزل هم تخمهای ساس ماده حدود 7 بار بدون نیاز به ساس نر بارور می شود، چراکه ماده ها اسپرم ساس نر را در بدن خود به صورت ذخیره موجود دارد.

تولید مثل و تخم ریزی ساس , سمپاشی ساس

برای دیدن فیلم آموزشی و شناخت ساس تختخوابی Play کنید 

راه های مختلف ورود ساس به منزل عبارتند از:

این سوال اغلب برای دوستان پیش می آید ، ساس از کجا می آید؟ ساس از چه به وجود می آید؟ 

 • ساس بالغ یا تخم ساس از طریق بدن حیوانات خانگی ، لباس و چمدانی که از مسافرت آورده اید، هتل  یا از بیمارستان  به منزل شما منتقل می شود.
 • طریق خرید مبلمان یا لباس و سایر وسایل بخصوص خرید وسایل دست دوم منزل
 • از طریق درز و شکاف منزل بخصوص دیوارها و سقف های کاذب مشترک با همسایگانی که منزلشان آلوده به ساس می باشد
 • حیوانات وحشی ( کبوتر ها و پرندگان وحشی – خفاش)رفت و آمد به مکان های آلوده که در نتیجه از طریق لباس – کیف و یا وسایل شخصی ساس به منزل شما انتقال می یابد.

ساس ماده به همراه تخم هایشان در سوراخ و درز و شکاف قاب چوبی تختخواب و یا درز تشک خوشخواب پنهان می شود. ساس ها اکثراً فعالیت خود را شبانه شروع کرده و به صورت گسترده در محیط پخش می شوند و قادر نیستند در یک نقطه باقی بمانند و وارد درزهای رختخواب و لباس ها می شوند از نشانه های وجود ساس در منزل در درجه اول گزیدگی همراه با التهاب می باشد البته شایان ذکر است حدود 40 درصد افراد ، سیستم ایمنی بدن آن ها نسبت به گزش ساس آلرژیک و تورم نشان نمی دهد و تنها در صورت افزایش شدت آلودگی متوجه وجود ساس در منزل خواهند شد.

برخی افراد که به پروتیین موجود در بزاق ساس آلرژی شدید دارند با یک واکنش شدید به نام شوک آنافیلاکسی  مواجه می شوند در بسیاری از افراد که مداوم در معرض گزش ساس قرار می گیرند به مرور زمان به کم خونی های شدید مبتلا می شوند و احساس خستگی و ضعف می کنند و در برخی مواقع تب خواهند کرد.

در اثر خارش ناشی از گزش ساس پوست در مقابل حمله انواع پاتوژن های بیماری زا غیر ایمن می شود و فرد دچار مسمومیت های سیستمیک می شود.

ساس این حشرات موذي ،گزنده و بد بو در نزدیکی شما ( تخت ، مبل ، لباس و ...) زندگی می کند. پناهگاه هایی که ساس در آن ها مخفی می شود بسیار گسترده است گاهی در نزدیکی پرندگان و جوندگان یافت شده و از خون آن ها  تغذیه می کنند که این خود عاملی جهت انتقال ساس به داخل منزل شما به حساب می آید.

جذب ساس به انسان از طریق دو عامل گرما و دی اکسید کربن می باشد.

  بعضی از سموم حشره کش بسیار قوی برای ساس وجود دارد ولی آژانس حفاظت از محیط زیست جهانی EPA آن ها را برای کودکان بسیار خطرناک و به هیچ عنوان توصیه نمی کند.

 در صورت مشکوک بودن منزل به حشره ساس تختخوابی چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

اولین سؤالی که باید پرسیده شود آن است که چه نشانه های وجود ساس در محل دیده شده است؟ تنها واکنش و آلرژیک پوست نمی تواند نشان دهندۀ وجود ساس تختخوابی در منزل باشد. حشرات دیگری نیز می توانند آلرژی و واکنش پوستی مشابه با گزش ساس ها بر روی پوست فرد ایجاد کنند بنابراین این امری است بسیار دشوار که بتوان به صورت قاطع از روی گزش ساس تشخیص دهیم چون پوست هر فرد نسبت به افراد دیگر آلرژی و واکنش ایمنی کاملاً متفاوتی خواهد داشت.

سؤال بعدی آن است که آیا در محل خواب حشره ای دیده اید و اگر مشاهده شده آیا  اندازه و شکل آن به ساس تختخوابی شباهت داشته است؟ در صورت مشاهده حشره بهتر است آن را در شیشه یا قوطی کوچک با استفاده از پنس یا موچین بدون اینکه به آن آسیبی وارد کنیم قرار داده تا کارشناسان شرکت نگین دشت قبل از انجام سمپاشی تخصصی ساس ، آن حشره را بررسی کرده تا از وجود حشره ساس اطمینان حاصل کرده و سپس پروسه سمپاشی ساس را انجام دهند.

 بهترین زمان سمپاشی ساس چه ساعتی از شبانه روز است؟

یکی از متدوال ترین سؤالاتی که مشتریان در مورد سمپاشی ساس مطرح می نمایند در خصوص ساعت انجام عملیات سمپاشی ساس در طول شبانه روز می باشد.

متأسفانه یکی از اطلاعاتی که به صورت نادرست در سایت ها و منابع غیرمعتبر به افراد گفته می شود در مورد زمان سمپاشی ساس تختخوابی بوده که عنوان گردیده باید در زمانی قبل از طلوع و یا بعد از غروب خورشید صورت گیرد.

نکته فوق از لحاظ علمی جهت سمپاشی ساس به هیچ عنوان صدق نمی کند. زمان خاصی در طول شبانه روز برای سمپاشی ساس وجود نداشته و در هر زمانی از شبانه روز انجام عملیات سمپاشی توسط کارشناسان ماهر و شرکت های مجاز سمپاشی با حفظ اصول ایمنی و روش های مجاز امکان پذیر می باشد.

آیا ساس به لباس می چسبد؟

یکی از مهمترین راه های انتقال ساس از منزل به منزل دیگر از طریق لباس می باشد. به طور کلی محل های مانند لباس ، تخت خواب، مبلمان که انسان با آن در ارتباط می باشد ساس جهت تغذیه از ما در آن ها مخفی می شوند و به راحتی از طریق لباس انتقال می یابند.

دستگاه ازبین بردن ساس

آیا دستگاه دفع ساس یا همان دستگاه دور کننده حشرات برای درمان ساس موثر است؟

تحقیقات انجام شده در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در خصوص تأثیر دستگاه دورکننده حشرات بر روی حشره ساس تختخوابی نیز حاکی از عدم تأثیر دورکنندگی این دستگاه بر روی ساس می باشد. در این مطالعه از سه دستگاه اولتراسونیک با خصوصیات غیر مشابه ( از نظر خروجی فرکانس و SPL ) استفاده شده است. نتایج به دست آمده به نوشته مؤلفان نشان دهنده فقدان توان دورکنندگی این دستگاه ها علیه ساس تختخوابی و سوسری آلمانی است و محققان نتوانسته اند شواهد علمی کافی در خصوص تأثیر دورکنندگی و نابودسازی این دستگاه های دور کنند را به دست آورند.

آیا در صورت داشتن ساس باید تشک خود را بیرون بیندازم؟

چنانچه شما در روزهای ابتدای به محض دیدن ساس یا علایم آن در منزل با کارشناسان نگین دشت جهت مبارزه تماس بگیرید. دیگر نیازی به بیرون انداختن تشک خشخواب نمی باشد.

اگر مشکوک به وجود ساس تختخوابی در تشک خود هستید، بهتر است اقدامات مناسبی را انجام دهید. در برخی موارد، تختخواب‌ها و تشک‌ها ممکن است منبع اصلی آلودگی ساس تختخوابی باشند. اگر امکان دارد و تشک شما قابل شستشو است، می‌توانید آن را شستشو دهید.

در ضمن، اگر بررسی کردید که ساس در تشک وجود دارد و نمی‌توانید آن را به راحتی تمیز کنید یا اطمینان ندارید که به طور کامل از بین رفته است، بهتر است تشک را تعویض کنید. توجه داشته باشید که حتماً تشک قدیمی را به طور صحیح دور بیاندازید و با تشک جدید جایگزین کنید.

به همراه تعویض تشک، باید تمام اقدامات مربوط به پاکسازی و کنترل ساس تختخوابی را در محیط خوابگاه و سایر مکان‌های ممکن که ساس می‌تواند پنهان شود انجام دهید. این شامل شستشوی لباس‌ها، جاروبرداری و پاکسازی مکمل‌های خوابگاه و محیط اطراف تختخواب نیز می‌شود.

همچنین، اگر به صورت مداوم با ساس تختخوابی روبرو هستید و نمی‌توانید آنها را به طور کامل کنترل کنید، بهتر است با کمک شرکت مبارزه با آفات نگین دشت تماس بگیرید تا برای شما اقدامات لازم را انجام دهند و راهنمایی لازم را به شما بدهند.

روش های پیشگیری از ورود ساس به منزل

 • کاور کردن کلید و  پریزها (محیط مناسبی برای مخفی شدن ساس محسوب می شود)
 • وکیوم لباس در کیسه های پلاستیکی .
 •  جلوگیری از خود درمانی و کمک گرفتن از شرکت سمپاشی نگین دشت.
 •  آشنایی با نشانه های وجود ساس ( مانند نوع گزش، لک های سیاه روی تشک و ...)
 • استفاده از جارو برقی.
 •  بازرسی محل استراحت و خواب حیوان خانگی در منزل.
 • کاهش تراکم وسایل منزل و ایجاد نظم ( بخصوص دور ریختن وسایل کهنه و قدیمی).
 • کاور کردن تشک خوشخواب.
 •  استفاده از متریال مناسب جهت جلوگیری از بالا آمدن ساس از پایه های تختخواب .
 • بازدید دوره ای مبلمان وتختخواب.
 •  ممانعت از خرید وسایل دست دوم منزل .
 • پرهیز از کاور و کارتن های نامناسب در هنگام اثباب کشی.
 • حفظ اصول بهسازی محیط در منزل.
 •  آگاهی از وجود ساس در اماکن عمومی مانند فروشگاه ها ، هتل ها ، قطار ها و...
 • در هنگام مسافرت ، اتاق هتل و چمدان را کاملا چک کنید تا ساس تختخوابی در طی مسافرت به منزل شما انتقال پیدا نکند.
 • لباس ها را پس از گرفتن از خشکشویی کاملا چک کنید.

 ساس را با سایر حشرات اشتباه نگیرید ( به گالری تصاویر ساس مراجعه کنید.)

نظارت در رفت و آمدها بخصوص افرادی که در خوابگاه ها و اماکن پر تردد زندگی می کنند.

 

چرا سمپاشی ساس فقط نگین دشت؟

سموم مجاز و بی خطر

نگین دشت زیر نظر وزارت بهداشت دانشگاه شهید بهشتی فعالیت می کند

مشاوره آنلاین

مشاوره رایگان سمپاشی ساس تلفنی و آنلاین 

سمپاشی حرفه ای

ریشه کنی و درمان 100درصدی ساس

اعزام نیرو متخصص با تجربه

کارشناسان با تجربه ما در کمترین زمان ممکن به محل شما اعزام می شوند

بدون هزینه اضافی

بدون هزینه اضافی و پنهان

گارانتی 100% سمپاشی ساس 

تمام عملیات های سمپاشی ساس به صورت تضمینی است

سوالات متداول مشتریان

ساس ها کجا پنهان می شوند؟

ساس ها در نزدیکی محل خواب و وسایل خواب انسان مانند رختخواب،ملحفه، بالش، تشک، تشک مبلمان و همچنین داخل چمدان، کمد لباس یا تقریباً در هر جایی که شکاف یا درزی وجود داشته باشد، پنهان می شوند. آنها آفات و شکارچیان شبانه ای هستند که افراد را نیش می زنند و در طول شب از خون آن ها تغذیه می کنند. هنگامی که ساکنان منزل می خوابند، ساس مخفیگاه خود را برای یافتن میزبان ترک می کند. کلونی ساس در منازل معمولاً در درز و شکاف تشک ها ، بالش،تشک کاناپه و مبلمان می باشد .

افراد شرکت کننده در این گفتگو

نظرات (33)

هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام
ضمن تشکر از مطالب خوبتون . بنده در منزل مشکل ساس دارم ولی متاسفانه تهران نیستم تا از خدمات شما استفاده کنم جند جا تماس گرفتم و همگی جهت ریشه کنی گاز رو پیشنهاد دادند بعد از تحقیق هایی که انجام دادم متوجه شدم گاز قانونی نیست میشه من را راهنمایی کنید؟ واقعا گیج شدم.ممنون
..............
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
متاسفانه بسیاری از افراد سود جو و بی تجربه در قالب شرکت های غیر مجاز اقدام به کار های پرخطر مانند استفاده از گاز در منزل می کنند که همین موضوع سبب شده تا خطراتی را برای افراد خانواده و همسایگان ایجاد کند.
گاز بدلیل فرار بودن به راحتی می تواند از طریق کلید پریزها ، هواکشها، سقف های کاذب وارد منزل همسایگان شود و حتی خطر مرگ را برای آنها داشته باشند.
توصیه ما این است که از خدمات شرکت های سمپاشی مجاز و معتبر استفاده کنید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام و عرض ادب
شرکت نگین دشت در حدود سه ماه گذشته منزل بنده ، برادر و پدر همسرم را برای ساس سمپاشی کردند که به صورت کامل این مشکل برطرف شد نهایت تشکر را از آقای مهندس وثوقی دارم که این چند وقت با صبوری به ما کمک کرده و ما را از شر ساس ها خلاص کردند .برای شما آرزوی سلامتی دارم.
..............
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
ممنون از لطف و محبت شما
کامنت های مثبت و پرانرژی شما به ما این انگیزه را می دهد تا تلاش بیشتری در جهت رفع مشکلات شما عزیزان داشته باشیم.
البته ناگفته نماند این همکاری و اطمینان شما با مجموعه نگین دشت سبب شد تا مشکل ساس منزل شما برطرف شود

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

مالکی هستم تابستان کار سمپاشی ساس منزل ما را انجام دادید و مشکل ما کاملا رفع شد بسیار ممنونم. من خودم دانشجوی شهرستان هستم و الان چند روزی است که متوجه شدم خوابگاهمون ساس داره واقعا نمی دونم باید چکار کنم چون مسئولین اینجا پیگیری نمی کنند .اگر میشه من رو راهنمایی کنید یا حداقل بگید موقع برگشت به منزل اگه نکاتی که قبلا بهمون آموزش دادید انجام بدم خونه مجدد آلوده نمیشه؟ متشکرم
..............
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
توصیه می شود شما قبل از ورود به منزل لینک زیر را مطالعه فرمایید.
https://www.negindasht.com/bedbug/prevent-bed-bugs

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

من شریعتی هستم منزل ما ۲ ماه پیش توسط شرکت شما سمپاشی شد الان منزل مادرم بعد از دوماه برای ساس سمپاشی میشه اما نگرانی من از اینه که مهندس نکاتی که برای منزل ما گفته است با نکاتی که برای مادرم اعلام کرده متفاوت می باشد. چرا به این شکل بود.
به طور مثال به ما گفته شد یک هفته منزل نباشم اما به مادر گفته شده ۵ روز منزل نباشند.
..........................

پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
به نکته خوبی اشاره کردید ما به همین جهت در هنگام انجام عملیات مبارزه با افات حتمی مهندس به محل اعزام می کنیم تا با توجه به نوع افت، میزان الودگی، و شرایط تراکم منزل نکات لازم بعد از سمپاشی را رسمی به مشتری اعلام می نماییم.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام
من سمپاشی ساس را 2 ماه پیش با شرکت شما انجام دادم مشکل بنده کاملا برطرف شد بسیار ممنونم .
همه مراحل از مشاوره تا انجام کار کاملا حرفه ای بود فقط یک انتقاد داشتم که مهندسی که جهت انجام کار آمده بودند کمی خشک و جدی بودند که به نظرم اگر کمی دوستانه تر رفتار کنند بهتر است ولی باز هم بسیار ممنونم که این حشره رو از خانه ما ریشه کن کردید.
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
خوشحال هستیم که مشکل ساس منزل شما توسط شرکت نگین دشت برطرف شده است
ممنون از پیشنهاد و توجه شما بزرگوار
ما بر اصول مشتری مداری و احترام به مشتری و نظرات آنها کاملا پایبند و معتقد هستیم
در سمپاشی ساس بایستی کارشناس به طور جدی بر تمام مراحل سمپاشی نظارت کامل داشته باشد
نظر شما به مدیریت شرکت انتقال داده می شود
با تشکر

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام
یک ساله خانه ما ساس دارد
۱۲بار سم پاشی کردیم
دیگه خسته شدم
کمک کنید از شرش راحت بشم
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
بجای سمپاشی غیر اصولی و خطرناک از شرکت های معتبر سمپاشی برای حل این مشکل کمک بگیرید.
چراکه شما با هر بار سمپاشی ساس های موجود در منزل تان را مقاوم و جان سخت تر می کنید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارشناسان عزیز نگین دشت؛
ما حدود پنج ماه پیش سمپاشی ساس برامون توسط دوستان انجام شد ... خیلیییی روزای بد و سختی بود ... خواب نعمتی بود که بهمون حروم شده بود ... واقعا بددددد بود .. اما خدا رو شکر که تو این وان افسای تقلب بازی و کلاهبرداری با شرکت شما آشنا شدیم و به بهترین نحو این حشرات رو از زندگیمون ریشه کن کردین !
سپاس فراوون ازتون ... ان شاءالله حلالتون باشه پولی که می گیرید و کسب و کار پربرکت و پر رونقی داشته باشین ***
خدا قوت

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید منزل ما یک ماه پیش توسط شرکت شما سمپاشی شد، الان فهمیدیم که خانه اکثر اقوام فامیل هم ساس دارند آیا امکان دارد همان مهندسی که منزل ما را سمپاشی کرده برای سمپاشی آنها فرستاده شود.
تا چه زمانی باید ما با اقوام رفت و آمد نکنیم؟
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
بله امکانش هست که مجدد همان مهندس و کارشناس برای سمپاشی منازل اقوام شما اعزام شوند.
بهتر است تا یک ماه بعد از سمپاشی اقوام رفت و آمد نکنید.تا امکان انتقال مجدد به منزل شما از بین رفته باشد.

نمایش نظر بیشتر

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی