تلفن تماس : 88330133      09124540649

سمپاشی کنه کبوتری

حشره کنه کبوتر Argas reflexus از دسته کنه های نرم به شمار می آید و ناقل انواع پاتوژن های بیماری زا است که معمولاً این کنه ها از خون کبوتر و ماکیان وحشی تغذیه می کنند.

کنه پرنده در طول عمر خود می‌تواند به اندازه 10 برابر وزن خود خون تغذیه می کند و می‌تواند برای مدت طولانی در محیط‌های بی‌میزان به صورت مخفیانه زنده باشد. از خون انسان‌ها و حیوانات خانگی نیز تغذیه می کند نواحی نیش کنه پرندگان ممکن است به صورت قرمزی، تورم و خارش پوستی در انسان‌ها باشد. عوارض دیگر ممکن است شامل سوزش، درد و آنفولانس (تورم محل نیش) باشد.

کنه کبوتر مدت زمان کوتاهی روی طعمه خود می چسبد و این تا زمانی است که تغذیه از خون را به طور کامل انجام دهد. وقتی کبوتری در دسترس کنه ها جهت تغذیه نباشد، کنه ها به دنبال میزبان های دیگری جهت تغذیه می گردند و در نتیجه به محل سکونت انسان حمله می کنند و انسان را مورد گزش قرار می دهند. گزش کنه کبوتر روی پوست انسان باعث انتقال واکنش های آلرژیکی و سیستمیک می شود. کنه کبوتر (کنه ماکیان) ناقل انواع بیماری های خطرناک و مشکلات جدی برای انسان است. حشره کنه‌ آرگاس در تمام مراحل زندگی خود یعنی از بدو خروج از تخم شروع به خونخواری می کند و عامل انتقال بیماری به انسان می باشد به همین دلیل از اهمیت بهداشتی و پزشکی ویژه ای برخوردار بوده که در این مقاله ، شركت سمپاشی نگين دشت سعی کرده تا اطلاعات کافی را خدمت شما عزیزان به همراه فایل صوتی ارائه دهد.

ابتدا در خصوص شکل ظاهری و مشخصات فیزیکی کنه های کبوتری، در ادامه چرخه زندگی و عادات غذایی اين نوع از كنه به صورت کامل توضیح داده شده است و سپس علائم تشخیص کنه ها در محل سکونت، شناسایی گزش و خارش ناشی از کنه كبوتر بر روی پوست و نیز خطرات ناشی از گزش کنه ها و بیماری هایی که به انسان انتقال می دهند کاملاً شرح داده شده و در پایان روش های انتقال کنه ها به محل سکونت و نیز روش های پیشگیری از ورود آن ها به داخل محل سکونت انسان و روش های سمپاشی، مبارزه و کنترل کنه ها را خدمت شما عزيزان آموزش داده ایم.

argasid soft tick argas negindasht 800 × 510 حشره تخت و صاف ، کنه نرمآفت کنه کبوتری (کنه آرگاس رفلکسوز Argas reflexus) یکی از شایع ترین گونه های کنه های نرم در ماكيان می باشد که انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوترها (کبوتر چاهی) به حساب می آید. کنه کبوتر از مهمترین ناقلین بیماری در انسان و حیوانات در سراسر جهان است، امروزه با توجه به گسترش ساخت و سازها در شهرها و عدم رعایت اصول بهسازی حین ساخت، وجود درزهای انقطاع در بین ساختمان ها و از طرفی لانه گذاری کبوترها در این منافذ سبب شده که این کنه ها از طریق لانه کبوترها (عمدتا توسط سقف های کاذب و سایر درز و شکاف های منزل) وارد محل سکونت شهروندان شود و در نتیجه باعث ایجاد آلودگی در منزل و به خطر افتادن سلامت افراد خواهد شد. 

طول اندازه کنه کبوتر بین 1تا 2 میلی متر و در حالت بلوغ 10تا 12 میلی متر بوده و از لحاظ شکل ظاهر به دانه گلپر شباهت دارد.

در واقع در اثر گزش حشره کنه ماکیان یا کنه کبوتر روی پوست، واکنش های آلرژیکی و خطراتی مانند شوک آنافیلاکتیک یا آنافیلاکسی در بدن انسان رخ می دهد که اگر درمان فوری صورت نگیرد حتی می تواند باعث خفگی و مرگ افراد شود از طرفی گزش این کنه می تواند برخی از پاتوژن ها و عوامل بیماری زای خطرناک را به انسان انتقال دهد. کنه آرگاس می تواند حین گزش میزبان خود از جمله (کبوترها و انسان) یکسری بیماری های خطرناکی مانند بولیا ، تب راجعه ، بورلیا آنسرینا، تب Q، اسهال خونی، میکوز و ... را به انسان انتقال دهد.

محل گزش کنه‌ کبوتر (کنه آرگاس) اغلب دردناک بوده و در محل گزش کنه عوارضی به شکل ورم موضعی، التهاب و حتی زخم های پوستی در محل گزش ایجاد می شود که ناشی از آسیبی است که قطعات دهانی قوی و سخت کنه کبوتری با بزاق سمی و میکروبی خود روی پوست فرد ایجاد می نماید. در برخی افراد محل گزش ممکن است آثاری نداشته باشد و یا فقط خارش یا جوش های ریز در محل گزش ایجاد شود.

به همین دلیل مبارزه دقیق و اصولی و سمپاشی کنه کبوتری از اهمیت بالایی در زندگی شهری برای انسان به همراه دارد.

شایان ذکر است یک گونه خطرناک از این حشره به نام کنه آرگاس ایرانی ( Argas persicus) وجود دارد که توسط محقق آلمانی در شهر میانه کشف شده است. اکثر گونه هایی که در ایران مشاهده می شود از گونه کنه آرگاس پرشین می باشند.

شکل ظاهری کنه کبوتر (کنه ماکیان) :

اندازه : طول کنه ارگاس بالغ در حدود 4 الی 6 میلی متر می باشد.

چرخه زندگی : دوره چرخه زندگی کنه کبوتر 2 تا 4 سال. 

تعداد تخم کنه کبوتری: 100-150 تخم هر 5 الی 6 هفته . 

دمای مطلوب: 28 درجه

شکل بدن کنه کبوتر: دهان به صورت جناحی در حاشیه بدن کشیده شده است. مشاهده سر از قسمت فوقانی امکان پذیر نیست، سر در امتداد بدن قرار دارد و ناحیه شکمی از یک صفحه سخت و ضخیم تشکیل شده است. پوست این حشره به نظر چروک و چرمی به نظر می آید.

حشره ای شبیه گلپر با بدنی تخت و بیضی شکل


 عادات کنه ارگاس (کنه کبوتری) :

 • کنه کبوتر بیشتر شب تغذیه می کنند و روزها در شکاف و منافذ پنهان می شوند.
 • آنها معمولاً در اتاق زیر شیروانی و سقف های کاذب، قرنیز دیوارها، زیر فرش و موکت ها، پرده ها، داخل کلید پریز ها، درز انقطاع ساختمان و مناطقی که در نزدیکی محل تردد کبوترها است پنهان می شوند.
 • حمله شدید کنه کبوتر به کبوتر ها می تواند ضعف در پرنده شده و در نهایت باعث مرگ کبوتر شود که بوی تعفن لاشه کبوتر در خانه احساس می شود.

record voice فایل صوتی آموزش سمپاشی کنه کبوتری توسط شرکت نگین دشت

 

مبارزه و سمپاشی کنه کبوتری یا کنه آرگاس

  bedbug شرکت سمپاشی نگین دشت به افرادی که دچار مشکل کنه کبوتر در منزل و یا در محیط سقف های کاذب یا کانال های کولر شده اند پیشنهاد می کند تا فقط با یک تماس با متخصصین شرکت نگین دشت از شر کنه کبوتر برای همیشه خلاص شوید.

چنانچه فقط از وجود یک کنه کبوتر ماده بارور در منزل غافل شویم در مدت کمتر از سه ماه با حدود 2000 کنه بالغ و 10000عدد تخم کنه روبه رو خواهید شد!

روش‌های مبارزه با کنه پرنده (Argas reflexus) شامل موارد زیر باشد:

نظافت و بهداشت محیط: کنه پرنده عموماً در محیط‌های آلوده و غیر بهداشتی حضور دارد. بنابراین، برای کاهش جمعیت آن‌ها، نظافت و بهداشت محیطی که در آن زندگی می‌کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است. شامل جمع‌آوری و دفع لانه‌ها و اشیاء غیرضروری، شستشوی کف‌ها و دیوارها، جارو کردن و شستشوی سرویس خواب مانند رویه تختی ، بالش ، پتو و  غیره می‌شود.

محدود کردن دسترسی به پرندگان و حیوانات وحشی: کنه پرنده از طریق پرندگان و حیوانات وحشی به ساختمان‌ها و مکان‌های زندگی دسترسی پیدا می‌کند. بنابراین، کاهش دسترسی پرندگان و حیوانات وحشی به اطراف ساختمان‌ها و محل‌های زندگی می‌تواند جمعیت کنه پرنده را کاهش دهد. روش موثر استفاده از شاخک های دور کننده پرندگان که محصول جدید شکت نگین دشت می باشد می تواند در اطراف منزل بخصوص در بالکن و کناره های پنجره ها استفاده شود تا مانع حضور پرندگان در اطراف منزل ما شود.

bird spikes goriz

استفاده از مواد شیمیایی مورد تأیید: استفاده از مواد شیمیایی مخصوص کنترل کنه پرنده می‌تواند موثر باشد. این مواد می‌توانند شامل اسپری‌ها، پودرها و محلول‌های کنترل کنه با مواد فعال  باشند.

تمام کنه‌ها به خصوص کنه‌های ارگاس بسیار مقاوم به مواد شیمیایی هستند و ممکن است برخی از آنها به صورت مقاومت ژنتیکی به مواد شیمیایی عادت کرده باشند. بنابراین، برای استفاده از مواد شیمیایی باید به دستورات تولیدکننده و راهنمایی‌های فنی رعایت شده و از انجام هرگونه اسپری غیراصولی و استفاده نامناسب از مواد شیمیایی خودداری شود.

استفاده از روش‌های مکانیکی: استفاده از روش‌های مکانیکی نیز می‌تواند برای مبارزه با کنه پرنده موثر باشد. این شامل استفاده از جاروبرقی و چسب های مخصوص برای جمع‌آوری کنه‌ها از سطح‌های مختلف ساختمان‌ها و اجرای پوشش‌های محافظ برای جلوگیری از ورود کنه‌ها به ساختمان‌ها می‌شود.

کنترل زیستی: استفاده از روش‌های کنترل زیستی نیز می‌تواند برای مبارزه با کنه پرنده مورد استفاده قرار گیرد. این شامل استفاده از  پرندگان و خزندگان برای کاهش جمعیت کنه‌ها و کنترل آنها است.

بهره‌گیری از ترکیبی از روش‌های مبارزه مکانیکی، شیمیایی و زیستی ممکن است تأثیربخش تر باشد. برای انتخاب مناسب‌ترین روش مبارزه با کنه پرنده در هر موقعیت، بهتر است با متخصصان و کارشناسان مبارزه آفات نگین دشت مشورت کنید و دستورالعمل‌ها و قوانین آنها را رعایت کنید.

مراحل سمپاشی کنه کبوتر توسط شرکت سمپاشی نگین دشت

 •  ارائه مشاوره رایگان توسط کارشناس حرفه ای و ماهرشرکت سمپاشی نگین دشت به مشتریان عزیز
 • ارائه بهترین روش مبارزه با کنه کبوتر به همراه اجرای روش های بیولوژیک 
 • برآورد هزینه نهایی انجام عملیات سمپاشی کنه کبوتری
 • رزرو انجام عملیات سمپاشی شامل تعیین روز و ساعت اعزام نیرو به محل
 • مشاوره قبل از عملیات جهت آماده سازی منزل جهت سمپاشی
 • اعزام مهندس مجرب و با تجربه در کنار کارکنان شرکت
 • تعیین میزان آلودگی در منزل و یا محل کارشما 
 • آماده سازی منزل جهت انجام عملیات سمپاشی کنه کبوتر قبل از انجام کار
 • ارائه خدمات سمپاشی منازل و مبارزه با حشره کنه کبوتری
 • تعیین مدت زمان ریشه کنی و اثرگذاری سمپاشی کنه آرگاس توسط کارشناس در محل
 • مشاوره نکات بعد و قبل از سمپاشی کنه کبوتر به صورت فایل صوتی به مشتریان 
 • آموزش اصول بهسازی محیط در جهت ریشه کنی کنه کبوتری و ارائه راهکارهای مؤثر در جهت جلوگیری از آلودگی مجدد منزل به کنه کبوتر
 •  مشاوره و پشتیبانی در طول دوره درمان به مشتری تا ریشه کنی کامل حشره کنه کبوتری در منزل

 شما عزیزان اگر تصمیم به سمپاشی و مبارزه با کنه کبوتری در منزل یا محل کار خود را دارید و یا نیاز به مشاوره جهت سمپاشی کنه کبوتر دارید با مشاوران و مهندسین شرکت سمپاشی نگین دشت تماس بگیرید تا بعد از بررسی شدت آلودگی کنه کبوتر در محل مورد نظر بهترین راه حل را در اختیار شما قرار دهند.

 چرخه زندگی کنه کبوتری:

چرخه زندگی کنه کبوتری  شامل چهار مرحله اصلی است که عبارتند از:

1. تخمگذاری (Egg): این مرحله با تخمگذاری توسط کنه ماده آغاز می‌شود. تخم‌ها در محیط محافظت شده‌ای مانند درزها و شکاف‌ها در اماکن تاریک و مرطوب زندگی می‌کنند.

2. لارو (Larva): پس از تخم‌گذاری، لاروها از تخمها بیرون می‌آیند. آنها به صورت فعال در محیط جستجوی غذا می‌کنند و با تغذیه از خون میزبان رشد می‌کنند.

3. نیمه‌بزرگسال (Nymph): در این مرحله، کنه‌ها به نیمه‌بزرگسال تبدیل می‌شوند. آنها به مراحل بعدی تکامل می‌یابند و به خون میزبان تغذیه می‌کنند.

4. بزرگسال (Adult): در این مرحله، کنه‌ها به بزرگسال تبدیل می‌شوند. آنها توانایی تولید و تخم‌گذاری دارند. بزرگسالان معمولاً شبانه فعالیت می‌کنند و به خون میزبان تغذیه می‌کنند. این مرحله ادامه خواهد یافت تا زمانی که شرایط زیستی مناسب و منابع غذایی موجود باشند.

چرخه زندگی کنه کبوتری معمولاً تا چند هفته طول می‌کشد، اما میزان زمان، ممکن است به شرایط محیطی و منابع غذایی متغیر باشد.

 چگونه از شر کنه کبوتری خلاص شویم؟

 به همه عزیزان توصیه ی می شود در بحث سمپاشی کنه کبوتر حتما از کارشناسان حشره شناس پزشکی و دفع آفات کمک بگیرید چون سمپاشی غیر اصولی برای مبارزه با این حشره نه تنها باعث ریشه کنی نخواهد شد بلکه سلامت شما را به خطر می اندازد .

مهم ترین نکته در بحث ریشه کنی کنه کبوتری استفاده از دانش کارشناسان ماهر برای سمپاشی و ریشه کنی کنه کبوتری می باشد. پس بهتر است در مواجه با حشره کنه کبوتری به جای خود درمانی که باعث ایجاد مقاومت درحشرات و انتشار بیشتر آن ها می شود ، هر چه سریعتر با کارشناسان نگین دشت جهت مشاوره تماس بگیرید و از خدمات سمپاشی شرکت نگین دشت در جهت نابودی و ریشه کنی کنه کبوتری بهره مند شوید.


زیستگاه کنه کبوتر (pigeon tick):Argas reflexus negindasht 724x483 نیش کنه کبوتر

محیط هایی مانند پشت بام، اتاق زیر شیروانی، انبارهای صنایع غذایی، سوله ها، بیمارستان ها، درز انقطاع ساختمان، مدارس، هتل ها، موزه ها، مساجد و بناهای تاریخی که کبوتر در آن تردد داشته و برای استراحت در شب و تخم گذاری لانه گذاری می کنند، مورد هجوم انواع آفات خطرناکی است که از کبوتر انتقال می یابد که از جمله آن می توان به کنه کبوتر اشاره نمود.

لارو ، پوره و حشره بالغ کنه کبوتر برای تغذیه در طول شب به میزبان خود حمله می کند، در حالی که روزها در نزدیکی لانه کبوترها و درز و شکاف های دیوار، زیر تشک، فرش، قالیچه، کاغذ دیواری یا کنار قرنیز مخفی می شوند.

 خطرات گزش کنه کبوتری (Argas) 

حشره کنه آرگاس و مایت از جمله مهمترین اکتوپارازیت هایی (انگل) هستند که از بدن و لانه کبوترها به محل سکونت انسان انتقال یافته و از خون گرم انسان تغذیه می نمایند. این حشرات ناقل بیماری های عفونی و منبع انتقال آنتی ژن هایی هستند که آلرژیک های شدید از جمله شوک آنافیلاکسی را به  انسان انتقال می دهند.

علایم گزیدگی کنه کبوتر در افراد مختلف بسته به واکنش سیستم ایمنی بدن میزبان، از واکنش خفیف شبیه نیش پشه تا شوک آنافیلاکسی شدید با واسطه ایمونوگلوبولین E متفاوت است. حتی شوک آنافیلاکتیک کشنده نیز در افراد گزارش شده است. 

کنه کبوتری جزء کنه های است که در صورت گزش افرادی با حساسیت بالا یا سیستم ایمنی ضعیف باعث ایجاد شوک آنافلاکسی در آن ها می گردد.

✅  علایم شوک آنافلاکسی که کنه آرگاس در انسان بوجود می آورد (برخی علایم مانند علایم بیماری کرونا می باشد)

 • احساس گرمای زیاد بصورت ناگهانی (گُر گرفتن بدن) 

  hazards of pigeon ticks and mites

 • واکنش های پوستی از جمله کهیر، قرمزی پوست ، رنگ پریدگی
 • حالت تهوع ، اسهال و استفراغ
 • دردهای شکمی 
 • مور مور شدن و خواب رفتن دست و پاها
 • تورم زبان و لب ها
 • تغییر نبض قلب 
 • خس خس در سینه و مشکلات تنفسی

 سوالاتی متداولی که مشتریان در زمان ورود کنه کبوتر از کارشناسان دارند:

 • عکس و تصویر کنه کبوتر چه شکلی است؟
 • حشره ای که بدنی تخت و خاکستری شبیه دانه گلپر دارد چه حشره ای می باشد؟
 • خطرات کنه کبوتر برای انسان چیست؟
 • چگونه کنه کبوتر را از داخل منزل ریشه کن کنیم؟
 • جای نیش کنه کبوتر چه شکلی است؟
 • مبارزه و سمپاشی کنه کبوتر و راه های از بین بردن آن در محل سکونت انسان
 • ازبین بردن کنه کبوتری در منازل 

شما می تواند تمامی سوالات خود را از کارشناسان با تجربه شرکت سمپاشی نگین دشت به شماره 88340546 بپرسید و مشاوره رایگان بگیرید! 

Argas reflexus negindasht

 عادت های  زندگی کنه کبوتر :

 • کنه آرگاس  اغلب در شب خونخواری و تغذیه دارند و در طول روز در منافذ محل سکونت انسان (غالبا پشت قرنیزها، درز و شکاف درب و زیر تخت خواب، مبلمان و کمد های لباس ) مخفی می شوند.
 • کنه آرگاس معمولا در اتاق های زیر شیروانی ، اتاق خواب، سقف های کاذب، بالای دریچه های کولر ،بالکن  و به طور کلی کنه های بالغ در نزدیکی مناطق لانه گذاری کبوتر ها بیشتر قابل مشاهده می باشند . (دیدن حتی یک یا دو عدد از این کنه ها می تواند نشان دهنده وجود آلودگی شدید منزل به حشره کنه آرگاس باشد)
 • آلودگی شدید بدن کبوتر به کنه کبوتر و یا سایر آفات از جمله مایت و مگس شپش کبوتر می تواند باعث مرگ کبوتر میزبان شود و لاشه کبوتر باعث ایجاد بوی تعفن در محل سکونت انسان شده و این مورد برای محل سکونت انسان آلودگی شدید و خطرناکی ایجاد می کند.

کنه های کبوتر به شدت به سموم غیر تخصصی مقاوم هستند و سمپاشی غیر اصولی  باعث بوجود آمدن گونه های مقاوم کنه در برابر سموم می شود به شدت توصیه می شود از روش های خود درمانی و سمپاشی غیر اصولی پرهیز کنید.

 از نشانه های تشخیص نیش و گزش کنه کبوتر می توان به نکات ذیل اشاره نمود:

1 خارش های پوستی و گزش

2 ایجاد جوش های ریز بر روی پوست بخصوص روی قسمتی از بازوها و دست ها ، پاها و زیر شکم

3 شنیدن صدای کبوتر در قسمت دیوار پشتی ساختمان، پشت بام، تراس، کانال کولر، سقف کاذب و ...

4 مشاهده لانه کبوترهای وحشی در سقف کاذب و درز انقطاع ساختمان و ....

سوالات متداول مشتریان

محل تکثیر و مخفی شدن کنه کبوتر کجا می باشد؟

محل زندگی و تخم ریزی حشره کنه کبوتر اغلب در لانه کبوتر وحشی که در اطراف منزل ما مانند بالکن، پشت پنجره، تراس و ... زندگی می کنند یافت می شود. مشاهده کنه کبوتر (کنه ماکیان)در محل سکونت با وجود کبوتر و پرندگان در اطراف محل زندگی ما ارتباط مستقیم با هم دارند.

کنه کبوتر چه اندازه ای می باشد؟

اندازۀ کنه کبوتر در حدود 1تا2 میلیمتر نمف ها و حشرات بالغ 10-12 میلی متر به شکل دانه گلپر می باشد ولی در اندازه های بزرگتری هم مشاهده شده اند. رنگ آن ها از خاکستری کم رنگ تا قهوه ای پررنگ و برخی موارد در صورت سمپاشی غیر اصولی و ایجاد مقاومت گونه ای و تغذیه زیاد از خون به رنگ مشکی هم دیده می شوند.

کنه کبوتر از کجا وارد منزل می شوند ؟

کنه کبوتر معمولا از طریق منافذ سقف کاذب، دریچه کولر، هواکش دستشویی و حمام ، نورمخفی سقف ها، درز دیوار ها از لانه کبوتری که در جایی خارج از منزل شما لانه گذاری کرده و یا تردد دارد به منزل شما انتقال می یابد.

سریعترین روش برای از بین بردن کنه کبوتر چیست؟

کنه کبوتر مقاومت و سرسختی زیادی در برابر آفت کش ها و سموم کنه کش قوی، از خود نشان می دهد. برای خلاص شدن سریع از شر این حشره با کارشناسان نگین دشت تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن اکیپ سمپاشی کنه کبوتر را به همراه کارشناس با تجربه به منزل شما اعزام نموده و با بهترین سموم خارجی بدون لک و آلرژی پوستی و تنفسی آفت منزل شما را به صورت کامل ریشه کن و نابود  کنند.

هزینه کنترل ، مبارزه و سمپاشی کنه کبوتر چقدر است؟

صاحبان خانه به طور متوسط ۱میلیون تا ۳میلیون تومان برای از بین بردن کنه کبوتر(کنه ماکیان) هزینه می کنند. میزان آلودگی، متراژ فضا ، نوع مبارزه و سم مصرفی در هزینه سمپاشی منزل شما تأثیر می گذارد. هزینه ای که کارشناس برای شما برآورد می کند برای عملیات مبارزه و نابودی کنه کبوتر شامل مشاوره ، سمپاشی، مبارزه و پشتیبانی بعد از سمپاشی می باشد.

کنه کبوتر بیشتر از چه چیزی متنفر هستند؟

کنه ها از بوی لیمو ، پرتقال ، دارچین ، اسطوخودوس ، نعناع و گل شمعدانی متنفرند ، بنابراین از چسبیدن به هر چیزی که بوی این اقلام را دارد اجتناب می کنند. هر یک از این ها را می توان درمکان های که کنه کبوتر دیده می شود اسپری کنید ولی به هیچ عنوان این موارد برای ریشه کنی و نابودی کنه ای که وارد منزل شما شده اثرگذار نخواهد بود و تنها روش ریشه کنی و نابودی کنه سمپاشی می باشد.


شرکت سمپاشی نگین دشت با مجوز رسمی از معاونت خدماتی و  امور بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهت انجام تمامی عملیات های سمپاشی کارشناسان حرفه ای خود را اعزام نموده تا با نظارت بر عملیات سمپاشی و ارائه بهترین روش های سمپاشی در جهت ریشه کنی و سمپاشی کنه کبوتر اقدام نمایند و کلیه پروتکل های بهداشتی جهت حفظ سلامت مشتری در برابر ویروس کرونا به صورت کامل اعمال می گردد.


برای دیدن فیلم آموزشی شناخت و سمپاشی کنه کبوتر Play کنید 

 

 

 


 برای دیدن تصاویر کنه کبوتری (Argas-reflexus) کلیک کنید

 


 

منابع کنه

 خطرات گزش کنه کبوتری و مایت 

ما شما را با خطرات گزش کنه کبوتر و مایت آشنا می کنیم و در ادامه راهایی درمان آن را آموزش می دهیم. 

بیشتر بدانید.

 تصاویر کنه کبوتری

جهت شناسایی و تشخیص کنه کبوتری از سایر حشرات ما تصاویر و شکل های مختلف کنه کبوتری را در این جا تهیه کرده ایم.

بیشتر بدانید.

 تفاوت گزش ساس و کنه

گزش ساس و کنه در بخش های تفاوت های اساسی باهم دارند ما به شما آموزش می دهیم که تفاوت آن ها را بشناسید.

بیشتر بدانید.

 

نظرات (12)

5 از 5 براساس 1 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام جناب مهندس منزل ما یک ماه پیش کنه کبوتری آمد که توسط شرکت شما سمپاشی شد و خداروشکر کنه ما ازبین رفت الان منزل جاریم کنه کبوتری امده میگه که از منزل شما انتقال پیدا کرده البته نا گفته نماند که اون ها هم در بالکن منزلشون کبوتر لانه کرده ایا ما کنه رو به اونجا انتقال داده ایم؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
با توجه به شرایط منزل فامیل شما بایستی گفت که مشکل به دلیل کبوتر های است که در بالکن لانه کرده اند در ضمن کنه کبوتر برخلاف ساس به راحتی به منزل دیگری انتقال نمی یابد

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید مدت زیادی هست که از این کنه ها درمنزل مون دیده بودیم ولی نمیدونستیم ک اسمش چیه و چه خطری داره کبوتر ها روی تراس مون میان و میرن که از اونجا انتقال پیدا کرده میشه
و اینکه چند روزی هست که دستم به شدت نیش زدن وخارش شدید دارم خطر داره آیا؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
برای درمان کنه کبوتری منزل با شرکت نگین دشت تماس بگیرید در اولین زمان ممکن مبارزه و ریشه کنی انجام گیرد.
در خصوص گزش بایستی به دکتر پوست مراجعه فرمایید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام چند وقتی هست که هرچند ماه یکبار یا دوسه هفته یک دونه از این نوع کنه هارو تو خونم میبینم ولی فکر نمیکردم خطرناک باشن فک کردم از پنجر اومدنتا الانم گزش نداشتن اگه ممکنه راهنمای بفرمایید
............................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
شما در درجه اول بایستی راه های ارتباطی پرندگان وحشی به منزل را مسدود نمایید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام
بنده از فروردین ماه با خارش شدید پوست مواجه شدم طوری که حتی شب ها و در طول روز استراحت نمی تونستم داشته باشم و فکر می کردم آلرژی پوستی دارم که بارها به پزشک های پوست مراجعه کردم و داروهای زیادی استفاده کردم ولی نه تنها نتیجه ای نداشت بلکه روز به روز بیشتر اذیت می شدم تا اینکه از طریق سایت شما با شرکت آشنا شدم و پس از مشاوره با شرکت متوجه حضور کبوترها در درز انقطاع ساختمان و حضور کنه ها در منزل شدم که پس از سمپاشی مشکلم کاملا رفع شد. بسیار ممنونم که با صبوری تمام من رو راهنمایی کردید .
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
مدیریت و کارشناسان شرکت نگین دشت برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت می کنند

 1. 5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خیلی خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم، من تو مسکن مهر زندگی میکنم یکی دوساله ، کبوتر های چاهی از طریق شکاف بین بلوک ها وارد میشن، و هیچ راه دسترسی هم بهشون ندارم متاسفانه، روی کانال داخلی کولر لونه کردن و هیچ موجب سروصدا شدید شدن، اخیرا روی پوستم حشرات خیلی خیلی ریزی مشاهده کردم، با ذره بین که نگاه کردم متوجه شدم کنه کبوترهاست دقیقا همشکل تصاویر شما ولی خیلی ریز، و خیلی زیاد که از طریق باد کولر پخش میشه تو خانه ، متاسفانه هیچ راهی به ذهنم نمی‌رسد ، شما چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟؟
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
شما نیازی نیست اقدامی انجام دهید فقط یک شرکت سمپاشی معتبر پیدا کنید تا از تجربه و تخصص آن شرکت برای ریشه کنی این کنه ها استفاده کنید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

فرزند من از ناحیه گردن دچار گزش شد. در جای نیش جوش و‌ خون‌مردگی حلقوی ایجاد شد که همون شب با مراجعه به اورژانس آنتی بیوتیک و هیدروکسی زین و پماد کالامین تجویز کردند و الان بعد از گذشته یک هفته زخم تقریبا خوب شده.چطور می توانم مطمئن باشم که دیگه خطری نیست؟ به کدام متخصص مراجعه کنم و‌ چه آزمایش هایی نیاز هست؟از بیماری لایم و‌ عوارض دیگر گزش توسط کنه نگرانم.ساکن شهر یزد هستم.
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
اولین اقدام شما این است که کنه موجود در منزل خود را ریشه کن کنید تا در معرض گزش کنه نباشید.
در صورت بهبود اثر گزش دیگر جایی نگرانی نیست.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام من ۶ ماه پیش تو جنگل های گرگان رفته بودم شب تو جنگل خوابیدیم
فردای اون روز ۲ تا کنه رو از زیر پوست بدنم خارج کردم
جای نیش ها زخم شده و عفونت کرده است و خارش شدید دارد انتی بیوتیک هم مصرف کردم خوب نمی شود
لطفا راهنمایی کنید
به چندتا متخصص پوست هم مراجعه کردم اما نتیجه نگرفتم.
..........................

پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
در این مواقع پیشنهاد می شود شما هرچه سریع تر به بیمارستان فوق تخصصی رازی مراجعه کنید .

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

بالکن اتاق من سقف کاذب داشت یادمه پرنده ها میرفتن اون بالا و لانه سازی می کردن منم دلم می سوخت و کاری باهاشون نداشتم هر چند مامانم خیلی حساس بود و بیرونشون می کرد. بالکن رو تمیز میکرد ولی من همیشه منعش می کردم! یه مدتی اومدن و لونه ساختن...این کنه ها هم تو خونمون زیاد شده بود و مادرم بهشون حساسیت داشت و بدنش واکنش نشون میداد و جای گزش متورم میشد و خارش داشت مادرم فکر میکرد اینها کک هستن...حالا میفهمم منشا این کنه های چندش آور کجا بود. خلاصه مراقب باشین نذارین پرنده ها تو بالکن و لب پنجره ی خونتون لانه کنن!

نمایش نظر بیشتر

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی