سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی و طعمه گذاری موش خانگی با سموم ایتالیایی

هر آنچه که در مورد موش های کوچک خانگی باید بدانید.

موش از دسته پستانداران خونگرمی است که مانند انسان در سراسر جهان یافت می شود. دندان های جلویی موش بزرگ بوده و برای جویدن مناسب می باشد. موش ها مواد مختلفی را که در دسترس است می جوند و از این طریق خسارات زیادی را به مواد غذایی، وسایل داخل منزل، کابل های برق،لوله های پلاستیکی و ... در محیط داخل و خارج از منزل ایجاد می کنند.

در این مقاله ابتدا با بررسی ساختار فیزیکی و مشخصات ظاهری انواع گونه های موش در زندگی شهری، کمک می کنیم تا شما به راحتی گونه موش مورد نظر را شناسایی نموده و سپس با ارائه عادات و رژیم غذایی، تولید مثل و تکثیر موش، شما را تا حد امکان با خصوصیات و ویژگی های مهم انواع موش ها آشنا می کنیم و از طرفی کلیه بیماری هایی را که موش ها در اثر تماس با سطوح و یا در اثر گازگرفتگی به انسان انتقال می دهند را معرفی می کنیم، سپس اصول بهسازی محیط جهت پیشگیری از ورود موش ها به داخل محل سکونت و نیز روش های درست و اصولی ریشه کنی و نحوۀ مقابله با انواع موش ها را به صورت کامل خدمت شما آموزش می دهیم.

موش خانگی اکثرا در ساختمان های نوساز به دلیل عدم رعایت اصول بهسازی محیط توسط سازنده، هنگام ساخت در ساختمان مستقر شده و تکثیر پیدا می کنند و پس از تشکیل کلونی از طریق رایزرهای ساختمان وارد سقف های کاذب داخل واحدها می شوند و از طزفی قسمت هایی مانند پارکینگ ، انباری و مشاعات دیگر ساختمان را درگیر می کنند.

موش خانگی به عنوان یک آفت و ناقل مهم در انتقال بسیاری از بیماری ها برای انسان شناخته شده است.

rodent life cycle negindasht 2000x1627موش ها جوندگان بی اختیاری هستند که در هنگام حرکت فضله و ادرارشان در گوشه و کنار منزل باقی می ماند و این یکی از مهمترین نشانه های وجود موش در محل سکونت به شمار می آید البته معمولاً در صورت وجود شدت آلودگی، فضله مشاهده می شود . تماس فضله موش با هر نوع مواد غذایی یا سطوحی که پوست انسان با آن در ارتباط است می تواندبرای افراد خطر ابتلا به مسمومیت هایی نظیر سالمُنِلا (salmonella) و ایکُلی ( E-coli ) و ... را به همراه داشته باشد. موش ها علاوه بر اینکه برای سلامت انسان خطرناک می باشند، خسارات بسیار جدی به ساختار منزل نیز وارد می نمایند که از مهمترین خساراتی که وارد می کنند می توان به خسارات و آسیب به لوله های آب و گاز و از همه مهمتر صدمه به سیم کشی و عایق های ساختمان اشاره نمود که در نهایت منجر به آتش سوزی در ساختمان می شود.

مبارزه با موش ها برای افراد فاقد تخصص ، کار بسیار دشواری است و برای ریشه کنی و نابودی موش نیاز به مهارت کارشناس ماهر بهداشت محیط یا مهندس دفع آفات با تجربه دارد. استفاده از روش های خوددرمانی و یا استفاده از سموم نادرست نه تنها ریشه کنی را انجام نمی دهد بلکه باعث افزایش جمعیت موش ها، مقاومت موش به طعمه های نادرست و از همه مهمتر در صورتی که داخل محل هایی مانند دیوار یا سقف موش بمیرد نعش آن ها ایجاد بوی تعفن و آلودگی می نماید که این مسئله مشکل بسیار بزرگی برای شما ایجاد می کند از طرفی به دلیل نزدیک بودن ژنتیک بدن انسان به موش در صورت استفاده از طعمه های غیراصولی در اثر استشمام هوا در محیط حاوی سموم موش سلامت افراد به خطر می افتد.

نکته جالب در مورد موش ها: اگر دسترسی به منابع غذایی برای موش وجود داشته باشد حتی از یک سوراخ بسیار ریز (کمتر از 6 میلی متر) هم می توانند عبور کنند. برای اینکه به اندازۀ محل عبور این موش ها پی ببرید بهتر است بدانید موش خانگی از سوراخی به اندازۀ قطر یک مداد به راحتی عبور خواهد کرد.

ریشه کنی و درمان موش خانگی به صورت تضمینی

درمان و سمپاشی تضمینی موش

طعمه گذاری موش بهترین روش برای مبارزه با موش به شمار می آید. موش ها اکثرا از منابع غذایی مورد مصرف انسان تغذیه می کنند و از لحاظ ژنتیک شباهت زیادی با انسان دارند به همین دلیل روش مبارزه با موش بسیار تخصصی است تا آسیبی به سلامت افراد ساکن در منزل وارد نشود که باید حتما توسط کارشناسان دفع آفات صورت گیرد.

موش ها اکثرا مواردی مانند کارتن، کاغذ، جعبه و پلاستیک را برای ساختن لانه خود استفاده می کنند. ادرار ، بزاق و مدفوع موش ها، حاوی ویروس ها و باکتری های خطرناکی مانند سالمونلا و هانتاویروس می باشد بنابراین لازم است هر گونه آلودگی ناشی از موش را به سرعت از بین ببریم در نتیجه توصیه می شود بلافاصله بعد از مشاهده موش یا آثار آن از جمله فضله موش اقدام به سمپاشی نمایید چرا که موش به سرعت تکثیر پیدا می کند و کلونی و جمعیت بزرگی را تشکیل می دهد که همین موضوع ریشه کن کردن آنها را بسیار سخت و دشوار می کند. وقتی کلونی موش ها هنوز افزایش پیدا نکرده سریعا بایستی از طریق کارشناسان دفع آفات شرکت های مجاز سمپاشی مبارزه با موش از جمله شرکت سمپاشی نگین دشت حهت نابودی و ریشه کنی موش اقدام نماییم.

mouse پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که در صورت شنیدن هر نوع صدای جیرجیر و حرکت پا در سقف های کاذب، استشمام بوی خاص و نامطبوع و یا مشاهده فضله موش در منزل، در اسرع وقت با کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت تماس گرفته تا متخصصان آموزش دیده پس از بررسی و شناسایی نوع گونه موش و تخمین میزان آلودگی محیط با روش های مناسب و اصولی از جمله استفاده از طعمه های مجاز مورد علاقه موش، بکارگیری بهترین سموم برای کشتن موش اقدام به ریشه کنی  و سمپاشی تضمینی موش در منزل و محل کار شما نمایند. قیمت و هزینه های سمپاشی موش و فروش سم موش را کارشناسان با توجه به روش پیشنهادی،شدت میزان آلودگی و متراژ محیط به شما عزیزان ارائه می دهند.

از اقداماتی نظیر خوددرمانی و استفاده از سموم خطرناک (سمپاشی غیر اصولی موش) جداً خودداری نموده چرا که نابودی موش با طعمه مسموم غیراصولی مانند غذای موش آغشته به سم موش از جمله پفک آغشته به سیانور و موش کش شکلاتی توسط افراد غیر کارشناس باعث می شود موش در سقف کاذب و محل هایی که دسترسی به آن ممکن نیست بمیرد و  لاشه های موش ایجاد بوی تَعَفُن کند که در این صورت رفع آلودگی ناشی از لاشه موش به دلیل عدم دسترسی به لاشه بهد هیچ عنوان امکان پذیر نیست .

روش های غیر اصولی نه تنها مشکل موش در منازل شما را برطرف نمی کند بلکه در صورتیکه موش در مکان های غیر قابل دسترس مانند سقف ها بمیرد، نعش آن ها ایجاد بوی تعفن کرده و مشکلات و معضلات شما را دو چندان می کند. 

از مهمترین سوالاتی که در هنگام مواجه با موش خانگی ذهن شما عزیزان را درگیر می کند، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 ✅ نحوه مبارزه و ریشه کنی موش در منزل

✅ آموزش گرفتن موش در منزل

✅ نحوه کشتن اصولی موش در سقف کاذب محل سکونت

✅ اسپری موش کش قوی و مناسب و سم سیانور برای موش

✅ نحوه دفع موش از منزل

 ✅ سم قوی و مجاز برای کشتن موش منازل

✅ بهترین طعمه مسموم برای کشتن موش

✅ بهترین طعمه موش برای قرار دادن روی تله موش

✅ صدای خش خش و جیر جیر در سقف های کاذب و دیوارها نشانه وجود چیست؟

✅ چگونه موش را از بین ببریم تا موش در سقف و دیواره ها نمیرد و منزل بوی تعفن ناشی از لاشه موش نگیرد؟ 

معرفی شرکت مبارزه با موش و جوندگان

راه حل مؤثر در مبارزه و درمان موش در محیط های مسکونی و محل کار این است که از طریق تماس با کارشناسان شرکت نگین دشت از روش های نوین و پیشرفته با استفاده از انواع سموم ایتالیایی و تله ها ، جهت ریشه کنی و رفع آلودگی منزل خود بهره مند شوید

توجه داشته باشید مسئلۀ مشاوره در خصوص بهسازی محیط (بستن راه های ورودی و خروجی جوندگان) باید پس از اقدام به سمپاشی و طعمه گذاری موش انجام پذیرد. در واقع زمانی که خروج موش ها کامل انجام شده باشد تا نعش موش ها ایجاد بوی تعفن یا آلودگی برای محیط به وجود نیاورد. مسیرهای ورود و خروج موش به ساختمان توسط کارشناسان ما به صورت دقیق شناسایی می گردد که بایستی این مسیرها توسط مصالح مناسب ( که قابل جویدن توسط موش نباشد) مهر و موم و مسدود شوند.

sam muse 450×600

اطلاعات عمومی در خصوص موش خانگی 

  • بر خلاف اندازۀ کوچک موش خانگی، این جونده برای انسان می تواند بسیار خطرناک باشد و به دلیل انتقال بیماری سلامت افراد خانواده را به خطر می اندازد .

چهار گونه از موش هایی که بیشتر وارد محل سکونت انسان شده و بیشتر با آن ها مواجه می شویم، می توان به موش وحشی (موش نروژی) - موش خانگی - موش سقفی - موش قهوه ای اشاره کرد .

  • دو گونه از موش هایی که بیشتر در اطراف باغ ، محل سکونت و... در قسمت سقف های کاذب منازل و یا قسمت های غیر قابل دسترس یافت می شوند، موش خانگی و موش سقفی می باشد. زنده ماندن موش خانگی در محیط وابسته به شرایط مساعد در محل سکونتشان می باشد. در محل سکونت انسان دسترسی به آب و غذا برای موش ها راحت بوده و در این شرایط به راحتی رشد و تکثیر پیدا می کنند و تشکیل کلونی می دهند ولی موش های سقفی اکثراً در حومۀ شهر ( منازل و گاراژ ها ، سقف سوله های صنعتی  و ...) زندگی می کنند.
  • موش به دلیل قابلیت موجود در پاهای خود به راحتی  توانایی بالا رفتن از سطوح را دارد و از خصوصیات مهم دیگر موش ها می توان به عبور آن ها از کوچکترین سوراخی به اندازۀ (6 میلیمتر) اشاره کرد. موش ها جهت حفظ دندان ها و رفع خارش لثه های خود نیاز اجباری به جویدن داشته در نتیجه هر چیزی که بتواند خارش لثه های آن ها را برطرف کند، می جوند و از خصوصیت دیگر موش ها این است که حرکات بسیار سریعی دارند.
  • موش ها بخصوص در ماه های سرد سال خصوصاً زمستان ها به داخل محل سکونت شما راه یافته و لانه های خود را در مکان هایی که دسترسی به آب و غذا در آنجا وجود دارد، بنا می کنند. موش ها از موادی مانند پارچه، لباس، پشم، کاغذ، پلاستیک و ... برای ساخت خانه  خود استفاده می کنند. 

موش ها چه غذایی را دوست دارند؟

موش‌ها در طبیعت به عنوان حیوانات گیاهخوار به شمار می‌روند و بیشتر غذاهای گیاهی را ترجیح می‌دهند. اما آنها نیز می‌توانند غذاهای دیگری را نیز بپذیرند و برخی از گونه‌ها ممکن است ترجیح دهند به عنوان حشره‌خوار عمل کنند. در زیر لیستی از غذاهایی که موش‌ها ممکن است دوست داشته باشند، آورده شده است:

1. دانه‌ها: موش‌ها اکثراً دانه‌ها را دوست دارند. به عنوان مثال، جو، گندم، ذرت، برنج و سایر دانه‌های مشابه.

2. میوه‌ها: برخی از میوه‌ها نیز در تغذیه موش‌ها جایگاه دارند. سیب، خرما، خیار و هندوانه برخی از میوه‌هایی هستند که ممکن است موش‌ها دوست داشته باشند.

3. سبزیجات: موش‌ها ممکن است سبزیجاتی مانند کرفس، کاهو، هندوانه، هویج و گیاهان سبز دیگر را نیز تغذیه کنند.

4. پروتئین‌های گیاهی: موش‌ها ممکن است پروتئین‌های گیاهی مانند حبوبات (لوبیا، نخود، عدس) و دانه‌های روغنی (آفتابگردان، بادام، کرچک و آجیل‌های دیگر) را در تغذیه خود در نظر بگیرند.

5. مواد غذایی غیر گیاهی: بعضی از موش‌ها نیز ممکن است مواد غذایی غیر گیاهی مانند گوشت، پنیر، تخم مرغ و ماهی را ترجیح دهند.

موش از چه چیز و بویی متنفرند؟

برخی فکر می کنند با استفاده از روغن نعناع، روغن گل میخک، روغن سنبل هندی، فلفل تند و ... می توانند باعث دور نگهداشتن موش از منزل شوند، استفاده از این روش های منسوخ فقط زمان لازم جهت مبارزه با موش را به تاخیر می اندازد و باعث افزایش شدت آلودگی به دلیل افزایش رشد جمعیت موش ها در مدت زمان بسیار کوتاه خواهد شد.

از بین بردن موش

برای از بین بردن موش‌ها، می‌توانید از روش‌ها و راهکارهای زیر استفاده کنید:

1. محدود کردن دسترسی: بررسی و محدود کردن مسیرها و نقاط ورود موش‌ها به ساختمان‌ها و فضاهای داخلی، از جمله بسته نگه داشتن درب‌ها، رفع شکاف‌ها و سوراخ در دیوارها و بسترها، نصب تورهای محافظ در دهانه‌های لوله‌ها و نصب شبکه‌های پنجره می‌تواند موثر باشد.

2. استفاده از تله‌ها و سم‌ها: استفاده از تله‌های موش‌کش و مواد سمی مخصوص موش‌ها، مانند قرص‌ها، دانه‌ها یا ژل‌ها، می‌تواند به کنترل جمعیت موش‌ها کمک کند. همچنین، می‌توانید از سرویس‌های حشره‌کش حرفه‌ای استفاده کنید.

3. پاکسازی و بهداشت: حفظ بهداشت و پاکیزگی محیط زندگی، از جمله دسترسی محدود به غذا و آشغال، نظافت منظم و دور ریختن صحیح زباله‌ها، می‌تواند جذب موش‌ها را کاهش دهد.

4. استفاده از دستگاه‌های ایمنی: استفاده از دستگاه‌های ایمنی مخصوص کنترل موش‌ها مانند دستگاه‌های تله‌گیری، چسب موش می‌تواند به کاهش جمعیت موش‌ها کمک کند.

5. همکاری با متخصصین نگین دشت: در صورت عدم توانایی در کنترل موش‌ها، همکاری با متخصصین شرکت‌های مبارزه با آفات نگین دشت می‌تواند به شما در راهنمایی و اجرای روش‌های صحیح کمک کند.

مهم است که در اقدامات مبارزه با موش‌ها رعایت موارد زیر باشد:

1. ایمنی: در هنگام استفاده از تله‌ها، سم‌ها یا دستگاه‌های مخصوص، ایمنی شخصی خود را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که از دستگاه‌های مخصوص و قوانین بهداشت و ایمنی پیروی می‌کنید.

2. محدودیت در استفاده از سم‌ها: استفاده از سم‌ها باید به صورت مطابق با دستورالعمل‌های تولید کننده و قوانین مربوطه انجام شود. از دسترسی کودکان و حیوانات خانگی به سم‌ها جلوگیری کنید.

3. حفظ بهداشت عمومی: بهداشت عمومی را رعایت کنید و در اقدامات خود در مبارزه با موش‌ها، مانند دور ریختن صحیح زباله‌ها، تمیز کردن منظم و جلوگیری از انبار کردن غذاها و مواد قابل جذب برای موش‌ها توجه کنید.

4. همکاری با حرفه‌ای های نگین دشت: در صورت نیاز، با متخصصین و شرکت‌های مبارزه با آفات نگین دشت همکاری کنید. آنها می‌توانند با تجربه و دانش سی ساله به شما کمک میکنیم تا مشکل را بهبود بخشیم و بهداشت و ایمنی را حفظ کنید.

با انجام صحیح اقدامات و رعایت موارد فوق، می‌توانید بهبودی در کنترل موش‌ها را تجربه کنید.

شناسایی انواع موش در خانه :

موش خانگی: شکل ظاهری موش خانگی بسیار کوچک، کشیده و باریک بوده و طول بدنشان حدود 5-3 سانتیمتر (بدون در نظر گرفتن طول دم) می باشد، موش ها گوش بسیار بزرگ ، بینی کوچک و چشمان بسیار کوچکی دارند. بلندی دم آن ها به اندازۀ سر و گردن آنها می باشد. موش های خانگی اکثراً به رنگ خاکستری و یا قهوه ای دیده می شود و توانایی حرکت بسیار سریعی دارند.

موش سقفی : اندازه و سایز این موش ها بزرگتر از موش خانگی است و مهم ترین روش شناسایی این دو گونه، تفاوت در بزرگی چشم ها و گوش های موش سقفی بوده که آن ها را از هم متمایز می کند.

هر دو گونه در سراسر جوامع شهری و برون شهری به صورت متعدد و گسترده وجود داشته و به راحتی قابل تمایز از موش های صحرایی می باشند ،از طرفی نکتۀ قابل توجه سر و پای بزرگتر موش صحرایی نسبت به دو گونۀ بالا می باشد.

از نشانه های وجود موش در خانه چیست؟

موش خانگی اکثرا شب فعالیت می کند. مشاهده یک سری نشانه های بارز وجود موش در محیط، به طور واضح وجود موش را نشان می دهد. مردم اغلب قبل از اینکه یک موش واقعی را ببینند، شواهد آن را مشاهده می کنند.

 علائم وجود موش در منزل عبارتند از: یکی از نشانه های وجود موش در خانه استشمام بوی ناخوشایند در محیط می باشد. موش ها تولید بویی در اطراف  قلمرو  خود می کنند که در اثر تجربه قادر به استشمام این بو خواهید بود که به بوی قارچ یا کپک شباهت دارد. از نشانه های دیگر وجود موش ها در محیط مشاهده فضله هایی است (به اندازه دانه برنج مشکی رنگ) که موش ها از خود باقی گذاشته و نیز صدماتی که به بسته های مواد غذایی و یا چوب وارد می کنند ، که از این طریق آن ها را می توان به راحتی شناسایی کرد.

img 1462 house mse drpps 299×288

متوسط تعداد فضله های تولید شده در هر 24 ساعت 70 عدد بوده که وجود این فضله ها نشان دهندۀ قلمرو این جوندگان است.

فعالیت موش خانگی 

موش بسیار ماهرانه و موذیانه برای پیدا کردن غذا داخل محل سکونت انسان پرسه میزنند و در قلمرو خود هر چیز جدیدی را بررسی کرده و با ادرار خود محل را علامت گذاری می کنند.

هنگامی که درجه حرارت هوا در خارج از ساختمان کاهش پیدا می کند ، موش های خانگی از آنجای که به خواب زمستانی نمی روند، شروع به جستجوی مکانی گرم و ملایم برای زندگی می کنند. موش خانگی که اغلب توسط بوی غذا و گرمای یک ساختمان جذب منزل می شود ، می تواند از هر سوراخی مانند ورودی خطوط برق ، رایزرهای لوله ها و شکاف های زیر درب برای ورود به خانه استفاده کنند. 

 راه های کشتن موش در خانه و نکات پیشگیری از ورود موش خانگی

برای جلوگیری از ورود موش به خانه ، باید تمام ترک ها، شکاف ها ، سوراخ های بزرگتر از اندازه قطر یک مداد را با سیمان و موادی که کارشناسان ما توصیه می کنند مهر و موم کنید. توصیه می شود به هیچ عنوان از چوب، دستمال و پلاستیک برای درزگیری این سوراخ ها استفاده نکنید زیرا موش ها به راحتی این مواد را می جوند.

عدم نظافت منزل در آلوده شدن محل سکونت به موش مؤثر است. حتماً بلافاصله بعد از استفاده ظروف، آن ها را شستشو دهید. مواد غذایی مانند برنج ، غلات، حبوبات و ... باید در ظروف شیشه ای یا فلزی با درپوش محکم نگهداری شود.

آیا وجود موش در خانه خطرناک است؟

ریشه کنی و نابودی موش ها به یک مبارزه تخصصی از طریق یک کارشناس ماهر دفع آفات نیاز دارد موش ها ممکن است ناقل بیماری باشند و مواد غذایی را با مواد زائد بدن، موی روی سطح بدنشان و بزاق خود آلوده کنند. در واقع، موش ها می توانند حدود 10 برابر مقدار غذایی که می خورند، مواد غذایی موجود در محل را آلوده کنند. سازمان CDC برخی از جوندگان را به انتقال سندرم ریوی هانتا ویروس مرتبط می‌کند، این بیماری سبب مرگ حدود 36 درصد از موارد گزارش‌ شده در ایالات متحده شده است.

موش ها همچنین میزبان حشره کک می باشند که می توانند طاعون و بیماری هایی مانند ویروس کوریومننژیت لنفوسیتی را انتقال دهند. این بیماری بیشتر افرادی را مبتلا می کند که سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند و ممکن است منجر به سردرد، تب و مننژیت شود. همچنین می تواند در دوران بارداری عوارض خطرناکی برای خانم باردار ایجاد کند.

دست زدن و تماس با هیچ جونده وحشی توصیه نمی شود. آنها مجهز به دندان های بزرگی هستند و می توانند انواع باکتری ها، ویروس ها و بیماری ها را از طریق بزاق، مدفوع و ادرار خود منتقل کنند.

اگر موشی را در خانه خود مشاهده کردید، بهتر است برای نابودی و شناسایی نوع گونه با یک متخصص مدیریت آفات نگین دشت تماس بگیرید. وجود یک جونده در داخل منزل می تواند نشانه هجوم آن ها باشد که باید قبل از گسترش کلونی موش ها اقدامات لازم جهت نابودی و ریشه کنی موش را انجام دهید.

تا حد امکان کودکان و حیوانات خانگی را از جوندگان دور نگه دارید. موش اگر در تنگنا قرار گیرد برای دفاع از خود انسان یا حیوانات را گاز می گیرد. موش دندان های بسیار تیز و برنده ای دارد و عفونت و بیماری را به سرعت انتقال می دهد.

چگونه تعداد موش ها افزایش می یابد؟

از ابتدای تولد تا بلوغ کامل موش خانگی بین 8 الی 10 هفته زمان می برد .

یک جفت موش می‌تواند در ۵ زایمان خود حدود ۷ الی 12 نوزاد در یک سال به دنیا آورد و همین نوزادان در مدت زمان حدود ۵ هفته خودشان نیز بالغ و بارور می‌شوند و در مدت زمان کوتاه جمعیت بسیار بزرگی را تشکیل می دهند. در محیط آزمایشگاهی، یک جفت موش از لحاظ نظری می‌توانند صدها هزار فرزند در طول زندگی خود تولید کنند اما در شرایط عادی میزان مرگ‌ و میر موش‌ها حدود ۹۵ درصد در ابتدای دوران زندگی‌شان می باشد.

معرفی انواع طعمه موش برای مبارزه با موش

ساده ترین راه برای گرفتن موش استفاده از تله موش چسبی و تله موش فلزی می باشد، بهترین طعمه موش جهت استفاده در وسط این تله ها (نه روی چسب) گردو، پنیر، خیار، شکلات و پفک می باشد تا موش ها از این طریق جذب این طعمه ها به  تله شما بیافتند البته تله به هیچ عنوان روشی برای نابودی کامل موش به شمار نمی آید چون موش ها جوندگان بسیار باهوشی هستند و به راحتی تله را تشخیص داده و گاها هیچ اثر گذاری تله ها در نابودی موش نخواهند داشت.

ولی در نظر داشته باشید ساده ترین روش همیشه بهترین روش نیست شما با گرفتن 1 یا 2 موش از طریق این تله ها یا طعمه ها موفق به ریشه کنی و نابودی کامل موش نخواهید شد چراکه موش ها احساس خطر می کنند و دیگر نزدیک تله موش نمی آیند مگر آنکه این اطمینان را داشته باشید که تنها تعداد بسیار کم مثلا ۱ یا ۲ موش از طریق وسیله ای وارد منزل شده و از طریق تله اقدام به گرفتن موش نمایید ولی در آلودگی که کلونی موش تشکیل شده تله روش مؤثری نمی باشد.

موش به شکل کلونی زندگی می کند و مشاهده موش هشداری است از آلودگی محیط به یک کلونی بزرگ از موش ها در قسمت های غیر قابل دسترس ساختمان مانند سقف های کاذب، داکت ها و رایزرهای ساختمان که اصولا موش خانگی در این مکان ها پنهان می شوند تا در امان باشند و به راحتی رفت و آمد کنند.

نکته مهم!

در نظر داشته باشید شاید از طریق تله موش ها بتوانید تعداد محدودی از موش ها را بگیرید اما از آنجایی که موش ها بسیار زیرک و باهوش هستند بعد از اینکه تعدادی از آن ها به تله افتادند سایر موش ها احساس خطر می کنند و به اصطلاح دم به تله شما نمی دهند با این روش به ریشه کنی کامل و مؤثر دست پیدا نمی کنید.

خسارات ناشی از وجود مشکلات موش برای انسان

موش به شدت به لوله های آب ، گاز و کابل های برق ، IT و سیم های تلفن ، بسته بندی های مواد غذایی، غلات، چوب و ... آسیب وارد می کند. یک نمونه از آسیب های جدی موش، صدمه به کابل های برق و در نتیجۀ آن خطر آتش سوزی در ساختمان می باشد از طرفی به جا ماندن فضله های موش بخصوص در محل نگهداری مواد غذایی و یا سطوحی که با پوست انسان در تماس است می تواند مسمومیت هایی نظیر سالمونلا  و سایر بیماری های خطرناک را برای انسان به همراه داشته باشد.

آیا موش می تواند از دیوار ساختمان بالا رود؟negindasht Life cycle 666 x 675

 موش ها توانای بالا رفتن از نمای ساختمان را ندارند معمولا از طریق رایزرها و مسیر لوله ها وارد طبقات ساختمان می شوند. در غیر این صورت ما به صورت گسترده شاهد بالا رفتن موش از نمایی ساختمان می بودیم. سوال اکثر مشتریان این است که" آیا موش سیمان را سوراخ می کند؟" بایستی گفت موش های نروژی به راحتی دیوار سیمانی را سوراخ می کند اما موش های خانگی به ندرت دیده شده که بتوانند دیوار سیمانی را سوراخ کرده باشند.

 موش ها در طول روز کجا پنهان می شوند؟

موش ها بیشتر شب ها فعالیت می کنند اما این بدان معنا نیست که در طول روز آنها در اطراف ما نیستند. موش ها بسیار باهوش هستند و همواره سعی می کنند به دور از دید ما فعالیت کنند و بوی انسان را در محیط تشخیص داده و از این رو باعث می شود موش به سختی قابل تشخیص باشد. 

مشاهده فضولات موش در محل سکونت نشانه ای بسیار جدی از وجود موش در منزل است ، اما آگاهی از اینکه موش ها وارد منزل ما شده اند تازه شروع جنگ ما با آن ها می باشد. در طول روز موش ها در لانه های خود مخفی می شوند و به همین جهت یافتن مکان آنها سخت و دشوار است.

موش ها در کجای منزل مخفی می شوند؟

موش معمولاً در درز و شکاف های غیرقابل دسترس و کم تردد مخفی می شود به عنوان مثال فضاهای خالی دیواره ها، زیر شیروانی، سقف کاذب، مسیر رایزرها و نور مخفی سقف ها محل بسیار مناسبی برای استقرار موش ها می باشد. آنها همچنین در حفره های گرم زیر وسایل منزل (داخل ماشین لباسشویی و ظرفشویی، پشت گاز یا حتی داخل موتور یخچال ،انبار موادغذایی) پنهان می شوند. مکان های بهم ریخته با تراکم وسایل بالا و شلوغ مانند جعبه ابزار موجود در گاراژها یا انبار کردن وسایل نامرتب روی یکدیگر در مدت زمان طولانی مخفیگاه بسیار مناسبی برای موش ها ایجاد می نماید.

موش ها در کدام قسمت حیاط پنهان می شوند؟

موش ها در محیط خارج از منزل از جمله در حیاط در قسمت های مانند زیر بقایای گیاهان، برگ ها، چوب و کنده های درختان، نخاله های متراکم در گوشه کنار حیاط شما و ... مخفی می شوند و با تغذیه از ریشه گیاهان و درختان شروع به تکثیر می نمایند. از طرفی موش ها با حفر تونل و کانال هایی داخل خاک به قسمت های داخلی ساختمان نیز رسوخ پیدا می کنند. جالب است بدانید شاید موش ها در محیط خارج از منزل تهدید جدی برای سلامت شما به همراه نداشته باشند ولی در صورت عدم مبارزه و کنترل جمعیت شان، موش ها جهت تهیه غذا و پیدا کردن محیط مناسب جهت رشد به محیط داخل منزل راه پیدا می کنند و به سرعت تکثیر پیدا می کنند.

جهت سمپاشی های تخصصی انواع آفات منازل و آفات مشاغل شرکت سمپاشی نگین دشت با حفظ پروتکل های بهداشتی بهترین و اصولی ترین  روش های سمپاشی و مبارزه را به مشتریان ارائه می دهد.

از چه موادی برای بستن مسیر های موش بایستی استفاده کرد؟

برای جلوگیری از ورود موش به منزل باید تمامی منافذ، شکاف‌ها، مسیرهای بزرگ‌تر از قطر قلم با سیمان یا ترکیب پودر سنگ مهر و موم و مسدود شوند. توصیه نمی شود که از چوب و چسب برای بستن این سوراخ ها استفاده شود، زیرا موش ها به راحتی قادر به جویدن این مواد هستند.

بهترین طعمه ها برای گرفتن موش چیست؟

موش های غالباً علاقه زیادی به خوردن انواع غلات و خشکبار دارند اما  موش مانند انسان همه چیزخوار می باشد. بهترین طعمه آغشته به سم برای گرفتن موش خیار، گردو، پنیر، شکلات، برنج و ... می باشد که بایستی طعمه ها با دستکش در وسط تله گذاشته شود و توجه شود تا طعمه بوی دست انسان را نگیرد چرا که موش به راحتی بوی دست انسان را تشخیص می دهد و از خوردن طعمه خودداری می کند.

شماره تلفن مبارزه با موش :  88330133

سوالات متداول مشتریان

هزینه کنترل ، مبارزه و سمپاشی موش چقدر است؟

صاحبان خانه به طور متوسط حداقل باید ۲ میلیون تا ۴ میلیون تومان برای از بین بردن موش خانگی هزینه کنند. میزان آلودگی، متراژ فضا، نوع مبارزه و سم مصرفی در قیمت سمپاشی شما تأثیر می گذارد. برای یک عملیات مبارزه و نابودی موش که شامل مشاوره، طعمه گذاری، مبارزه، آموزش بهسازی محیط و پشتیبانی است، سمپاشی نگین دشت قیمت ثابتی را به تمام مشتریان ارائه نمی دهد چرا که کنترل آفات برای هر مشتری متناسب با شدت آلودگی محل و خدمات ارائه شده حین سمپاشی مختلف می باشد و  بر این اساس هزینه سمپاشی را تعیین می کنند.

آیا شرکت های سمپاشی می توانند موش را کامل نابود کنند؟

برای مبارزه با موش بایستی مسیر ورود موش ها به خانه مانند ترک و شکاف ها ، سوراخ های بزرگتر از اندازه قطر یک مداد (6 mm) را با سیمان و موادی که کارشناسان ما توصیه می کنند مهر و موم  و مسدود کنید. برای انتخاب شرکت سمپاشی مبارزه با موش دقت شود حتماً از شرکت های دارای مجوز از وزارت بهداشت استفاده کنید. این شرکت ها با سموم استاندارد و مجاز می توانند به راحتی موش منزل شما را ریشه کن کنند بدون اینکه نعش و لاشه موش داخل دیواره ها و شکاف ها بمیرد و ایجاد بوی تعفن کند یا لطمه ای به سلامت شما وارد نماید.

موش از چه چیزی خوشش می آید؟

موش ها وعده های غذایی بسیار نامنظمی داشته و از وعده های تکراری جهت تغذیه استفاده نمی کنند. اولویت اصلی غذای موش غلات و خشکبار است، اما تقریباً مانند انسان همه چیزخوار هستند، همچنین نیاز آب بدن خود را از طریق رطوبت موجود در مواد غذایی تامین می کنند. توصیه می شود در تله های چسبی موش از خیار و گردو استفاده کنید چون بوی این مواد به شدت موش را جذب می نماید.

موش از چه بویی متنفرند؟

برخی به غلط فکر می کنند با استفاده از روغن نعناع، روغن گل میخک، روغن سنبل هندی،روغن بنفشه، فلفل تند و ... می توانند باعث دور نگهداشتن موش از محل شوند ولی بهتر است بدانید، استفاده از این روش های منسوخ فقط زمان لازم جهت مبارزه با موش را در محیط آلوده برای شما به تاخیر می اندازد و باعث افزایش زاد و ولد و تکثیر سریع کلونی موش ها در مدت زمان بسیار کوتاه خواهد شد.

نشانه های وجود موش در خانه چیست

موش خانگی اکثراً شب ها فعالیت می کند. مشاهده یک سری نشانه های بارز وجود موش در محیط را نشان می دهد. یکی از نشانه های وجود موش در خانه استشمام بوی ناخوشایند در محیط می باشد. موش ها در اطراف  قلمرو خود بویی را ایجاد می کنند که در اثر تجربه قادر به استشمام این بو خواهید بود که مانند بوی قارچ یا کپک می باشد. از نشانه های دیگر وجود موش مشاهده فضله هایی است ( به اندازه دانه برنج مشکی رنگ) که موش ها از خود باقی گذاشته و نیز صدماتی که به بسته های مواد غذایی و یا چوب وارد می کنند ، که از این طریق می توان به راحتی وجود موش در محل را شناسایی کرد. متوسط تعداد فضله های تولید شده در هر 24 ساعت 70 عدد بوده که وجود این فضله ها نشان دهندۀ قلمرو جدید این جوندگان است.

موش چقدر زاد و ولد می کند؟"

مدت زمان جنسی موش خانگی از ابتدای تولد تا بلوغ بین 8 تا 10 هفته است.

یک جفت موش می‌تواند در ۵ زایمان هر بار ۷ الی ۱۵ نوزاد در یک سال به دنیا آورد و همین نوزاد ها در مدت زمان حدود ۵ هفته خودشان نیز بالغ و بارور می‌شوند. در یک محیط آزمایشگاه، یک جفت موش از لحاظ تئوری می‌توانند ده ها هزار فرزند در یک سال تولید کنند به همین علت موش به شدت سریع تکثیر پیدا می کند.

بهترین طعمه برای گرفتن موش چیست؟"

ساده ترین راه برای گرفتن موش استفاده از تله موش چسبی و تله موش فلزی می باشد، بهتر است طعمه موش ( گردو، پنیر، خیار، شکلات و پفک) را در وسط این تله ها گذاشته شود تا موش ها از این طریق جذب تله شما شوند. در نظر داشته باشید ساده ترین روش همیشه بهترین روش نیست شما با گرفتن چند موش از طریق تله موفق به ریشه کنی و نابودی کامل موش نخواهید شد چرا که موش جونده ای باهوش است و زمانی که احساس خطر کند دیگر دم به تله شما نمی دهد.

 

آیا موش می تواند از دیوار ساختمان بالا رود؟

جواب کوتاه : موش ها توانای بالارفتن از دیوار نمای ساختمان را ندارند و تنها از داکت و رایزرها بالا می روند.

 

سیانور برای کشتن موش مناسب است؟

سیانور سم بسیار خطرناکی است و استفاده از آن بخصوص در محل سکونت انسان غیر قانونی می باشد که اکثرا توسط شرکت های غیر مجاز استفاده می شود و سالانه افراد زیادی بر اثر استفاده از سم سیانور جان خود را از دست می دهند. به هیچ وجه استفاده از طعمه های آغشته به سیانور توصیه نمی شود. از طرفی باعث می شود موش بلافاصله در داخل منزل بمیرد و نعش موش بوی تعفن ایجاد نماید و از همه مهمتر این است که سایر موش ها،از طعمه های مسموم استفاده نمی کنند در نتیجه مبارزه مؤثر نخواهد بود.

موش ها در کجای حیاط پنهان می شوند؟

موش ها در محیط خارج از منزل از جمله در حیاط در قسمت هایی مانند زیر بقایای گیاهان، برگ ها، چوب و کنده های درختان، نخاله های متراکم در گوشه کنار حیاط شما و ... مخفی می شوند و با تغذیه از ریشه گیاهان و درختان شروع به تکثیر می نمایند. از طرفی موش ها با حفر تونل و کانال هایی داخل خاک به قسمت های داخلی ساختمان نیز رسوخ پیدا می کنند.

موش ها در کدام قسمت خانه مخفی می شوند؟

موش ها معمولاً در مکان های غیرقابل دسترس و کم تردد مخفی می شوند از جمله فضاهای خالی دیوارها، زیر شیروانی، سقف های کاذب، داخل مبلمان، درز انقطاع ساختمان، مسیر رایزرها و نورمخفی سقف ها محل مناسبی برای استقرار موش می باشد. آنها همچنین در حفره های گرم زیر وسایل منزل (داخل ماشین لباس شویی و ظرف شویی ،انبار موادغذایی، پشت گاز و یخچال) پنهان می شوند. مکان هایی با تراکم بالای وسیله و نخاله مانند جعبه ابزار در گاراژ، تراکم لباس در کمد لباس ها یا انبار کردن وسایل در قسمتی از منزل یا انباری مخفیگاه مناسبی برای موش ها می باشد.

موش ها در طول روز کجا پنهان می شوند؟

موش ها بیشتر شب ها فعالیت می کنند. اما این بدان معنا نیست که در طول روز آنها در اطراف ما نیستند. موش بسیار باهوش است و بوی انسان و وجود او را در محیط احساس کرده و همواره سعی می کند به دور از دید ما فعالیت کند که همین امر سبب شده وجود موش در محیط به سختی قابل تشخیص باشد.

دیدن فضولات موش از نشانه های مهم و اولیه وجود موش در منزل است، اما دانستن اینکه موش ها در خانه هستند تازه شروع جنگ ما با این موجودات است. در طول روز، موش ها در لانه های خود مخفی می شوند به همین علت معمولاً یافتن محل موش ها امری دشوار است و نیاز به تخصص کارشناس ماهر دفع آفات دارد.

مراحل درمان و مبارزه با موش شرکت نگین دشت

شناخت عمیق روی موش ها:


logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi