تلفن تماس : 88330133      09124540649

سوسک آمریکایی (سوسک فاضلابی)

سوسک فاضلاب بزرگ یا سوسک حمام یکی از شایع ترین معضلاتی که در جامعه شهری با آن مواجه هستیم آلودگی منازل و محل سکونت انسان به سوسک فاضلابی می باشد جهت آشنایی بیشتر با این حشرات سعی کرده ایم تا ابتدا مشخصات ظاهری و فیزیکی سوسک های فاضلاب، منبع تغذیه و محل رشد و تولید مثل آن ها را ذکر نموده و سپس نشانه های آلودگی محیط به سوسک های فاضلاب ، خطرات ناشی از وجود سوسک ها در منازل و محل سکونت را خدمت شما آموزش داده و در انتها با اشاره به اقدامات پیشگیرانه از ورود سوسک ها به منازل و نیز اقدامات لازم در جهت مبارزه و ریشه کنی سوسک های فاضلاب به همراه معرفی بهترین فصول سمپاشی و بهترین زمان های سمپاشی این سوسک ها را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.american cockroach 325x271

شکل ظاهری سوسک فاضلابی:

این حشره به رنگ قهوه ای مایل به قرمز با نشانه های روشن در پشت سر می باشند.

اندازه سوسک حمام :

طول این حشره 0/7 ال 4 سانتی متر بوده که بزرگترین گونه از سوسک های جهان به شمار می آید.

رفتار سوسک بزرگ فاضلابی:

سوسک ها بیشتر خارج از منزل بوده و از طریق خزیدن و پرواز به داخل ساختمان نفوذ می کنند. لوله های آب و فاضلاب ، درخت و درختچه های کنار ساختمان یا شاخه های آویزان مشرف به پشت بام راه ورود حشرات به داخل خانه را تسهیل می کند. چرخه زندگی آن ها متوسط 600 روز است و هر ماده 150 فرزند را در طول عمر خود تولید می کند. جنس نر و ماده هر دو پرواز می کنند و همه چیز خواراند (omnivorous ) این سوسری ها مواد شیرین را ترجیح می دهند البته موادی مانند کاغذ ، کفش، نان، میوه و لاشه سایر حشرات مرده منبع تغذیه ای برای آن ها به شمار می آید.

از بین بردن سوسک چاه دستشویی

برای از بین بردن سوسک‌ها در چاه دستشویی، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1. تمیز نگه داشتن: حفظ بهداشت و تمیزی چاه دستشویی بسیار مهم است. برای جلوگیری از تکثیر سوسک‌ها، باید چاه را به طور منظم تمیز کرده و بازدیدهای منظمی از آن انجام دهید.

2. استفاده از سم‌های خاص: می‌توانید از محصولات حشره‌کش مخصوص سوسک‌های نگین دشت استفاده کنید. این محصولات معمولاً به صورت اسپری یا پودر عرضه می‌شوند و می‌توانند به طور موثری سوسک‌ها را از بین ببرند. در هر صورت، باید از محصولات مجاز و با رعایت دستورالعمل‌های استفاده استفاده کنید و توجه کنید که چاه دستشویی با آب آشامیدنی در تماس نباشد.

3. استفاده از اسید بوریک: اسید بوریک یک ماده ضدعفونی کننده است که به طور گسترده در محیط‌های بهداشتی استفاده می‌شود. می‌توانید اسید بوریک را به داخل چاه دستشویی ریخته و به مدت چند ساعت اجازه دهید تا اثر خود را بگذارد. سپس با آب داغ و بازدید منظم از چاه، سوسک‌ها را از بین ببرید.

4. مراقبت از درب و تهویه: اطمینان حاصل کنید که درب چاه دستشویی به درستی بسته شده و هیچ شکاف یا سوراخی وجود ندارد که سوسک‌ها به راحتی وارد شوند. همچنین، مطمئن شوید که سیستم تهویه چاه به درستی عمل می‌کند و هوای تازه وارد می شود.

کنترل و سمپاشی تضمینی سوسک:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و گونه های متفاوت سوسک ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی با سموم و ژل سوسک کش از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.

 زیستگاه سوسک فاضلابی:

این حشرات اغلب در داخل و خارج از خانه عمدتاً در قسمت زیرزمین ، فاضلاب ها ، موتورخانه،  تونل بخار و سیستم های زهکشی یافت می شود علی الخصوص در مناطق مرطوب و سایه دار در حیاط ، درختان توخالی و مالچ و ... و گاهی اوقات در زیر سقف ها نیز دیده می شوند.

نکات جالب:

سوسک های امریکایی از لحاظ بهداشت عمومی نگرانی هایی را به دلیل ارتباط با زباله ها و بیماری ها می تواند به همراه داشته باشد.

این سوسک ها به دلیل حرکت در فاضلاب های خانگی 22 گونه از باکتری های پاتوژن انسانی ، ویروس و قارچ پرتوزآ و همچنین 5 گونه انگل و کرم را با خود حمل می کنند.

سوسک فاضلاب شهری

سوسک فاضلاب شهری یک نوع حشره است که به طور عمده در سیستم فاضلاب شهری یافت می‌شود. این سوسک‌ها از طریق لوله‌ها و دریچه‌های فاضلاب وارد سیستم فاضلاب شهری می‌شوند.

برخی از عواملی که می‌توانند سبب ورود سوسک‌ها به فاضلاب شهری شوند عبارتند از:

1. تراکم جمعیت: در مناطق با تراکم جمعیت بالا، احتمال ورود سوسک‌ها به فاضلاب شهری افزایش می‌یابد.

2. ناکارآمدی سیستم فاضلاب: وجود نقاط ضعف در سیستم فاضلاب شهری می‌تواند سوسک‌ها را قادر به ورود به داخل ساختمان‌ها کند.

3. وجود آب و غذا: سوسک‌ها به دنبال منابع غذایی و آب جاری هستند. وجود آب یا باقیمانده‌های غذایی در فاضلاب شهری می‌تواند آن‌ها را به سوی آنجا جذب کند.

در هر صورت، برای کنترل سوسک‌های فاضلاب شهری، ضروری است که به بهبود و نگهداری سیستم فاضلاب شهری و همچنین بهداشت عمومی توجه کنید. همچنین، مشاوره و کمک از تیم‌های حشره‌شناسی و بهداشت عمومی نگین دشت می‌تواند مفید باشد.

گازوئیل برای سوسک

استفاده از گازوئیل به عنوان روش کنترل سوسک‌ها ممکن است در برخی موارد موثر باشد، اما باید توجه داشت که استفاده از گازوئیل در محیط‌های داخلی و در نزدیکی انسان‌ها ممنوع است و با مشکلات بهداشتی و ایمنی جدی همراه است. استفاده از گازوئیل در فضای بسته، می‌تواند به تجمع گازهای سمی و خطرناک منجر شود و خطر انفجار و حریق را افزایش دهد.

در عمل، برای کنترل سوسک‌ها در محیط داخلی و خارجی از محصولات شیمیایی و سم‌های مخصوص حشرات استفاده می‌شود که بر اساس نوع سوسک و شرایط محیطی تنظیم می‌شوند. این محصولات شامل اسپری‌ها، ژل‌ها، قرص‌ها و پودرهای حشره‌کش است که با توجه به راهنمایی‌ها و دستورات استفاده، می‌توانند به طور مؤثر سوسک‌ها را کنترل کنند.

مهم است که در هر صورت از مواد حشره‌کش با احتیاط و با رعایت دستورالعمل‌ها و هشدارهای موجود در بسته‌بندی استفاده کنید. همچنین، در صورتی که دارای سوسک‌های فزاعت‌بار در خانه خود هستید، بهتر است با مشاوره تکنسین حشره‌شناس نگین دشت تماس بگیرید تا به شما راهنمایی کند و روش مناسبی را برای کنترل سوسک‌ها پیشنهاد دهد.

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

افراد شرکت کننده در این گفتگو

نظرات (2)

هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام من در خانه ای قدیمی سه طبقه با دو یا سه چاه فاضلاب زندگی میکنم ، منزل من سوسک زیاد داره ، در فصل بهار و تابستان هم خیلی خیلی بیشتر میشه ، هر کاری هم بگید انجام دادم ، مثل سم ریختن هر سه طبقه تو لوله های فاضلابی ، روشن گذاشتن چراغ ها ، تار و مار ، استفاده از اسپری های سوسک کش ، ولی همه شون نهایتا چند روز اثر داره بازم پیداشون میشه ، همسایه ها میگن ما سوسک نداریم ، ولی من دارم ، زندگی واسم سخت شده ، من فوبیا حشرات و حیوانات دارم و خیلی اذیت میشم ، راهی هست از شرشون خلاص بشیم ، لطفا جواب بدید .
.......................................................
سلام
بایستی مبارزه اصولی انجام شود. فروردین با ما جهت سمپاشی سوسک تماس بگیرید به راحتی از شر این موجودات کثیف خلاص می شوید

این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام وعرض ادب
من ساکن مهرشهر کرج هستم سایت شما رو یکی از دوستانم در تهران که شما سمپاشی منزل ایشون رو انجام داده بودید به من معرفی کرد. البته منزل دوستم آلودگی خیلی زیادی داشته ولی خیلی تعریف می کرد که شما مشکل منزلش را کاملا حل کردید. ساختمان ما 5 طبقه و 10 واحد است من طبقه اول زندگی می کنم در پارکینگ و موتورخونه تعداد سوسک ها خیلی زیاد شده در واحد من هم هر شب دو تا سه تا میبینم ولی سایر همسایه ها حاضر نمیشن سمپاشی کنیم آیا با سمپاشی واحد من و پارکینگ مشکل حل میشه یا فایده ای نداره؟
متشکرم
................................................
پاسخ کارشناس شرکت نگین دشت
با سلام و احترام
همان طور که میدانید سوسک های بزرگ آمریکایی یا همان سوسک فاضلاب کل پروسه تکثیر و زندگی ان ها در داخل لوله های فاضلاب و داخل چاه های فاضلاب زندگی می کنند و از آن جایی که فاضلاب های ساختمان به طور مشترک به هم راه دارند بهتر است تمامی ساختمان به صورت یک پارچه در یک زمان سمپاشی انجام گیرد اما چنانچه همسایگان با شما همکاری نکردند می توانید به صورت انفرادی البته با شرایط خواص که کارشناس ما در زمان سمپاشی به شما توضیحات لازم را می گویند مشکل شما هم برطرف شود

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی