سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی کنه کبوتری

 •  کنه نرم ناقل بیماری زا

 • دوره چرخه زندگی کنه کبوتر 2 تا 4 سال

 • 100-150 تخم هر 5 الی 6 هفته

 • دما رشد 28 درجه

 • بدنی بیضی شکل مانند دانه گلپر 

 • اندازه 4 الی 6 میلیمتر

 • عمر 3 تا 11 سال

 

عکس کنه کبوتر, کنه پرندگان,

حشره کنه کبوتری Argas reflexus از دسته کنه های نرم به شمار می آید و ناقل انواع پاتوژن های بیماری زا است که معمولاً این کنه ها از خون کبوتر و ماکیان وحشی تغذیه می کنند.

کنه کبوتر در طول عمر خود می‌تواند به اندازه 10 برابر وزن خود از خون تغذیه نماید و از طرفی برای مدت طولانی در محیط‌های بدون میزان به صورت مخفیانه در شکاف های دیوارها زندگی کند. از طرفی میزبان دیگر این کنه ها خون گرم انسان‌ و حیوانات خانگی می باشد نواحی نیش کنه پرندگان ممکن است به صورت قرمزی، تورم و خارش پوستی در افراد مشاهده شود. عوارض دیگر گزش کنه کبوتر ممکن است به صورت سوزش، درد و آنفولانس (تورم محل نیش) باشد.

حشره کنه کبوتری مدت زمان کوتاهی به میزبان خود می چسبد و این تا زمانی است که تغذیه از خون را به طور کامل انجام دهد. وقتی کبوتری جهت تغذیه در دسترس کنه ها نباشد، کنه ها به دنبال میزبان های دیگری جهت تغذیه می گردند و در نتیجه به محل سکونت انسان حمله می کنند و انسان را مورد گزش قرار می دهند. گزش کنه کبوتر روی پوست انسان باعث انتقال واکنش های آلرژیکی و سیستمیک می شود. کنه کبوتر (کنه ماکیان) ناقل انواع بیماری های خطرناک و مشکلات جدی برای انسان است. حشره کنه‌ آرگاس در تمام مراحل زندگی خود یعنی از بدو خروج از تخم شروع به تغذیه از خون می کند و عامل انتقال انواع بیماری به انسان می باشد به همین دلیل از اهمیت بهداشتی و پزشکی ویژه ای برخوردار می باشد .در این مقاله ، شركت سمپاشی نگين دشت سعی کرده تا اطلاعات کافی را خدمت شما عزیزان به همراه فایل صوتی ارائه دهد.

ابتدا در خصوص شکل ظاهری و مشخصات فیزیکی حشره کنه کبوتر، در ادامه چرخه زندگی و عادات غذایی اين نوع از كنه به صورت کامل توضیح داده شده است، سپس علائم تشخیص کنه ها در محل سکونت، شناسایی گزش و خارش ناشی از کنه كبوتر بر روی پوست و نیز خطرات ناشی از گزش کنه ها و بیماری هایی که به انسان انتقال می دهند کاملاً شرح داده خواهد شد و در پایان روش های انتقال کنه ها به محل سکونت انسان و نیز روش های پیشگیری از ورود آن ها به داخل محل سکونت، روش های سمپاشی، مبارزه و کنترل کنه را خدمت شما عزيزان آموزش داده ایم.

مشتریان در زمان ورود کنه کبوتر به منزل سوالاتی که دارند عبارتند از:

 • عکس و تصویر کنه کبوتر چه شکلی می باشد؟
 • حشره ای که بدنی تخت و خاکستری شبیه دانه گلپر دارد چه حشره ای می باشد؟
 • خطرات کنه کبوتر برای انسان چیست؟
 • چگونه کنه کبوتر را از داخل منزل ریشه کن کنیم؟
 • جای نیش کنه کبوتر چه شکلی است؟
 • مبارزه و سمپاشی کنه کبوتر و راه های از بین بردن آن در محل سکونت انسان
 • ازبین بردن کنه کبوتری در منازل 
عکس کنه آرگاس, کنه کبوتر, کنه کبوتری,

آفت کنه کبوتری (کنه آرگاس رفلکسوز Argas reflexus) یکی از شایع ترین گونه های کنه های نرم در ماكيان می باشد که انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوتر (کبوتر چاهی) به حساب می آید. حشره کنه پرندگان از مهمترین ناقلین بیماری در انسان و حیوانات در سراسر جهان می باشد، امروزه با توجه به گسترش ساخت و سازها در شهرها و عدم رعایت اصول بهسازی حین ساخت، وجود درز انقطاع در بین ساختمان ها و از طرفی لانه گذاری کبوترها در این منافذ سبب شده که این کنه ها از طریق لانه کبوترها (عمدتا توسط سقف های کاذب و سایر درز و شکاف های منزل) وارد محل سکونت شهروندان شود و در نتیجه باعث ایجاد آلودگی در منزل و به خطر افتادن سلامت افراد خواهد شد. 

طول اندازه کنه کبوتر بین 1تا 2 میلی متر و در حالت بلوغ 10تا 12 میلی متر می باشد و از لحاظ شکل ظاهری، بدنی تخت که شبیه به دانه گلپر می باشد.

در واقع در اثر گزش حشره کنه ماکیان یا کنه کبوتر روی پوست، واکنش های آلرژیکی و خطراتی مانند شوک آنافیلاکتیک یا آنافیلاکسی در بدن انسان رخ می دهد که اگر درمان فوری صورت نگیرد حتی می تواند باعث خفگی و مرگ افراد شود از طرفی گزش این کنه می تواند برخی از پاتوژن ها و عوامل بیماری زای خطرناک را به انسان انتقال دهد. کنه آرگاس می تواند حین گزش میزبان خود از جمله (کبوترها و انسان) یکسری بیماری های خطرناکی مانند بولیا ، تب راجعه ، بورلیا آنسرینا، تب Q، اسهال خونی، میکوز و ... را به آن ها انتقال دهد.

محل گزش کنه‌ کبوتر (کنه آرگاس) اغلب دردناک بوده و در محل گزش کنه عوارضی به شکل ورم موضعی، التهاب و حتی زخم های پوستی ایجاد می شود که ناشی از آسیبی است که قطعات دهانی قوی و سخت کنه کبوتری با بزاق سمی و میکروبی خود روی پوست میزبان خود ایجاد می نماید. در برخی افراد محل گزش ممکن است آثاری نداشته باشد و یا فقط خارش یا جوش های ریز در محل گزش ایجاد شود.

به همین دلیل مبارزه دقیق و اصولی و سمپاشی کنه کبوتری از اهمیت بالایی در زندگی شهری برای انسان به همراه دارد.

شایان ذکر است یک گونه خطرناک از این حشره به نام کنه آرگاس ایرانی ( Argas persicus) وجود دارد که توسط محقق آلمانی در شهر میانه کشف شده است. اکثر گونه هایی که در ایران مشاهده می شود از گونه کنه آرگاس پرشین می باشند.

 پادکست آموزش سمپاشی کنه کبوتری

 عادات حشره کنه ارگاس (کنه کبوتری) :

 • کنه کبوتر بیشتر شب از خون تغذیه می کند و روزها در شکاف و منافذ قرنیزها و دیوارها پنهان می شوند.
 • آنها معمولاً در اتاق زیر شیروانی و سقف های کاذب، قرنیز دیوارها، زیر فرش و موکت ها، پرده ها، داخل کلید پریز ها، درز انقطاع ساختمان و مناطقی که در نزدیکی محل تردد کبوترها است پنهان می شوند.
 • حمله شدید کنه کبوتر به کبوتر ها می تواند باعث ضعف در پرنده شده و در نهایت باعث مرگ کبوتر می شود که بوی تعفن ناشی از لاشه کبوتر در خانه استشمام می شود.

کنه ارگاس (به انگلیسی: Argasidae) یک خانواده از کنه‌ها می باشد که به طور عمومی از دسته "کنه‌های نرم" شناخته می‌شوند. این خانواده شامل چندین جنس و گونه مختلف است.

کنه‌ آرگاس به عنوان یک انگل و آفت بیماری زا برای کبوتر، انسان‌ و حیوانات شناخته می شود. کنه آرگاس می‌تواند باعث انتقال ویروس‌ها، باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌های بیماری زا به میزبان خود شود. برخی از گونه‌های کنه ارگاس (کنه کبوتری) شامل:

1. کنه ارگاس (کنه کبوتر) Argas reflexus :

 این کنه از خون پرندگان (بخصوص کبوترهای وحشی)، انسان و سایر حیواناتی که در محیط خانه و سایر نقاط ساختمان‌ زندگی می‌کنند،تغذیه دارد. کنه آرگاس به طور معمول در مناطق معتدل و گرمسیری یافت می‌شود و عمدتاً در منازل، لانه‌های پرندگان، نیروگاه‌ها و برج‌های گرمایشی و تهویه مطبوع مشاهده می‌شود.

کنه Argas reflexus برای انسان از لحاظ بهداشتی خطرناک است. این کنه می‌تواند عوارضی مانند خارش، التهاب پوست، عفونت‌های ریه و حساسیت‌های تنفسی در افراد آسیب‌پذیر ایجاد نماید. برای کنترل و پیشگیری از حضور این کنه در محیط زندگی، هم اکنون با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس حاصل فرمایید.

2. کنه آسیاب (Argas persicus): یک گونه کنه ارگاس است که در مناطق معتدل و نیمه‌بیابانی زندگی می‌کند و می‌تواند به انسان‌ها، گاو، گوسفند و سایر حیوانات آسیب رساند.

3. کنه آکارینوس (Argas spp): 

یک گروه از گونه‌های کنه ارگاس است که در سراسر جهان یافت می‌شوند و بر روی میزبان خود شامل پرندگان و موجودات دیگر زندگی می‌کنند.

معمولاً برای کنترل کنه‌های ارگاس از سموم کنه کش تخصصی بصورت ترکیبی استفاده می‌شود. همچنین، حفظ بهداشت محیط و اجرای اقدامات بهداشتی و نظافت منظم محیط زندگی میزبان می‌تواند در کاهش و پیشگیری از حضور این کنه‌ها موثر باشد.

آموزش سمپاشی تخصصی کنه کبوتر

مبارزه و سمپاشی کنه کبوتری

شرکت سمپاشی نگین دشت به افرادی که دچار مشکل کنه کبوتر در منزل و یا در محیط سقف های کاذب یا کانال های کولر شده اند پیشنهاد می کند تا فقط با یک تماس با متخصصین شرکت نگین دشت از شر کنه کبوتر برای همیشه خلاص شوید.

چنانچه فقط از وجود یک کنه کبوتر ماده بارور در منزل غافل شویم در مدت کمتر از سه ماه با حدود 200 کنه بالغ و 1000عدد تخم کنه روبه رو خواهید شد! (قابل توجه مشتری گرامی که فقط با تاکید اعلام می کند فقط یک عدد کنه در منزل مشاهده کرده است و به نظر خود لزومی برای مبارزه با کنه نمی بیند.)

روش‌های مبارزه با کنه پرنده (Argas reflexus) شامل موارد زیر باشد:

نظافت و بهداشت محیط: کنه پرنده عموماً در محیط‌های آلوده و غیر بهداشتی می تواند بیشتر حضور داشته باشد. بنابراین، برای کاهش جمعیت کنه ها، نظافت و بهداشت محیطی که در آن زندگی می‌کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است از جمله جمع‌آوری لانه کبوتر و نظافت محیطی که در آنجا لانه گذاری کرده، شستشوی کف‌ زمین و دیوارها، جارو کردن و نظافت و شستشوی وسایل سرویس خواب مانند ملحفه ، بالش ، پتو و  غیره...

محدود کردن محیط منزل و دسترسی آن به پرندگان و حیوانات وحشی: کنه پرنده از طریق پرندگان و حیوانات وحشی به ساختمان‌ها و مکان‌ زندگی انسان دسترسی پیدا می‌کند. بنابراین، کاهش دسترسی پرندگان و حیوانات وحشی به اطراف محیط ساختمان‌ و محل‌های زندگی می‌تواند جمعیت کنه پرنده را کاهش دهد. روش موثر استفاده از شاخک های دور کننده پرندگان که محصول جدید شکت نگین دشت می باشد این محصول می تواند در اطراف منزل بخصوص در بالکن و کناره های پنجره ها مانع حضور پرندگان در اطراف منزل ما شود.

شاخک دورکننده پرندگان تمام استیل

استفاده از سموم مجاز و مورد تأیید: استفاده از سموم مجاز مخصوص کنترل کنه پرنده می‌تواند در ریشه کنی و نابودی کنه مؤثر باشد.  سموم کنه کش پیشنهاد می شود فقط توسط کارشناس حشره شناس یا دفع آفات در منزل استفاده شود .

تمام کنه‌ها به خصوص کنه‌های ارگاس بسیار مقاوم به مواد شیمیایی هستند و ممکن است برخی از آنها به صورت مقاومت ژنتیکی به مواد شیمیایی عادت کرده باشند. بنابراین، برای استفاده از مواد شیمیایی باید به دستورات کارشناسان مبارزه با آفات انجام شود و از هرگونه سمپاشی غیراصولی و استفاده نامناسب از مواد شیمیایی خودداری شود.

استفاده از روش‌های مکانیکی: استفاده از روش‌های مکانیکی نیز می‌تواند برای مبارزه با کنه پرنده موثر باشد. این شامل استفاده از جاروبرقی و چسب های مخصوص برای جمع‌آوری کنه‌ها از سطح‌های مختلف ساختمان‌ها و اجرای پوشش‌های محافظ از جمله شاخک دورکننده پرندگان برای جلوگیری از ورود کنه‌ها به ساختمان‌ می‌شود ولی روش های مکانیکی در صورت تخم ریزی کنه اثرگذاری نخواهد داشت.

کنترل زیستی: استفاده از روش‌های کنترل زیستی نیز می‌تواند برای مبارزه با کنه پرنده مورد استفاده قرار گیرد. این شامل استفاده از  پرندگان و خزندگان برای کاهش جمعیت کنه‌ها و کنترل آن ها می باشد.

بهره‌گیری از ترکیب روش‌های مبارزه مکانیکی، شیمیایی و زیستی می تواند تأثیر بیشتری در نابودی کنه ها داشته باشد. برای انتخاب مناسب‌ترین روش مبارزه با کنه پرنده در هر موقعیت، بهتر است با متخصصان و کارشناسان مبارزه آفات نگین دشت مشورت کنید و دستورالعمل‌ها و قوانین آن ها را رعایت کنید.

مراحل سمپاشی کنه کبوتری

از کنترل آفات شرکت نگین دشت چه انتظاری باید داشت

01 بازرسی و نظارت

 •  ارائه مشاوره رایگان توسط کارشناس حرفه ای و ماهر شرکت سمپاشی نگین دشت 
 • ارائه بهترین روش مبارزه با کنه کبوتر به همراه اجرای روش های بیولوژیک 
 • برآورد هزینه نهایی انجام عملیات سمپاشی کنه کبوتری
 • رزرو انجام عملیات سمپاشی شامل تعیین روز و ساعت اعزام نیرو به محل
 • مشاوره قبل از انجام عملیات سمپاشی منزل 

02 اجرای عملیات سمپاشی ساس

 • اعزام مهندس مجرب و با تجربه در کنار کارمند شرکت
 • تعیین میزان آلودگی در منزل و یا محل کارشما 
 • آموزش نکات آماده سازی منزل جهت انجام عملیات سمپاشی کنه کبوتر قبل از انجام کار
 • ارائه خدمات سمپاشی منازل و مبارزه با حشره کنه کبوتری
 • تعیین مدت زمان ریشه کنی و اثرگذاری سمپاشی کنه آرگاس توسط کارشناس در محل آلوده به کنه
03 نظارت و پشتیبانی
 • مشاوره نکات بعد از سمپاشی کنه کبوتر به صورت فایل صوتی به مشتریان 
 • آموزش اصول بهسازی محیط در جهت ریشه کنی کنه کبوتری و ارائه راهکارهای مؤثر در جهت جلوگیری از آلودگی مجدد منزل به کنه کبوتر
 •  مشاوره و پشتیبانی در طول دوره درمان به مشتری تا ریشه کنی کامل حشره کنه کبوتری در منزل

آنچه که مشتریان باید بدانند

 شما عزیزان اگر تصمیم به سمپاشی و مبارزه با کنه کبوتری در منزل یا محل کار خود را دارید و یا نیاز به مشاوره جهت سمپاشی کنه کبوتر دارید با مشاوران و مهندسین شرکت سمپاشی نگین دشت تماس بگیرید تا بعد از بررسی شدت آلودگی کنه کبوتر در محل مورد نظر بهترین راه حل را در اختیار شما قرار دهند.

چرخه زندگی کنه کبوتری:

چرخه زندگی کنه کبوتری  شامل چهار مرحله اصلی است که عبارتند از:

1. تخمگذاری (Egg): این مرحله با تخمگذاری توسط کنه ماده آغاز می‌شود. تخم‌ها در محیط محافظت شده‌ای مانند درزها و شکاف‌ها در اماکن تاریک و مرطوب زندگی می‌کنند.

2. لارو (Larva): پس از تخم‌گذاری، لاروها از تخم ها بیرون می‌آیند. آنها به صورت فعال در محیط جستجوی غذا می‌کنند و با تغذیه از خون میزبان رشد می‌کنند.

3. نیمه‌بزرگسال (Nymph): در این مرحله، کنه‌ها به نیمه‌بزرگسال تبدیل می‌شوند. آنها به مراحل بعدی تکامل می‌یابند و به خون میزبان تغذیه می‌کنند.

4. بزرگسال (Adult): در این مرحله، کنه‌ها به بزرگسال تبدیل می‌شوند. آنها توانایی تولید و تخم‌گذاری دارند. بزرگسالان معمولاً شبانه فعالیت می‌کنند و به خون میزبان تغذیه می‌کنند. این مرحله ادامه خواهد یافت تا زمانی که شرایط زیستی مناسب و منابع غذایی موجود باشند.

چرخه زندگی کنه کبوتری معمولاً تا چند هفته طول می‌کشد، اما میزان زمان، ممکن است به شرایط محیطی و منابع غذایی متغیر باشد.

محل زندگی کنه کبوتر

محیط هایی مانند پشت بام، اتاق زیر شیروانی، انبارهای صنایع غذایی، سوله ها، بیمارستان ها، درز انقطاع ساختمان، مدارس، هتل ها، موزه ها، مساجد و بناهای تاریخی که کبوتر در آن تردد داشته و برای استراحت در شب و تخم گذاری لانه گذاری می کنند، مورد هجوم انواع آفات خطرناکی است که از کبوتر انتقال می یابد که از جمله آن می توان به کنه کبوتر اشاره نمود.

لارو ، پوره و حشره بالغ کنه کبوتر برای تغذیه در طول شب به میزبان خود حمله می کند، در حالی که روزها در نزدیکی لانه کبوترها و درز و شکاف های دیوار، زیر تشک، فرش، قالیچه، کاغذ دیواری یا کنار قرنیز مخفی می شوند.

خطرات گزش کنه کبوتری (Argas) 

حشره کنه آرگاس و کنه مایت از جمله مهمترین اکتوپارازیت هایی (انگل) هستند که از بدن و لانه کبوترها به محل سکونت انسان انتقال یافته و از خون گرم انسان تغذیه می نمایند. این حشرات ناقل بیماری های عفونی و منبع انتقال آنتی ژن هایی هستند که آلرژیک های شدید از جمله شوک آنافیلاکسی را به  انسان انتقال می دهند.

علایم گزیدگی کنه کبوتر در افراد مختلف بسته به واکنش سیستم ایمنی بدن میزبان، از واکنش خفیف شبیه نیش پشه تا شوک آنافیلاکسی شدید با واسطه ایمونوگلوبولین E متفاوت است. حتی شوک آنافیلاکتیک کشنده نیز در افراد گزارش شده است. 

کنه کبوتری جزء کنه های است که در صورت گزش افرادی با حساسیت بالا یا سیستم ایمنی ضعیف باعث ایجاد شوک آنافلاکسی در آن ها می گردد.

علایم شوک آنافلاکسی که کنه آرگاس در انسان بوجود می آورد (برخی علایم مانند علایم بیماری سرماخوردگی می باشد)

 • واکنش های پوستی از جمله کهیر، قرمزی پوست ، رنگ پریدگی

 • حالت تهوع ، اسهال و استفراغ

 • دردهای شکمی 

 • مور مور شدن و خواب رفتن دست و پاها

 • تورم زبان و لب ها

 • تغییر نبض قلب 

 • خس خس در سینه و مشکلات تنفسی

 • احساس گرمای زیاد بصورت ناگهانی (گُر گرفتن بدن)

فیلم شناخت و معرفی کنه کبوتر

عادت های  زندگی کنه کبوتر :

 • کنه آرگاس  اغلب در شب خونخواری و تغذیه دارند و در طول روز در منافذ محل سکونت انسان (غالبا پشت قرنیزها، درز و شکاف درب و زیر تخت خواب، مبلمان و کمد های لباس ) مخفی می شوند.

 • کنه آرگاس معمولا در اتاق های زیر شیروانی ، اتاق خواب، سقف های کاذب، بالای دریچه های کولر ،بالکن  و به طور کلی کنه های بالغ در نزدیکی مناطق لانه گذاری کبوتر ها بیشتر قابل مشاهده می باشند . (دیدن حتی یک یا دو عدد از این کنه ها می تواند نشان دهنده وجود آلودگی شدید منزل به حشره کنه آرگاس باشد)

 • آلودگی شدید بدن کبوتر به کنه و یا سایر آفات از جمله مایت و مگس شپش کبوتر می تواند باعث مرگ کبوتر میزبان شود و لاشه کبوتر باعث ایجاد بوی تعفن در محل سکونت انسان شده و این مورد برای محل سکونت انسان آلودگی شدید و خطرناکی ایجاد می کند.

کنه های کبوتر به شدت به سموم غیر تخصصی مقاوم هستند و سمپاشی غیر اصولی  باعث بوجود آمدن گونه های مقاوم کنه در برابر سموم می شود به شدت توصیه می شود از روش های خود درمانی و سمپاشی غیر اصولی پرهیز کنید.

 از نشانه های تشخیص نیش و گزش کنه کبوتر می توان به نکات ذیل اشاره نمود:

 • خارش های پوستی و گزش التهاب پوسیتی

 • ایجاد جوش های ریز بر روی پوست بخصوص روی قسمتی از بازوها و دست ها ، پاها و زیر شکم

 • شنیدن صدای کبوتر در قسمت دیوار پشتی ساختمان، پشت بام، تراس، کانال کولر، سقف کاذب و ..

 • تب و افزایش درجه حرارت بدن ، گلو درد و سردرد

 • مشاهده لانه کبوترهای وحشی در سقف کاذب، روی کانال کولر و بالکن، درز انقطاع ساختمان و ....

راه حل شما اینجاست

سوالات متداول سمپاشی کنه کبوتر

محل زندگی و تخم ریزی حشره کنه کبوتر اغلب در لانه کبوتر وحشی که در اطراف منزل ما مانند بالکن، پشت پنجره، تراس و ... زندگی می کنند یافت می شود. مشاهده کنه کبوتر (کنه ماکیان)در محل سکونت با وجود کبوتر و پرندگان در اطراف محل زندگی ما ارتباط مستقیم با هم دارند.

آنها می‌توانند با چسبیدن به پر یا پوست کبوتر به خانه شما راه پیدا کنند. همچنین می‌توانند با تخم‌گذاری کبوتر در خانه شما یا با ورود تصادفی از طریق درها یا پنجره‌های باز وارد خانه شما شوند.

Image

شرکت سمپاشی نگین دشت با مجوز رسمی از معاونت خدماتی و  امور بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهت انجام تمامی عملیات های سمپاشی کارشناسان حرفه ای خود را اعزام نموده تا با نظارت بر عملیات سمپاشی و ارائه بهترین روش های سمپاشی در جهت ریشه کنی و سمپاشی کنه کبوتر اقدام نمایند و کلیه پروتکل های بهداشتی جهت حفظ سلامت مشتری در برابر ویروس کرونا به صورت کامل اعمال می گردد.

مقالات شناخت کنه

هجوم کنه با شرکت نگین دشت، همخونی ندارد

مایت و خطرات گزش کنه کبوتری

 کنه آرگاس و مایت از جمله مهمترین اکتوپارازیت ها یا انگل هایی هستند که غالبا از بدن پرندگان بخصوص کبوتر به محل سکونت انسان انتقال می یابد و از خون انسان و کبوتر تغذیه می نماید. این حشرات ناقل انواع بیماری های عفونی و منبع انتقال آنتی ژن هایی هستند که آلرژی های شدید از جمله شوک آنافیلاکسی به انسان منتقل می کنند .

تفاوت گزش ساس و کنه

تفاوت های بین حشره ساس و کنه به عنوان حشرات مکنده بسیار جزئی به نظر رسد ولی از نظر علم حشره شناسی تفاوت های عمده که به راحتی این دو حشره را از یکدیگر متمایز می نماید.

عفونت مغزی در اثر گزش کنه در انسان

کنه ها حشرات خونخوار بسیار کوچکی هستند که روی بدن انسان و حیوانات مختلف از جمله سگ، دام و ... بسته به گونه مورد نظر زندگی می کنند و بیماری را از طریق گزش انسان و تغذیه از خون انسان به آن ها انتقال می دهند. کنه ها قابلیت پرواز ندارند ولی چون در طبیعت در میان پوشش گیاهی پنهان می شوند

کبوتر چه بیماری هایی را به انسان انتقال می دهند؟

 

فضله و مدفوع کبوترهای وحشی یکی از روش های انتقال بیماری به انسان می باشد. بیشترین خطر ابتلا به بیماری برای افرادی است که سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند.یکی از روش های متدوال انتقال بیماری در هنگام نظافت فضولات پرندگان گرد و غبار ناشی از فضولات وارد ریه ها شده و بیماری های خطرناکی را به افراد انتقال می دهند.

مایت کبوتر

کنه کبوتری و مایت کبوتر در ابتدا پارازیت و انگل بدن کبوتر ها بوده و پس از ورود به منازل جهت تغذیه به انسان حمله می کنند تا بتوانند از خون گرم انسان تغذیه داشته باشند که گاهاً در صورت عدم توجه به این حشرات در محیط داخل منزل فرد مبتلا به شوک آنافیلاکسی و مشکلات آلرژیکی می شود.

تصاویر جهت شناخت کنه کبوتری

 کنه کبوتری یا کنه آرگاس (Argas reflexus) انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوترها به حساب می آید. امروزه با توجه به گسترش ساخت و سازها در شهر ها و وجود درزهای انقطاع در بین ساختمان ها از طرفی لانه گذاری کبوتران در این منافض سبب شده این کنه از طریق لانه کبوترها عمدتا توسط سقف های کاذب وارد منازل آپارتمانی شهروندان شود

مقالات مرتبط با حشرات گزنده

 بیشترین گونه جانوری دنیا حشرات هستند و به همین ترتیب تعداد حشراتی که انسان را می گزند ، محدود نیستند .
از جمله مهمترین این حشرات میتوان از زنبور عسل ، زنبور قرمز ، زنبور درشت ، مورچه آتشین ، عنکبوت و عقرب نام برد . برخلاف مارگزیدگی در گزش حشرات محل گزش تنها یک نقطه می باشد .

 تصاویر کنه کبوتری
 تصاویر کنه کبوتری

تصاویر کنه کبوتری 

سمپاشی مایت
سمپاشی مایت

سمپاشی تضمینی مایت پرندگان

سمپاشی کنه
سمپاشی کنه

سمپاشی کنه کبوتر

ساس تختخوابی
ساس تختخوابی

سمپاشی تخصصی ساس تختخوابی

سمپاشی فوق تخصصی کنه کبوتری با نظارت مهندس حشره شناس با تجربه

با گارانتی کتبی

ساعت اداری در خدمتیم

با مجوز دانشگاه شهید بهشتی

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi