تلفن تماس : 88330133      09124540649

تصاویر گزش ساس، کک، کنه، عنکبوت و پشه

در یک نگاه کلی شاید تفاوت های بین گزش حشره ساس، کنه، شپش و کک به عنوان حشرات مکنده بسیار جزئی به نظر رسد ولی از نظر علم حشره شناسی تفاوت های عمده که به راحتی این دو حشرات را از یکدیگر متمایز می نماید. when bed bugs bite 1

توجه داشته باشید اولین قدم در بحث مبارزه با حشرات مکنده شناسایی حشره می باشد. کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت جهت شناسایی نوع حشره به شما کمک کرده و پس از اطمینان از نوع حشره در جهت سمپاشی ساس و سمپاشی کنه اقدامات لازم را انجام می دهند.

شناسایی نوع نیش و گزش حشره ساس و کنه و سایر حشرات مکنده از طریق جای گزش نیز امری دشوار است. از آنجا که جای گزش به دلیل واکنش سیستم ایمنی در افراد مختلف متفاوت است می توان گفت جای محل گزش روش درستی برای تعیین نوع آفت به صورت دقیق نمی باشد شاید به صورت حدودی بتوان حدس زد ولی دقیق نیست. فقط از این لحاظ قابل مقایسه اند که کنه جهت تغذیه از خون مدتی روی پوست میزبان مانده تا تغذیه از خون کامل شود در صورتی که ساس پس از رفع نیاز به یک وعده غذایی سریع از میزبان جدا شده و به پناهگاه خود برمی گردد. گزش ساس اغلب موارد به صورت خطی و کنار هم هستند اما گزش کنه بصورت تکی قابل تشخیص می باشند. التهاب و تورم گزش کنه چند برابر بزرگتر از ساس می باشد.

آیا حشره ساس خطرناک است؟

 در حال حاضر با تحقیقات صورت گرفته توسط بخش تحقیقاتی شرکت نگین دشت اثبات شده که هیچگونه بیماری از طریق ساس به انسان انتقال پیدا نمی کند فقط در برخی افراد یکسری حساسیت های الرژیکی به دلیل حساسیت پوست به بزاق و گزش ساس بروز می کند. این در حالی است حشره کنه ها می توانند، انواع بیماری های بسیار خطرناکی را به انسان انتقال دهند که از جملۀ آن به انواع تب راجعه، بیماری لایم، راش، تب کریمه کنگو و .... می توان اشاره کرد.

تصاویر جهت شناخت کنه کبوتری (Argas-reflexus)

 کنه کبوتری یا کنه آرگاس (Argas reflexus) انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوترها به حساب می آید. امروزه با توجه به گسترش ساخت و سازها در شهر ها و وجود درزهای انقطاع در بین ساختمان ها از طرفی لانه گذاری کبوتران در این منافض سبب شده این کنه از طریق لانه کبوترها عمدتا توسط سقف های کاذب وارد منازل آپارتمانی شهروندان شود، که این خود باعث بوجود آمدن آلودگی و به خطر افتادن سلامت برخی از شهروندان شده است.سمپاشی کنه کبوتری

در واقع وجود این کنه سبب واکنش های آنافیلاکتیک و ایجاد آلرژن ها شده است و همچنین گزش این کنه میتواند برخی از پاتوژن هارا نیز انتقال دهد. کنه ارگاس می تواند ضمن خونخواری از میزبان (کبوتر و انسان) یکسری از بیماری ها مانند بولیا و تب راجعه و اسهال خونی و ... را به انسان منتقل کند.

از همین رو مبارزه دقیق و اصولی با این حشره از اهمیت بالای در زندگی های شهری برخوردار است.

قابل ذکر است یک گونه خطرناک این حشره به نام آرگاس ایرانی (نام علمی: Argas persicus) در ایران وجود دارد که توسط محقق آلمانی در شهر میانه کشف شد که اکثر گونه های که در ایران دیده میشود از این نوع گونه کنه ارگاس میباشد.

شکل ظاهری کنه ارگاس:

اندازه طول کنه کبوتر در حدود 4 الی 6 میلی متر می باشد.

دهان به صورت جناحی در حاشیه جبهه بدن کشیده شده است . مشاهده سر از قسمت فوقانی امکان پذیر نیست، سر در امتداد بدن قرار دارد و ناحیه شکمی از یک صفحه سخت و ضخیم تشکیل شده است. پوست این حشره به نظر چروک و چرمی به نظر می آید.

برای شناخت بیشتر کنه کبوتر روی لینک کلیک کنید.

برای دیدن تصاویر کنه کبوتری (Argas-reflexus) کلیک کنید


 

گالری ساس

شکل ظاهری حشره ساس مولد رنگ قهوه ای مایل به قرمز و سیاه، شکل بدن صاف و بیضی ، همچنین وجود موهای میکروسکوپی است که تمام طول بدن را پوشانده است، باکمی دقت این موها دیده می شوند.

طول اندازه حشره ساس بالغ 4 الی 5 میلیمتر و عرض آن 1/5 الی 3 میلیمتر می باشد. تخم این حشرات بسیار شفاف بوده و رنگ این حشرات از رنگ روشن شیری رنگ شروع شده و پس از تغذیه از خون میزبان و بالغ شدن به رنگ  قهوه ای تیره تغییر رنگ پیدا می کند.  پس از اینکه تخم ساس کاملاً بالغ شد گاهاً برخی افراد این حشره را با حشراتی مانند سوسک ریز آلمانی اشتباه می گیرند.

چرخه زندگی ساس عموماً شامل شش مرحله ( 5 مرحله نابالغ و یک مرحله بلوغ ) می باشد.

 pictures of the bed bugs 1

 pictures of the bed bugs 2

 pictures of the bed bugs 3

 pictures of the bed bugs 4

 حشره ساس در هر مرحله از زندگی خود پوست اندازی می کنند. پوسته ای که به رنگ صدف روشن می باشد را دور می اندازند. ساس شش بار پوست اندازی میکنند تا به بلوغ کامل برسند. 

در تصاویر زیر عکس گزیدگی ساس ، نحوه گزش ، شکل نیش ساس ، مدفوع ساس و شکل تخم ساس را نشان داده ایم.


برای دیدن تصاویر ساس کلیک کنید


 از ساس بیشتر بدانید :

تصاویر جالب و زیبا از حشرات

 حشره

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

حَشَره‌ها یا حشرات، رده‌ای از بی‌مهرگان هستند که بزرگ‌ترین گروه را در میان گروه بندپایان به خود اختصاص می‌دهند. بندپایان جانورانی هستند که دارای استخوان‌بندی بیرونی بوده و اعضای آن‌ها به‌هم‌پیوسته‌اند. حشرات شش پا دارند و بیشتر آن‌ها دارای بال هستند. بدن یک حشره از ۳ بخش تشکیل می‌شود: سر، سینه و شکم.citrus laef miner

حدود یک میلیون گونهٔ مختلف حشره در جهان شناسایی و توسط دانشمندان نام‌گذاری شده‌است. مجموع حشرات روی زمین تا مرز ده میلیون گونهٔ مختلف می‌رسد. حشرات تقریباً در همهٔ نقاط روی زمین پیدا می‌شوند و همچنین می‌توان آن‌ها را در آب‌های شیرین یافت. حشرات اولین حیوانات پرنده‌اند که در روی زمین به وجود آمدند. ۳۵۰ میلیون سال قبل، اولین بار آن‌ها توانستند در هوای زمین شروع به پرواز کنند، و این میلیون‌ها سال قبل از پرواز پرندگان و خفاشها بود.

برای بیشتر حشرات قدرت بینایی و بویایی از مهم‌ترین حواس می‌باشدو دارای چشمهای مرکب هستند به این معنی که چشم حشره از دو قسمت مجزا تشکیل شده‌است هر قسمت از چشم حشره دارای لنز مخصوص به خود می‌باشد حشرات برای بو کشیدن و مزه کردن از شاخک‌هایشان و بعضی اوقات از قسمت‌های دیگر بدنشان استفاده می‌کنند آن‌ها همچنین برای لمس کردن اشیاء از شاخک‌هایشان استفاده می‌کنند.

تصاویر مار پیتون زرد

پیتون یا پایتون‌(نام علمی: Pythonidae) (برگرفته از واژه یونانی πυθων نام یک اسطوره یونانی) خانواده‌ای از مارهای بدون زهر است که در آفریقا، آسیا و استرالیا یافت می‌شود. این خانواده در گروه بزرگترین خانواده مارها محسوب می‌شود اندازه متوسط پیتون‌ها به ۱۶ فوت می‌رسد که تقریباً دو برابر بزرگترین مار سمی جهان(شاه کبرا)است تاکنون از آن ۲۶ گونه و هشت سرده یافت شده‌است.albspin 1002m

تعداد گزیدگی

از نظر تعداد گزیدگی انسان‌ها، پیتون‌ها زیاد برای انسان‌ها خطر آفرین نشده‌اند با این حال تصاویری از اینکه یک پیتون می‌خواسته است در کشور مالزی یک انسان را بکشد منتشر شده.

در مارس ۲۰۱۷ پلیس اندونزی جسد مردی را که ناپدید شده بود در داخل بدن یک مار بزرگ پیتون پیدا کردند.

تصاویر آفات و حشرات باغی و زراعی

حشرات از قدیمی ترین ساکنان کره زمین بوده و بیشتر از 300 میلیون سال است که روی کره زمین سکونت دارند در صورتی که از پیدایش انسان یک میلیون سال می گذرد. این زندگی طولانی موجب گردیده است که حشرات خود را با عوامل نامساعد زمینی سازش داده و در هر شرایطی به زندگی خود ادامه دهند.aphis pomi 1

در حال حاضر، این موجودات را می توان جز در بعضی از نواحی خیلی سرد قطبی و نواحی خاصی از عمق اقیانوس ها، در سایر نواحی مانند مناطق خیلی گرم استوایی، داخل چشمه های آب گرم، در عمق آب ها، در کویر های بی آب و علف، در جلگه های سبز و خرم، در اعماق زمین، در ارتفاعات بالای جو و داخل معادن نفت مشاهده کرد.

حشرات از جهات مختلف یکی از دشمنان سرسخت و دائمی انسان محسوب شده و گروهی از آن ها تمام فعالیت های حیاتی و سلامتی انسان و حیوانات را تهدید می نمایند. بیماری های مالاریا، تیفوس، طاعون، تب راجعه و بسیاری دیگر از بیماری های انگلی و مسری در انسان و جانداران اهلی به وسیلۀ حشرات انتقال می یابند.

تصاویر گزش حشرات بر روی پوست

 when bed bugs bite 3بیشترین گونه جانوری دنیا حشرات هستند و به همین ترتیب تعداد حشراتی که انسان را می گزند ، محدود نیستند.

از جمله مهمترین این حشرات میتوان ازساس، کک، کنه، زنبور عسل ، زنبور قرمز ، زنبور درشت ، مورچه آتشین ، عنکبوت و عقرب نام برد . برخلاف مارگزیدگی در گزش حشرات محل گزش تنها یک نقطه می باشد.

جالب است بدانید علاوه بر واکنش هایی که پوست انسان در برابر گزش حشرات از خود نشان می دهد که تا حدودی شناسایی نوع حشره در منزل امکان پذیر می نماید از روش های اصلی دیگر در جهت تمایز و تشخیص این حشرات گزنده می توان به چگونگی الگوی گزش روی سطح پوست و زمان بهبود گزش اشاره نمود.

تصاویر بسیار زیبا از پروانه ها

 پروانه‌ زندگیشان دارای چهار مرحله هستند:04243 fn 2209

مرحلهٔ اول:  تخم است، که پروانهٔ بالغ مولد تخم‌گذاری می‌کند.

مرحلهٔ دوم:  تخم تبدیل به لارو یا کرم می‌شود. در این مرحله لارو مقدار زیادی برگ می‌خورد تا خود را برای مرحلهٔ بعد آماده کند.

مرحلهٔ سوم:  شفیره است که کرم تاری به نام پیله به ‌دور خود می‌بافد و مدتی در آن بدون هیچ غذایی زندگی می‌کند.

مرحلهٔ چهارم:  پروانه است و جانور بالغ که دارای بال است از پیله بیرون می‌آید.

بدن یک حشره شامل ۶ قطعه بهم متصل  است که ۴ قطعه از بدن پروانه زائده هستند. آرواره‌های پایین و اولین آرواره بالا نسبت به دهان در اطراف واقع می‌شوند و یک لب بالایی دهان را از جلو محافظت می‌کند.

سطح بدن پروانه دارای پوششی ویژه است که در دوران رشد پس جنینی و به هنگام پوست اندازی به شدت تحت تأثیر اعمال فیزیولوژیک مختلف قرار می‌گیرد. پوست بدن پروانه بر عکس کرم‌ها و نرم‌تنان از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است.  پوست از دو لایه مشخص یکی یاخته‌های روپوستی و دیگری لایه کوتیکول تشکیل می‌شود. درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی