تلفن تماس : 88330133      09124540649

مبارزه و سمپاشی موش بزرگ فاضلابی (موش نروژی)

اهمیت مبارزه و ریشه کنی موش فاضلاب 

موش فاضلابی (موش نروژی) عامل گسترش و انتقال بیماری های خطرناکی به انسان می باشد و از طرفی بدلیل سرعت تکثیر و زاد و ولدشان به سرعت جمعیتشان افزایش می یابد. شما می توانید بهترین و اصولی ترین روش مبارزه و ازبین بردن موش فاضلاب را از طریق شرکت های مجاز زیر نظر وزارت بهداشت و درمان مانند شرکت مهندسی سمپاشی نگین دشت انجام دهید. جهت ازبین بردن موش فاضلابی متأسفانه برخی گمان می کنند با تهیه قوی ترین سموم موش کش و یا طعمه های آغشته به سموم موش کش یا سیانور و یا از طرفی استفاده از روش های سنتی غیر مؤثر مانند استفاده از موادی با رایحه نعناع جهت فراری دادن موش ها (استفاده از موادی که موش از بوی آن بدش می آید) می توانند اقدام به ازبین بردن و ریشه کنی موش کنند در صورتی که از این موضوع غافل هستند که با بکارگیری روش های غیراصولی احتمال مردن موش در مکان های غیر قابل دسترس وجود خواهد داشت و می تواند مشکلات بیشتری را برای افراد به همراه داشته باشد و برخی نیز با بی اطلاعی از تکثیر سریع موش ها اقدام به استفاده از چسب موش جهت گرفتن موش ها می کنند که جالب است بدانید موش ها یکی از باهوش ترین جوندگان به شمار می آیند و چسب را به راحتی شناسایی می کنند و حتی طعم روی چسب را گاهاً برداشته ولی دم به تله نمی دهند.

norway rat illustration 360x236

mouse پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که در صورت شنیدن هر نوع صدا خش خش، استشمام بوی خاص آمونیاک و یا مشاهده فضله های موش بزرگ در منزل، هر چه سریعتر با شرکت سمپاشی نگین دشت تماس گرفته تا متخصصان آموزش دیده ما پس از بررسی و تعیین نوع گونه موش، تشخیص میزان آلودگی محل با روش های مناسب و استفاده از طعمه های مورد علاقه موش با بهترین سموم برای کشتن موش بزرگ فاضلابی، جهت ریشه کنی  و سمپاشی موش در منزل شما، قیمت و هزینه های سمپاشی موش را به شما ارائه دهند و جهت سمپاشی محل شما اقدام نمایند.

کارشناسان ما در ابتدا منزل و محیط اطراف آن را بازدید و بررسی می کنند، سپس مسیرهای ورودی موش به منزل شما را شناسایی کرده و بر اساس شرایط منزل شما مبارزه و سمپاشی موش را انجام می دهند و در پایان مدت اثر گذاری سموم مصرفی را جهت دوره درمان به شما اعلام کرده و اقدامات بعد از سمپاشی را جهت بهسازی محیط به شما عزیزان آموزش می دهند.

پیشنهاد می شود از هر گونه اقدام خودسرانه جداً خودداری کنید چرا که کشتن موش با طعمه مسمومی مانند پفک یا سایر مواد آغشته به سیانور که رنگ سیاهی دارند، توسط افراد غیر کارشناس باعث شده که لاشه های موش در مکان های غیرقابل دسترس ایجاد بوی تَعَفُن و نیز آلودگی شدید میکروبی برای منزل و محل کار یا کارخانه ها را به همراه داشته باشد و بیماری های واگیردار را نیز به شما منتقل نماید در ضمن سم موش سیانور بعد از مدتی از پفک یا ماده که آن را آغشته به سیانور کرده اند، جدا شده و از طریق هوا می تواند وارد مجاری تنفسی شما و یا سایر افراد خانواده شود که به شدت می تواند برای سلامت افراد مضر و خطرناک باشد.

تفاوت فیزیکی انواع موش ها

انواع موش ها در محیط های صنعتی و موش مرغداری

 

01 موش خانگی

02 موش سقفی (موش دم دراز)

03 موش نروژی بزرگ - موش بزرگ صحرایی 

 عادات و رفتار موش

بطور كلي موش‌ به محيط ‌هاي ساكت و تاريك با درجه حرارت ثابت تقریباً گرم و همچنين با یک رطوبت نسبي علاقه‌ شدیدی دارد.

موش‌ بزرگ فاضلابی اکثراً گوشتخوار است و معمولاً لانه خود را در محيط‌ هاي باز نمي‌سازند و همواره سعي در مخفی کردن خود از دید انسان دارند تا بتوانند به راحتي نوزادان خود را توليد و پرورش دهند. موش‌هاي نر معمولاً حداقل يكبار در روز محيط اطراف خود را بررسی مي‌كنند و چنانچه تغييراتي در محيط مشاهده کنند بلافاصله لانه خود را معدوم و جاي ديگري را براي سکونت خود آماده مي‌كند. موش‌ها معمولاً يك ساعت بعد از نيمه شب فعاليت خود را شروع مي‌كنند و اين به علت ساكت بودن محيط و عدم حضور انسان است . بدين ترتيب موش‌ها با آرامش خاطر به مواد مختلفی مانند (کابل های برق ، اتاقک های برق ،لوله های آب،وسایل داخل منزل، دستگاهای صنعتی و....) خسارت وارد مي‌كنند.

موش‌ ها جوندگان باهوشی هستند و قدرت بالايي براي درك خطر دارند و به كمك حس بويايي و ذائقه قوي خود به آساني طعم غذاهاي سالم را از غذاهاي مسموم تشخيص مي‌دهند. بنابراین اگر بدانیم موش ها چه عادت غذایی دارند ( موش از چی خوشش میاد، موش از چی بدش میاد) می توان بهترین و اصولی ترین روش را جهت ریشه کنی و ازبین بردن موش اجرا کنیم.

اطلاعات عمومی موش های فاضلابی 

یکی از معضلاتی که جامعه شهری با آن درگیر است ، مشکل مقابله با انواع موش در اماکن عمومی ،منازل،ساختمان اداری، کارخانجات ، مراکز درمانی و ... از جمله موش سقفی و موش خانگی می باشد.

مهمترین سوالی که ذهن شما را در ابتدا در مورد وجود موش درگیر می کند:

 • چگونگی و نحوه مبارزه و مقابله با موش
 • آیا موش می تواند از دیوار بالا می رود
 • روش کشتن موش
 • شرکت موش گیری مجاز
 • نحوه دفع موش از محل سکونت
 • صدای خش خش و جیرجیر در سقف های کاذب و دیوار نشانه وجود چیست؟
 • چگونه موش را از بین ببریم تا موش ها در سقف و دیواره ها نمیرند و منزل بوی تعفن لاشه موش نگیرد؟

شما تمام این سوالات را می تواند از طریق شماره تماس نگین دشت از کارشناسان ما بپرسید.

موش از چه چیزی خوشش می آید؟

 موش وعده های غذایی بسیار نامنظمی داشته و از وعده های منظم استفاده نمی کند. اولویت اصلی غذای این موجودات غلات است ، اما تقریباً هر چیزی را می خورند همچنین نیاز آب بدن خود را از طریق رطوبت موجود در مواد غذایی به دست می آورند.

موش از چه چیز و بویی متنفرند؟

 برخی به اشتباه فکر می کنند با استفاده از روغن نعناع، روغن گل میخک، روغن سنبل هندی، فلفل تند و ... می توانند باعث دور نگهداشتن موش از منزل خود شوند. در واقع استفاده از این روش های منسوخ و غیراصولی فقط زمان لازم جهت مبارزه با موش را به تاخیر می اندازد.

  مشاوره و سفارش سمپاشی تحت نظر وزارت بهداشت

  لطفا در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.
88330133 کلیک کنید

 

 آناتومی بدن موش

 موش‌ها توليد مثل و رشد سريعي دارند. براي توليد مثل و ازدياد و ادامه زندگي احتياج به آب و غذا و پناهگاه دارند.negindasht rat300×284

در صورتي كه با سالم سازي محيط شرايط زندگي آنها را نامناسب سازيم با آنها مبارزه كرديم و اگر موش‌ها را از غذا و پناهگاه و آب محروم سازيم حيوان بعد از چند روز مي‌ميرد.

بهترين فصل مبارزه براي موش‌ها زمستان و پاييز مي‌باشد. زمان تغذيه موش‌ها بطور معمول شب ها مي‌باشد ولي اگر محيط آرام باشد روزها نيز از لانه خارج شده و بدنبال تهيه غذا خواهند رفت.

لانه موش نروژي و موش RAT (گرزه) در كنار مجاري فاضلاب و پرچين‌ ها و جاهاي پوشش‌دار مي‌باشد و موش انباري یا   در سقف ساختمان ديده مي‌شود.

موش نروژی - موش بزرگ فاضلابی

دوره آبســتنی مـوشها 23-21 روز بوده و در هر زایمان 12-6 بچه موش به دنیا می آورند. هر موش ماده بطور متوسط 6-4 زایمان در سال انجام داده و می تواند در سال 100 بچه موش را شیر دهد. موش نروژی از نظر تغذیه دانه غلات ،خشکبار ، گوشت و ماهی را بیش از سایر موادغذایی ترجیح می دهند. موشها اغلب در هنگام غروب خورشید برای یافتن غذا و آب به بیرون از لانه می روند. اما در صورت افزایش بیش از حد جمعیت موشها و یا کم شدن مواد غذایی در محیط می توان موشها را به راحتی در روز نیز مشاهده نمود. موشها بیشتر به مکانهایی نظیر انبارهها یا محل جمع آوری زباله، کانال فاضلاب ، خانه ها و بازار راه می یابند. در مناطق روستایی موشها در انبار غله، برنج و مزارع یافت می شوند. در سالنهای مرغداری موش یکی از عوامل مهم زیانبار بشمار رفته بطوری که با خوردن تخم مرغ ، جوجه ها و دانه مرغ سبب بروز خسارات فراوانی در مرغداری می شوند.

از نظر خسارات کشاورزی، جوندگان یکی از مهمترین آفات نباتی و آفات انباری بشمار می روند. یک موش نروژی در روز می تواند بالغ بر 60 گرم دانه در مزارع و مرغداری ها  بخورد . بنابراین در سال هر موش 22 کیلوگرم مواد دانه ای غلات نیاز خواهد داشت.

حال این رقم را به صدها هزار موش ضرب کنید ، می بینید که یک رقم قابل توجه ای بدست می آید.negindasht rat 300×467

موش می تواند همچنین سبب بروز صدماتی به تاسیسات صنعتی (کابل ها ، لوله ها و ...) و کانال های مخصوص آبیاری می گردند. یکی دیگر از مهمترین خطرات ناشی از موشها انتقال برخی بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان می باشد. موشها میزبان بسیاری از حشرات نظیر کک ، کنه ، ساس ، مایت و ... بوده و می توانند به عنوان حامل بیماری، سبب انتقال بیماریهای خطرناکی همچون طاعون، تیفوس ، جذام ،تب راجعه و ... بشوند. گسترش و همه گیری این بیماریها معمولاً با افزایش ناگهانی جمعیت موشها همراه می باشد. موش ها عامل انتقال انواع بیماری ها  از طریق آب دهان، ادرار موش و انگلهای خارجی هستند.

 اهمیت بهداشتی و بررسی بیماری های عفونی موش ها به انسان

انتقال بیماری می تواند از طریق آب دهان ،ادرار ،مدفوع و انگلهای خارجی موشها باشد ( روی بدن موشها کک، کنه، مایت و شپش ها زندگی می کنند که از خون حیوان تغذیه کرده و در شرایط خاصی مثلا پس از مرگ موش ها می توانند میزبان خود را عوض کرده و روی بدن انسان خونخواری کند و همین مسئله موجب انتقال برخی عوامل بیماریزا مثل طاعون ، تیفوس و... می شود.)

موش فاضلابی در خانه

موش های فاضلابی همانند اسمشان، از طریق مسیر فاضلاب ، راه آب و سرویس ایرانی وارد منزل می شود. در ساختمان ها بیشتر طبقات ابتدای  همکف و زیر زمین درگیر این مشکل می شوند.

 خسارات و مشکلات ناشی از وجود موش در خانه 

موش به شدت به لوله های آب و گاز ، بسته بندی های مواد غذایی و غلات ، چوب ، سیم ها و کابل های برق ... آسیب وارد می کنند. نمونه ای از این آسیب ها به کابل های برق و ایجاد آتش سوزی می باشد.

همچنین با به جای ماندن فضله های موش بخصوص در محل نگهداری مواد غذایی مسمومیت هایی نظیر سالمونلا را به همراه دارد.

بررسی آلودگی و آموزش تخمین جمعیت موش

 • برای مبارزه با موش پس از تماس با شرکت نگین دشت متخصصان ماهر و آموزش دیده پس از بازرسی اطلاعات کافی از محل زندگی و تعداد تقریبی کلنی های موش موجود در محل را بررسی کرده و نشانه های زیر در این مورد راهنمای مناسبی است
 • سوراخ محل ورود موش در نقاط روباز و دیوارها
 • آثار لکه چربی بدن موشها در مسیر عبورآنها
 • وجود فضله به صورت پراکنده یا زیاد
 • آثار جویدگی و خوردگی روی مواد غذایی
 • جویدگی پالت های چوبی یا سایر مواد

 سوالات متداول مشتریان 

 چگونه موش ها را شناسایی کنیم؟ 

گونه‌های متعددی از موش‌ها در ایران یافت می‌شوند، که اغلب در خانه‌ها و محل کار ما باعث ایجاد مشکلات زیادی می‌شوند. از مهمترین آن ها می توان به موش نروژی (Rattus norvegicus) و موش سقفی (Rattus rattus) موش خانگی و موش آهویی اشاره کرد. موش ها از آنجایی که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به عنوان میزبان هانتا ویروس شناسایی شده اند می تواند کنترل و مبارزه با آن ها امری مهم و حیاتی به حساب آورد.

چگونه از شر موش ها خلاص شویم؟

راه های مختلفی برای از بین بردن موش ها وجود دارد. برخی از روش‌های رایج عبارتند از تله‌های فنری، ایستگاه‌های طعمه، تله‌های چسب و سم می باشد. اکثر شرکت های پیشرو کنترل آفات از تلفیق چند روش برای موش استفاده می کنند.از طرفی بهسازی محیط نیز یکی از ایتم های مهم در مبارزه با موش به حساب می آید.

موش ها بیشتر از چه چیزی بدشان می آید ؟

تمام موادی که به شما برای دورنگهداشتن موش پیشنهاد می شود تنها در مدت زمان کوتاهی می توانند تا حدی موش ها را دور نگه دارند.

بهترین سم برای کشتن موش چیست؟

در بحث مبارزه با موش بایستی بدانید برای نتیجه گیری کامل و عدم پس زدن سموم توسط موش که مبارزه را بی اثر خواهد کرد بهتراست از شرکت های دفع آفات مجاز مانند شرکت نگین دشت کمک گرفت.

negindasht icon شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه در عرصه مبارزه با آفات محیط های صنعتی ، با داشتن بهترین کارشناسان دفع آفات در کشور و با بکارگیری روش ها و تکنیک های نوین ، آمادگی خود را جهت همکاری با شما صنعتگران عزیز را اعلام می دارد.


از موش بیشتر بدانید:


 

نظرات (2)

5 از 5 براساس 1 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید ببخشید حیاط خونه ما قدیمه خیلی از اطراف دیوارها سوراخ شده که مشخصه موش میاد تو حیاط ولی امروز متوجه شدم از چاه دستشویی هم موش میاد، چند ساله که چاه دستشویی تخلیه نشده، اگر چاه دستشویی رو خالی کنیم امکانش هست که از موش فاضلاب راحت بشیم؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و احترام
تخلیه چاه فاضلاب تا حدی می تواند در تجمع موش ها تاثیر بگذارد اما راه اصلی برای ریه کنی موش مبارزه به شکل شیمیایی می باشد.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام و عرض ادب
بنده ساکن شهرک غرب هستم . ما در طبقه همکف ساکن هستیم متاسفانه با مشکل موش فاضلابی درگیریم. از روش های مختلفی برای از بین بردن آن اقدام کردیم. راه های لازم را هم بستیم ولی باز تأثیری نداشته به خصوص وقتی چند روز منزل نباشیم امکان نداره بعد از اومدن به خونه آثار یا خود موش ها را مشاهده نکنیم. البته جالبه که توی جایی که ما هستیم خیلی از خونه ها درگیر این مورد هستند بنده از طریق یکی از همسایه ها در همسایگی خودمان با شرکت شما آشنا شدم اگه امکان داره من رو راهنمایی کنید؟ برای این مورد اگه فقط طبقه ما سمپاشی شود آیا کافی است یا حتما باید کل ساختمان را سمپاشی کرد چون احتمالا همسایه ها رضایت به انجام این کار نداشته باشند
.................................................

پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام
در خصوص موش فاضلابی منزل شما به تنها برای ریشه کنی جوابگو است
لطفا جهت مشاوره برای نابودی موش با شماره 88330133 تهران با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا با بهترین روش پیشنهادی مبارزه از جانب کارشناسان ما موش منزل شما برای همیشه ریشه کن شود.

 1. 5 / 5

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی