تلفن تماس : 88330133      09124540649

اطلاعات و حقایق سوسک آلمانی

قهوه ای روشن یا خرمایی

13 تا 16 میلی متر

2 نوار مشکی پشت سر

دویدن را به پرواز ترجیح می دهند

سوسک آلمانی به سوسک ریز آشپزخانه یا سوسک کابینت معروف است

Image

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه با سموم خارجی مخصوص کابینت و آشپزخانه

چنانچه فقط از وجود یک سوسک ریز آلمانی بالغ در منزل غافل شویم در مدت کمتر از سه ماه با حدود 1000 سوسک بالغ مواجه خواهید شد!

حشره سوسک ریز آلمانی از رایج ترین گونه سوسک ها (سوسری) در سراسر جهان هستند. سوسک آلمانی (سوسک کابینت) علی رغم نامشان در همه نقاط دنیا بخصوص در ایران یافت می شوند. سوسک های آلمانی پرکارترین گونه سوسک هستند که 3 تا 6 نسل در سال تولید مثل و تکثیر می کنند. سوسک ریز سیاه خانگی یا به اصطلاح عموم سوسک آشپزخانه، سوسک کابینت و یا سوسک آلمانی نسبت به سایر گونه های سوسک ها کوچکتر هستند. سوسک آلمانی می توانند تا شش نسل در سال تولید مثل کنند. این حشرات به راحتی در داخل درزها و شکاف های منزل ترجیحا در مناطق گرم و مرطوب (آشپزخانه، سرويس ها) مخفی می شوند. سوسک ریزآشپزخانه نسبت به سموم غیر مجازخانگی بسیارمقاوم هستند از طرفی مهمترین اصل در سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه ، نابودی تخم و کپسول سوسک ها بوده که شرکت نگین دشت با استفاده از سم قوی سوسک ریز آلمانی (پایه سموم گیاهی) و سموم استاندارد و خارجی بی خطر و بدون ایجاد آلرژی پوستی و تنفسی، همچنین با بهره گیری از دانش متخصصین مبارزه با آفات، بهترین روش سمپاشی سوسک ريز آشپزخانه و همچنین استفاده از تله، ژل یا خمیر سوسک کش، جهت ریشه کنی تخم و کپسول این آفت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهد .

 سمپاشی تضمینی سوسک ریز آشپزخانه (سوسک آلمانی):

با توجه به رشد سریع جمعیت و وسعت مناطق پنهان شدن سوسک های ریز آلمانی ، بهتر است ریشه کنی و مبارزه با این آفت را به متخصصان کنترل آفات نگين دشت بسپارید.

1- مهندسان ما در هنگام انجام مراحل سمپاشی سوسک ریز کابینت در محل حضور دارند و پس از بازرسی، روش هایی مناسب جهت اصول بهسازی محیط بابت گرفتن راه های ورودی و خروجی سوسک های ریز آشپزخانه را به شما پیشنهاد می دهند. پس از آموزش و مشاوره در زمینه بهسازی محیط، روش ها و اقدامات موثر در جهت پیشگیری از ورود مجدد سوسک ها به منزل شما آموزش می دهند.سمپاشی سوسک ریز کابینت 450 × 275

دقت شود! تمیز نگداشتن محیط و مسدود کردن درزهای ساختمان و هواکش ها جهت پیشگیری از ورود مجدد سوسك ريز بسیار مؤثر می باشد.

2- پس از مرحله مشاوره و آموزش توسط کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت، آشپزخانه و سایر نقاط محيط را جهت سمپاشی آماده مي كنند از جمله مراحل آماده سازی می توان به دور نمودن منابع غذایی از دسترس سوسک ریز آشپزخانه، بازدید از محیط های گرم و مرطوب مانند پشت یخچال، گاز، کابینت ها، هود و بازدید از چهارچوب درب و پنجره ها، آماده نمودن محیط منزل قبل از اقدام به سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه و سایر موارد اشاره کرد.

3- استفاده از ژل و خمير سوسک کش و طعمه سوسک جهت ریشه کنی سوسک آشپزخانه:

ویژگی ژل و خمیر سوسک کش خارجی مورد استفاده نگین دشت:

 • به راحتی سموم ژل از سوسکی به سوسک دیگر منتقل می شود و برای حذف کامل در کلنی پخش می شود. اثر دومینو دارد (انتقال ماده فعال از یک سوسک به سوسک دیگر منجر به بهبود چشمگیر ریشه کنی و مبارزه خواهد شد)

 • بسیار خوش طعم بوده و مورد علاقه همه سوسک ها می باشد

 • برای مبارزه با  سوسک ريز آلمانی در آشپزخانه های خانگی و رستوران ها، بیمارستان ها، هتل ها، انواع مشاغل و ... بسیار موثر می باشد.

 •  روش بسیار ایمن و کم خطر برای کنترل انواع سوسک و سوسری ها

 • بدون نیاز به ترک منزل و جابجایی ( مناسب براي افرادي كه كودك و سالمند در منزل دارند)

 • بدون بو ، لکه و ايجاد انواع آلرژی هاي پوستی و تنفسی 

 • به مدت یک سال یا تا زمانی که طعمه در منزل وجود دارد، موثر می ماند

 • بي خطر برای کودکان، حیوانات خانگی، افراد بیمار، خانم های باردار و افراد مسن و حساس

"یکی از راه های موثر در نابودی سوسک ریز آشپزخانه استفاده از ژل و خمیر سوسک کش نگین دشت می باشد، دانش در مورد زندگی سوسک آلمانی برای مبارزه با آنها ضروری است. برای مثال، سوسک‌های جوان اغلب از مدفوع سوسک‌های بالغ در مناطق تجمع یافته تغذیه می‌کنند، در حالی که بزرگسالان به دنبال غذا هستند. وقتی بزرگسالان شروع به تغذیه از طعمه‌ها و ژل سوسک کش می‌کنند، در اصل غذا را برای سوسک های جوان آماده می‌کنند. آنها به اندازه‌ای زنده هستند که طعمه را هضم کنند، در این فاصله به محفی گاه خود برمیگردند. در واقع مدفوع آن ها آخرین میراث برای سوسک های جوان در حال رشد می باشد."

جهت حفظ سلامت افراد خانواده و جلوگیری از ایجاد گونه های مقاوم از خرید هر نوع سم سوسک ریز آشپزخانه در عطاری ها و داروخانه ها پرهیز کنید.

شناخت سوسک ریز کابینتی 

اندازۀ: سوسک آلمانی بالغ در حدود 16 تا 13 میلی متر رشد می کند، ولی در اندازه های بزرگتری هم مشاهده شده است.

رنگ: از زرد کم رنگ تا قهوه ای پررنگ هستند. همچنین دارای نوارهای سیاه پشت سر در امتداد بدن دارند و برخی موارد در صورت سمپاشی غیر اصولی و ایجاد مقاومت گونه ای به رنگ مشکی و قهوه ای تیره دیده می شود.

بال ها:  در حالی که سوسک های بالغ آلمانی بال دارند ، اما بندرت پرواز می کنند و ترجیح می دهند، بدوند.

تولید مثل سوسک ریز آلمانی

سوسک آلمانی برای تکثیر و تولید مثل کپسول ميگذارد. داخل هر کپسول تقریباً 30 تا 40 تخم سوسک را در خود جا می دهد. این کپسول ها توسط سوسک ماده 1 تا 2 روز قبل از باز شدن تخم ها ، کپسول را با خود حمل می کند.

بسته به شرایط محیط ، سوسک ریز آلمانی از زمان تخم تا بلوغ 54 تا 215 روز می باشد .

به طور متوسط سوسک ریز آشپزخانه در 100 روز به بلوغ کامل می رسند و آماده تکثیر و تخم ریزی هستند. سوسک آلمانی در مدت زمان کوتاهی به شدت زاد و ولد می کنند. سوسک ماده برای ازدیاد در طول زندگی فقط یکبار جفت گیری می کنند. پس از جفت گیری و در شرایط عادی، در طول زندگی خود به طور متوسط ​​4 تا 6 عدد کپسول سوسک که داخل هرکدام 30 الی 40 تخم سوسک است تولید می کنند. از این روی در مدت زمان کوتاهی میتوانند در منزل شما طغیان کنند و به درون كابينت ها، هود، کلید پریز ها، مبلمان، اتاق خواب ها، زیر فرش ها، چهار چوب درب ها را آلوده می کنند.

negindasht iconپیشنهاد می شود، که اگر می خواهید ریشه کنی کامل سوسک ریز آشپزخانه را تجربه کنید از آنجایی که از بین بردن این سوسک ها می تواند بسیار دشوار باشد، بهترین راه ریشه کنی سوسک ریز این است که از خدمات حرفه ای شرکت های کنترل آفات مانند سمپاشی نگین دشت استخدام کنید تا به صورت کامل از شر جمعیت سوسک های آلمانی خلاص شوید. کارشناسان مدیریت آفات روش های مناسب برای خلاص شدن از آلودگی در منبع تجمع و کلنی آنها را می دانند.

توصیه می شود، قبل از گسترش و ازدياد سوسک ها در منزل و محل کاراقدام به مبارزه و درمان كنيد.

record voice فایل صوتی آموزش سمپاشی سوسک ریز توسط شرکت نگین دشت

سوسک ریز آلمانی چقدر جدی خطرناک هستند؟

سوسک های ریز آلمانی پاتوژن های بیماری زا را در آشپزخانه و منزل شما انتقال می کنند و باعث آلودگی مواد غذایی و ظروف آشپزخانه می شوند. این سوسک ها انواع آلودگی های خطرناکی را که باعث مسمومیت غذایی، اسهال خونی، آلرژی و همچنین تشدید حملات آسم در افراد حساس می شود.

برخی از این بیماری ها سوسک ریز عبارتند از:

 • وبا
 • اسهال خونی
 • سالمونلوز
 • ای کولی
 • جذام
 • طاعون

مطالعات اخیر کارشناسان نگین دشت همچنین نشان داده است که در کلانشهرهای بزرگتر، افزایش مبتلا به آسم در کودکان می تواند ارتباط مستقیمی با گسترش سوسک ریز آلمانی در منازل داشته باشد.

سوسک ها از کجا می آیند؟

حشره سوسک ریز سیاه آلمانی معمولا از طریق منافذ زیر درب ورودی ساختمان، پنچره ها، مسیر هواکش های آشپزخانه، هواکش دستشویی و حمام و از منزل همسایگان آلوده به سوسک ریز آلمانی به منزل و محيط كار شما انتقال می یابد.

همچنین شما با خرید وسایل چوبی منزل مانند تخت و مبلمان، خرید مواد غذایی روزانه از جمله شانه تخم مرغ، لباس ، کارتن و سایر اشیاء در صورت آلوده بودن می توانید به راحتی سوسک و تخم این حشرات را به منزل خود انتقال دهیم.

مشاوره و سفارش سمپاشی سوسک ریز آلمانی تحت نظر وزارت بهداشت

  لطفا در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.
88330133 کلیک کنید

شدت تکثیر و تخم ريزي سوسک آلمانی :

حشره سوسک آلمانی از شایع ترین گونه سوسری در زندگی شهری می باشد احتمال وجود آلودگی ناشی از این گونه نسبت به سایر گونه سوسک ها بیشتر می باشد، سوسک ريز کابینتی هربار 40 تخم می گذارند که طی 2 ماه بالغ می شوند. سوسک ریز مقاوم و سریع هستند و در منزل شکارچیان طبیعی ندارند به همین دلیل در مدت زمان کوتاهی سريعا زياد می شوند. مبارزه و خلاص شدن از سوسك نیاز به تخصص و تجربه زیادی دارد. سوسک ها معمولاً در شب مشاهده می شوند ، اگر در طول روز این نوع سوسک ها را مشاهده کردید ، بدانید آلودگی قابل توجهی وجود دارد.

سوسک ها از چه چیزی بدشان می آید؟

سوسک ریز آشپزخانه معمولا همه چیز خوار است و در رژیم غذایی آنها گستردگی و تنوع مواد غذایی متفاوتی دیده می شوند. این سوسک ها چربی، نشاسته، پروتئین و مواد قندی را نسبت به سایر مواد ترجیح می دهند و نکته جالب در مورد سوسک ریز آن است که در صورت کمبود مواد غذایی از موادی مانند چسب، صابون نیز تغذیه می کنند، ولی اکثرا در آشپزخانه به دنبال ته مانده های مواد غذایی و لکه های مواد خوراکی از جمله روغن به جا مانده در اطراف اجاق گاز، تغذیه می کنند.

به طور معمول سوسك ها از سركه، جوش شيرين و بوی سفید کننده بيزار هستند.

چه چیزی سوسک ها را جذب می کند؟

محل زندگی و تخم ریزی حشره سوسک آلمانی اغلب در کابینت های آشپزخانه، درب اتاق ها بخصوص درب سرویس ها، هود آشپزخانه، نزدیکی مواد غذایی مانند محل پخت مواد خوراکی و یا سطوح آماده سازی غذا مانند گاز، انبارهای ذخیره مواد غذایی می باشد و حضور آن ها می تواند نشانه ای از وجود آلودگی محیط و از طرفی از این طریق می توانند پاتوژن ها شامل باکتری ها ، ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا را انتقال دهند. سوسک آلمانی می توانند حملات آسم را به ویژه در کودکان تشدید کنند. این امر کنترل و سمپاشی سوسک ريز آلمانی را فوق العاده حیاتی می کند.

سوسک آلمانی چه شکلی است:

سوسک ریز آلمانی 700×679شناسایی سوسک های ریز سیاه خانگی از طریق مشاهده رنگ سوسک ریز که از زرد مایل به قهوه ای تا سیاه رنگ و از طرفی مشاهده دو خط موازی تیره که از قسمت سر تا پایین بال آن ها کشیده شده است. این حشرات بال دارند ولی ترجیح می دهند بدوند تا پرواز کنند.

این گونه از سوسک ریز آشپزخانه از رایج ترین و معروف ترین سوسک های جهان و سوسک های خانگی به شمار می آیند و بیشتر در مکان هایی که انسان ها در آن ساکن هستند یافت می شوند. این حشرات در نزدیکی و مجاورت با محل هایی نظیر رستوران ها ، مکان های تولید غذا، هتل، بیمارستان، کافه، مغازه و ... یافت می شوند و در مکان های سرد سعی می کنند مکانی را در نزیکی شما پیدا کرده و از طرفی به دلیل عدم تحمل سرما جذب محیط های گرم تر می شوند این سوسک ها شباهت زیادی به سوسک های آسیایی داشته و به ندرت در روز دیده می شوند و شب های به شکار می روند.

بیشتر فعالیت سوسک ریز در شب هنگام صورت می گیرد و از دیگر ویژگی های این حشرات انتشار بویی نامطبوع در فضا در هنگام ترس و هیجان تولید می شود. مطمعن باشید سوسک ها در منزل شما غیر از آلودگی و انتشار بیماری هیچ فواید دیگری برای شما ندارند.

هنگامی که  جمعیت سوسک آلمانی زیاد می شود، بوی ملایم تا حدی "بوی سبکی" در محیط ایجاد می شود.

سوسک ريز آلمانی کجای منزل مخفی می شود؟

در 4۵ سال تجربه کنترل و سمپاشی آفات نگین دشت ، دانستن محل های اختفاء و تخم ریزی حشرات ما را در مبارزه هرچه بهتر سوسک ریز آشپزخانه کمک می کند.

 1. سوسری ریز آلمانی بیشترین جا که در منزل آلوده می کنند محیط آشپزخانه می باشد که شامل:

 • داخل کابینت های آشپزخانه
 • زیر کابینت ها و سینک ظرفشویی
 • فضای بالای کابینت و سقف آشپزخانه
 • اطراف هود و پکیج و هواکش ها
 • داخل و اطراف گاز و فر و ماكروفر 
 • شکاف بین دیوارها و کابینت
 • داخل وسایل برقی مانند یخچال، چرخ گوشت، تستر و ...

 2. سقف کاذب در صورت شدت آلودگی 

3. حمام و سرویس های بهداشتی

4. اطراف و داخل اتاق های خواب در صورت افزايش زاد و ولد سوسك ها

5. چهار چوب درب ها

6. داخل و زیر مبل ها در صورت شدت آلودگی

7. کلید پیریزها 

آیا سمپاشی سوسک ریز اتاق ها و کمدهای لباس سمپاشی می شود؟

در صورتی که سوسک های ریز آلمانی  را در محل آشپزخانه مشاهده نموده و بلافاصله به صورت اصولی از طريق شركت هاي متخصص سمپاشی سوسک کابینتی اقدام به مبارزه كنيد و از درمان های خانگی و از سموم غیرمجاز استفاده نكنيد سوسك ها به داخل اتاق ها راه پیدا نمی کنند و نيازي به سمپاشي داخل كمد هاي لباس نيست.

توصیه می شود جهت پیشگیری از ورود سوسک ریز به داخل اتاق ها در صورت مشاهده سوسک ریز با مشاوران شرکت نگین دشت در اسرع وقت جهت سمپاشی تماس حاصل فرمائید.

چگونه از سوسک ريز آلمانی خلاص شویم ؟

این نوع سوسک همه چیز خوار هستند بخصوص از نشاسته، شیرینی، چربی و گوشت و مرغ تغذیه می کنند و در برخی شرایط به دلیل کمبود غذا شروع به خوردن موادی مانند صابون، چسب، چوب، خمیردندان و .. نموده و از طرفی ممکن است حتی از پاها و بال های یکدیگر تغذیه کنند. سوسک كابينتی از این طریق آلودگی ها را به مواد غذایی انتقال داده و در نتیجه سلامت انسان به خصوص کودکان را به خطر می اندازند. جهت پیشگیری از تخم ریزی این سوسک ها می توان با تمیز کردن محیط آشپزخانه از جمله محیط های گرم و مرطوب مانند پشت یخچال، گاز، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی، ماکروفر و ... به صورت مداوم و شستن ظروف بلافاصله پس از مصرف، دور کردن منابع غذایی از دسترس، جارو کردن خرده های غذایی در کف و روی کابینت ها و تمیز کردن لکه های مواد غذایی بخصوص روغن از روی گاز و کف آشپزخانه می توان از بروز و تکثیر گسترده سوسک های ریز آشپزخانه در محيط جلوگیری نمود.

کاری که مشتریان قبل از انجام سمپاشی بایستی انجام دهند:
 • مواد غذایی در ظروف در بسته نگهداری شود.
 • مطمئن شوید که غذا در صافی سینک باقی نمی ماند.
 • مواد غذایی ریخته شده در کف و فضای داخلی کابینت ها را تمیز کنید.
 • مواد غذایی را از شکاف اجاق گاز، مایکروویو، توستر، یخچال و سایر لوازم آشپزخانه خود با مواد شوینده تمیز کنید.
 • ظروف آب و غذای حیوان خانگی خود را در شب خالی کنید.
 • از یک سطل زباله با درب محکم در آشپزخانه خود استفاده کنید و هر شب سطل زباله را از منزل خارج کنید.
 • با اطمینان از خشک شدن سینک و وان در طول شب، دسترسی سوسک ها به رطوبت را به حداقل برسانید.
 • اسفنج های مرطوب ظرفشویی را در ظروف دربسته نگهداری کنید.
 • مرتب جاروبرقی بزنید و از ریخته شدن مواد غذایی جلوگیری شود.
 • نشتی لوله کشی و رطوبت دیوارها را تعمیر کنید.

آنچه متخصصان کنترل آفات نگین دشت برای ریشه کنی سوسک انجام خواهند داد:

 • خانه شما به طور کامل توسط کارشناس حرفه ای بررسی می شود تا محل اختفای سوسک ها و میزان آلودگی مشخص شود.
 • برای ریشه کنی خارج از منزل نیز برسی می شود.
 • در صورت نیاز درمان های بعدی را طی یک برنامه زمان بندی شده ارائه می دهیم.
 • از سموم با کیفیت و بدون لک و آلرژی های پوستی و تنفسی استفاده می شود.
 • مبارزه با سوسک ریز به صورت تضمینی با گارانتی انجام می شود.

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه چند دوره در سال باید انجام شود؟

پس از انجام سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه در صورت رعایت اصول بهداشتی در منازل از جمله تمیز کردن محیط آشپزخانه پس از هر بار پخت و پز و جلوگیری از ریختن لکه های مواد غذایی و یا آب روی گاز یا سطح زمین از رشد مجدد این سوسک ها پیشگیری می شود. از طرفی حین خرید از انبار کردن کیسه ها یا کارتن ها در منزل باید جداً خودداری نمایید و کابینت های پوسیده را بایستی تعمیر کنید در اینصورت از تکرار سمپاشی سوسک ریز در طول سال بی نیاز خواهید شد.

بهترین توصیه برای کنترل سوسک آلمانی ، رعایت اصول بهداشتی مناسب است. برای جلوگیری از انتشار سوسری آلمانی در منزل یا محل کسب و کار ، مردم بایستی یک آشپزخانه تمیز و بهداشتی داشته باشید. از انباشته شدن ظروف در ظرفشویی و مواد روغنی روی اجاق گاز در حین آشپزی خودداری کنید. همچنین تمام مسیر های ورود سوسک مانند هواکش ها مسیر های لوله های تاسیساتی بایستی با مصالح مناسب مهر و موم و درزگیری شود. تا حد امکان کابینت های آشپزخانه و درب های چوبی که پوسیده هستند تعویض شوند. برای بازرسی و سمپاشی سوسک ريز آلمانی با یک متخصص آفات  تماس بگیرید.

سوسک های ریز آشپزخانه می توانند تا شش نسل در سال تولید مثل و تکثیر کنند کارشناسان با تجربه ما جهت جلوگیری از گسترش و طغیان سوسک ریز آلمانی ، با روش های استاندارد و سموم مناسب این چرخه را نابود و ريشه كن می کنند.

ازبین بردن سوسک کابینت

در سمپاشی تضمینی سوسک ریز كابينت (سوسک آلماني) قابلیت مقاومت و سرسختی زیادی در برابر آفت کش ها و سم سوسک کش قوی، از خود نشان می دهد، این سوسک ها نسبت به سایر سوسک ها بسیار کوچک تر بوده مهارت زیادی را در پنهان شدن در درز و شکاف ساختمان بخصوص در قسمت های آشپزخانه و کابینت های شما را دارند.

از زمان تخم گذاری این حشرات مدت زمان کوتاهی بین تولد و بلوغ وجود دارد. از قابليت های آن ها پنهان شدن در ریزترین منافض منزل می باشد. ماده ها در طول مدت بارداری کپسول تخم را برای محافظت با خود حمل می کنند .

با از بین بردن چرخۀ زندگی سوسک ریز حدود 95% آنها نابود و ریشه کن می شوند. 

برای خلاص شدن از شر سوسک ریز آلمانی با مشاوران نگین دشت تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن اکیپ سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه به منزل شما اعزام شوند تا با بهترین سموم خارجی بدون لک و بو ، آلرژی پوستی و تنفسی آفت منزل شما را ریشه کن کنند در ادامه نکات بعد سمپاشی جهت جلوگیری از آلودگی مجدد سوسک آلمانی به منزل شما، آموزش های لازم داده می شود.

در مورد چرخه زندگی سوسک آلمانی بیشتر بخوانید.

 

 سوالات متداول مشتریان 

محل تکثیر و مخفی شدن سوسک ریز کجا می باشد؟

محل زندگی و تخم ریزی سوسک ریز آلمانی اغلب در کابینت های آشپزخانه، درب اتاق ها بخصوص درب سرویس ها، هود آشپزخانه، نزدیکی مواد غذایی مانند محل پخت مواد خوراکی و یا سطوح آماده سازی غذا مانند گاز و فر، انبارهای ذخیره مواد غذایی، زیر سنک آشپزخانه می باشد.

آیا سوسک آلمانی خطرناک هستند؟

سوسک‌های آلمانی می‌توانند ناقل سالمونلوز (مسمومیت غذایی)، تب حصبه، وبا، گاستروانتریت، اسهال خونی، لیستریوز، ژیاردیا و E.coli باشند. آنها این بیماری ها را با راه رفتن بر روی قسمت های غذا یا در مراحل آشپزی، از طریق ظروف و فضاهای دیگر به انسان منتقل می کنند.

سوسک ریز آلمانی چه اندازه ای می باشد؟

اندازۀ این سوسک ها در حدود 1/3 الی 1/6 cm بوده ولی در اندازه های بزرگتری هم مشاهده شده اند و رنگ آن ها از زرد کم رنگ تا قهوه ای پررنگ و برخی موارد در صورت سمپاشی غیر اصولی و ایجاد مقاومت گونه ای به رنگ مشکی هم دیده می شود.

سوسک کابینت آشپزخانه از کجا وارد منزل می شوند ؟

حشره سوسک ریز سیاه آلمانی معمولا از طریق منافذ زیر درب ورودی ساختمان، پنچره ها، مسیر هواکش های آشپزخانه، دستشویی و حمام و از منازل همسایگان آلوده به سوسک ریز به منزل شما انتقال می یابد. همچنین شما با خرید وسایل چوبی منزل مانند تخت و مبلمان، خرید مواد غذایی روزانه از جمله شانه تخم مرغ، لباس ، کارتن و سایر اشیاء در صورت آلوده بودن می توانید به راحتی سوسک و تخم این حشرات را به منزل انتقال یابند.

آیا اتاق و کمد لباس نیاز است برای سوسک ریز آشپزخانه سمپاشی شود؟

در صورتی که سوسک های ریز کابینتی را مشاهده نموده و به موقع و اصولی از طریق شرکت نگین دشت اقدام به سمپاشی سوسک ریز کنیم و از درمان های خانگی و سموم غیرمجاز و شرکت های غیر مجاز استفاده نکنید کمدها لباس و مبلمان نیازی به سمپاشی نخواهند داشت.

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه چند دوره در سال باید صورت گیرد؟

پس از انجام سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه در صورت رعایت اصول بهداشتی در منازل از جمله تمیز کردن محیط آشپزخانه پس از هر بار پس از پخت و پز و جلوگیری از ریختن لکه های مواد غذایی و یا آب روی گاز یا سطح زمین از تکثیر مجدد این سوسک ها پیشگیری می شود از طرفی حین خرید از انبار کردن کیسه ها یا کارتن ها در منزل باید جداً خودداری نمایید. در این صورت از تکرار سمپاشی سوسک ریز در طول سال بی نیاز خواهید شد.

سریعترین راه برای از بین بردن و ریشه کنی سوسک ریز آشپزخانه چیست؟

سوسک ریز قابلیت مقاومت و سرسختی زیادی در برابر آفت کش ها و سم سوسک کش قوی، از خود نشان می دهد. برای خلاص شدن سریع از شر سوسک ریز آشپزخانه با کارشناسان نگین دشت تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن اکیپ حرفه ای سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه (شامل کارمند و مهندس شرکت) به منزل شما اعزام شوند تا با بهترین سموم خارجی ، ژل و خمیر سوسک کش بدون لک و آلرژی پوستی و تنفسی سوسک منزل شما را ریشه کن کنند.

هزینه سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه چقدر است؟

صاحبان خانه به طور متوسط 1میلیون تا 2 میلیون تومان برای از بین بردن سوسک ریز آشپزخانه (سوسک آلمانی) هزینه می کنند. میزان آلودگی، متراژ فضا ، نوع مبارزه و نوع سم در قیمت تأثیر می گذارد. برای یک عملیات مبارزه و نابودی سوسک آلمانی که شامل مشاوره ، سمپاشی، مبارزه و پشتیبانی است ، هزینه می کنند. این هزینه مبارزه در رستوران ها، هتل ها و مراکز صنعتی کمی افزایش می یابد. دقت شود خدمات سمپاشی بایستی توسط شرکت های مجاز زیر نظر وزارت بهداشت مانند شرکت نگین دشت انجام گیرد.

سوسک های آلمانی بیشتر از چه چیزی متنفر هستند؟

برای دور کردن سوسک از آشپزخانه بهتر است بدانید، سوسک ها از بوی دارچین ، برگ بو ، سیر ، نعناع و تفاله قهوه خوششان نمی آید. بهترین عوامل بازدارنده و دور کننده سوسک بر اساس بو ، روغن های مانند اکالیپتوس یا روغن درخت چای هستند. اگر می خواهید یک ضدعفونی کننده با بوی قوی داشته باشید، سرکه یا سفید کننده را برای دور کردن سوسک ها انتخاب خوبی است.

آیا سوسک ریز آشپزخانه گاز می گیرد؟

سوسک قادر به گاز گرفتن انسان هستند اما به ندرت انسان را گاز می گیرند. اگر هم گاز گرفته شود نباید مشکلی ایجاد کند مگر اینکه محل گزش عفونی شود. بعد از گازگرفتگی بایستی سریعا محل گزش با آب و صابون شسته و ضدعفونی شود. از آنجایی که سوسک ها تغذیه می کنند و در مناطقی زندگی می کنند که باکتری های خطرناکی دارند، مانند فاضلاب، زباله ها از این رو انواع آلودگی را با بدن خود بر روی سطوح انتقال می دهند و باعث گسترش آلودگی در منزل و محل کار ما می شوند.

 


 تصاویر سوسک ریز آشپزخانه (سوسری آلمانی)  

سوسک در حال حمل کپسول حاوی تخم های سوسک
کپسول و سوسک آلمانی
سوسک در حال حمل کپسول حاوی تخم های سوسک
تجمع و کلنی سوسک ریز آلمانی
سوسک ریز در سایز مختلف
تجمع و کلنی سوسک ریز آلمانی
شکل متفاوتی از سوسک آشپزخانه
سوسک ریز آشپزخانه
شکل متفاوتی از سوسک آشپزخانه
سایز سوسک آلمانی 1/5 سانتی متر می باشد
حشره بالغ سوسک ریز
سایز سوسک آلمانی 1/5 سانتی متر می باشد
از کپسول تا سوسک بالغ
سوسک ریز سیاه
از کپسول تا سوسک بالغ
مشاهده انواع سوسک ریز آلمانی در سایز های مختلف
سایز سوسک ریز
مشاهده انواع سوسک ریز آلمانی در سایز های مختلف

 مقالات مرتبط 

نظرات (14)

5 از 5 براساس 3 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام
با تشکر از کارشناسان محترم شرکت نگین دشت
بنده حدود فروردین ماه با شرکت شما سمپاشی سوسک ریز انجام دادم و خدا رو شکر بلافاصله پس از سمپاشی مشکل بنده کاملا برطرف داشت. فقط سوالی که دارم اینه که هر چند یکبار اینکار رو انجام بدم تا از ورودشان پیشگیری کنم.
...............................................

پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام
خوشحال هستیم مشکل سوسک ریز منزل شما برطرف شده است.
شما نیازی نیست مجدد برای پیشگیری سمپاشی کنید.
فقط دقت کنید مسیرهای که مهندس ما برای پیشگیری از ورود مجدد سوسک ریز به شما گفته است را مسدود کنید تا مجددا منزل از طریق سایر همسایگان آلوده نشود.

 1. 5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام
خانه ما سوسک های ریز آلمانی لعنتی دارد. خیلی هم زیاد شده و از طرفی ما تقریبا ۴۰روز دیگه می خواهیم جابجا شویم چکار کنیم که سوسکها با ما وارد خانه جدید نشوند ؟با تشکر سجاد
..........................

پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
به راحتی با اثاثیه منزل مانند یخچال و گاز و مایکروفر این سوسک ها وارد منزل جدید می شوند.
توصیه ما به شما این است که حداقل 10 تا 15 روز قبل از اسباب کشی از طریق یک شرکت معتبر منزل را سمپاشی کنید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

بنده تو یکی از شهر های گیلان زندگی میکنم.الان دو ساله به این خونه اومدیم...!این سوسکای ریز اشپز خونه توش داره...چند بار سم زدم بعد هر بار سم پاشی تمام خونه زندگی رو شستم بخاطر اینکه بچه کوچیک دارم......!!دیگه خسته شدم...هر بار بعد چند روز بازم میان......تو تمام وسایلم تخم ریزی کردن.....میخواستم بگم چی کار کنم....لطفا منو راهنمایی کنین....!!!واقعا ازار دهنده ان.!!!!ادم حالش بهم میخوره!!!!

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام
ما توی یک آپارتمان ۱۸واحده ۴ طبقه زندگی میکنیم که کل ساختمون به یک باره مورد هجوم سوسک های آلمانی قرار گرفته. یکی از همسایه ها یه جور سم پودری ریخته بود دم درشون و داخل خونشون و چن روزی هم خونه نبودن.میخواستم بپرسم اگه فقط ما خونمون رو سمپاشی کنیم دوباره از خونه واحد های بغلی میتونن وارد خونه ما بشن یا نه؟ این قضیه کابوس ما بود که مبادا خونه جدیدمون هم سوسکی بشه چون همه کابینتامون چوبین و شنیدیم که میگن سوسک از چوب نمیره.
...............................

پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
متاسفانه سوسک ریز به شدت در کل ساختمان تکثیر و انتشار پیدا میکند.
در صورت سمپاشی توسط کارشناسان ما توضیحات لازم جهت جلوگیری از ورود سوسک های ریز به منزل شما در اینده را خواهند داد تا برای مدت های طولانی منزل الوده به سوسک آلمانی نشود.
اما در صورت امکان با همسایگان بتوانید هماهنگ باشید تا کل ساختمان انجام گیرد نتیجه بهتری را خواهید دید

 1. 5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید من تعریف شرکت شما را زیاد شنیدم امیدوارم با شرکت شما بتونم مشکلم را حل کنم.
همسایه کناری ما منزلشان کلی سوسک ریز داره الان چند وقت منزل ما هم سوسک ریز پیدا شده ایا ما سمپاشی کنیم باز امکان دارد سوسک از خانه همسایه وارد منزل ما شود.
با تشکر
----------------------------------------
پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام
بهتر است هر دو منزل همزمان سمپاشی کنند در صورتی که با شما همکاری نکرد منزل خودتان را سمپاشی کنید و مهندس ما در زمان سمپاشی مسیر های که سوسک می تواند از طریق همسایه شما وارد منزلتان شود نشان میدهد و آن مسیرها مسدود شود شما برای همیشه از شر سوسک ریز راحت میشوید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

باسلام
دو سال مشکل سوسک ریز در آشپزخانه داشتم هر نوع سمی که امکان داشت از سم فروشی و عطاری تهیه کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد حتی جرات نداشتم یه قندون روی کابینت بزارم چون تموم مواد خوراکی رو آلوده کرده بود بعد از آشنایی با شرکت و سمپاشی از طریق ان ها الان کاملا از شر این سوسک ها راحت شدم.
سوال من اینه که ایا احتمال داره دوباره بعد از یه مدتی برگردند واقعا میترسم.
.......................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
ضمن تشکر از شما مشتری محترم
در این مرحله شما بایستی راه های انتقال الودگی(سوسک) به داخل واحد خود با سایر همسایگان را مسدود کنید.تا برای همیشه از شر این حشرات راحت شوید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام و خداقوت
منزل ما 12 سال پیش توسط شرکت شما سمپاشی شد متاسفانه بعد ازاین مدت از طریق همسایه جدید مان دوباره منزلمان سوسک ریز امده.
ایا سمپاشی منزل ما به تنهای جواب گو هست؟
ایا امکان ان وجود دارد که دوباره همان اکیپی که قبلا سمپاشی مارو انجام داده اند بیایند؟
.............................................

پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام

با افتخار در خدمت شما بزرگوار هستیم.
بله این شرکت علاوه بر سمپاشی مسیر های ورودی الودگی به منزل شما توسط کارشناس این شرکت شناسای و به منظور مسدود نمودن مسیره به مشتری معرفی می گردد.
دوست عزیز جهت هماهنگی انجام عملیات لطفا با ما تماس فرمایید.در صورت امکان همان اکیپ مورد نظر شما اعزام می شود

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام.
دو سه ماهی هست که در آشپزخانه مخصوصا داخل کابینت ها سوسک های ریزا دیده ام.کل آشپزخانه را شستم که مبادا کثیفی باعث شده اما اثر بخش نبود.از سموم مختلف در همه جا از این سم استفاده کردم اما همچنان سوسک ها را مخصوصا شبا مبینم . کلافه ام و همه چیز را بارها میشورم اما اثری ندارد لطفا راهنماییم کنید.
.....................

پاسخ کارشناس:
با سلام
این گونه از حشرات در محیط آشپزخانه به شدت تکثیر پیدا می کنند شستن و سمپاشی غیر اصولی نه تنها باعث از بین رفتن این حشرات نمی شود بلکه باعث ایجاد گونه های مقاوم می شود.
بهترین توصیه ما به شما این است که از خدمات سمپاشی شرکت نگین دشت استفاده نمایید به راحتی با یک بار سمپاشی از شر این حشرات خلاص شوید.
تلفن تماس شرکت:۸۸۳۳۰۱۳۳---۴۴۴۴۶۰۹۷---۲۲۱۴۷۳۱۰---۰۲۱

نمایش نظر بیشتر

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی