تلفن تماس : 88330133      09124540649

سمپاشی کک

در ابتدا با مشخصات ظاهری و فیزیکی حشره، چرخه زندگی، عادات غذایی، تولید مثل کک آشنا می کنیم تا هر چه بیشتر با خصوصیات و بیماری هایی که کک ها به انسان انتقال می دهند، آشنا کرده و سپس نحوۀ ورود آن ها به محل سکونت انسان ، روش های پیشگیری از ورود و نیز روش های مبارزه و ریشه کنی و سمپاشی کک را خدمت شما ارائه می کنیم.

fleas 187x142

 کک ها حشرات بسیار مقاوم ، تند و تیز هستند که به سختی کشته می شوند. کک‌ها حرکت های جهشی و پرشی دارند. حمله این حشرات باعث مزاحمت انسان و حیوانات خانگی شده و از طرفی  به دلیل تغذیه از خون عامل انتقال انواع بیماری ها خطرناک به انسان می باشد. حال می خواهیم چرخۀ زندگی ، ساختار ، جزئیات و دلیل مقاومت این حشرات و نیز روش های مؤثر در مقابله با آن ها را بیان کنیم در بررسی راه های کنترل و مبارزه با کک ها مانند سایر مراحل مبارزه با حشرات ابتدا باید با تمام جزئیات چرخۀ زندگی کک آشنا شوید. درجه حرارت منزل بهترین مکان برای تکثیر کک می باشد به طوری که در مدت دو هفته چرخه باروری و تکثیر کک کامل می شود.

 چرخه زندگی کک شامل 4 مرحلۀ : تخم ، لارو ، شفیره ، بالغ می باشد.

در اینجا توضیح مختصری از چرخۀ زندگی کک در ابتدا تا پایان را برای شما بیان می کنیم:

کک بالغ با پرش بر روی انسان یا حیوان خانگی شما با دهان کوچکی که دارد شروع به تغذیه از خون گرم می کند. نیش این حشره به پوست صدمۀ زیادی وارد کرده و مسلماً این گزیدگی همراه با التهاب و خارش و ورم شدید می باشد. بیشتر انسان ها و حیوانات نسبت به گزش این حشره آلرژی شدیدی دارند.

توصیه می شود برای بهبود گزش ناشی از کک از پماد های مخصوص ضد گزش و آلرژیک استفاده نمایید.

ما همیشه یک پرش جلوتر از کک هستیم!

flea 750×750

مواد مؤثر و مناسب در از بین بردن کک در لباس و بدن بخصوص برای پوست عبارتند از: Deet Lotion - Bug off Aerosol می باشد. البته روی برچسب این محصولات هیچ اشاره ای به کک نشده است ولی تأثیر آن در مدت زمان اثبات کرده بسیار مفید بوده و به عنوان یکی از بهترین راه های درمان گزیدگی بیان می کنند.

اسپری های وانیلی و Deet  جزء موادی هستند که بویی که دارند تأثیر فراوانی در مبارزه و جلوگیری از نزدیکی این حشرات به پوست و لباس شما می شود از طرفی یک سری محصولات بدون بو هم وجود دارد.

حشره کک پس از تغذیه از خون، تولید مثل کرده و عمل تخمگذاری شروع می شود. این عمل در مکان های مختلفی مانند حیاط - داخل خانه  و یا روی بدن حیوانات خانگی اتفاق بیافتد.

عمر متوسط کک  2 الی 3 هفته بوده و هر کدام دراین مدت صدها تخم می گذارند.

وقتی تخم های کک بارور می شوند، از هر نوع مواد ارگانیک شامل: خون خشک شده، مدفوع سایر کک ها، موی حیوانات خانگی ، خون گرم شروع به تغذیه می کنند و نیز می توانند داخل یا خارج از خانۀ شما غذای خود را تأمین می کنند. 

لارو حشره کک پس از تغذیه از پیلۀ خود خارج شده و وارد چرخۀ دگردیسی و تکامل شده و مرحلۀ سوم شفیره نام دارد، که اگر کک ها به این مرحله برسند سخت ترین مرحلۀ از بین بردن آن هاست و هر سمی نمی تواند به طور کامل کک را ریشه کن کند، برای همین است که باید چرخۀ کامل این حشرات را بشناسیم تا بتوانیم راه از بین بردن این حشرات پیدا کنیم که در این مورد تنها راه مطمعن از بین بردن کک تماس با کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت می باشد.

جالب است بدانید: هنگامی که حشره کک از تخم بیرون می آید چرخه آن هم کامل گردیده ولی برخلاف سایر حشرات تخم کک به طور تصادفی بیرون نمی آید. زمانی این حشرات از تخم بیرون می آید که وجود یک انسان یا حیوان خون گرم را در نزدیکی خود حس کند در آن لحظه از پیلۀ حفاظتی خود بیرون آمده و بلافاصله شروع به تغذیه از طریق نیش زدن می کند و پس از آن این چرخه مجدد تکرار می شود.

negindasht flea چرخه زندگی کک 850 × 587

اکنون که با چرخۀ زندگی کک آشنا شدید بهتر است بدانید این چرخه در هر محیطی به راحتی اتفاق می افتد مگر آنکه شما به کارشناسان ما مراجعه کرده که کارشناسان ما راه های درمان و مبارزه با این حشره را به طور کامل می دانند و از این طریق اقدامات لازم را به عمل می آورد. این چرخه در بدن حیوانات، حیاط خانه ، فرش ، بطری کوچک، تختخواب ، پارکینگ ، زیرزمین ، محل خزیدن، زیرشیروانی، خانۀ سگ، مبلمان ، باغچه خانه و ... اتفاق می افتد. ولی قاعده ساده است: هر مکانی که یک حیوان خون گرم در آن زندگی می کند مکانی مناسبی برای هجوم این حشرات است. به عبارت دیگر کک ها در درجه اول حیوانات خانگی مانند سگ و گربه را ترجیح داده  در غیر این صورت ( نبود حیوانات خانگی) به انسان حمله کرده و از او تغذیه می کنند. شایع ترین گونه از کک ها، کک گربه است ولی ما گونه های دیگری نظیر کک سگ ، کک پرنده ، کک موش، کک شن و ماسه، کک انسان، کک دام و کک های مزاحم را هم داریم. با توجه به این که کک ها از چه میزبانی تغذیه کنند نام گذاری می شوند. نکتۀ مهم آن است که راه های پیشگیری و درمان در همۀ گونه ها یکسان است.

 کنترل و سمپاشی کک و مبارزه با آن:

 چگونه باید کک را درمان و سمپاشی کنیم؟

 نباید فکر کنید که اگر کک بدن حیوان خانگی خود را از بین ببریم خانه و حیاط شما عاری از این حشره خواهد شد. بنابراین سمپاشی حیاط شما قبل از فصل شروع چرخۀ زندگی حشره کک یکی از راه های مقابله و ریشه کنی کک می باشد.

اگر شما حیاط یا کک حیوان خود را درمان کرده و از خانۀ خود غافل شوید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. قاعدۀ عمومی این است که اگر حیوان شما داخل خانه زندگی می کند شما باید هم خانه و هم حیوان خود را برای اطمینان بیشتر درمان کک کنید ولی اگر حیوان خانگی شما در خارج از خانه زندگی می کند باید حیاط و حیوان را درمان کرده و همچنین اگر حیوان شما هم در خانه و هم خارج از خانه زندگی می کند باید کک خانه، حیاط و حیوان را درمان کرده و اگر باز هم از درمان کامل مطمئن نشده اید باید هر محلی را که حدس می زنید احتمال وجود این حشره وجود دارد عملیات مبارزه با کک صورت گیرد و همیشه به یاد داشته باشید از بین بردن تخم حشره قبل از پیشرفت و کامل شدن چرخۀ زندگی اش راه بسیار موفقی در درمان کامل این حشره بوده و این ساده ترین و کامل ترین راهی است که وجود دارد.

کک نسبت به سرمای هوا بسیار حساس هستند به طوری که در زمستان قادر به تحمل سرمای خارج از منزل نیستند و ترجیح می دهند در منزل شما که هوای گرم و مرطوب و غذای کافی وجود دارد زندگی کنند بس مراقب باشید کک ها شما را نیش نزنند.

درمان حشره کک ها پس از حمله این حشرات چندین هفته زمان می برد چون باید ساختار چرخه تکامل آن ها را به طور کامل از بین برد که در صورتی که بتوان در چرخۀ زندگی کک ( تخم گذاری تا حشره بالغ ) وقفه ای ایجاد کنیم این عملیات با موفقیت صورت گرفته در غیر این صورت زمان زیادی برای مقابله با این حشرات لازم است.

bedbug  شرکت نگین دشت با بهره مندی از دانش و تخصص کارشناسان و متخصصین دفع آفات اقدام به شناسایی گونه کک موجود در محیط آلوده نموده و پس از شناسایی با سموم خارجی و بی خطر اقدام به ریشه کنی و سمپاشی کک می نماید . مبارزه با کک ها با استفاده از روش های تلفیقی بیولوژیک و شیمیایی توسط مهندسان دفع آفات ما صورت می گیرد.

آموزش بهسازی محیط آلوده و نیز روش هایی جهت پیشگیری  از ورود مجدد کک ها از مهمترین نکاتی است که در پایان به مشتریان توسط کارشناسان شرکت نگین دشت آموزش داده می شود.

چگونه کک وارد خانه می شود؟

هجوم حشره کک اغلب از طریق سگ یا گربه حیوان خانگی ایجاد می شود. آفات زمانی که حیوان بیرون است به آن می چسبند و سپس به خز و مکان هایی که در داخل خانه می خوابد حمله می کنند. پیشگیری از کک هم برای خانه و هم برای حیاط می تواند دشوار باشد. بدون یک رویکرد پیشگیرانه، هر صاحب حیوان خانگی در برابر هجوم کک ها آسیب پذیر است. 

مهمترین راه سرایت کک به منزل شما از طریق کود تازه ای است که در حیاط استفاده شده است چرا که کود تازه به مقدار فراوانی کک در خود مخفی شده است و از طریق رفت و آمد اعضای ساختمان کک وارد منزل آنهای می شود. 

سوالات متداول مشتریان

آیا کک می تواند در موی انسان زندگی کند؟

کک در مو و بدن انسان زندگی نمی کند، اما آنها می توانند ما را گاز بگیرد و از خون انسان تغذیه کنند. کک باید 12 ساعت مستقیم از خون انسان تغذیه کند تا شانس تخمگذاری در بدن انسان را داشته باشد. بسیار بعید است که یک کک قادر باشد مدت طولانی بدون پیدا شدن از انسان تغذیه کنند.

چگونه خودمان با کک مبارزه و سمپاشی کنیم؟

در درمان خانگی و سنتی کک می توانید از موادی مانند: جوش شیرین، نمک، اسپری لیمو، خاک دیاتومه، رزماری در منزل استفاده کرد. اما چنانچه واقعاً می خواهید سریعا از شر کک خلاص می شوید؟ بهترین راه برای خلاص شدن از شر کک استفاده از شرکت های دارای مجوز سمپاشی از وزارت بهداشت مانند نگین دشت می باشد.

کک ها در کجای منزل پنهان می شوند؟

کک در ابتدا ترجیح می دهد در اطراف حیوان خانگی شما مخفی شوند. به طور کلی، کک الیاف موکت و فرش و اطراف تختخواب را برای مخفی شدن ترجیح می دهند .

آیا کک با ماشین لباس شویی از بین میرود؟

کک در تمام مراحل زندگی (تخم، لنف، بالغ) به راحتی با حرارت 60 درجه ازبین می رود. اما شستن به تنهای باعث ریشه کنی کک نمی شود.

کک ها در کجای بدن سگ و گربه پنهان می شوند؟

پوست حیوان خانگی خود را با دقت بازرسی کنید تا به دنبال کک ها بگردید. به دنبال حشرات ریز و تاریکی باشید که کوچکتر از مورچه ها هستند. زیر بغل و کشاله ران حیوان شما مورد علاقه کک می باشد زیرا تمایل به گرم شدن دارند. خز و موی سگ و گربه خود را با انگشتان جدا کنید تا پوست در معرض دید قرار گیرد.

 آیا ترک منزل باعث مرگ کک بر اثر گرسنگی می شود

گاهی بعضی از مردم فکر می کنند با خالی نگه داشتن اتاق و خانۀ خود به مدت 1 الی 2 ماه می توانند به آن ها گرسنگی داده ولی آن ها نمی دانند این کار باعث خشن تر شدن این حشرات شده و در صورت بازگشتتان به خانه شدیدتر حمله ور شده و تمام تخم های آن ها بارور می شود. گاهی عده ای تنها اتاقی را که آلوده می بینند خالی نگه داشته درب آن را می بندند ولی نمی دانند حتی حرکت و گرمای بدن شما را هم این حشران حس کرده و فعال می شوند.

آیا جارو زدن باعث از بین رفتن کک ها می شود؟

عده ای دیگر فکر می کنند جارو زدن روش مؤثری در نابودی کک می باشد ولی باید بدانند که جارو حملۀ آن ها را افزایش می دهد.

شما می تواند تمامی سوالات خود را از کارشناسان با تجربه شرکت سمپاشی نگین دشت به شماره 88340546 بصورت مشاوره رایگان بپرسید! 

کک در فرش و قالیچه ها

کک حشره ریزی است که بر روی بدن گربه و سگ های خیابانی ، جوندگان یا سایر حیوانات وحشی و اهلی زندگی می کند و از خون آن ها تغذیه می کند و از طریق تردد این حیوانات کک می تواند به محیط داخل حیاط وارد شود. حیوانات خانگی که در خارج از خانه در حیاط و خیابان بازی می کنند ممکن است کک را به داخل خانه شما بیاورند. کک یک انگل محسوب می شود و از طریق میزبان خود تغذیه می کند . کک ها در صورت ورود به منزل شما از خون گرم انسان و حیوانات خانگی نیز تغذیه می کند. این حشرات پس از ورود به منزل داخل درز و شکاف منزل و وسایل از جمله ملحفه ، روتختی، فرش و موکت  پنهان شده و از طریق وسایل را آلوده می کنند . تشخیص کک درفرش امری بسیار سخت است.

کک ها روزانه تا 50 تخم در فرش و موکت  و یا داخل درز و شکاف منزل می گذارند و به دلیل قابلیت بالا در تکثیر در مدت زمان کوتاهی کک در منزل به شکل فزاینده ای تکثیر و ازدیاد می یابد.

پس از تخم ریزی ، لاروهای کک در عمق الیاف فرش و وسایل خواب شما قرار می گیرند و ریشه کنی آنها دشوار می شود. لارو کک می تواند ماه ها در فرش کمین کند و از خون خشک شده و مدفوع و پوست های خشک شده تغذیه کند تا در زمان مناسب به خون تازه دسترسی پیدا کند.

فرش های دست بافت مخفی گاه مناسبی برای پنهان شدن کک می باشد ولی کک ترجیح می دهد در بین الیاف طبیعی تخم ریزی و زندگی کند به محض ورود انسان و حیوان خانگی روی فرش از خون آنها تغذیه می نماید.

The size of the flea insect

انواع گونه های شایع حشره کک

صدها گونۀ متفاوت از کک ها در دنیا وجود دارد. این حشرات مکنده از خون گرم پستانداران تغذیه می کنند و برخی قابلیت انتقال بیماری را به میزبان دارند. بیشتر انسان ها و حیوانات خانگی در معرض گزش کک هایی که بیماری را انتقال می دهند، قرار می گیرند.

از انواع مختلف کک ها می توان به گونه های ذیل اشاره کرد:

کک گربه : یکی از رایج ترین گونه هایی است که گربه، سگ، انسان و سایر حیوانات وحشی را آلوده می نماید.

کک سگ : این گونه از کک ها زیاد گسترش پیدا نکرده ولی مانند کک گربه از حیوانات مشابه تغذیه می نماید.

کک انسان : این گونه تنها از خون انسان تغذیه کرده و به عنوان پارازیت و انگل روی بدن انسان محسوب می شود.

کک chigoe : این گونه به کک ماسه ای هم  معروف است و از خون افراد در نزدیک سواحل گرمسیری تغذیه می نماید.

کک sticktight چسبنده : این گونه بیشتر از خون سنجاب ها، مرغ ها و سایر پرندگان تغذیه می نماید.

کک موش : این گونه در بدن موش های نروژی و سقفی زندگی می کنند و بیماری های بسیار جدی را به انسان انتقال می دهند.

گونه های مختلف کک ها می توانند بیماری هایی مانند طاعون، تیفوس و ... را به انسان انتقال دهند. تمامی گونه های کک از خون گرم انسان و حیوانات تغذیه کرده و باعث بروز واکنش های آلرژیکی در میزبان می شود. توانایی کک ها در جهت رشد و تکثیر  به حدی است که به سرعت جمعیت آن ها افزایش می یابد.

شایع ترین گونه از کک ها، کک گربه می باشد که مشکلات جدی را برای میزبان به همراه دارد. این حشره وسیع ترین طیف میزبان را در بین سایر حشرات مکنده دارد یعنی به جز انسان، گربه، سگ و سایر حیوانات خانگی، می تواند حیواناتی که در طبیعت زندگی می کنند مانند راکون ها، روباه و ... و نیز حیوانات اهلی که در محوطه باز خارج از منزل هستند را تحت تأثیر قرار دهد. کک گربه بعد از تغذیه ، تخم ریزی و تبدیل تخم به لارو از بدن میزبان جدا شده و مناطق مختلف منزل مانند تخت خواب، فرش ،مبل ، پرده ها و ... را به راحتی آلوده می کنند.

بیماری های که کک به انسان و حیوانات خانگی انتقال می دهند:

بر اساس بیانیه CDC  تعداد بیماری های ناشی از نیش پشه، کنه و کک ها بین سال 2004 تا 2016 حدود سه برابر افزایش پیدا کرده است. کک ها شایع ترین عامل انتقال بیماری طاعون هستند. کنترل و مبارزه با کک ها کاملاً تخصصی است و توسط کارشناسان و متخصصین دفع آفات باید صورت گیرد و همچنان عامل اصلی انتقال بیماری در سراسر جهان به شمار می آیند.

کک ها بیماری های مختلفی در هنگام تغذیه از خون انسان و حیوانات و یا از طریق مدفوع آلوده به میزبان انتقال می دهند.

بیماری های متداول و شایع ناشی از کک ها در سراسر جهان عبارتند از :

طاعون خیارکی : این بیماری بیشتر توسط کک های موجود در بدن جوندگان از جمله موش ها و یا از طریق خود موش های آلوده به بدن میزبان انتقال می یابد.

تیفوس : بیماری تیفوس از طریق کک های گربه انتقال می یابد. در محل گزش کک ها محل دچار خارش های شدید شده و حتی منجر به زخم می شود و از طریق باکتری هایی که کک ها به همراه دارند وارد بدن میزبان شده و به سرعت بیماری تیفوس را انتقال می دهند.

بارتونلوز: این بیماری به نام خراش گربه ای شناخته شده و از طریق گزش ناشی از کک گربه به میزبان منتقل می شود.

کک کرمی نواری: زمانی که میزبان به خصوص کودکانبه طور تصادفی کک را می خورند و یا با مدفوع آلوده به کک تماس می یابند به این بیماری مبتلا می شوند.

تونگزیازیس Tungiasis: این بیماری از طریق نیش کک Chigoe انتقال می یابد. پس از تغذیه این کک از میزبان از طریق محل گزش کک ها، عفونت ثانویه و خارش در محل گزش ایجاد می شود.

 خطر عفونت ناشی از گزش کک :

توجه داشته باشید بلافاصله پس از گزش محل مربوط را به صورت کامل ضدعفونی کرده تا از عفونت جلوگیری شود در صورتی که محل گزش زخم و یا خراشیده شود احتمال بروز عفونت در مدت زمان کوتاه وجود دارد 

بیماری هایی که کک به انسان و حیوانات انتقال می دهد

 • احتمال انتقال طاعون در اثر خوردن جوندگان آلوده به طاعونگزش کک750×1045
 • انتقال بیماری تیفوس از طریق کک آلوده 
 • درماتیت انگلی که ناشی از آلرژی حیوانات خانگی به بزاق کک ها می باشد. این بیماری باعث خارش و التهاب پوستی و نیز برجستگی هایی روی پوست شده و از این طریق قابل شناسایی است. درماتیت یکی از بیماری های شایع توسط کک ها می باشد.
 • بیماری Bartonella henselaee که به خراش گربه ای هم معروف است و توسط کک های گربه انتقال می یابد.
 • بیماری کرم انگلی Dipylidium Caninum در هنگام تیمار کردن حیوانات خانگی از جمله گربه ها قابل تشخیص است.
 • کم خونی و کمبود آهن Anemia یکی از شایع ترین بیماری هایی است که با افزایش جمعیت کک ها در انسان مشاهده می شود.
 • آلرژی پوستی درماتیت – بسیاری از گربه ها و سگ ها که توسط کک ها گزیده می شوند پوستشان تحریک شده این در حالی است که بسیاری از حیوانات خانگی آلرژیک به کک گربه داشته و این امر باعث خارش های شدید پوست می شود. این نوع از درماتیت به FAD معروف است که یک نوع بیماری پوستی به شمار می آید که بر روی سگ ها و گربه ها این آلرژیک پوست نسبت به بزاق کک ها ایجاد می شود. این بیماری بیشتر در حیوانات خانگی در فصل تابستان شیوع داشته که به دلیل بالا رفتن درجه حرارت و وجود شرایط ایده آل برای رشد و توسعه کک ها آلودگی محیط گسترش می یابد. از طرفی به دلیل تردد بیشتر حیوانات خانگی در محیط خارج از منزل انتقال این موارد احتمال بیشتری خواهد داشت.
 • خارش های ناشی از این بیماری باعث ریزش مو و همچنین بروز اسکراب و زخم های پوستی شدید می شود. این زخم ها مستعد عفونت های باکتریایی ثانویه می باشد. در گربه ها پاهای عقبی و ناحیه دم تحت تأثیر گزش کک قرار می گیرد و از طرفی در سگ ها قسمت های حساس ابتدای دم و قسمت پشت را بیشتر تحت تأثیر و گزش کک قرار می دهد. سگ ها به ویژه در پهلوها و ران ها حساس اند و این مناطق دچار خارش شده و بتدریج ملتهب و قرمز می شود.

در صورت بروز مشکل درماتیت در حیوانات خانگی توصیه می شود ابتدا آلودگی محیط را توسط کارشناس دفع آفات برطرف نموده و سپس اقدام به رفع آلودگی بدن حیوانات از طریق دامپزشک نمایید. توجه داشته باشید تجویز هر گونه آنتی بیوتیک و یا داروهای ضدقارچ پوستی باید با نظر و تأیید دامپزشک باشد.این نکته را در نظر داشته باشید اقدام به درمان باید حتماً بعد از رفع آلودگی محیط باشد تا درمان کاملاً جوابگو باشد.

نحوۀ مبارزه و کنترل کک در محیط با توجه به نوع گونه و میزان مقاومت آن باید با نظارت کارشناسان ماهر صورت گیرد. در صورت بروز هر گونه آلودگی با کارشناسان و مشاوران شرکت نگین دشت در ساعات اداری تماس گرفته تا در اسرع وقت اقدامات لازم جهت ریشه کنی صورت گیرد.

تفاوت بین گزش کک و گزش ساس چیست؟ 

حشره کک و ساس هر دو از دسته حشرات خونخوار و انگلی به شمار می آیند که به دلیل زندگی این حشرات در نزدیکی انسان و تغذیه از خون میزبان به داخل منزل ما هجوم می آورند.

هر دو آفت به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و یا تیره رنگ می باشد و سایز این حشرات به اندازه ای است که در حالت بلوغ حشره با چشم غیرمسلح نیز قابل دیدن می باشد. از لحاظ تفاوت در شکل ظاهر، ساس دارای بدنی صاف و تخت و کک بدنی بلند و باریک دارد.

میزبان اصلی ساس و کک جهت تغذیه انواع پستانداران و انسان می باشد با این تفاوت که ساس انسان را به عنوان میزبان ترجیح می دهد و در صورت نزدیکی به انسان به ندرت از خون حیوانات تغذیه می کند ولی کک خون گرم حیوانات از جمله سگ و گربه را ترجیح می دهد اما در صورت لزوم و نیاز به تغذیه از خون انسان نیز تغذیه می کند.

 در مورد تفاوت بین گزش کک و گزش ساس بیشتر بخوانید.


  برای دیدن تصاویر حشره کک بر روی عکس کلیک کنید:


مقالات آموزشی سمپاشی کک :

چرخه دگردیسی کک 

 لارو حشره کک پس از تغذیه از پیلۀ خود خارج شده و وارد چرخۀ دگردیسی و تکامل شده و مرحلۀ سوم شفیره نام دارد، سخت ترین مرحلۀ از بین بردن و ریشه کنی آن هاست


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!


 

نظرات (10)

4.5 از 5 براساس 1 رای
هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام من جایی سربازم متوجه شدم که اینجا کک دارد البته سگ ولگرد هم اینجا هست بدنشون پراز کک هست حسابی بدنم خارش گرفته و خون
میاد از جاش و هرچه این سگ ها را دنبالشون میکنم میرن جای دور بازبرمیگردن کلافه شدم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
شما بایستی این مشکل با مسئولین پادگان مطرح فرمایید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام، خسته نباشید،من همسرم در دامداری کار میکند، و الان دوهفته است که خونمون پراز کک شده، وهرکار کردیم از بین نرفتن، چه راه حلی برای از بین بردنشون دارید، ممنون میشم راهنمایی کنید
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
شما با توجه به شرایط کاری همسرتان بایستی در ابتدا در دامداری علیه کک درمان صورت گیرد در غیر این صورت مجدد کک وارد منزل می شود

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

گاوها هم عامل کک می توانن باشند؟
............................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
بله دامداری ها کانون اصلی انتشار کک می باشند

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام
بنده سال گذشته با شرکت شما سمپاشی ساس را انجام دادم و بسیار راضی بودم مشکل بنده کاملا رفع شد. متاسفانه دو هفته گذشته برای سفر به روستایی رفته بودم در بازگشت متوجه شدم حشره ای بنده رو نیش می زنه که با آموزش هایی که داده بودند منزل رو بررسی کردم و متوجه شدم اینبار کک وارد شده. می خواستم بدونم آیا پروسه سمپاشی کک هم مثله ساس هست و کک هم خطری داره؟
..............
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
دوست عزیز هر حشره بر اساس نوع زندگی و شرایط فیزیولوژي آن بایستی مبارزه صورت گیرد.
سم‍‍پاشی کک به مراتب راحت تر از سمپاشی ساس می باشد.
جهت هماهنگی انجام کار لطفا با شرکت تماس حاصل فرمایید

 1. 4.5 / 5
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

چند روزه حشره ای منو نیش میزند، امروز بالاخره کک رو توی خانه دیدم، آیا با سمپاشی که توسط کارشناسان شما انجام می شود، کک کامل از بین می رود؟
...................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
کک جز مواردی می باشد که 100 نتیجه ریشه کنی حاصل می شود.
در ضمن شرکت تا زمان ریشه کنی در کنار شما خواهد بود

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام ما گوسفند دارن مادربزرگم این ها برای از بین بردن کک چی کار باید انجام دهند.
................................................

پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام
از شرکت های معتبر سم کک تهیه کنید در صورتی که نمی توانید سمپاشی حرفه ای انجام دهید.
نکته بسیار مهم این است که بایستی محل زندگی انسان و دام جدا از هم باشد به طور مثال اگر در حیاط دام نگه میدارید کک ها براحتی می توانند دوباره وارد منزل شما شوند و عملا سمپاشی بی اثر خواهد بود.
و از همه مهمتر در هنگام ورود و خروج به طویله بایستی از چکمه های بلند استفاده کنند تا کک ها به لباس شما نچسبند که وارد منزل شوند.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام.
چند روز مداوم مورد گزیدگی قرار میگیرم .اخیرا دیدم روی ملحفه لکه های قرمز خیلی کوچکی مشاهده کردم.ممکن کک باشد؟
................................................

پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام
تا حشره مشاهده نشود نمی شود گفت چه نوع حشره ای مکنده در منزل شما وجود دارد

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام نزدیک ۵ روز است خودم و پسرم از نوعی گزش رنج می بریم و من حشره ای کوچک و مشکی تقریبا اندازه مورچه دیدم که تا دست بردم طرفش محو شد لطفا راهنمایی کنید هر روز گزیدگی داریم.
..........................

پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
به احتمال زیاد منزل شما کک دارد باز شما در صورت دیده شدن این حشره عکس آن را بگیرید و برای ما ایمیل کنید تا دقیق شناسایی شود

 1. 3 / 5
نمایش نظر بیشتر

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی