سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی سوسک منازل مسکونی و شرکت ها و کارخانه ها با سموم خارجی و بی بو

ما برای سوسک ها جایی برای پنهان شدن باقی نمی گذاریم

سوسک ها هرگز از تلاش برای ورود به خانه شما برای بدست آوردن غذا، آب و سرپناه دست نمی کشند و از آنجایی که سوسک ها حشرات شبانه ای هستند که در مخفی شدن مهارت دارند، ممکن است قبل از اینکه متوجه شوید آنها در خانه شما هستند به دلیل تکثیرشان، هجوم آن ها یکباره از کنترل شما خارج شود.

از شایع ترین معضلاتی که در جامعه شهری با آن مواجه هستیم هجوم انواع سوسری های ریز و درشت به منازل و محل کار انسان می باشد که به اصطلاح آن ها را سوسک می نامند. جهت آشنایی بیشتر با این حشرات سعی کرده ایم تا ابتدا مشخصات ظاهری و فیزیکی سوسک، منبع تغذیه، محل رشد و تولید مثل آن ها را ذکر نموده و سپس نشانه های آلودگی محیط به سوسک، خطرات ناشی از وجود سوسک ها در منازل و محل سکونت را خدمت شما آموزش داده و در انتها اقدامات پیشگیرانه از ورود سوسک ها به منازل، اقدامات لازم جهت مبارزه و ریشه کنی سوسک ها به همراه معرفی بهترین فصول سمپاشی و بهترین زمان های سمپاشی  را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

خدمات سمپاشی سوسک در منازل:

 جهت سمپاشی سوسک در تهران و یا شهرهای اطراف آن، در مواجه با گونه های متفاوت سوسک ها شامل : سوسک درشت، سوسک کابینت، سوسک فاضلاب، سوسک ریز آشپزخانه، سوسک ریزآلمانی و ... شرکت نگین دشت در ارائه خدمات سمپاشی و درمان تخصصی  از جمله سمپاشی ساختمان، سمپاشی شرکت و ادارات ، سمپاشی سازمان ها، سمپاشی کارخانه ها، سمپاشی بیمارستان ها، سمپاشی رستوران ها ، سمپاشی  هتل ها، سمپاشی کافه ها و ... در خدمت شما می باشد که پس از بررسی میزان آلودگی محیط قیمت سمپاشی سوسک را به شما ارائه می دهد.سمپاشی سوسک 250 × 297 

چنانچه سوسک ها به خانه یا محل کار شما هجوم آورده اند، می توانید هم اکنون تلفن خود را بردارید و با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید تا در کمترین زمان ممکن با ارائه یک برنامه مدون از طریق کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت که از شرکت های با سابقه و مجاز در عرصه سمپاشی به حساب می آید سوسک منزل شما را به طور تضمینی ریشه کن و نابود کنند. 

زمانی که کارشناس ما به خانه شما می آیند ، در ابتدا منزل و محیط اطراف منزل را بازرسی کرده و مکان های آلود را شناسایی می کنند و با هماهنگی شما عزیزان مبارزه و سمپاشی سوسک را انجام می دهند. اگر نیاز باشد که داخل منزل سمپاشی شود قبل از سمپاشی شرایط منزل را برای انجام سمپاشی موثر مرتب و آماده می نمایند.

کارشناسان ما نوبت بعدی سمپاشی، مدت زمان اثرگذاری سموم مصرفی و نکات بعد از سمپاشی را به شما عزیزان به صورت کتبی ارائه می دهند.

آموزش سمپاشی سوسک

 اصول سمپاشی سوسک به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

 1. شناسایی مناطق آلوده: قبل از هر چیز، باید مناطق آلوده به سوسک را شناسایی کنید. این ممکن است شامل مناطقی مانند زیر کابینت‌ها، شکاف‌های دیوارها، نقاط زباله و غیره باشد.

 2. پاکسازی و آماده‌سازی محیط: قبل از انجام سمپاشی، محیط را کاملاً پاکسازی کرده و از زباله‌ها و ذخایر غذایی سوسک‌ها پاکسازی کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که اشیای غذایی مانند نان و غذاهای باز کرده محکم بسته شده‌اند.

 3. انتخاب محصول مناسب: برای سمپاشی سوسک، از محصولات مخصوص سوسک با کیفیت و مجاز استفاده کنید. همچنین، محصولاتی که با استانداردهای بهداشتی و محیط زیستی سازگار هستند را انتخاب کنید.

 4. استفاده صحیح از محصول: رعایت دستورالعمل‌ها و نکات استفاده از محصول سمپاشی بسیار مهم است. از مقدار مناسب و زمان مناسب برای انجام سمپاشی استفاده کنید و از تماس مستقیم با محصول سمپاشی با پوست و چشم‌ها پرهیز کنید.

 5. تهویه مناسب: بعد از انجام سمپاشی، منطقه را به مدت مشخصی تهویه کنید تا مواد سمی تبخیر شود و از محیط خارج شود. این کار می‌تواند از احتمال مواجهه با مواد سمی جلوگیری کند.

 6. پیگیری و کنترل مجدد: پس از انجام سمپاشی، پیگیری و کنترل مجدد محیط بسیار مهم است. باید به مرور زمان اثربخشی سمپاشی را بررسی کرده و در صورت نیاز به سمپاشی مجدد محیط را مجدداً پاکسازی و آماده کنید.

احتراما ، این اصول می‌توانند به شما کمک کنند تا سمپاشی سوسک‌ها را به طریقی موثر و مؤثر انجام دهید. برای اطمینان از کارایی و ایمنی سمپاشی، می‌توانید به متخصصان حشره‌کش محلی مشورت کنید.

بهترین فصل برای سمپاشی سوسک چه زمانی است: 

سمپاشی سوسک ساختمان بایستی هر ساله طی یک برنامه زمان بندی شده مناسب توسط مدیر ساختمان انجام گیرد و بهتر است تمامی ساکنین ساختمان جهت نتیجه بخش بودن سمپاشی به صورت همزمان و هماهنگ اقدام کنند.

بهترین زمان و فصل سمپاشی سوسک در ساختمان ها و منازل در ماه فروردین و اردیبهشت است چرا که در این زمان با گرم شدن هوا، سوسک ها (سوسری ها) شروع به زاد و ولد و تخم ریزی (کپسول گذاری) می کنند و بهتر است قبل از ازدیاد آن ها سمپاشی مرحله اول صورت گیرد. سمپاشی مرحله دوم در صورت نیاز بهتر است در ماه تیر و مرداد تجدید شود تا پروسه مبارزه کامل انجام گیرد در صورتی که به دلایلی زمان مرحله دوم رو از دست دادید بهترین زمان سمپاشی مرحله دوم فصل پاییز قبل از شروع بارندگی ها می باشد.

سوسک ها از کجا می آیند؟ 

سوسک های ریز آلمانی یا به اصطلاح سوسک کابینت آشپزخانه معمولا از طریق منافذ، زیر درب ورودی ساختمان و پنچره ها، مسیر هواکش های آشپزخانه و هواکش دستشویی و حمام از منزل همسایگانی که منزلشان آلوده به سوسک ریز آلمانی هستند انتقال می یابد از طرفی شما با خرید وسایلی آلوده به سوسک یا تخم و کپسول سوسک مانند مبلمان،کیسه و کارتن های مواد غذایی مثلا شانه تخم مرغ، پوشاک و ... احتمال انتقال سوسک به منزل خود را خواهید داشت.

سوسک های درشت فاضلابی یا همان سوسک حمام معمولا از طریق سقف های کاذب و یا مسیر راه های آبرو ساختمان مانند چاه های دستشویی ، چاه حمام ، سینک دستشویی و سینک ظرفشویی آشپزخانه همچنین درز و شکاف درب و پنجره ها وارد منزل ما می شوند ولی با سمپاشی دوره ای و فصلی ساختمان در مسیر فاضلاب های ساختمان تا حد بسیار زیادی مشکل سوسک درشت فاضلاب ساختمان را می توان برطرف نمود.

 مقاومت سوسک ها در مقابل سمپاشی :

سوسک ها یکی از حشرات سرسخت می باشند که برخی از گونه های آن به مدت یک ماه بدون غذا ، برخی دیگر 45 دقیقه بدون هوا  زنده می مانند و عده ای نیز به مدت یک ساعت زنده در زیر آب غوطه ور می مانند. از طرفی مقاومت این حشرات در برابر اشعه حتی از انسان ها نیز بیشتر بوده و حتی اثبات شده که چرخه سلولی آن ها در برابر اشعه تولید مثل و تکثیر بهتری را خواهد داشت.

سوسک ها به عنوان یک آفت ، به صورت مشترک از انسان و حیوانات تغذیه می کنند. این حشرات به دلیل انتقال بیماری و میکروب، برای انسان و محیط اطراف او عامل خطرناکی به شمار می آید بنابراین باید کلیه اقدامات پیشگیرانه را در نظر بگیریم به عنوان مثال کلیه مواد غذایی خود را در ظرف های کاملا سر بسته قرار داده ، زباله ها حتما در سطل های در بسته باشد ، آشپزخانه را به صورت روزانه تمیز کرده و آب و جارو کنیم و هیچ گونه ذره مواد غذایی روی سطح زمین یا کابینت ها باقی نماند، هر گونه نشتی لوله های آب را برطرف کرده ، درزهای بین کابینت ها ، لوله ها ، درب ها و پنجره ها را با موادی نظیر پشم شیشه و یا مواد قابل دسترس کاملاً بپوشانیم. از آنجا که این حشرات سه ماه بدون غذا و یک ماه بدون آب زندگی می کنند در دسترس نبودن منابع غذایی و آب کمک می کند تا در صورت ورود آلودگی به محل نتواند رشد و تکثیر پیدا کند.

 سمپاشی تضمینی سوسک آپارتمان:

در نظر داشته باشید بیشترین میزان مقاومت سوسک ها زمانی است که شما از سموم نادرست و نامعتبر به صورت مدام در منزل استفاده کرده و سوسک ها سوش های مقاوم ایجاد کرده و در نتیجه مراحل سمپاشی سوسک ها با مشکلاتی مواجه خواهد شد. در هنگام مواجه با انواع سوسک ها جهت سهولت درامر سمپاشی و حفظ سلامت اعضای خانواده حتما با شرکت های سمپاشی مجاز معاونت امور بهداشتی درمانی دانشگاه ها علوم پزشکی تماس گرفته و از کارشناسان دفع آفات آن ها کمک بگیرید.

 نکته بسیار مهم در بحث عملیات سمپاشی سوسک منازل شرکت نگین دشت آن است که کارشناسان و مهندسان ما حین انجام سمپاشی در محل حضور و نظارت دارند و پس از بازرسی، روش هایی مناسب جهت اصول بهسازی محیط بابت بستن راه های ورودی و خروجی سوسک  را به شما پیشنهاد و ارائه می دهند. پس از آموزش و مشاوره در زمینه بهسازی محیط، روش های لازم جهت پیشگیری از ورود مجدد سوسک ها به منزل به شما آموزش داده می شود . تمیز کردن محیط آلوده به سوسک و ضدعفونی کردن محیط امری ضروری است و از طرفی مسدود کردن ورودی هواکش ها و درز و شکاف درب و پنجره ها جهت پیشگیری از ورود آفات امری مؤثر می باشد.

 پس از مرحله مشاوره و آموزش توسط کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت، آن ها محیط منزل را جهت سمپاشی آماده نموده از جمله مراحل آماده سازی می توان به قرار دادن منابع غذایی دور از دسترس سوسک ها داخل ظروف در بسته، بازدید از محیط های گرم و مرطوب مانند پشت یخچال ، گاز، کابینت ها، بازدید از چهارچوب درب و پنجره ها،خارج کردن گل و گیاهان طبیعی از محیط منزل، قراردادن داروها داخل کشوها و سایر موارد اشاره کرد.

استفاده از ژل سوسک کش و خمیر سوسک جهت ریشه کنی و نابودی سوسک :

روش استفاده از ژل و طعمه سوسک کش یکی از روش های بسیار تأثیرگذار جهت ریشه کنی سوسک ها می باشد. در روش ژل و طعمه سوسک کش، سوسک ها ژل ها را با پاها و بدن خود وارد کلونی نموده و در نتیجه کلیه کلونی سوسک ها مسموم شده و به طور کامل سوسک ها ریشه کن می شوند . کارشناسان شرکت نگین دشت در آلودگی های شدید از روش های ترکیبی سموم مایع و ژل و طعمه سوسک کش جهت ریشه کنی و نابودی سوسک استفاده می کنند. توصیه می شود جهت حفظ سلامت افراد از خرید هر نوع سم و ژل و طعمه سوسک و خود درمانی به شدت خودداری کنید.

استفاده از حشره کش های و سموم ابقایی به عنوان سم سوسک در محیط خارج از منزل برای جلوگیری از ورود حشرات به داخل منزل مؤثر می باشد. اکیداً توصیه می شود شخصاً از مصرف این سموم خودداری کنید چون سلامت شما را به خطر می اندازد.

سوسک ها از چه چیزی بدشان می آید؟ 

سوسک ها معمولا همه چیز خوار هستند و در رژیم غذایی آنهای گستردگی و تنوع بسیاری دیده می شوند که اکثرا در آشپزخانه به دنبال ته مانده های غذا و روغن به جا مانده در آشپزی و پخت و پز تغذیه می کنند و یا از مواد الی فاضلابی تغذیه می کنند.

سمپاشی نگین دشت 850 ×350

بهترین سم برای از بین بردن سوسک فاضلاب

در ابتدا باید توجه کنید روش های خانگی مانند:

 • وایتکس و سوسک
 • جوهر نمک برای کشتن سوسک
 • جوش شیرین برای از بین بردن سوسک
 • سرکه برای کشتن سوسک
 • سیر برای از بین بردن سوسک
 • دعا برای از بین بردن سوسک در منزل

نمیتواند روشی مطمعن در ریشه کنی سوسک ها باشد.

بهترین سم برای از بین بردن سوسک‌های فاضلاب، بستگی به نوع سمپاشی و شرایط محیطی دارد. در ادامه چند نکته را بررسی می‌کنیم:

1. سمپاشی حشره‌کش مورد استفاده: برای مبارزه با سوسک‌های فاضلاب، معمولاً از سمپاشی حشره‌کش‌های پروفسیونال استفاده می‌شود. این حشره‌کش‌ها شامل مواد شیمیایی قوی و مؤثر در کشتن سوسک‌ها هستند.

2. نوع سمپاشی: برای سمپاشی سوسک‌های فاضلاب، می‌توان از دو روش سمپاشی مستقیم و سمپاشی غیر مستقیم استفاده کرد. در سمپاشی مستقیم، حشره‌کش به صورت مستقیم روی سوسک‌ها و مناطق مورد آلودگی اعمال می‌شود. در سمپاشی غیر مستقیم، محصولات حشره‌کش در نقاطی که سوسک‌ها به آنها جذب می‌شوند (مانند دستشویی و لوله‌ها) قرار داده می‌شود تا سوسک‌ها به آنها مراجعه کنند و سم را مصرف کنند.

3. انتخاب سم مناسب: برای از بین بردن سوسک‌های فاضلاب، باید از سم‌های حشره‌کش با اثربخشی و قدرت کشندگی بالا استفاده کرد. معمولاً سمپاشی حشره‌کش‌هایی که از پایه‌های شیمیایی مؤثر مثل پیرتروئیدها و ارگانوفسفات‌ها تشکیل شده‌اند، برای کنترل سوسک‌های فاضلاب موثر هستند.

4. محافظت شخصی: هنگام سمپاشی سوسک‌های فاضلاب، حتماً از تجهیزات حفاظت شخصی استفاده کنید.

معرفی انواع گونه سوسک ها:

سوسری ها از راستۀ Bacteria  هستند، تعداد 4500 گونه سوسری در جهان وجود دارد که حدود 30 گونه از آن ها با انسان و منازل شما در ارتباط اند و چهار گونه از آن ها جزء معروفترین آفت ها به شمار می آیند. یکی از انواع گونه ، سوسک فاضلابی (سوسری آمریکایی) periplaneta American  که شناخته شده ترین هم می باشد که طول آن ها در حدود mm 30 می باشد.

سوسک های آلمانی Blattela germanica  با اندازه ای در حدود mm 15  - سوسک آسیایی Blattela Asaninai  با اندازۀ مشابه با سوسک آلمانی و سوسک های Blattela Oriental با طول 25 mm قابل شناسایی اند. سوسک های گرمسیری معمولاً از لحاظ اندازه نسبتاً بزرگتراند که از این دسته می توان Carboniferous Archimylacris و Permian Apthoroblattina را نام برد که به بزرگی گونه های مدرن نیستند.

سوسک فاضلاب از کجا میاد؟

سوسک‌های فاضلاب به عنوان حشرات آبزی در مناطق فاضلابی یا محیط‌هایی که شامل آب رسوبی یا فاضلاب است، حضور دارند. این حشرات معمولاً در محیط‌های مرطوب و آبدهی زیادی که شامل ضایعات آشغال و مواد آلی هستند، تکثیر می‌کنند. سوسک‌های فاضلاب می‌توانند از طریق جریان آب فاضلاب یا با حمله به طرق دیگر مانند لوله‌ها، لوله‌های فاضلاب ترک‌خورده یا دریچه‌ها به داخل محیط‌های داخلی ساختمان‌ها و خانه‌ها وارد شوند.

عواملی که می‌توانند به حضور سوسک‌های فاضلاب در مناطق مسکونی منجر شوند عبارتند از:

- نشتی‌ها و خرابی‌های سیستم فاضلاب که باعث ورود آب و رطوبت به مناطق غیرمجاز می‌شوند.

- وجود آشغال‌ها و ضایعات آلی در نقاط قرارگیری سوسک‌ها که به عنوان منبع تغذیه برای آنها عمل می‌کنند.

- عدم بهداشت و نظافت در مناطق فاضلابی که محیط مناسبی برای تکثیر سوسک‌ها فراهم می‌کند.

- وجود نقاط ورود و آشغال‌گیرهای درب‌ها، دریچه‌ها و لوله‌های فاضلاب که به سوسک‌ها اجازه ورود به داخل ساختمان‌ها و خانه‌ها را می‌دهد.

به منظور کنترل و جلوگیری از حضور سوسک‌های فاضلاب، ضرورت دارد به بهداشت و نظافت مناطق فاضلابی توجه کنید، تعمیرات لازم را برای سیستم فاضلاب انجام دهید. نظافت دوره‌ای و بهداشتی مکان‌های فاضلابی و سطوح مرتبط با آنها را انجام دهید. این شامل تمیز کردن لوله‌ها، دریچه‌ها، درب‌ها، سرریزها و مناطق دیگر است که ممکن است سوسک‌ها در آنها پناه بگیرند.

- رفع نشتی‌ها و خرابی‌های سیستم فاضلاب را بررسی و اصلاح کنید. این شامل ترمیم لوله‌های ترک‌خورده، تعمیر دریچه‌ها و تعویض درب‌های فاضلاب است.

- حفظ نظم و تمیزی در محیط‌های فاضلابی، از جمله دسترسی به آشغال‌ها، ضایعات آلی و سایر منابع تغذیه مورد علاقه سوسک‌ها، بررسی و دور انداختن آنها را انجام دهید.

- استفاده از محصولات مبارزه شیمیایی با سوسک‌های فاضلاب، مانند اسپری‌ها، پودرها و ژل‌ها، می‌تواند موثر باشد. این محصولات معمولاً حاوی ترکیبات سمی برای کشتن و کنترل سوسک‌ها هستند.

- در صورت بروز مشکل سوسک‌های فاضلاب بزرگ‌تر و شاید مزاحم، بهتر است از خدمات حشره‌کشی حرفه‌ای نگین دشت استفاده کنید. شرکت‌های حشره‌کشی متخصص می‌توانند راهکارهای مناسب را برای کنترل و از بین بردن سوسک‌های فاضلاب ارائه دهند.

توجه داشته باشید که هرگاه با سوسک‌های فاضلاب مواجه شوید، مهم است توجه به بهداشت شخصی داشته باشید .

رفتارشناسی سوسک ها: 

سوسک ها در طیف گسترده ای در سراسر جهان در محیط اطراف مان زندگی می کنند. گونه های مختلف سوسک ها به آسانی با محیط  اطرافشان سازگاری پیدا می کنند اما اصولاً شرایط گرم داخل ساختمان  را ترجیح می دهند. گونه های گرمسیری محیط های گرم تر را نسبت به حتی محیط هایی با دمای متوسط ترجیح می دهند.

خارهای موجود در پاهای سوسک سنسورهای حسی آن ها به حساب می آید که مشاهدات موجود از حرکت آن ها روی شن یا شبکه سیم ها نشان داده که این سنسورها کمک به حرکت حتی روی سخت ترین زمین ها کرده که نشان دهنده ساختار پاهای رباتیک این حشره می باشد.

سوسک با استفاده از مدفوع شان یک مسیر شیمیایی به جا گذاشته و با انتشار ماده ای به نام فرمون در محیط باعث ازدحام جمعیت و نشانۀ آمادگی این حشرات برای جفت گیری می باشد. سوسک های دیگر با دنبال کردن این مسیرها آب و غذا را پیدا می کنند و محل پنهان شدن سایر سوسک ها را می توان از این طریق به راحتی شناسایی کنند، بنابراین سوسک ها با رفتارهای خاصی که نشانگر یک رفتار جمعی و گروهی است که از فعل و انفعالات ساده و فردی تاثیر می گیرد.

مطالعات صورت گرفته 50 سوسک را در یک ظرف با سه پناهگاه و ظرفیت هر کدام 40 عدد قرار دادند. مشاهده شد که سوسک ها در دو پناهگاه و در هر کدام تعداد 25 سوسک قرار گرفتند سپس ظرفیت هر پناهگاه را به بیش از 50 رساندند و سپس مشاهده شد که همگی به یک پناهگاه رفته و این تحقیق، توازن بین همکاری و رقابت موجود در یک گروه را نشان داده و مدل مورد استفاده در این پژوهش می تواند پویایی گروه های حیوانات و حشرات را نیز به ما نشان دهد.

سوسک در خارج از نور در تاریکی تغذیه و عملیات خود را بهتر انجام می دهند. استثنای عجیب و غریب تنها در سوسک های آسیایی است که جذب نور می شوند . یک تحقیق  دیگر نشان داده که سوسک ها بسته به دو عامل مسیر خود را انتخاب می کنند: چرخه زندگی سوسک 366 × 310

 • کجا میزان تاریکی بیشتر است؟ 
 • چه میزان سوسک در آن محیط وجود دارد؟

تحقیقات به عمل آمده توسط دانشمندان اروپایی و آمریکایی از طریق ریز ربات هایی که تمام ساختار آن ها کاملاً شبیه به سوسک واقعی بوده و همچنین بویی که از خود منتشر می کنند کاملاً به یک سوسک واقعی شباهت دارد، صورت گرفته است.

علاوه بر این محققان دانشگاه توهوکو با آزمایشاتی روی این حشرات کشف کردند که آن ها قادر به تداعی بوی نعناع و وانیل به همراه شکر بوده و از این روش می توان برای جذب آن ها و به تله انداختن شان استفاده کرد . البته کلیه روش های پیشگیری 100% باید با نظر کارشناس صورت گرفته تا از مقاومت این حشرات جلوگیری شده و از طرفی ریشه کنی کامل صورت گیرد.

سوسک های آمریکایی حشرات نسبتاً بزرگی هستند که اکثر آن ها اندازۀ بندهای انگشت بوده و بعضی هم بزرگتراند. یکی از سنگین وزن ترین این سوسک ها سوسک استرالیایی می باشد که اندازۀ آن cm 9 و وزنی بیش از 30 گرم دارند که در مقایسه با سوسک های غول پیکر آمریکایی که از لحاظ اندازۀ  یکسان بوده ولی سنگینی آن ها به اندازۀ سوسک های استرالیایی نیست.

ساختار سوسک ها دارای بدن بسیار پهن و سر نسبتاً کوچکی هستند . آن ها با شرایط محیط خود را سازگار کرده و یا حتی ممکن است در بدترین شرایطی که حیوانات ابتدایی داشته اند هم زندگی کنند. بخش های تشکیل دهندۀ دهان آن ها در قسمت پایینی سر آن ها قرار دارد و شامل فکی برای جویدن می باشد. آن ها چشم های بسیار بزرگ و شاخک های بلند قابل انعطافی دارند که همانند آنتن عمل می نمایند. این گونه دارای یک جفت بال برای محافظت و استحکام و یک جفت بال در بالای قسمت غشایی بال های عقبی موجود می باشد.

در تمامی این چهار بال می توان شاخه و رگ های طولی را مشاهده کرد که هر کدام به چند رگ دیگر ختم می شوند. پاها بسیار محکم و دارای پنج پنجه در هر پا و نیز قسمت پایینی شکم شامل ده بخش می باشد.

سوسک ها از چه چیزی بدشان می آید؟

1. نور: سوسک‌ها به نور زیاد، ناراحت می‌شوند و به طور عمومی به فضاهای تاریک ترجیح می‌دهند. نور چشم‌های آنها را برمی‌دارد و به راحتی نمی‌توانند در شرایط نورانی فعالیت کنند.

2. صدا: سوسک‌ها بسیار حساس به صدا هستند و اغلب از صداهای بلند و ناگهانی ناراحت می‌شوند. صداهای شدید می‌توانند آنها را از مکان‌های مخفی خارج کنند و آنها را از محیط‌هایی که در آنها ساکن هستند، بیرون بکشند.

3. حرارت: سوسک‌ها حساسیت نسبتاً بیشتری نسبت به دمای بالا دارند. در دماهای بالایی، فعالیت آنها کاهش می‌یابد و می‌تواند به خاطر حرارت بیش از حد، زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

4. حرکت و ارتعاشات: سوسک‌ها به ارتعاشات و حرکت‌های ناگهانی و شدید حساسیت نشان می‌دهند. این حرکت‌ها می‌توانند آنها را ناراحت کنند و از مکان‌های پنهانی‌شان خارج کنند.

مهم است توجه داشته باشید که هر گونه حشره‌کشی یا مبارزه با سوسک‌ها باید با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از محصولات مجاز و مؤثر انجام شود.

تخم ها و کپسول ها سوسک ها :

سوسک های ماده در قسمت انتهایی شکم خود قسمتی را برای نگه داری تخم ها دارند که سوسک های آلمانی ( ماده ) 30- 40 تخم را در این کیسه نگه می دارند که بسته بندی شبیه به فرانکفورتر داشته که این کیسه ootheca  نام دارد. این تخم ها در ابتدا یک پورۀ سفید رنگ بوده که به مرور زمان تحت تأثیر هوا پس از حدود 4 ساعت سخت تر و تیره تر می شوند.

سوسک های آلمانی  یا همان سوسک های ریز آشپزخانه 40 تخم را هم می توانند در کیسۀ خود نگهداری کنند و زمان رشد این تخم ها تا بالغ شدنشان 3 الی 4 ماه طول می کشد. طول عمر این حشرات یکسال می باشد. سوسک ها در طول مدت عمرشان بالای 8 کپسول تولید می کنند که اگر در شرایط مساعد محیط قرار بگیرند حتی 300 الی 400 تخم هم تولید می کنند اگر چه این ماده ها در طول مدت عمرشان فقط یک بار بارور شده و بقیه عمرشان را در استراحت به سر می برند.

مهمترین مسئله در بحث سمپاشی سوسک ها و مبارزه با این آفات سمپاشی تخم و کپسول سوسک ها می باشد که شرکت سمپاشی نگین دشت با استفاده از سموم سوسک کش قوی با برند معتبر خارجی و  از طرفی با بهره گیری از متخصصان آموزش دیده روش های مناسب در جهت سمپاشی سوسک ها را به شما ارائه می دهد.

فیزیولوژی سوسک :

 دستگاه گوارش سوسک 

سوسک ها بیشتر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری زندگی می کنند . آن ها بیشتر در اطراف خانۀ انسان به خصوص در اطراف زباله ها و آشپزخانه ها زندگی می کنند. یکی از خصوصیات آن ها همه چیزخواربودن omnivorouse  آن هاست به جز گونۀ Cryptocercus که قادر به هضم چوب به دلیل عدم توانایی در هضم سلولز نمی باشند، اما با ایجاد روابط همزیستی با protozoans و باکتری ها هضم سلولز ممکن شده و می توانند کلیۀ مواد مغذی را استخراج کنند. نکتۀ جالب توجه آنکه این همزیست ها شباهت زیادی به موریانه ها داشته و تحقیقات به عمل آمده این شباهت را به شدت تأیید می کند.

 تنفس سوسک :

سوسک ها مانند سایر حشرات از طریق سیستم لوله ای به نام Tracheae تنفس می کنند. این لوله ها به تمام مجاری بدن حشره به جز سر او متصل می باشد به همین جهت سوسک ها نیز مانند سایر حشرات برای تنفس خود وابسته به دهان و نای نمی باشند.

نحوۀ تنفس به این صورت است که وقتی میزان CO2 در لوله ها بالا می رود دریچه ها باز شده و CO2 از این لوله ها خارج شده و O2 به داخل راه می یابد. بر خلاف مهره داران که ورود و خروج CO2 و O2 از طریق خون صورت می گیرد و اکسیژن لازم را به سلول ها می رساند این سیستم لوله ای به طور کامل عمل ورود و خروج Oو CO2 را انجام داده و عمل اکسیژن رسانی و خروج CO2 را به طور منظم انجام می دهد. این حشرات به دلیل عدم وجود ریه از این طریق تنفس می کنند ولی در گونه هایی با اندام های بزرگتر عضلات بدن به صورت ریتمیک حرکت کرده در معرض هوا قرار گرفته و این فرم دیگری از تنفس به شمار می آید.

 تولید مثل و تکثیر سوسک :

سوسک ها در هنگام جفت گیری ماده ای به نام فرمون در فضا منتشر کرده که آمادگی آن ها را برای جفت گیری هشدار می دهد. جفت گیری سوسک ها مانند سایر حشرات صورت گرفته سوسک نر اندام تناسلی خود را در تماس با ماده قرار داده  و این عمل صورت می گیرد . تعدادی از گونه ها به نام parthenogenetic هستند که بدون نیاز به نرها قادر به تولید مثل هستند.

شرکت سمپاشی نگین دشت با ارائه برنامه مدون  قبل از شروع فصل تخم ریزی سوسک ها (بهار) ، هر ساله اطلاعات زمان مناسب سمپاشی را دراختیار مشتریان قرار داده تا در زمان های مناسب جهت پیشگیری، سمپاشی سوسک را در منازل انجام دهند و خانه خود را از ورود آلودگی حفظ نمایند.

 

مقالات سمپاشی سوسک 

 


{gallery /} 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi