تلفن تماس : 88330133      09124540649

سمپاشی موریانه

به شرکت کنترل موریانه نگین دشت خوش آمدید! ما تخصصی در خدمات حفاظت از خانه‌ها و محیط‌ها در برابر تهدیدات و خسارات موریانه هستیم. با تکیه بر تجربه‌ی گسترده‌ای که در این زمینه داریم، به شما ضمانت می‌دهیم که مشکلات موریانه را به‌طور کامل رفع خواهیم کرد. تیم ما از متخصصان ماهر و با استفاده از روش‌های مدرن، به دنبال حلّ مشکلات شما هستند. هدف ما از به کارگیری روش‌های ایمن و موثر، اطمینان حاصل کردن از آسودگی و بهداشت در محیط زندگی شماست. اگر به دنبال راه‌حلی دقیق و موثر در کنترل موریانه هستید، با ما تماس بگیرید و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.
negindasht termit2 size 200 × 193

مبارزه و ریشه کنی تخصصی موریانه

آسیب و خساراتی که کلونی موریانه ها به منازل مسکونی، ساختمان ها و سازه های چوبی وارد می کنند حتی از بلایای طبیعی بیشتر گزارش شده است. پیشگیری از ورود موریانه به منازل به مراتب از درمان، ریشه کنی  و مبارزه با موریانه ها آسان تر می باشد. شرکت مهندسی نگین دشت افتخار دارد به عنوان اولین مجری و شرکت سمپاشی تخصصی موریانه زدایی در ایران با استفاده از شیوه های نوین و پیشرفته ترین دستگاهای روز دنیا در اکثر نقاط ایران رکورددار موریانه زدایی باشد. 

طبق آمار بدست آمده از مشتریان در طی سال های فعالیت شرکت مهندسی نگین دشت در عرصه موریانه زدایی این شرکت با افتخار اعلام می دارد با "سمپاشی 100% تضمینی موریانه " در منازل مشتریان، موریانه را به طور کامل ریشه کن کرده است.

record voice فایل صوتی آموزش سمپاشی و مبارزه با موریانه توسط شرکت نگین دشت

 

 مراحل سمپاشی و موریانه  زدایی شرکت سمپاشی نگین دشت 

 • گام اول: بازرسی

  متخصص ما ابتدا با چک کردن محل های اصلی تجمع کلونی موریانه بخصوص در قسمت های زیرین ساختمان، بازرسی محل هایی با رطوبت بالا، بررسی سازه های چوبی ساختمان و سایر محل هایی که محل مناسبتری برای تجمع و جذب آلودگی در آنجا بوده ، را به صورت کامل بررسی می نمایند.این شرکت با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای سیستم های تشخیص موریانه محل آلودگی را ارزیابی نموده و پیشنهادات کامل در قالب یک بسته سفارشی شامل مشخصات محل و اطلاعات برآورد شده از بازرسی محل و نتیجه ارزیابی به عمل آمده به همراه گزارش شدت آلودگی و روش های ممکن جهت حفاظت از منزل در برابر موریانه را به شما ارائه می نماید.
 • گام دوم: اجرای عملیات سمپاشی موریانه

  در صورت تشخیص وجود کلونی و شناسایی آن ها بهترین راه حل برای رفع آلودگی به شما ارائه می گردد.
 • گام سوم: نظارت

  متخصصان حرفه ای آموزش دیده در حال حاضر با بهره مندی از دانش نوین هم در جهت ریشه کنی و هم جهت پیشگیری از بروز آلودگی در آینده به شما کمک می نمایند. این شرکت با بهره گیری از فن آوری پیشرو در زمینه موریانه زدایی و تجربه ای با بیش از ربع قرن و با بکارگیری نیروی متخصص در زمینه کنترل موریانه خدمات قابل توجهی را به شما ارائه می دهد. متخصصان پس از بررسی منزل طرح سفارشی در حفاظت از منزلتان را ارائه می دهند که تکنیک های هر خانه منحصراً به همان خانه تعلق دارد موریانه زدایی دارای دوره گارانتی می باشد که در صورت بروز مشکل به صورت رایگان از خدمات شرکت بهره مند شوید.این شرکت با تکیه بر رویکردهایی مبتنی بر علم حشره شناسی ریشه مشکل را بررسی و راه حل مناسب را ارائه داده . در زمان بازرسی شما می توانید با اعتماد بر دانش متخصصان آموزش دیده و حرفه ای نگین دشت به بررسی نوع مشکل ، حفاظت، گزارش دوره ای ، پیگیری و اجرا با حفظ استانداردهای لازم ،اطمینان به عمل آورید.
 • 1
 

شناخت انواع حشره موریانه در ایران

موریانه از راستۀ Isoptera ، حشراتی با اندازه های کوچک که به صورت دسته جمعی و کلونی زندگی می کنند. موریانه ها به لحاظ زندگی و ساختار اجتماعی تکامل پیدا کرده اند. موریانه ها مهم ترین آفت و نابود کنندۀ ساختارهای چوبی (سلولز چوب) بخصوص در مناطق جنوبی ایران و اکثر شهرهای ایران مانند اراک، سمنان، شاهرود، البرز، تهران، اصفهان، خرم آباد، کوهدشت، کرمان، شیراز، قم، ساری، رامسر، چالوس، نائین، کاشان و ... به شمار می آیند. بر اساس تحقیقات به عمل آمده ، موریانه ها سالانه بیش از دوهزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می کنند. مهم ترین گونه از موریانه هایی که در ایران زیست می کنند موریانه های زیرزمینی هستند. محل اصلی فعالیت و زندگی موریانه های زیرزمینی در قسمت زیرِزمین می باشد. موریانه ها حشرات اجتماعی هستند که در لانه هایشان در زیرِ زمین به صورت کلونی یافت می شوند که این کلونی ها معمولاً در نزدیکی درختان ، کندۀ چوب ، انبارهای چوب ، پالت های چوبی، دیوارهای خشتی که ملات آن ها از عناصر چوبی مانند کاه و کلش تشکیل شده ، زمین های حاصلخیز ، کشاورزی و باغ ها و... جهت تغذیه بیشتر قابل مشاهده هستند. 

هر کلونی و جمعیت موریانه از پادشاه ، یک ملکه ( به رنگ قهوه ای ) ، موریانه های کارگر و موریانه های سرباز تشکیل شده است. هر "ملکه موریانه" قادر به تولید هزاران میلیون تخم در هر سال می باشد. موریانه های سرباز وظیفه حفاظت از کلونی خود را به عهده داشته و از علائم تشخیص موریانه های سرباز، سرِ بزرگ و فک و آروارۀ بزرگ آن ها می باشد.

موریانه های سرباز در مقابل اشغالگرانی نظیر مورچه ها که "دشمن موریانه"  تلقی می شوند کلونی های خود را از تهاجم مورچه ها محافظت می کنند. بیشتر جمعیت و کلونی موریانه ها را کارگران سفید تشکیل می دهند. عده ای از کارگران وظیفه حفاظت از ملکه ، عده ای وظیفۀ حفاظت از لاروها و عده ای نیز مسئولیت جستجوی غذا و اطلاع دادن به سایر موریانه ها را به عهده دارند. هنگامی که تعداد کلونی ها افزایش می یابد موریانه های کارگر، لانه و محل انبار غذای خود را گسترش می دهند. در کلونی های موریانه بالغ بر 200 هزار تا 2 میلیون موریانه کارگر زندگی می کنند.

علائم و شواهد فعالیت موریانه در منزل 

در مناطقی مانند شهرهای جنوب ایران و یا حتی برخی از مناطق تهران و کرج نظیر: طرشت – باغ فردوس- لویزان - نیاوران - جمهوری - بلوار چهاربانده مهرشهر- عظیمیه - نظرآباد - ماهدشت و ...خاک منطقه موریانه خیز می باشد. توجه داشته باشید قبل از خرید ملک در این مناطق از عدم وجود موریانه در خاک ساختمان اطمینان حاصل کنید و حداقل سالی یکبار با بازرسی منزل خود توسط کارشناسان شرکت نگین دشت از عدم وجود موریانه در منزل اطمینان حاصل فرمایید. این نکته قابل ذکر است بعضی از نشانه ها به صورت غیر منتظره و تصادفی پدیدار می شوند که در این زمان پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان نگین دشت تماس بگیرید چرا که برخی از اقدامات خودسرانه در مبارزه با موریانه مانند دستکاری رگه های گلی روی زمین و دیوارها و تزریق موادی مانند گازوئیل ، آهک، نفت، نفتالین، سبب می شود تا کلونی موریانه ها داخل زمین پخش شده و از یک نقطه به سایر نقاط مختلف منزل انتقال یابد که در این صورت نحوۀ مبارزه با موریانه نیز سخت تر شده و از طرفی با پیشرفت آلودگی احتمال انتقال آلودگی به طبقات بالاتر بیشتر خواهد شد و در نتیجه هزینه بیشتری را باید جهت مبارزه و سمپاشی موریانه پرداخت نمایید .negindasht-Term Lifetime Cycle 456 × 674

چگونه می توان از آسیب ناشی از موریانه به منزل جلوگیری کرد؟

کلونی موریانه ها معمولاً در طول مدت زمان ۳ تا ۵ سال بالغ شده و شروع به ازدحام جمعیت می کنند. اکثر موریانه ها در اوایل پاییز تا ابتدای زمستان و از ابتدای بهار تا اواسط تابستان شروع به تکثیر می کنند. معمولاً موریانه ها در طول روزهای گرم و بارانی فعالیتشان شدت بیشتری پیدا می کند، که در این زمان موریانه های کارگر جهت پیدا کردن منبع غذایی برای کلونی، حرکت خود را از قسمت زیرین زمین به سطح زمین شروع می کنند تا به منبع غذایی دسترسی پیدا کنند که ما حتی الامکان بایستی در منزل وسایلی که جنس چوبی دارند را به صورت مستمر بازدید کنیم. در منزلی که مورد حمله موریانه قرار می گیرد در ابتدا بایستی منابع چوبی مانند کمدها ، مبلمان ، بوفه از سطح دیوار و زمین به اندازۀ 10 سانتیمتر فاصله ایجاد کنیم. نکته بسیار مهمی که در بحث شناسایی موریانه می توان به آن اشاره کرد شباهت بیش از حد موریانه های بالدار به مورچه های سفید (دشمن موریانه) می باشد که برای تشخیص و شناسایی موریانه از مورچه شما می توانید با کارشناسان شرکت مهندسین نگین دشت با شماره تلفن 88330133 تماس حاصل فرمایید.

 نشانه های هجوم و آلودگی موریانه ها چیست؟ 

 لوله های گلی موریانه ها (Termite tube) 

اغلب مردم موریانه را با مورچه سفید و مورچه بالدار اشتباه می‌گیرند. شاید موریانه‌ ها همانند مورچه ها حشراتی اجتماعی به شمار آیند ولی با هم تفاوت اساسی دارند. موریانه کمر پهنی دارد که  تقریبا عرض بدن در قسمت کمر با عرض قسمت های دیگر بدن برابری می کند، رنگ بدن موریانه روشن و شاخک‌های یکنواخت و خمیده دارند. موریانه بر خلاف مورچه در محیط های باز زندگی نمی کند بلکه موریانه ها از طریق تونل های زیر زمینی که معمولاً قطر لوله ها به اندازۀ یک مداد می باشد راه های ارتباطی خود را که معمولاً رگه می نامند به یکدیگر متصل می کنند. ساختار این لوله ها به اصطلاح گلی است که از خاک، ذرات چوب و مواد سلولزی ساخته شده است.

در مواردی که موریانه ها به سطح زمین راه پیدا می کنند از طریق لوله های گلی که ایجاد کرده اند به منبع غذایی مورد نظر شامل (سلولز چوب) حمله ور می شوند. با شکستن لوله های گلی می توان فعالیت موریانه ها را مشاهده نمود اما زمانی که لوله ها خالی از موریانه است به این معنا نیست که موریانه فعالیتش از بین رفته از طرفی آن ها این توانایی را دارند تا لوله های گلی آسیب دیده را مجدداً بازسازی نمایند. لوله های قدیمی معمولاً شکننده و خشک می باشد. نکتۀ بسیار مهم پس از  مشاهده اولین رگه و لوله های گلی در منزل آن است که قبل از هر اقدامی با کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت تماس گرفته تا با روش های علمی و صحیح اقدامات لازم در خصوص موریانه زدایی انجام گیرد، چرا که تنها با بازرسی کارشناسان متخصص این شرکت می توان به صورت دقیق میزان خسارت و آلودگی ساختمان را تخمین زد.

لوله های گلی که در سقف یا در طبقات بالایی روی دیوارها مشاهده می شود نشانه ای از هجوم هوایی ( هجوم ثانویه) موریانه ها می باشد. 

اکثراً هجوم ثانویه زمانی پدیدار می شود که رطوبت و مواد غذایی در دسترس موریانه ها به میزان فراوان وجود داشته باشد که در این حالت آلودگی گسترش می یابد.

 اشکال لوله های گلی یا مسیر موریانه ها:

 • لوله در قسمت بیرونی دیوار
 • Termite tube 550× 726 لوله گلی موریانهلوله های حلق آویز از تیرچه طبقات
 • لوله های مستقر روی دیوار های حاوی دیوار پوش یا دیوارکوب
 • لوله های روی دیوار داخلی ساختمان
 • لوله های سقفی
 • لوله روی قسمت هایی از کاغذ دیواری
 • لوله در بلوک داخلی ساختمان
 •  لوله ها در کنار قرنیز های دیوار
 • لوله بین درز پارکت یا کف زمین
 •  آسیب و خسارات موریانه

متأسفانه به غلط تصور می شود که موریانه فقط از چوب تغذیه می کند اما نکته مهم این است که موریانه از هر موادی که حاوی سلولز باشد می تواند تغذیه نماید و برخی از نژادهای موریانه برای پیدا کردن غذا قادراند از دیوارهای سیمانی نیز به سطح زمین نفوذ کنند در واقع هیچ چیزی نمی تواند از آرواره های قدرتمند موریانه ها در امان باشد و حتی گاهی از طریق مواد غیر سلولزی نظیر پلاستیک یا فوم نیز عبور می کنند. بعضی از تحقیقات شرکت سمپاشی نگین دشت نشان می دهد که کلونی هایی که شامل 60000 کارگر هستند در کمتر از یک ماه یک قطعه چوبی 1.2 متر را مصرف می کنند، البته آسیب های ناشی از موریانه ها به عوامل مختلفی مانند دما ، رطوبت و میزان دسترسی آن ها به مواد غذایی بستگی دارد اما آن چیزی که زندگی موریانه را از سایر حشرات مجزا می سازد این است که موریانه در هیچ یک از فصول سال از فعالیت نمی ایستند و مانند سایر حشرات به خواب زمستانی نمی روند. معمولاً آسیب های جدی در طول فعالیت 5- 3 سال از موریانه ها به ساختار منزل وارد می شود و با توجه به نحوۀ زندگی  موریانه ها در قسمت زیرِِ زمین و دور بودنشان از دید انسان که بدون هیچ نشانه ای بنیاد و ساختار منزل را مورد حمله قرار می دهند که این مسئله ما را بر آن می دارد تا خطر حملۀ موریانه ها را جدی بپنداریم. 

چگونه از خسارات وارد شده به چوب توسط موریانه مطلع شویم؟

 • صدای توخالی بودن چوب که در اثر ضربه زدن به آن این صدا قابل تشخیص می باشد.
 •  چوب های نازکی که به راحتی به وسیلۀ چاقو و آچار خط می افتد.
 • مشاهده لانۀ نازک شنی ( که به رنگ قهوه ای یا خاکستری در مکان های آسیب دیده مشاهده می شود.)
 • نازک شدن سطح چهار چوب درها و یا ایجاد سوراخ در سطح درب چوبی ( چهارچوب های چوبی)

نکته: این مسئله بسیار قابل اهمیت است که خسارت موریانه ها تنها مربوط به وسایل چوبی نبوه بلکه آن ها می توانند صدمات جدی را به لایه های عایق ساختمان و سایر متریال های موجود وارد نمایند. 

red چند سؤال مهم در مورد موریانه ها که بیشتر برای شما پیش آمده است:

 • چگونه کلونی موریانه در منزل شما گسترش می یابد؟
 • راه حل از بین بردن موریانه چوب
 • چه روش هایی در از بین بردن فعالیت موریانه اثر گذار است؟
 • چه میزان هزینه جهت انجام عملیات موریانه زدایی باید نمود؟
 •  آیا عملیات موریانه زدایی شامل گارانتی می شود؟
 • آیا ریشه کنی و نابودی در بحث مبارزه با موریانه صورت می گیرد؟
 • آیا گازوئیل ، آهک و نفت می توانند در نابودی موریانه به ما کمک کنند؟
 • مبارزه با موریانه مبل و وسایل چوبی به چه شکل می باشد؟

و سایر سؤالاتی که برای شما عزیزان همواره در بحث مبارزه با موریانه پیش می آید...

سمومی که برای از بین بردن موریانه در فروشگاه های سم فروشی در اختیار شما قرار می گیرد تنها باعث می شود تا مبارزه با موریانه به صورت سطحی و غیر اصولی صورت گیرد که این امر نه تنها باعث از بین بردن موریانه ها نمی شود بلکه باعث پخش شدن کلونی موریانه از حالت تجمعی و نیز گسترش سطح فعالیت موریانه ها در کل بنای ساختمان شود و رگه های موریانه مانند سرطانی پیشرفته به تمام بنای منزل شما راه پیدا کند و استحکام ساختمان را هر روز بیشتر از بین می برند. همان طور که اشاره شد موریانه ها زندگی و ساختار بسیار پیچیده و منظمی دارند هر چند با سم پاشی غیراصولی تعدادی از موریانه ها به صورت سطحی از بین می رود و یا فعالیت های آن ها برای مدت محدودی متوقف می گردد اما کنترل و نابودی کامل صورت نمی گیرد و بعد از مدت زمانی با پیشرفت و گسترش آلودگی در کل بنا مواجه می شوید.

تصویر لانه موریانه ها

   

 

 چرا خودتان نباید سمپاشی موریانه انجام دهید؟

 شرکت سمپاشی نگین دشت افتخار دارد با بیش از ربع قرن سابقه و تجربه در بحث سمپاشی موریانه، رکوددار موریانه زدایی در کل شهرهای ایران باشد و از این رو پیشنهاد می گردد در صورت مواجه با حملۀ موریانه ها به ساختمان منزل و یا آپارتمان ، با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید، تا با مشاوره صحیح و اصولی در ریشه کنی این حشره با افتخار به شما عزیزان کمک نماییم .

در پایان قابل ذکر است تمامی فعالیت های سمپاشی موریانه شرکت نگین دشت صد در صد تضمینی با ارائه "ضمانت نامه رسمی" موریانه زدایی می باشد. این اطمینان به شما داده می شود که با انجام عملیات موریانه زدایی توسط شرکت نگین دشت می توانید محیطی عاری از موریانه داشته باشید و از بنای منزل خود در برابر تخریب موریانه ها حفاظت نمایید.

چگونه از ورود و آسیب های موریانه های زیرزمینی جلوگیری کنیم؟  

کنترل موریانه یک فرآیند دو بخشی است:

مرحله اول : پیشگیری از دسترسی موریانه ها به بنای منزل.

مرحله دوم : مبارزه و سمپاشی کلونی موریانه .

روش های پیشنهادی و کاربردی برای جلوگیری از آسیب رساندن موریانه ها به خانه شما عبارتند از:

 • استفاده از خدمات بازرسی منظم توسط کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت (معمولاً سالانه ).
 • ارزیابی شرایط رطوبتی و حرارتی منزل و از طرفی حذف چوب های خشک روی زمین و اطراف بنا.
 • تعیین روش های پیشگیری از ورود موریانه به بنای ساختمان بخصوص در زمان مطلع شدن از آلودگی موریانه در منزل همسایگان.
 • بررسی درز و شکاف و مسیرهای اطراف لوله های آب و گازی که وارد خانه شما می شود و از طرفی آموزش چگونگی عایق و مسدود کردن مسیر ورود این لوله ها به منزل با مواد غیر قابل نفوذ در برابر موریانه.
 • تمامی منابع چوبی روی زمین و اطراف منزل بایستی حذف شوند چرا که این ها خود باعث جذب و گسترش موریانه ها به داخل منزل می شود. در صورت امکان ، سعی کنید تماس چوب با زمین را کاهش دهید تا منابع غذایی موریانه کاهش یابد و از آسیب چوب ها پیشگیری شود.
 • مواردی از جنس سلولز که منبع اصلی تغذیه موریانه هاست از جمله کارتن و جعبه هایی که در منزل خود دارید باید کاملاً دور ریخته شود. 
 • مالچ های موجود در حیاط و محوطه اطراف ساختمان را با سایر مواد غیر سلولزی جایگزین کنید یا حداقل 2 متر از اطراف بنای ساختمان فاصله دهید.
 • رطوبت و نشتی لوله ها را در بنای ساختمان خود از بین ببرید و اطمینان حاصل کنید که آب در اطراف ستون های خانه یا سقف شما جمع نمی شود. 
 • لوله هایی که نشتی دارند و یا فرسوده هستند و سبب افزایش رطوبت بنا می شود را تعمیر نموده و ناودان های معیوب و نیز مسیر تهویه مطبوع را که ممکن است نشتی داشته باشد در اسرع وقت تعمیر کنید.
 • هر ماه پشت تابلوهای عکس و کمدهای داخل منزل بازرسی شود.
 • کمد ها و میز های چوبی را دو سانتی متر از دیوارها فاصله دهید.
 •  تا حد امکان جهت طبقات داخل کمد های دیواری از چوب استفاده نکنید.

سوالات متداول مشتریان

موریانه ها چقدر خطرناک هستند؟

هجوم موریانه به بنای منزل و آسیب ناشی از آن ها می تواند برای خانه یا املاک شما مخرب باشد. موریانه‌ها را اغلب «تخریبچی خاموش» می‌نامند، زیرا ممکن است  بدون مشاهده هیچ نشانه‌ای از آسیب، به صورت مخفیانه  سال هادر خانه یا حیاط شما پنهان شده و به مرور زمان شروع به تخریب بنا می کنند و در مدت زمان چند سال خسارت غیر قابل جبرانی به پی و ساختار استحکامی ساختمان وارد می کنند.

علائم هشدار دهنده موریانه در منزل چیست؟

برخی از نشانه های احتمال حمله موریانه ها:

 • دیدن یک کلونی از حشرات موریانه بالدار در داخل و اطراف خانه شما.

 • دیدن سوراخ و لوله هایی از جنس خاک یا گل روی سطح دیوارها و کف منزل.

 • چوبی که هنگام ضربه زدن پوک به نظر می رسد.

 • لوله های گلی روی دیوارهای خارجی، تیرهای چوبی یا سقف.

 • بال های ریخته شده در اطراف پنجره و دیوارها.

راه های پیشگیری از هجوم موریانه به منزل چیست ؟

چگونه می توان علايم جذب موریانه به سازه ساختمان را کمتر نمود؟

در طول ساخت و ساز، از پایه بتنی استفاده کنید و یک فضای تهویه بین خاک و چوب قرار دهید. سطوح چوبی در معرض دید باید با یک درزگیر یا مانع فلزی پوشانده شود.

ویژگی های پیشگیری از موریانه را بیشتر بدانید

 • پس از ساخت بنا، خاک اطراف فونداسیون را از طریق دانه بندی و زهکشی مناسب (از جمله نگهداری ناودان ها و آبریزها) تا حد امکان خشک نگه دارید.
 • تمامی ورودی هایی که امکان دسترسی موریانه به سازه را فراهم می کند (از طریق پر کردن درز و شکاف ها در فونداسیون های سیمانی و همچنین  عایق کردن اطراف محل عبور سیم های برق در دیوار با سیمان، دوغاب یا درزگیری اساسی) را کاهش دهید.
 • فوراً نشتی و رطوبت بنای منزل را برطرف نمایید.
 • حداقل فاصله باغچه با ساختمان 2 متر باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که درختان،درختچه ها و گیاهان خیلی نزدیک به سازه کاشته نشده اند و اجازه ندهید درختان خشک یا بقایای آن ها در حیاط باقی بمانند یا روی هم انبار شوند و سعی کنید هر چند وقت یکبار بقایای چوب و گیاهان را از محیط خارج نمایید.
 • هیزم یا بقایای چوب را در کنار خانه انباشته یا ذخیره نکنید.
 • به طور دوره ای ساختمان را بازرسی کنید تا مطمئن شوید که کلونی موریانه ایجاد نشده باشد.

موثرترین روش مبارزه و ریشه کنی موریانه چیست؟

موثرترین راه درمان موریانه توسط کارشناسان حرفه ای شرکت کنترل آفات نگین دشت انجام می شود. شرکت سمپاشی نگین دشت از تجهیزات و دستگاه های حرفه ای، سموم خارجی و محصولات تجاری جهت موریانه زدایی استفاده نموده که صاحبان منازل به آن‌ها دسترسی ندارند و بسته به نوع موریانه و میزان آلودگی محل، انواع روش های مؤثر در کنترل و سمپاشی موریانه را خدمت شما ارائه می دهیم.

اسم سم موریانه چیست؟ و چه سمی موریانه ها را ریشه کن و نابود می کند

شما سموم بسیاری را در بازار می توانید برای مبارزه با حشره موریانه تهیه و خریداری کنید اما قبل از هر اقدامی بایستی توجه داشته باشید چنانچه مبارزه با موریانه درست و اصولی انجام نشود کلونی موریانه ها از یک نقطه به سایر نقاط منزل شما پخش می شوند و همچنین شما زمان لازم را جهت درمان مؤثر موریانه از دست می دهید و از طرفی خسارتی که به بنای شما وارد می شود چند برابر خواهد شد و استحکام ساختمان نیز از بین خواهد رفت. هم اکنون برای درمان اصولی با کارشناسان نگین دشت تماس بگیرید تا با استفاده از کارشناسان با تجربه (بیش از 20 سال تجربه در زمینه موریانه زدایی) در بحث مبارزه با موریانه و همچنین با بکارگیری بهترین سموم خارجی موریانه، آلودگی منزل شما را ریشه کن نمایند. کلیه عملیات مبارزه با موریانه شرکت سمپاشی نگین دشت در بحث سمپاشی و مبارزه با موریانه شامل گارانتی 100% می باشد.

آموزش سمپاشی موریانه چگونه است؟

مواردی که بایستی  در بحث مبارزه و سمپاشی موریانه از آن آگاهی داشته باشید:

 • بیولوژی موریانه و نحوه شناسایی صحیح گونه های موریانه ها را بایستی بدانید.
 • قوانین و مقررات استفاده از سموم ، کاربردهای هر سم و نحوه استفاده از دستگاه های مبارزه با موریانه را آموزش دیده باشید.
 • هنگام انجام سمپاشی موریانه روش های ایمنی را اجرا نمایید.
 • چگونگی کالیبره کردن تجهیزات کاربردی را به درستی آموزش دیده باشید.
 • از تجهیزات جدید و فرمولاسیون آفت کش ها و سموم موریانه آگاهی کافی داشته باشید.
 • آموزش چگونگی کنترل و مبارزه با موریانه ها با استفاده از طعمه ها و سموم کاربردی .
 • نحوه اندازه گیری و بازرسی دقیق سازه را بیاموزید تا مواد به درستی مصرف شود.
 • حداقل بایستی 20 سال تجربه برای مبارزه با موریانه داشته باشید.
 • از میزان خسارات و یا مسیر های ورودی موریانه ها به منزل آگاهی داشته باشید.
 • باید به علم حشره شناسی، سم شناسی، سیستمیک حشرات و مبارزه با آفات، آشنایی کامل داشته باشید.

با داشتن اطلاعات فوق می توانید  این اطمینان را داشته باشید که می توانید در بحث سمپاشی موریانه موفق باشید و آلودگی محیط را به طور کامل برطرف نمایید.


 برای دیدن فیلم آموزشی و شناخت موریانه ها Play کنید


 

 مقالات آموزشی موریانه :


 منبع مقاله: شرکت نگین دشت
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

نظرات (11)

5 از 5 براساس 1 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام و خسته نباشد.
بنده صادقی هستم در حدود سال 1380 منزل ما توسط شما عزیزان موریانه زدایی شد و الان به منزل جدیدی اثباب کشی کردم متاسفانه اینجا هم موریانه دارد مثل اینکه موریانه ها علاقه عجیبی به ما دارند آیا مهندس وثوقی همچنان در شرکت فعالیت دارند و ایشان می توانند منزل مارو بازدید و موریانه زدایی کنند؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
افتخاریست برای مجموعه نگین دشت که مشتریان خوبی مثل شما را دارند بله مهندس وثوقی از کارشناسان ارشد شرکت نگین دشت هستند و شما با شرکت لطفا هماهنگی های لازم را انجام دهید تا ایشان منزل شما را برای موریانه درمان کنند

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خدمت همه دوستان عزیز
بند ساکن شهر Hannover یکی از شهرهای آلمان در مرکز ایالت فدرال نیدرزاکسن هستم منزلی که در اینجا ساکن بودم مدت ها با مشکل موریانه درگیر بود و من از خدمات شرکت های pest control در اینجا کمک گرفتم ولی به هیچ عنوان مشکل ما حل نشد و در نهایت اقدام به فروش منزل کردم.
بعد از این تجربه تلخ ، متاسفانه خانه پدری ما در تهران دچار مشکل موریانه شد و از طریق یکی از دوستانم با شرکت نگین دشت آشنا شدم که قبلا از خدمات شما استفاده کرده بودند و زمانی که کامنت های دوستان را اینجا دیدم یه مقداری به شما اطمینان کردم و الان که 6 ماه از موریانه زدایی می گذرد به طور باور نکردنی دیگر خبری از موریانه ها نیست.
در آلمان رسم است که شرکتی اگر خدمات خوبی ارایه می کند از طریق فیدبک های مثبت تشکر کنیم.
من هم از تمامی پرسنل محترم شما کمال تشکر را دارم.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید تو کمد دیواری خونمون موریانه افتاده سفیده راه میره بابد چی کار کنیم کمد از جنس نئوپان و ام دی اف هست
......................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
بر عکس تصور خیلی ها موریانه براحتی می تواند با ام دی اف اسیب برساند.
اگر تصمیم جدی برای مبارزه با این حشره را دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از خدمات موریانه زدایی ما بهره مند شوید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید.
2 سال پیش شما منزل ما را سمپاشی موریانه انجام دادید الان همسایه کناری ما تلفن شما را خواست تا آن ها هم موریانه زدایی کنند یه مقدار نگران شدم که نکند موریانه های آن ها به سمت منزل ما بیاید.
ایا احتمال دارد که منزل ما دوباره موریانه ها حمله کنند؟
واقعا از موریانه وحشت دارم.
------------------------------------
پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام
نگران نباشید منزل شما بر علیه موریانه ایمن شده و از طرفی خوشحال باشید همسایه شما قصد موریانه زدایی دارد که در آینده به نفع شما خواهد بود.

 1. 5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

منزل ما 1سال پیش توسط شرکت شما سمپاشی شده خدارو شکر تا کنون موریانه مشاهده نشده اما به تازگی منزل یکی از همسایگان کوچه ما که دو تا پلاک با ما فاصله دارند موریانه به شدت دارند ایا با توجه به فاصله مکانی امکان الوده شدن منزل ما وجود دارد
..........................

پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
جا هیچ نگرانی نیست منزل شما به طور کامل بر علیه موریانه ایزوله و ایمن شده است.
در صورت ارتباط با همسایه که الودگی موریانه دارند بفرمایید با شرکت تماس گیرند.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام منزل ما حدود 12 سال پیش توسط شرکت شما موریانه زدایی شده خوشبختانه تا الان مشکلی نداشته ایم اما جدیدا منزل مادرم در ساوه موریانه دیده شده.
آیا شما در ساوه نمایندگی دارد؟
خانواده من خیلی نگران هستند که نکنه به منزل ما از طریق منزل مادرم موریانه سرایت کنه ایا به نظر شما امکان سرایت انها به منزل ما هست یا نه؟

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام در استان مرکزی اراک زندگی میکنم طبقه همکف موریانه امان ما رابریده ودرزمستان بیشتر و بیشتر شده چکار باید کنم و ایا شما نمایندگی در اراک دارید.
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
بله با افتخار در خدمت شما هستیم.
جهت هماهنگی انجام کار موریانه زدای با دفتر مرکزی شرکت در تهران تماس حاصل فرمایید.
021-88330133
09124540649

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام و خسته نباشید
من در شهر رشت زندگی می کنم و مدتی است که از یکی از مبل هایم صدای خش خش (شبیه صدای جویدن چوب) می آید.
.....................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
مشکل شما موریانه نمی باشد در بین حشرات فقط موریانه چوب خوار نیست بلکه طیف وسعی از حشرات چوبخوار هستند.

نمایش نظر بیشتر

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی