تلفن تماس : 88330133      09124540649

شناسای و سمپاشی مگس شپش کبوتر

 • انگل اصلی پرندگان

 • طول سر و بدن 5 تا 6 میلی متر
 • بال ها 6 تا 7 میلی متر
 • در میان پرهای بدن کبوتر وحشی زندگی می کند
 • ترجیح به راه رفتن دارند تا پرواز
 • عامل انتقال حشره شپش می باشد

 

عکس مگس کبوتر, مگس شپش, مگس سگی, مگس خونخوار, مگس پرندگان,

مگس شپش کبوتر با نام علمی Pseudolynchia canariensis به عنوان یک اکتو پارازیت و انگل در بدن کبوترها و پرندگان شناخته شده است. مگس های کبوتر از خون گرم کبوتر و سایر پستانداران و انسان تغذیه می کنند. هر دو جنس نر و ماده مگس کبوتر از خون تغذیه می کنند. آنها برای تغذیه به بدن میزبان می چسبند که موها و پرهای روی سطح بدنشان این توانایی را به آن ها می دهد. پنجه های مخصوص آن ها کمک می کند تا بتوانند میزبان خود را محکم نگه دارند. مگس های کبوتر بال های خود را، برای زمان بلوغ خود حفظ و نگهداری می کنند. سایر گونه ها اغلب بدون بال هستند و یا بال های خود را پس از بلوغ و زمانی که میزبان خود را پیدا می کنند، از دست می دهند.

گسترش آلودگی حشره مگس کبوتر

حشره مگس کبوتر به عنوان یک انگل مضر قابل انتقال از پرندگان به انسان می باشد و در مناطق گرمسیری - نیمه گرمسیری و معتدل با زمستان خفیف از جمله تهران و سایر شهر های ایران قابل مشاهده می باشند.

 شناخت مگس کبوتر

حشره مگس کبوتر یک مگس خونخوار مسطح به رنگ قهوه ای است که در میان بال و پرهای در لانه کبوتر زندگی می کنند. طول بدن مگس های کبوتر در قسمت سر حدود 5 تا 6 میلی متر می باشد وطول بدن با احتساب بال ها 6 تا 7 میلیمتر می باشد و اغلب به آهستگی حرکت می کنند. اسکراب یا پوشش اسکلتی خارجی آن ها بسیار سخت است که این امر باعث حفاظت مگس های کبوتر در برابر میزبان می شود.

 زیستگاه و تکثیر مگس کبوتر

انگل مگس کبوتر (مگس شپش) ، بسیار فعال و خطرناک می باشند. حشره مگس ماده ، تولید لارو کرده و همزمان لاروهای در حال رشد را درون بدن خود مراقبت و محافظت می نمایند تا زمانیکه تبدیل به شفیره گردند. لاروها از ترشحات غدد شیری رحم مادر تغذیه می کنند. پس از سه دوره تشکیل لارو، وقتی لاروهای مگس شپش کبوتر به حداکثر رشد خود رسیدند، مگس های کبوتر بالغ به سرعت شفیره را از بدن خود خارج نموده، سپس به سرعت شفیره تغییر رنگ داده و شروع به تیره شدن می نماید. این شفیره ها شبیه به دانه های قهوه ای رنگ بوده و در زیستگاه پرندگان به خصوص کبوترها، یا در لبه های پنجره ها که محلی برای استراحت کبوترها بوده، این شفیره ها یافت می شوند. پس از اینکه چرخه زندگی مگس های کبوتر کامل گردید، شفیره ها تبدیل به حشرات بالغ شده و سپس برای تغذیه به جستجوی میزبان می گردند.

عکس مگس کبوتر

سمپاشی مگس کبوتر

اولین گام در کنترل و درمان مگس کبوتر(مگس شپش) بستن راه های ورودی و خروجی کبوتر ها از قسمت های خارجی منزل نظیر تراس، پشت پنجره ها و .. می باشد. در صورت مشاهده این گونه از مگس ها هر چه سریع تر با کارشناسان نگین دشت تماس حاصل فرمایید. کارشناسان شرکت نگین دشت با بررسی منزل شما و میزان آلودگی و محل آلوده شده راه حل های مؤثر برای مبارزه و سمپاشی مگس کبوتر و فروش سم تخصصی این آفت را به شما پیشنهاد می دهند.

بازرسی از منزل و محیط اطراف

زمانی که مگس کبوتر به منزل شما حمله ور شده اند و چنانچه تصمیم به ریشه کنی و پاکسازی منزل خود گرفته اید متخصصین نگین دشت در رفع مشکل شما در اسرع وقت اقدام خواهند کرد. مگس کبوتر حشره بسیار خطرناک و خونخوار می باشد متخصصین حرفه ای برای مشاهده دقیق شواهد، آموزش های لازم را دیده و در اولین بازدید از منزل شما  و از همه مهمتر سقف های کاذب ، میزان آلودگی را بررسی می کنند.

بررسی محل های آلوده از داخل منزل شروع شده و در ادامه محیط اطراف آن را بازرسی می نمایند.

مگس شپش کبوتر چگونه زندگی می کند؟

مگس شپش تقریبا به طور انحصاری بر روی میزبان خود زندگی می کنند. آنها ترجیح می دهند در مناطقی بمانند که پوست نازک دارد مانند قسمت داخلی ران، غلاف یا پستان و ناحیه مقعد از میزبان تغذیه می کنند. از آنجایی که آنها بال های بسیار کوچکی دارند، توانایی آنها برای پرواز محدود است. بنابراین، مگس شپش با استفاده از پاهای پنجه دار خود یا با پروازهای بسیار کوتاه (که بیشتر شبیه پریدن است) در اطراف میزبان حرکت می کنند.

مگس کبوتر از چه چیزی تغذیه می کند؟

مگس شپش کبوتر از خون گرم تغذیه می کند. گفته می شود که خونخوار است. برخلاف سایر حشرات مانند پشه که فقط ماده نیش می زند، در مگس کبوتر نیش توسط نر و هم ماده ایجاد می شود!

این گاز گرفتن است که بسیار دردناک است و باعث می شود حیوان حرکات دفاعی ناگهانی انجام دهد یا اضطراب نشان دهد. علاوه بر این، از آنجایی که مگس شپش عمدتاً در مکان‌هایی در بدن که برای آن‌ها غیرقابل دسترس است گزش ایجاد می کند.

 

کمک خواستید؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم

با گارانتی کتبی

ساعت اداری در خدمتیم

با مجوز وزارت بهداشت

فرایند سفارش سمپاشی مگس کبوتر

شرکت موش گیری

تماس با شرکت
ارتباط با مشاوران ما

Image

تعین وقت اعزام کارشناس
پرداخت بیعانه

Image

انجام عملیات سمپاشی مگس کبوتر
با مجوز دانشگاه شهید بهشتی

1
2
3

اجرای عملیات سمپاشی مگس کبوتر (مگس شپش کبوتر)

پس از اتمام بازرسی و ارزیابی وضعیت آلودگی، متخصصان بهترین برنامه و شیوه درمان و ریشه کنی و سمپاشی مگس کبوتر را بر اساس میزان آلودگی به شما توصیه می کنند. شرکت سمپاشی نگین دشت با استفاده از سموم بی خطر و خارجی، مطابق با استانداردهای لازم و روش های نوین اقدام به سمپاشی مگس کبوتر نموده و در این روش ها با هدف از بین بردن تخم و لاروهای مگس کبوتر اقدامات لازم را به شما ارائه می دهند.

شایان ذکر است با روش ارائه شده تخم و لارو مگس کبوتر نیز ریشه کن شده و دیگر حشرات به بلوغ نخواهند رسید و از طرفی نیاز به سمپاشی مجدد پیدا نخواهید کرد یعنی فقط با یک دوره سمپاشی ریشه کنی کامل انجام خواهد شد.

نظارت بر انجام عملیات سمپاشی مگس کبوتر

عملیات ریشه کنی و نابودی حشره مگس کبوتر بسیار سخت و دشوار است اما متخصصین ماهر شرکت سمپاشی نگین دشت با پیگیری مداوم پس از انجام سمپاشی مگس کبوتر این اطمینان را به شما می دهند که تا رفع کامل آلودگی محیط در کنارشما هستند و از طرفی بهترین راهکار را جهت نگهداری و حفاظت از محل سکونت در مقابل ورود این حشره موذی به شما ارائه می دهند.

میزبان مگس شپش کبوتر

مگس شپش به عنوان یک انگل خونخوار مضر و مشترک بین پرندگان و انسان به شمار می آید. مگس های کبوتر نر و ماده هر دو جنس از خون گرم میزبان تغذیه می کنند. در حال حاضر وجود مگس های کبوتر در بدن انواع کبوتر و پرندگان گزارش شده است. مگس های کبوتر، می توانند انسان را نیز مورد هجوم قرار داده و نیش بزنند که نیش آنها بسیار دردناک می باشد و این بیشتر زمانی اتفاق می افتد که کبوترها در نزدیکی محل سکونت انسان ( پشت پنجره ها - تراس- محل های دور از دسترس ساختمان) ساکن شوند که در صورت وقوع این حالت، ابتدا در اسرع وقت کارشناسان شرکت نگین دشت را مطلع کرده تا به شما مشاوره لازم جهت رفع این مشکل را ارائه دهند. پس از اینکه مگس شپش کبوتر بدن میزبان (پرندگان) را ترک می کند، جهت تغذیه مجدد ممکن است به سمت انسان هجوم آورد و یا در زمانی که بالغ ها تازه متولد شده باشند و قادر به یافتن میزبان پرنده جهت تغذیه نباشند، جهت زنده ماندن به بدن انسان جهت تغذیه هجوم برده ولی روی سطح بدن انسان باقی نمی مانند. گزش و نیش های مگس های کبوتر بدلیل آلودگی میکروبی و باکتریایی بسیار دردناک و پر التهاب است و عامل انتقال بیماری برای انسان می باشد.

عکس مگس کبوتر

انگلی خطرناک به نام مگس کبوتر

مگس کبوتر معمولاً به همراه حشراتی مانند مایت، کنه کبوتری و شپش پرنده به محل سکونت انسان هجوم می آورند و میزبان مناسبی برای تولید (اسپروزوئیت ها) از پارازیت های پروتوز در کبوترها محسوب می شود و مانند سایر انگل هایی نظیر مالاریا برای کبوترهای بالغ بخصوص کبوترهای جوان  منجر به مرگ آن ها می شود.

حشره شپش خونخوار پرندگان از راسته  hippoboscid در بدن مگس کبوتر یافت می شود. آن ها تنها وابسته به مگس های کبوتر می باشند. این شپش ها از طریق پاها، خود را به بدن میزبان قلاب کرده و از این طریق به بدن پرنده ها چسبیده و از بدن یک پرنده به پرنده جهت تغذیه انتقال می یابند.

چگونه تشخیص دهیم که حشره مورد نظر مگس شپش است؟

حشره مگس شپش با توجه به اینکه بیشتر در بدن پرندگان بخصوص کبوتر زندگی می کند به مگس کبوتری نیز معروف است و یک انگل خونخوار (تغذیه کننده از خون میزبان ) و بسیار انعطاف پذیر است. عمدتاً در اطراف حیواناتی مانند گاو، گوسفند، اسب و پرندگان یافت می شود اما گاهی اوقات به انسان نیز حمله می کند.

مگس شپش عضوی از خانواده هیپوبوسکید است که در اینجا نحوه تشخیص آن آمده است:

 • مگس شپش بدنی صاف و سخت دارد و سرش در قسمت قفسه سینه فرو رفته است.
 • اندازه بدن مگس شپش به طور متوسط 6 تا 8 میلی متر​​است.
 • مگس شپش شش پای تنومند با پنجه دارد.
 • به صورت "خرچنگ مانند" یا با قابلیت پرواز بسیار کوتاه، حرکت می کند.

در تشخیص مگس شپش برای شما امکان اشتباه وجود ندارد! چون مگس شپش شبیه هیچ چیز حشره دیگری نیست.

ضمانت

ضمانت

تمام اقدامات مبارزه با حشرات شرکت شامل گارانتی معتبر می باشد

هدف

هدف

هدف ریشه کنی کامل حشرات با سموم استاندارد بدون هیچ گونه عوارض تنفسی و پوستی

مزایا شرکت نگین دشت

مزایا شرکت نگین دشت

این شرکت زیر نظر وزارت بهداشت و دانشگاه شهید بهشتی خدمات سمپاشی و کنترل با آفات را انجام می دهد

راه حل شما اینجاست

سوالات متداول

پسرم توسط مگس کبوتر گزیده شده و علایم گوارشی دارد آیا این به گزش ارتباط دارد؟

بله یکی از علایم گزش مگس کبوتر شوک آنافلاکسی از جمله ناراحتی های گوارشی می باشد، توصیه می شود به پزشک مراجعه شود

Image

افراد شرکت کننده در این گفتگو

نظرات (5)

هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشید دو روز پیش یکی از این مگس کبوتری ساق دستمو گزیده الان به اندازه ۵ سانت روی دستم لکه قرمز ورم کرده همش میخاره درمان چیه خطرناکه
---------------------------------------------
سلام
بایستی به دکتر پوست و یا به بیمارستان رازی مراجعه کنید.

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

دوتا پرنده تو خونه دارم عروس هلندی روی بالکن کبوتر لونه کرده و پشه هاشون میان داخل امروز روی تن پرندم دیدم اعصابم بهم ریخته توروخدا بگید باید چیکار کنم مم بروجردم
.........................................
سلام
لانه کبوتر را خراب کنید و از یه شرکت مجاز بخواهید بیایند و سمپاشی بالکن و نواحی لازمه را انجام دهند

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام وقتتون بخیر
من تو خونه و اتاق خواب و تراس از این مگس کبوتر دیدم ،خطرناک هست ؟ چیکار کنیم ؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
چنانچه تهران تشریف دارید در ساعات اداری با شرکت تماس فرمایید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام وقتتون بخیر
من تو تراسمون و تو خونه و اتاق خواب ،از این مگس کبوتر دیدیم .خطرناک هست .چون تو تراسمون کبوتر لونه درست کرده . چیکار کنیم .؟
.........................
پاسخ کارشناس:
باسلام و خوشامدگوی
چنانچه در تهران تشریف دارید جهت ریشه کنی و سمپاشی این حشره با شرکت نگین دشت تماس فرمایید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

اطراف منزل ما پر از كبوتر هست و من چندين تا از اين مگس ها قبلا تو خونه ديدم ، جديدا نميبينم اما حشرات خيلي ريزي شبيه به همين ميبينم كه انگار بچه هاشونن ! بايد سمپاشي بشه ؟ ما در طبقه سوم يك واحد ٤ طبقه در منطقه گلسار رشت زندگي ميكنيم .
............................
پاسخ کارشناس:
با سلام و احترام
منزل شما مایت کبوتری دارد لطفا کلمه مایت را در سرچ سایت جستجو نمایید تا اطلاعات دقیقی پیدا کنید.

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی