سبد خرید خالی می باشد

سوسک دندان اره ای (شپشک برنج)

Sawtoothed Grain Beetles- Oryzaephilus surinamensis

red شکل ظاهر: بدنی مسطح به رنگ قرمز مایل به قهوه ای داشته و دارای 6 دندان اره ای مانند در هر سمت می باشد.Sawtoothed Grain Beetles Oryzaephilus surinamensis تصاویر شپشک برنج

red اندازه: طول آن ها 2 الی 3 میلیمتر می باشد.

red رفتار: این سوسک های لاشخور از هر گونه مواد غذایی جهت تغذیه استفاده می کنند. بزرگسالان و لاروها از دانه ها تغذیه می کنند و جمعیت شان به سرعت افزایش می یابد و این بزرگسالان را مجبور به جستجو برای تهیه مواد خوراکی می کند. آن ها به بسته های مواد خوراکی انبار شده حمله کرده و آن ها را آلوده می کنند.

بزرگسالان بین 6 تا 10 ماه و عده ای از آن ها حتی تا 3 سال هم زندگی می کنند. ماده ها در ماه April ظاهر شده و هر کدام متوسط 300 تخم تولید می کنند و حدود 6 روزی روی تخم دراز کشیده تا به لارو تبدیل شوند . مرحلۀ لاروی آن ها 37 روز بوده و سپس تبدیل به شفیره می شوند و شفیرگی آن ها 67 روز می باشد. بیشترین موادی که برای تغذیه ترجیح می دهند محصولاتی از دانه غلات است.

red زیستگاه: آن ها شایع ترین سوسک موجود در محصولات انباری و ذخیره شده علی الخصوص در دانه های غلات، ذرت بو داده ، آرد ذرت، برنج، کشمش و میوه های خشک، سبوس، غذای حیوانات خانگی، ماکارونی، شکر ، نان و .... می باشند. همچنین از طریق جویدن بسته های مواد غذایی از جنس کاغذ، مقوا، سلفون و پلاستیک، فویل و ... از مواد خوراکی موجود تغذیه می کنند. به اصطلاح به این نوع سوسک هم شپشک آرد یا شپشک برنج نیز گفته می شود.

red نکات جالب: شایع ترین سوسک های انباری بوده که به دلیل تغذیه از مواد غذایی آلودگی های شدیدی را در مواد خوراکی ایجاد می کنند.

 

کنترل و سمپاشی شپشک برنج:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و گونه های متفاوت سوسک ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi