سبد خرید خالی می باشد

زنبورهای نجار

زنبورهای نجار Carpenter Bees

red شکل ظاهر: این گونه نیز از لحاظ رنگ و اندازه شباهت زیادی به زنبور عسل دارند. رنگ آن ها سیاه رنگ و در برخی قسمت ها زرد رنگ است. قفسه سینه زرد رنگ و شکمی سیاه و براق دارند. بر روی شکم مقداری مو بوده و جنس ماده قابلیت نیش زدن بیشتری دارند.Carpenter Bees 350 × 252

red اندازه: طول بدنشان حدود 1 - اینچ است.

red رفتار: زنبورهای نجار به ندرت جذب چوب های لاک یا رنگ خورده شده و بیشتر جذب سطح چوب های طبیعی می شوند و شروع به حفاری و ایجاد سوراخ در جهت ایجاد پناهگاه می نمایند. مشاهده سوراخ یا خاک اره در اطراف چوب ها از نشانه های وجود این گونه از زنبورها می باشد.

red زیستگاه: این زنبورها به صورت انفرادی لانه خود را در ساختارهای چوبی – بامبو و درختان مرده بنا می کنند.زنبورهای ماده از سوراخی خود را وارد محفظۀ داخلی چوب کرده و داخل آن را خالی می کنند . جنس ماده گرده و شهد جمع آوری شده را داخل لانه گذاشته و روی تخم های خود دراز می کشند و محفظه را به اندازه ای بنا می کنند که ماده ها به راحتی روی حدود 8 تخم دراز بکشند. این لانه برای نسل های بعدی نیز قابل استفاده می باشد.

red نکات جالب: چهار آسیب مهمی که زنبور نجار ایجاد می کند عبارتند از : از بین بردن ساختار چوب – تخریب لوله های آب و از بین رفتن رطوبت چوب – از بین بردن رنگ چوب و آزار انسان از آسیب هایی است که این گونه با خود به همراه دارد.

کنترل: اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و زنبور به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی و قطعی این آفت در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi