تلفن تماس : 88330133      09124540649

سمپاشی مایت (Mite)

مایت ها پس از رسیدن نگین دشت چندان قدرتمند نیستند.

mite حشره ریز سفید رنگ در خانه 187 × 149کنه مایت یا هیره خونخوار (مایت عنکبوتی Bird mites) عموماً از لانه کبوتر به انسان انتقال می یابند و به دلیل مشکل افزایش بی رویه ازدیاد کبوترهای وحشی و عدم کنترل جمعیت آنها در کلان شهرها امروزه گزارش این حشره در داخل منازل به شدت افزایش پیدا کرده است به دلیل اینکه این حشرات سلامت افراد را در معرض خطر قرار می دهند در این مقاله به صورت کامل راجع به مشخصات فیزیکی و ظاهری مایت ها، منبع تغذیه، چرخه زندگی و تنوع و رده بندی انواع مایت و هیره ها توضیح داده شده است اهمیت پزشکی و بهداشتی مایت ها، علائم آلوده بودن محیط به مایت ، خطرات و بیماری هایی که برای انسان به همراه دارند از مطالبی است که در این مقاله خدمت شما عزیزان شرح داده شده است و در پایان اقدامات پیشگیرانه و روش های مبارزه و ریشه کنی با این گونه از کنه ها را خدمت شما ارائه داده ایم.

شناخت، شناسایی و کنترل و سمپاشی مایت کبوتری

شکل ظاهر مایت 

اندازه مایت :

کنه مایت گونه های بسیار متنوعی دارند که بیشتر گونه ها اندازه کمتر از 1 میلی متر طول دارند.

بدن مایت:

مایت ها مانند دیگر گونه های عنکبوتیان بدن دو قسمتی شامل بالا تنه و شکم دارند.

پاهای مایت:

حشره مایت ها دارای هشت پا و بدن گرد هستند.

مایت همانند حشره ساس و کنه جزء بندپایان کوچکی هستند که متعلق به زیر طبقۀ Acari و معروف به Acarina از کلاس Arachnida بوده که علم مطالعۀ آنها به علم مایت شناسی معروف بوده است. 

معرفی انواع مختلف مایت

1. مایت پرندگان (Bird Mites)

مایت کبوتری (مایت پرندگان) کمتر از یک میلی متر طول دارند. جمعیت مایت پرندگان بسیار مخرب و خطرناک هستند، مایت های پرندگان به طور طبیعی در لانه پرندگان مانند مرغ، گنجشک ، سار یا کبوتر چاهی یافت می شوند. مایت پرندگان شرایط محیط گرم و مرطوب را ترجیح می دهند و بیشترین فعالیت را در بهار و اوایل تابستان دارند. انگل اصلی پرندگان می باشند اما می توانند به انسان نیز حمله ور شوند و گزش و خارش ایجاد کنند.

2. مایت چیگر (Chigger Mites)

مایت چیگر بسیار کوچک و مایل به قرمز است که فقط در مرحله لارو به انسان و سایر حیوانات ، به ویژه جوندگان حمله می کنند. در طبیعت یافت می شوند و بیشتر کوهنوردان و کسانی که در طبیعت کمپ می زنند مورد حمله این حشرات قرار می گیرند.

 هنگامی که لارو مایت چیگر بر روی پوست گزش ایجاد می کنند در نتیجه بثورات شدید پوستی ایجاد می شود که اگر بیش از حد خراشیده شود، منجر به عفونت ثانویه پوستی می شود.

3. مایت گرد و غبار (Dust Mites)

اندازه مایت بالغ گرد و غبار حدود 500 میکرون طول دارد ، در مراحل نابالغ حتی کوچکتر هستند و آنها را فقط با استفاده ازمیکروسکوپ می توان دید. این گونه از مایت ها در مکان های که تهویه مشکل دارد و مرطوب است رشد و تکثیر می یابند و گسترش آن ها میتواند مشکلات آلرژیکی شدید را برای انسان ایجاد کند.

مایت گرد و غبار در تشک ما از بقایای پوست مرده تغذیه می کنند از یک گرم پوست ریخته شده از بدن فرد ، هزاران مایت تغذیه می کنند.

4. مایت گال یا جرب (Scabies Mite)

 جز خطرناک ترین انگل های انسانی به حساب می آیند. گال نوعی بیماری پوستی است که توسط حشره مایت Scabies Mite ایجاد می شود. این آفات میکروسکوپی در لایه سطحی پوست انسان فرو رفته و تخمگذاری می کنند.

در افراد مبتلا به گال جوش ریز ایجاد می شود و افراد مبتلا خارش پوستی شدیدی را تجربه می کنند که شب هنگام بدتر می شود. مایت گال اغلب در مچ دست ، آرنج، زیر بغل، نوک سینه، کمر، خط کمربند، باسن و بین انگشتان ایجاد می شود. کودکان خردسال علاوه بر این نقاط در بالای گردن، کف دست و پا نیز ایجاد می شود. خاراندن مکرر بثورات گال می تواند زخم های پوستی ایجاد کند که ممکن است به عفونت های باکتریایی و میکروبی منجر شود.

scabiesmites negindasht 800 x 720 مایت گال پوستی

5. مایت مبلمان (Furniture Mite)

 در تودوزی ها و تشک مبلمان و مکان های مرطوب و جاهایی که تهویه مناسب ندارد تکثیر پیدا می کنند.

6. مایت شبدر  (Clover Mites)

حشرات کوچک قرمز رنگ هستند. از خون تغذیه نمی کنند بلکه شیره گیاهان تغذیه می کنند که از طریق پنچره و درب ها این کنه وارد منزل ما می شوند.

7. مایت عنکبوتی (Spider Mites)

بیش از 1000 گونه از مایت عنکبوتی وجود دارد، اما ویژگی های مشترک این مایت ها اندازه بسیار کوچک آنها است. مایت عنکبوتی با استفاده از قسمت های دهان خود باعث سوراخ شدن برگهای گیاه و مکش مایعات درون سلولی گیاه می شوند. تغذیه طولانی مدت و سنگین توسط کنه های عنکبوتی باعث زردی برگ ها و ریزش زودرس برگ ها مانند گیاه تحت تنش خشکی می شود. تا زمانی که کنه های عنکبوتی کنترل نشوند ، رشد گیاه دچار توقف شود یا حتی از بین برود.

روش سمپاشی و مبارزه با مایت (کنه)

مایت با توجه به گونه ای که دارند داخل منزل یا محوطه بیرون از ساختمان مانند حیاط مستقر می شوند. مایت های شبدر اغلب از کوچکترین درز و شکاف وارد منازل می شوند. چمن ها، درختان و گل ها یکی دیگر از عوامل جذب مایت ها می باشند .

گونه مایت های گرد و غبار به داخل منازل راه پیدا کرده این در حالی است که گونه هایی مانند chiggers ، rodent ،bird ( مایت کنه ای، جونده ها و پرندگان) از طریق اتصال به میزبان غالبا کبوتر (هیره کبوتر) می باشند، وارد منازل شده و میزبان اصلی آن ها انسان و حیوانات خانگی و کبوتر می باشد.

مراحل سمپاشی مایت نگین دشت

1. بازرسی از منزل و محیط اطراف

زمانی که مایت به منزل شما حمله ور شده اند و تصمیم به ریشه کنی و پاکسازی منزل خود گرفته اید. متخصصین نگین دشت در رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدام خواهند کرد. مایت حشره بسیار خطرناک و خونخوار می باشد که در درزها و شکاف های منزل پنهان شده و پیدا کردن این حشره کار بسیار سختی می باشد متخصصین حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده و در اولین بازدید از محل شما بخصوص محل هایی شامل تخت، مبلمان، فرش، پرده و لباس ها و ... از طرفی شکاف و درز موجود در دیوار و وسایل و از همه مهمتر سقف های کاذب، تشک خوشخواب ، میزان آلودگی را بررسی می کنند. بررسی محل های آلوده از داخل منزل شروع شده و محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

2. اجرای عملیات سمپاشی مایت (هیره)

پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. نگین دشت با استفاده از سموم مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به سمپاشی مایت نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروها اقدام به سمپاشی نموده قابل ذکر است با روش ارائه شده تخم و لارو حشرات نیز ریشه کن شده و دیگر به بلوغ نرسیده و از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد نخواهد داشت.

3. نظارت و پشتیبانی

ریشه کنی و مبارزه با حشره مایت بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی مایت شما را مطمئن کرده و بهترین راهکار را برای نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند.

 خطر وجود مایت (جرب) تا چه اندازه جدی است؟ 

مایت دسته ای گسترده از آفات و حشرات خونخوار و مکنده بوده که گونه هایی متفاوت داشته و آسیب هایی بهداشتی جدی را برای انسان و حیوانات به وجود می آورند و بسته به گونه های متفاوت از مواد غذایی انبار شده و یا خون گرم تغذیه می نمایند، برخی از مایت ها مکنده و خونخوار بوده و ایجاد گزش روی پوست نموده که گزش آن بسیار کوچک و عموماً دردناک بوده و باعث تحریکات پوستی می شود، از طرفی خارش پوستی ناشی از مایت ها منجر به عفونت های شدید در انسان می شود . مایت های گرد و غبار شایع ترین عامل آلرژیک تنفسی می باشد و در برخی افراد حملات آسمی شدید را ایجاد می نماید.

آیا مایت کبوتری برای سلامت انسان خطرناک هستند؟

برخی از گونه مایت ها پارازیت و انگل به شمار آمده و خطرناک می باشند. برخی از مایت ها به دستگاه تنفسی راه پیدا می کنند و برخی مانند مایت های چیگر chiggers بیماری های خطرناکی را به انسان انتقال می دهند و برخی که انگل بوده به سمت میزبان حمله کرده و از خون انسان تغذیه می کنند و آلرژیک پوستی شدیدی را ایجاد می نماید. کنه مایت پرنده برای پرندگان از جمله مرغ و کبوتر بسیار خطرناک است. مایت عنکبوتی برای محصولات کشاورزی بسیار مخرب می باشند.

mite bite 700 x 567 عکس گزش مایت یا هیرهدرمان مایت پوست 

عزیزانی که مبتلا به مایت پوستی شده اند پیشنهاد می شود سریعا به یکی از مراکز تخصصی پوست مانند بیمارستان رازی (بیمارستان فوق تخصصی پوست) مراجعه کنند تا با انجام نمونه های از روی پوست، اقدامات لازم جهت درمان این مشکل به عمل آید.

 علائم آلودگی محیط به مایت کبوتری

علایم وجود مایت ها در منزل به نوع گونه آن بستگی دارد:

اکثر گونه های مایت به دلیل اندازه بسیار کوچکشان به صورت واضح قابل مشاهده نیستند اگر چه تا حدی می توان حرکت آنها را بر روی سطوح تیره رنگ شناسایی کرد.

برخی از گونه های مایت گیاهی از گیاهان و چوب مرده تغذیه می کنند. مانند مایت های عنکبوتی و الیاف ابریشمی تولید می کنند و گاهاً باعث تغییر رنگ در گیاه و افتادن برگ گیاهان می شود سایر مایت ها مانند مایت های شبدر به دلیل رنگ قرمزی که دارند به راحتی قابل شناسایی می باشند.

هیره‌ و یا مایت گردو خاک، یکی از عوامل اصلی ایجاد حساسیت انسان هستند. حساسیت‌ ایجاد شده توسط مایت موجود در گرد و خاک، باعث بروز آسم، آبریزش بینی، ریزش اشک از چشم، عطسه، مشکلات تنفسی و التهاب پوستی می‌شود.

محل زندگی مایت گرد و غبار عموماً در داخل فرش، موکت، مبلمان، کارتون و تختخواب منزل است. زیرا در این محیط‌ ها بیشترین  پوست مرده انسان یافت می‌شود. این موجودات همواره پوست اندازی می‌کنند، در نتیجه پوست آن‌ها که وزن بسیار سبکی دارد می‌تواند در هوای اتاق معلق گردد. سپس در قدم بعدی می‌تواند وارد ریه‌های انسان شده و باعث ایجاد مشکلات تنفسی از جمله آسم و آلرژیک ریه گردد. همچنین مدفوع این موجودات نیز می‌تواند برای پوست انسان حساسیت زا و باعث التهاب شود.

چگونه از شر مایت ها خلاص شویم

در زمان هجوم مایت ها به محیط شما، اکیداً توصیه می کنیم با یک شرکت حرفه ای کنترل آفات، ترجیحاً یکی از اعضای وزارت بهداشت مانند شرکت سمپاشی نگین دشت فورا تماس بگیرید.

بعید است که خود درمانی در آلودگی به مایت، موفقیت آمیز باشد. اگر دانش دقیق شناخت، درمان و کنترل مایت ها وجود نداشته باشد، درمان ناموفق رخ خواهد داد. یک متخصص آموزش دیده، تخصص فنی و دسترسی به طیف وسیعی از محصولات و تجهیزات حرفه ای مبارزه با افات را در اختیار خواهد داشت که این سموم و امکانات در دسترس عموم نیستند.

کارشناسان نگین دشت جهت سمپاشی و ریشه کنی مایت و سایر حشرات ، خدمات لازم را به شما ارائه می دهند. با توجه به آلودگی منزل و حشره مورد نظر برنامه منحصر به فرد با سموم مخصوص مایت کش را به شما پیشنهاد می دهند.

تغذیه و گزش مایت

برخی از مایت ها شکارچی بوده و حتی از دیگر گونه ها تغذیه می نمایند. برخی از گونه ها از گیاهان فاسد و مرده تغذیه می نمایند با این حال برخی به آفت های کشاورزی تبدیل شده و از گیاهان زنده تغذیه می کنند و در نهایت برخی از مایت ها فقط خونخوار هستند.

 چرخه زندگی مایت کبوتر

تخم - لارو - نمف - حشره بالغ

 cycle life mite چرخه زندگی مایت 909× 723

مایت ها در آب و در خشکی زندگی می نمایند. بیشتر گونه های مایت ها مضر هستند، در طبیعت، انگل به شمار می آیند.

مایت کبوتری (کنه عنکبوتی)

مایت پرنده در طیف گسترده ای از پرندگان اهلی و وحشی از جمله طیور، کبوتر وحشی، سار، گنجشک و قمری زندگی می کنند.

 • این مایت ها معمولاً در طول زندگی خود روی پرندگان یا در لانه پرندگان باقی می مانند.
 • تخم‌های مایت در لانه یا روی پر گذاشته می‌شوند.
 • آنها طی دو تا سه روز از تخم بیرون می آیند و در صورت حضور پرندگان، بالغ ها درحدود پنج روز بعد دیده می شوند.

مایت های پرندگان نیز می توانند به طور تصادفی از طریق پرندگان خانگی مانند طوطی یا قناری وارد خانه شوند.

اگر پرنده ای از لانه بیفتد و بمیرد یا لانه رها شود، مایت های پرنده به دنبال میزبان دیگر می گردند.

 • این مایت ها ممکن است برای جستجوی غذا وارد خانه‌ها شوند، زمانی که لانه‌ها روی ساختمان‌ها یا داخل آن‌ها قرار دارند. 
 • مایت های پرندگان بیشتر در تابستان فعال هستند.
 • مایت پرنده می توانند انسان ها را در هنگام جستجوی میزبان نیش بزنند.
 • مایت ماکیان می‌توانند حدود دو هفته بدون غذای زنده بمانند.
 • بدون خون پرنده، آنها خواهند مرد.

 تنوع و رده بندی مایت:

مایت پرندگان در بدن کبوتران و پرندگان وحشی زندگی می کنند. که بسیاری از مواقع زمانی که کبوترها وارد درز انقطاع ساختمان لانه گذاری می کنند از طریق سقف های کاذب ساختمان مایت پرندگان وارد خانه ما می شوند که به شدت برای انسان خطرناک می باشند که در بسیاری از مواقع به مانند یک نقطه متحرک سفید یا شیری رنگ بر روی صفحه موبایل یا تلوزیون و مبلمان دیده می شوند که درحال حرکت می باشند. شکل آن ها به اندازه یک نقطه و به رنگ خاکستری مایل به سیاه و دارای چندین دست و پای ریز هستند. در نگاه اول مانند عنکبوت ریز می باشند.

مایت ها متنوع ترین و موفق ترین گروه در میان حشرات به شمار می آیند. آن ها به دلیل اندازۀ بسیار کوچک ( در حد میلی متر،  میکروسکوپی و شوره سر) خود تا حد زیادی غیرقابل تشخیص اند. بسیاری از آن ها به صورت آزادانه در خاک و آب زندگی می کنند ولی تعداد زیادی به عنوان انگل گیاهان و حیوانات بوده و از قارچ و کپک ها تغذیه می کنند.48200 گونه مایت تا کنون تخمین زده شده است.

mite 1484 x 852 سمپاشی مایت

✅ اهمیت پزشکی و بهداشتی و سمپاشی مایت:

Chigger bite 750 x 886

 مایت انواع بیماری ها نظیر تب یونجه، آسم، اگزما، و تشدید بیماری درماتیت آتوبیک atopic  dermatitis را انتقال می دهد

مایت معمولاً در مکان های گرم و مرطوب بخصوص در تختخواب و اتاق خواب شما مستقر شده و در اثر استنشاق مایت ها در هنگام خواب و در معرض انسان ، آنتی ژن ها در نهایت وادار به واکنش و افزایش حساسیت شدید خواهد شدو از طرفی مایت های گرد و غبار منجربه آلرژی به گرد و غبار خواهد شد. آلرژی که مایت های موجود در گرد و خاک خانه ایجاد می‌کنند، باعث بروز آسم، آبریزش بینی، ریزش اشک از چشم، عطسه، مشکلات تنفسی و التهاب پوستی می‌شود.

مانند بسیاری از درمان های بیماری آلرژیک، درمان این بیماری بایستی در درجه اول شما را از شر مایت های داخل منزل خلاص نماید.

negindasht icon رعایت بهداشت فردی برای جلوگیری از آلودگی مایت بسیار لازم و ضروری است. شستشوی مرتب لحاف و پتوها با آب گرم راه حل مؤثری می باشد. آنتی هیستامین نظیرسیتریزین، تلفست باعث کاهش حساسیت های آلرژیک خواهد شد. از آن جا که تشخیص این آفت نیاز به تخصص و دانش مربوط به حشره شناسی دارد شما عزیزان در صورت ایجاد هر گونه حساسیت آلرژیک با کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات سمپاشی مایت نگین دشت و همچنین فروش سم تخصصی مایت استفاده کنید.


 فیلم آموزش شناخت و سمپاشی مایت کبوتری

 


بیشتر بدانید:


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

مایت شبدر  (Clover Mites)

نظرات (9)

4.5 از 5 براساس 1 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

من مدت یک ساله که با این حشره مایت زندگی می کنم و به دلیل عدم اطلاع نمیدانستم که چیه؟
ایا امکان دارد که مایت ها وارد مغز انسان بشوند و به مغز انسان صدمه وارد کنند
----------------
به مغز آسیب نمیزنند اما به شدت الرژی و مشکلات پوستی و تنفسی ایجاد می کنند.

 1. 4.5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام
منزل ما دارای شیشه های یکسره از سطح زمین است . مدتی پس از کود دادن باغچه ها شاهد حضور تعداد بسیار زیاد مایت در خانه شدیم. باتوجه به اینکه باغچه ها زیاد و هم سطح با ورودی های خانه هستند چطور میشه از شر مایت ها خلاص شد آیا باید خاک باغچه رو عوض کنیم یا میشه سم پاشی کرد؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
قبل از هر اقدامی یک عکس از این حشرات برای ما واتساپ کنید احتمالا شما حشره دیگری دارید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام
من ساکن شهر ری هستم در بالکن ما کلی کبوتر هست که ما توجهی نمی کردیم تا اینکه حشرات بسیار ریزی رو دیدیم که با مطالعه مطلب شما متوجه شدم مایت هست ولی از طرفی هیچ مشکلی برای پوست ما به وجود نیومده ایا با توجه به ازدیاد حشرات نیاز به سمپاشی هست؟ممنون میشم من را راهنمایی کنید.
..............
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
گزش حشرات بر روی برخی افراد حساسیت های آلرژیکی ایجاد نمی کند
مایت ها می توانند انواع بیماری ها و مشکلات بهداشتی شدیدی را برای افراد خانواده ایجاد کنند پیشنهاد می شود سریعا مبارزه را انجام دهید

 1. 5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام
من 3 ماه پیش با شرکت شما سمپاشی مایت انجام دادم بسیار ممنون و سپاسگزارم چون مشکل بنده کاملا حل شد فقط به جز واحد بنده واحدهای دیگر هم این مشکل رو داشتند ولی من واحد خودم و مشاع رو سمپاشی کردم آیا امکان داره دوباره برگرده؟
البته تمام راه های کبوتر رو هم بستم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
بهتر است با همسایگان جهت سمپاشی کلی ساختمان هماهنگی کنید.
اما در صورت بستن راه ورود کبوتر به منزل شما نگرانی از ورود مجدد مایت به منزل نخواهید داشت

 1. 4.5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام. یک حشره بسیار ریز که رنگ تقریبا خاکستری دارد که شکلش هم فکر می کنم شبیه مایت باشد و بیشتر روی کارتن مقوا کاغذ و پلاستیک هست و تا بحال گزشی هم نداشته آیا می تواند مایت باشد یا یک حشره ای دیگر؟ با تشکر از جواب شما
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام
بله امکانش هست

 1. 4.5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام چند وقت پیش در اتاق خوابم چراغ که خاموش بود حشره خیلی خیلی ریز سفید رو صفحه موبایلم راه می‌رفت که فوت کردم به راحتی پرت شد.چندین بار این اتفاق افتاد تا امروز روی دیوار اتاقم که بالای سرمه دیدم خیلی زیاد هستند کم رنگ مشکی که خیلی از نزدیک باید دید . راه میروند .چند روزی هم هست بدنم وقتی خانه می روم خارش دارم نمی‌دانم توهم این حشرات است یا گزش خود این حشرات است
................................................

پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام
متاسفانه منزل شما مایت حمله کرده است که هرچه سریع بایستی از شرکت های سمپاشی معتبر برای حل این مشکل کمک بگیرید.
برای اطلاع بیشتر لینک زیر را مطالعه کنید
https://www.negindasht.com/mite/bird-mite

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام من یک چند وقت است که روی تلویزیون منزل حشره های خیلی خیلی ریز سفید میبینم که راه میروند خیلی میترسم این ها چه حشره ای هستند؟
مثل اینکه این حشرات علاقه به رنگ مشکی دارند از طرفی هم مدتی است که پوست افراد خانواده به خصوص همسر و دخترم خارش دارند
..........................

پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
با توجه به توضیحات شما بزرگوار بایستی اعلام کنیم که به احتمال بسیار زیاد منزل شما مایت دارد. این حشرات رنگ مشکی را دوست ندارند بلکه شما آنها را به علت ریز بودن و رنگ کرمی روی اشیای مشکی بهتر دیده می شوند.
بایستی هرچه سریع تر از طریق شرکت های معتبر مانند شرکت نگین دشت اقدام به مبارزه علیه این حشره کنید .

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

چگونه می توان بیماری گال را در بدن تشخیص داد؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
بهتراست به بیمارستان فوق تخصصی پوست رازی مراجعه کنید تا از مح آلودگی نمونه گیری انجام شود.

نمایش نظر بیشتر

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی