سبد خرید خالی می باشد

زنبور کاغذی

زنبور کاغذی Paper Wasps - Polistes spp

red شکل ظاهر: رنگ آن ها نارنجی مایل به قرمز یا قهوه ای تیره و سیاه است. نشانه های زرد رنگ بر روی قسمت شکمی آن ها وجود دارد. دارای بدنی باریک، بلند و کمر بسیار باریکی دارند.

red اندازه: طول آن ها از 16 الی 20 میلی متر می باشد.Paper Wasps

red رفتار: این زنبورها به صورت اجتماعی زندگی می کنند. مستعمرات و کلونی های آن ها شامل طبقاتی از جمله کارگران- ملکه و نرها می باشد. ملکه در ماه April و May شروع به ساخت لانه کاغذی کرده و در درون لانه روی تخم ها دراز می کشد. بزرگسالان از شهد و مواد شیرین تغذیه می کنند.

این زنبورها با نیش زدن کرم ها و مگس ها آن ها را شکار کرده و با جویدن این حشرات ،بخشی از آن را برای تغذیه نوزادان خود آماده می کنند.

red زیستگاه: لانه زنبور کاغذی به صورت شانه ای از بالا به پایین با اتصال یک ساقه یا شاخه به سطح افقی تشکیل شده است. این لانه شباهت زیادی به چتر داشته از این رو به زنبورهای چتری umbrella wasp نیز معروف اند. آن ها لانه خود را بیشتر در زیر سایبان درختان- ماشین های از کارافتاده- زیر ایوان- گوشه و کنار پنجره ها- جعبه برق و لوله های گاز و ... بنا می کنند.

 نکات جالب: زمانی که این زنبورها لانه خود را نزدیک به محل سکونت انسان بنا می کنند بسیار خطر ساز بوده به دلیل نیش دردناکی که این زنبورها دارند.


کنترل و سمپاشی زنبور:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و زنبور به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی و قطعی این آفت در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi