تلفن تماس : 88330133      09124540649

سمپاشی کنه کبوتری

شناخت و مبارزه کنه کبوتر Argas reflexus

حشره کنه کبوتر Argas reflexus یک کنه نرم ناقل انواع پاتوژن های بیماری زا است که معمولاً از کبوتر و ماکیان وحشی در شب تغذیه می کنند، مدت کوتاهی روی طعمه خود می خوابد تا زمانی که تغذیه از خون انجام دهد. وقتی کبوترها در دسترس نیستند، کنه ها به دنبال میزبان های دیگر می گردند، به آپارتمان های اطراف حمله می کنند و انسان ها را گاز می گیرند. وقتی به انسان حمله کنند، باعث واکنش های موضعی و سیستمیک میشود. کنه کبوتر (کنه ماکیان) ناقل بیماری های خطرناک و مشکلات جدی برای انسان است. حشره کنه‌ آرگاس در تمام مراحل زندگی پس از خروج از تخم شروع به خونخوار می کنند و به همین دلیل از اهمیت بهداشتی و پزشکی ویژه ای برخوردار بوده که در این مقاله ، شركت نگين دشت سعی کرده تا اطلاعات کافی را خدمت شما عزیزان به همراه فایل صوتی ارائه دهد.

ابتدا در خصوص شکل ظاهری و مشخصات فیزیکی کنه های کبوتری و در ادامه چرخه زندگی و عادات غذایی اين نوع از كنه به صورت کامل توضیح داده شده است و سپس علائم تشخیص کنه ها در محیط منزل، شناسایی گزش و خارش ناشی از کنه كبوتر بر روی پوست و نیز خطرات ناشی از گزش کنه ها و بیماری هایی که به انسان انتقال می دهند کاملاً شرح داده شده و در پایان روش های انتقال کنه ها به محل سکونت و نیز روش های پیشگیری از ورود آن ها به داخل محل سکونت انسان و روش های سمپاشی و مبارزه و کنترل کنه ها را خدمت شما عزيزان آموزش داده ایم.

argasid soft tick argas negindasht 800 × 510 حشره تخت و صاف ، کنه نرمآفت کنه کبوتری (کنه آرگاس رفلکسوز Argas reflexus) یکی از گونه های کنه های نرم در ماكيان می باشد که انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوترها (کبوتر چاهی) به حساب می آید. کنه کبوتر از مهمترین ناقلین بیماری ها در انسان و حیوانات در سراسر جهان است، امروزه با توجه به گسترش ساخت و سازها در شهرها و عدم رعایت اصول بهسازی حین ساخت، وجود درزهای انقطاع در بین ساختمان ها و از طرفی لانه گذاری کبوترها در این منافذ سبب شده که این کنه ها از طریق لانه کبوترها (عمدتا توسط سقف های کاذب ) وارد منازل آپارتمانی شهروندان شود، که باعث بوجود آمدن آلودگی و به خطر افتادن سلامت برخی از شهروندان شده است. 

طول اندازه کنه کبوتر 1-2 میلی متر تا 10-12 میلی متر به شکل دانه گلپر می باشد.

در واقع گزش حشره کنه ماکیان روی پوست واکنش های آلرژیکی و خطرات شوک آنافیلاکتیک یا آنافیلاکسی در بدن انسان می شود که اگر درمان فوری صورت نگیرد حتی می تواند باعث خفگی و مرگ افراد شود و همچنین گزش این کنه می تواند برخی از پاتوژن ها و عوامل بیماری زای خطرناک را به بدن انسان انتقال دهد همچنین کنه آرگاس می تواند ضمن گزش از میزبان (کبوترها و انسان ها) یکسری از بیماری ها مانند بولیا ، تب راجعه، بورلیا آنسرینا، تب Q، اسهال خونی، میکوز و ... را به انسان منتقل کند.

گزش کنه‌ کبوتر (کنه آرگاس) اغلب دردناک و ایجاد عوارضی به شکل ورم موضعی و التهاب و حتی زخم هایی در محل گزش پوست ایجاد می‌کند که ناشی از قطعات دهانی قوی و سخت و بزاق سمی و میکروبی کنه کبوتری است.

به همین خاطر مبارزه دقیق و اصولی و سمپاشی کنه کبوتری از اهمیت بالای در زندگی های شهری برخوردار است.

قابل ذکر است یک گونه خطرناک این حشره به نام کنه آرگاس ایرانی ( Argas persicus) در ایران وجود دارد که توسط محقق آلمانی در شهر میانه کشف شد. اکثر گونه هایی که در ایران دیده می شود از این نوع گونه کنه پرشین آرگاس می باشد.

شکل ظاهری کنه کبوتر (کنه ماکیان) :

اندازه : طول کنه ارگاس بالغ در حدود 4 الی 6 میلی متر می باشد.

چرخه زندگی : دوره چرخه زندگی: 2-4 سال. 

تخم کنه کبوتری: 100-150 هر 5-6 هفته. 

دمای مطلوب: 28 درجه

شکل بدن: دهان به صورت جناحی در حاشیه جبهه بدن کشیده شده است. مشاهده سر از قسمت فوقانی امکان پذیر نیست، سر در امتداد بدن قرار دارد و ناحیه شکمی از یک صفحه سخت و ضخیم تشکیل شده است. پوست این حشره به نظر چروک و چرمی به نظر می آید.

حشره ای شبیه گلپر با بدنی تخت و بیضی شکل


 عادات کنه ارگاس (کنه کبوتری) :

 • کنه ها شب تغذیه می کنند، روزها در شکاف و منافذ پنهان می شوند.
 • آنها معمولاً در اتاق زیر شیروانی و سقف های کاذب، قرنیز دیوارها، زیر فرش و موکت ها، پرده ها، داخل کلید پریز ها، درز انقطاع ساختمان و مناطقی که کبوترها در آن زندگی می کنند وجود دارد.
 • هجوم شدید کنه کبوتری می تواند ضعف در حیوان و در نهایت باعث مرگ کبوتر شود که بوی تعفن در خانه ایجاد می کند.

record voice فایل صوتی آموزش سمپاشی کنه کبوتری توسط شرکت نگین دشت

 

مبارزه و سمپاشی کنه کبوتری یا کنه آرگاس

  bedbug شرکت نگین دشت به افرادی که دچار مشکل کنه کبوتر در منزل و سقف های کاذب و یا کانال های کولر شده اند پیشنهاد می کند تا فقط با یک تماس با متخصصین ما از شر کنه کبوتر برای همیشه رهایی یابند.

چنانچه فقط از وجود یک کنه کبوتر ماده بارور در منزل غافل شویم در مدت کمتر از سه ماه با حدود 2000 کنه بالغ و 10000عدد تخم کنه روبه رو خواهید شد!

مراحل سمپاشی کنه کبوتر توسط شرکت سمپاشی نگین دشت

 •  ارایه مشاوره رایگان توسط کارشناس حرفه ای نگین دشت به مشتریان عزیز
 • ارایه بهترین راه مبارزه  به همراه اجرای روش های بیولوژیک 
 • برآورد هزینه نهایی انجام عملیات سمپاشی کنه کبوتری
 • رزرو انجام عملیات سمپاشی شامل تعیین روز و ساعت اعزام نیرو به محل
 • ارایه و مشاوره جهت آماده سازی منزل جهت سمپاشی
 • اعزام مهندس مجرب و با تجربه در کنار عوامل سمپاشی شرکت
 • تعیین میزان آلودگی در منزل و یا محل کارشما 
 • آماده سازی منزل جهت انجام عملیات سمپاشی کنه کبوتر قبل از انجام کار
 • ارایه خدمات سمپاشی منازل و مبارزه با حشره کنه کبوتری
 • تعیین مدت زمان ریشه کنی و اثرگذاری سمپاشی کنه آرگاس توسط کارشناس در محل
 • مشاوره نکات بعد و قبل از سمپاشی کنه کبوتر به صورت فایل صوتی به مشتریان 
 • آموزش اصول بهسازی محیط در جهت ریشه کنی کنه کبوتری و ارایه راهکارهای موثر در جهت جلوگیری از آلودگی مجدد منزل به کنه
 •  مشاوره و پشتیبانی در طول درمان به مشتری تا ریشه کنی کامل حشره

 شما عزیزان اگر خواهان سمپاشی و مبارزه با کنه کبوتری موجود در منزل یا محل کار خود هستید و یا هرگونه سوال در همین رابطه دارید با مشاوران و مهندسین شرکت سمپاشی نگین دشت تماس بگیرید تا بعد از برسی و شناسایی تخصصی این حشره، بهترین راهنمایی را در اختیار شما قرار دهند.

 چرخه زندگی کنه کبوتری:

کنه کبوتری ماده به صورت فصلی تغذیه می کنند. وزن بدنشان در فصل تغذیه تا سه برابر و حتی بیشتر افزایش می یابد، تخم ها به رنگ قهوه ای را در دسته های 20 تا 60 تایی میگذارد.

دوره چرخه زندگی: 2-4 سال هر کنه ماده در طول 5 الی 6 هفته 100 الی 150 تخم می گذارد. ماده ها در فواصل زمانی تغذیه می کنند، وزن بدن خود را تا سه برابر افزایش می دهند ، سپس تخم های براق گرد و قهوه ای تیره را در دسته های 20 تا 50 می گذارند.

دمای مطلوب: 28 درجه

 • لاروها حشره کنه کبوتر در حدود شش تا یازده روز از بدن میزبان تغذیه می کنند، همچنین لنف ها و بالغ ها تنها تا حدود 12 ساعت غذا می خورند.
 • کبوتر میزبان اصلی کنه آرگاس می باشد اما ممکن است از گونه های دیگر پرندگان نیز تغذیه شوند. انسان های که در معرض تماس با کبوتر و پرندگان آلوده باشند دچار گزش می شوند.

 چگونه از شر کنه کبوتری خلاص شویم؟

 به همه عزیزان توصیه ی می شود در بحث سمپاشی کنه کبوتر حتما از کارشناسان حشره شناسی و دفع آفات کمک بگیرید چون سمپاشی غیر اصولی برای مبارزه با این حشره نه تنها باعث ریشه کنی نخواهد شد بلکه سلامت شما را به خطر می اندازد .

مهم ترین نکته در بحث ریشه کنی کنه کبوتری استفاده از دانش کارشناسان ماهر برای سمپاشی و ریشه کنی کنه کبوتری می باشد. پس بهتر است در مواجه با حشره کنه کبوتری ها به جای خود درمانی که باعث ایجاد مقاومت درحشرات و انتشار بیشتر آن ها می شود ، هر چه سریعتر با کارشناسان نگین دشت جهت مشاوره تماس بگیرید و از خدمات سمپاشی شرکت نگین دشت در جهت نابودی و ریشه کنی کنه کبوتری بهره مند شوید.


زیستگاه کنه کبوتر (pigeon tick):Argas reflexus negindasht 724x483 نیش کنه کبوتر

پشت بام، اتاق زیر شیروانی، انبارهای صنایع غذایی، سوله ها، بیمارستان ها، درز انقطاع ساختمان، مدارس، هتل ها، موزه ها، مساجد و بناهای تاریخی که توسط کبوترها تسخیر شده اند ، بیشتر برای استراحت در شب و تخم گذاری و لانه سازی استفاده می شود.

لارو ، پوره و حشره بالغ برای تغذیه در طول شب به میزبان حمله می کنند، در حالی که روزها در نزدیکی لانه کبوترها، در شکاف های دیوار، زیر تشک، فرش، قالیچه، کاغذ دیواری یا کنار قرنیز مخفی می شوند.

 خطراتت گزش کنه کبوتری (Argas)

حشره کنه های آرگاس و حشره مایت از جمله مهمترین اکتوپارازیت ها (انگل) هستند که از بدن و لانه کبوتر ها به محل سکونت انسان انتقال یافته و از خون گرم انسان تغذیه می نمایند. این حشرات ناقل بیماری های عفونی و منبع انتقال آنتی ژن هایی هستند که آلرژی های شدید از جمله باعث شوک آنافیلاکسی در انسان می گردد.

علایم گزیدگی کنه کبوتر در افراد، از واکنش خفیف شبیه نیش پشه تا آنافیلاکسی شدید با واسطه ایمونوگلوبولین E متفاوت است. حتی شوک آنافیلاکتیک کشنده نیز در افراد گزارش شده است. 

کنه کبوتری جزء کنه های است در صورت گزش به افراد حساس سبب ایجاد شوک آنافلاکسی میگردد.

✅  علایم شوک آنافلاکسی که کنه آرگاس در انسان بوجود می آورد (برخی علایم مانند علایم بیماری کرونا می باشد)

 • احساس گرمای زیاد بصورت ناگهانی (گُر گرفتن بدن) 

  hazards of pigeon ticks and mites

 • واکنش های پوستی از جمله کهیر، قرمزی پوست ، رنگ پریدگی
 • حالرت تهوع ، اسهال و استفراغ
 • دردهای شکمی 
 • مور مور شدن و خواب رفتن دست و پاها
 • تورم زبان و لب ها
 • تغییر نبض قلب 
 • خس خس در سینه و مشکلات تنفس

 سوالاتی که مشتریان در زمان ورود کنه کبوتر دارند این است:

 • عکس و تصویر کنه کبوتر چه شکلی است؟
 • حشره با بدن تخت و خاکستری شبیه دانه گلپر چیست؟
 • خطرات کنه کبوتر برای انسان چیست؟
 • چگونه کنه کبوتر خانه را از بین ببریم؟
 • جای نیش کنه کبوتر چه شکلی است؟
 • مبارزه و سمپاشی با کنه کبوتر و راه های از بین بردن آن در خانه
 • ازبین بردن کنه در خانه

شما می تواند تمامی سوالات خود را از کارشناسان با تجربه شرکت سمپاشی نگین دشت به شماره 88340546 بپرسید و مشاوره رایگان بگیرید! 

Argas reflexus negindasht

 عادت های  زندگی کنه کبوتر :

 • کنه آرگاس  اغلب در شب خونخواری و تغذیه دارند و روزها در منافذ منازل شما ( غالبا پشت قرنیزها و زیر تخت خواب و مبلمان ) مخفی می شوند.
 • کنه آرگاس معمولا در اتاق های زیر شیروانی ، اتاق های مجاور، سقف های کاذب، بالای دریچه های کولر در بالکن ها و به طور کلی کنه های بالغ در نزدیکی مناطق لانه گذاری کبوتر ها بیشتر قابل مشاهده می باشند . ( دیدن حتی یک یا دو عدد از این کنه ها می تواند نشان دهنده وجود آلودگی شدید منزل به حشره کنه آرگاس باشد)
 • آلودگی های شدید کنه کبوتر می تواند باعث مرگ کبوتر میزبان شود و ایجاد بوی تعفن مشکلات و آلودگی هایی را برای منازل مسکونی ایجاد می کند.

کنه کبوتر به شدت به سموم غیر تخصصی مقاوم هستند و سمپاشی غیر اصولی  باعث بوجود آمدن گونه های مقاوم کنه در برابر سموم می شود به شدت توصیه می شود از روش های خود درمانی و سمپاشی غیر اصولی پرهیز کنید.

 از نشانه های تشخیص نیش و گزش کنه های کبوتر می توان به نکات ذیل اشاره نمود:

1 خارش های پوستی و گزش کنه کبوتر

2 ایجاد جوش های ریز بر روی پوست بخصوص روی قسمتی از بازوها و دست ها ، پاها و زیر شکم

3 شنیدن صدای کبوتر در قسمت دیوار پشتی ساختمان، پشت بام، تراس، کانال کولر، سقف کاذب و ...

4 مشاهده لانه کبوترهای وحشی در سقف کاذب و درز انقطاع ساختمان و ....

سوالات متداول مشتریان

محل تکثیر و مخفی شدن کنه کبوتر کجا می باشد؟

محل زندگی و تخم ریزی حشره کنه کبوتری اغلب در لانه کبوتر وحشی که در اطراف منزل ما مانند بالکن، پشت پنجره، تراس زندگی می کنند یافت می شود کنه کبوتر (کنه ماکیان) با کبوتر و پرندگان ارتباط مستقیم با هم دارند.

کنه کبوتر چه اندازه ای می باشد؟

اندازۀ کنه کبوتر در حدود 1-2 تا 10-12 میلی متر به شکل دانه گلپر می باشد ولی در اندازه های بزرگتری هم مشاهده شده اند. رنگ آن ها از خاکستری کم رنگ تا قهوه ای پررنگ و برخی موارد در صورت سمپاشی غیر اصولی و ایجاد مقاومت گونه ای و تغذیه از خون به رنگ مشکی هم دیده می شود.

کنه کبوتر از کجا وارد منزل می شوند ؟

کنه کبوتر معمولا از طریق منافذ سقف کاذب، دریچه کولر، هواکش دستشویی و حمام ، نورمخفی، درز دیوار ها از لانه کبوتر به منزل شما انتقال می یابند.

سریعترین راه برای از بین بردن کنه کبوتر چیست؟

کنه کبوتر مقاومت و سرسختی زیادی در برابر آفت کش ها و سموم کنه کش قوی، از خود نشان می دهد. برای خلاص شدن سریع از شر این حشره با کارشناسان نگین دشت تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن اکیپ سمپاشی کنه کبوتری به همراه کارشناس با تجربه به منزل شما اعزام شود تا با بهترین سموم خارجی بدون لک و آلرژی پوستی و تنفسی آفت منزل شما را ریشه کن کنند.

هزینه کنترل ، مبارزه و سمپاشی کنه کبوتر چقدر است؟

صاحبان خانه به طور متوسط ۱میلیون تا ۳میلیون تومان برای از بین بردن کنه کبوتر(کنه ماکیان) هزینه می کنند. میزان آلودگی، متراژ فضا ، نوع مبارزه و سم در قیمت شما تأثیر می گذارد. برای یک عملیات مبارزه و نابودی کنه کبوتر که شامل مشاوره ، سمپاشی، مبارزه و پشتیبانی است ، هزینه می کنند.

کنه کبوتر بیشتر از چه چیزی متنفر هستند؟

کنه ها از بوی لیمو ، پرتقال ، دارچین ، اسطوخودوس ، نعناع و گل شمعدانی متنفرند ، بنابراین از چسبیدن به هر چیزی که بوی این اقلام را می گیرد اجتناب می کنند. هر یک از این ها را می توان درمکان های که کنه کبوتر دیده می شود اسپری کنید.


شرکت سمپاشی نگین دشت با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهت انجام تمامی عملیات های سمپاشی کارشناسان حرفه ای خود را اعزام نموده تا با نظارت بر عملیات سمپاشی و ارائه بهترین روش های سمپاشی در جهت ریشه کنی و سمپاشی کنه کبوتراقدام می نماید و کلیه پروتکل های بهداشتی جهت حفظ سلامت مشتری در برابر ویروس کرونا به صورت کامل اعمال می گردد.


برای دیدن فیلم آموزشی شناخت و سمپاشی کنه کبوتر Play کنید 

 

 

 


 برای دیدن تصاویر کنه کبوتری (Argas-reflexus) کلیک کنید

 


 

منابع کنه

 خطرات گزش کنه کبوتری و مایت 

ما شما را با خطرات گزش کنه کبوتر و مایت آشنا می کنیم و در ادامه راهایی درمان آن را آموزش می دهیم. 

بیشتر بدانید.

 تصاویر کنه کبوتری

جهت شناسایی و تشخیص کنه کبوتری از سایر حشرات ما تصاویر و شکل های مختلف کنه کبوتری را در این جا تهیه کرده ایم.

بیشتر بدانید.

 تفاوت گزش ساس و کنه

گزش ساس و کنه در بخش های تفاوت های اساسی باهم دارند ما به شما آموزش می دهیم که تفاوت آن ها را بشناسید.

بیشتر بدانید.

 

نظرات (12)

5 از 5 براساس 1 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام جناب مهندس منزل ما یک ماه پیش کنه کبوتری آمد که توسط شرکت شما سمپاشی شد و خداروشکر کنه ما ازبین رفت الان منزل جاریم کنه کبوتری امده میگه که از منزل شما انتقال پیدا کرده البته نا گفته نماند که اون ها هم در بالکن منزلشون کبوتر لانه کرده ایا ما کنه رو به اونجا انتقال داده ایم؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
با توجه به شرایط منزل فامیل شما بایستی گفت که مشکل به دلیل کبوتر های است که در بالکن لانه کرده اند در ضمن کنه کبوتر برخلاف ساس به راحتی به منزل دیگری انتقال نمی یابد

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید مدت زیادی هست که از این کنه ها درمنزل مون دیده بودیم ولی نمیدونستیم ک اسمش چیه و چه خطری داره کبوتر ها روی تراس مون میان و میرن که از اونجا انتقال پیدا کرده میشه
و اینکه چند روزی هست که دستم به شدت نیش زدن وخارش شدید دارم خطر داره آیا؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
برای درمان کنه کبوتری منزل با شرکت نگین دشت تماس بگیرید در اولین زمان ممکن مبارزه و ریشه کنی انجام گیرد.
در خصوص گزش بایستی به دکتر پوست مراجعه فرمایید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام چند وقتی هست که هرچند ماه یکبار یا دوسه هفته یک دونه از این نوع کنه هارو تو خونم میبینم ولی فکر نمیکردم خطرناک باشن فک کردم از پنجر اومدنتا الانم گزش نداشتن اگه ممکنه راهنمای بفرمایید
............................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
شما در درجه اول بایستی راه های ارتباطی پرندگان وحشی به منزل را مسدود نمایید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام
بنده از فروردین ماه با خارش شدید پوست مواجه شدم طوری که حتی شب ها و در طول روز استراحت نمی تونستم داشته باشم و فکر می کردم آلرژی پوستی دارم که بارها به پزشک های پوست مراجعه کردم و داروهای زیادی استفاده کردم ولی نه تنها نتیجه ای نداشت بلکه روز به روز بیشتر اذیت می شدم تا اینکه از طریق سایت شما با شرکت آشنا شدم و پس از مشاوره با شرکت متوجه حضور کبوترها در درز انقطاع ساختمان و حضور کنه ها در منزل شدم که پس از سمپاشی مشکلم کاملا رفع شد. بسیار ممنونم که با صبوری تمام من رو راهنمایی کردید .
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
مدیریت و کارشناسان شرکت نگین دشت برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت می کنند

 1. 5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خیلی خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم، من تو مسکن مهر زندگی میکنم یکی دوساله ، کبوتر های چاهی از طریق شکاف بین بلوک ها وارد میشن، و هیچ راه دسترسی هم بهشون ندارم متاسفانه، روی کانال داخلی کولر لونه کردن و هیچ موجب سروصدا شدید شدن، اخیرا روی پوستم حشرات خیلی خیلی ریزی مشاهده کردم، با ذره بین که نگاه کردم متوجه شدم کنه کبوترهاست دقیقا همشکل تصاویر شما ولی خیلی ریز، و خیلی زیاد که از طریق باد کولر پخش میشه تو خانه ، متاسفانه هیچ راهی به ذهنم نمی‌رسد ، شما چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟؟
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
شما نیازی نیست اقدامی انجام دهید فقط یک شرکت سمپاشی معتبر پیدا کنید تا از تجربه و تخصص آن شرکت برای ریشه کنی این کنه ها استفاده کنید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

فرزند من از ناحیه گردن دچار گزش شد. در جای نیش جوش و‌ خون‌مردگی حلقوی ایجاد شد که همون شب با مراجعه به اورژانس آنتی بیوتیک و هیدروکسی زین و پماد کالامین تجویز کردند و الان بعد از گذشته یک هفته زخم تقریبا خوب شده.چطور می توانم مطمئن باشم که دیگه خطری نیست؟ به کدام متخصص مراجعه کنم و‌ چه آزمایش هایی نیاز هست؟از بیماری لایم و‌ عوارض دیگر گزش توسط کنه نگرانم.ساکن شهر یزد هستم.
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
اولین اقدام شما این است که کنه موجود در منزل خود را ریشه کن کنید تا در معرض گزش کنه نباشید.
در صورت بهبود اثر گزش دیگر جایی نگرانی نیست.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام من ۶ ماه پیش تو جنگل های گرگان رفته بودم شب تو جنگل خوابیدیم
فردای اون روز ۲ تا کنه رو از زیر پوست بدنم خارج کردم
جای نیش ها زخم شده و عفونت کرده است و خارش شدید دارد انتی بیوتیک هم مصرف کردم خوب نمی شود
لطفا راهنمایی کنید
به چندتا متخصص پوست هم مراجعه کردم اما نتیجه نگرفتم.
..........................

پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
در این مواقع پیشنهاد می شود شما هرچه سریع تر به بیمارستان فوق تخصصی رازی مراجعه کنید .

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

بالکن اتاق من سقف کاذب داشت یادمه پرنده ها میرفتن اون بالا و لانه سازی می کردن منم دلم می سوخت و کاری باهاشون نداشتم هر چند مامانم خیلی حساس بود و بیرونشون می کرد. بالکن رو تمیز میکرد ولی من همیشه منعش می کردم! یه مدتی اومدن و لونه ساختن...این کنه ها هم تو خونمون زیاد شده بود و مادرم بهشون حساسیت داشت و بدنش واکنش نشون میداد و جای گزش متورم میشد و خارش داشت مادرم فکر میکرد اینها کک هستن...حالا میفهمم منشا این کنه های چندش آور کجا بود. خلاصه مراقب باشین نذارین پرنده ها تو بالکن و لب پنجره ی خونتون لانه کنن!

نمایش نظر بیشتر

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی