سبد خرید خالی می باشد

سوسک سیگار

سوسک سیگار Cigarette Beetles - Lasioderma serricorne

red شکل ظاهر: این سوسک ها دارای بدنی براق به رنگ قهوه ای مایل به قرمز بوده، شکل ظاهری آن ها گرد و بیضی که در هنگامی که از بالا به آن ها نگاه می کنیم سر خود را اغلب در pronotum مخفی کرده و به سوسک دارو Drugstore beetle شباهت زیادی دارد. آن ها دارای بالی صاف و فاقد نشانه سوارخ مانندی که در بال سوسک دارو مشاهده می شود، می باشند. وجود آنتن های دندانه ای از دیگر تمایزهای این سوسک ها می باشد.

red اندازه: سوسک سیگار بسیار کوچک و اندازۀ آن فقط در حدود 2 الی 3 میلیمتر می باشد.cigarette beetle

red رفتار: از کلیۀ مواد خوراکی تغذیه می کنند. طول چرخۀ زندگی آن ها بسته به دما و منبع غذایی آن ها می باشد ولی در کل بین 40 تا 90 روز است و ماده ها 30 تا 40 تخم در طی یک هفته در نزدیکی موادی نظیر توتون، تنباکو و یا سایر مواد خوراکی خشک گذاشته و به عنوان تغذیه کنندگان خارجی محسوب می شوند.

لاروها خارج از تخم پرورش می یابند، آن ها ترک و شکاف های موجود را برای زندگی ترجیح داده و فعالیت شان بیشتر در شب صورت می گیرد و حشراتی با آگاهی و غریزه بالا می باشند.

red زیستگاه: در انبارهای حاوی توتون و تنباکو که امکان انبار این محصولات وجود دارد، بیشتر ساکن شده اما در خود سیگار یا برگ آن اصولاً یافت نمی شوند و از سایر محصولاتی نظیر غلات ، حبوبات ، غذای خشک حیوانات خانگی ، آجیل، کشمش و انواع دانه های دیگر جهت تغذیه استفاده می کنند.

red نکات جالب: مخرب ترین آفت تنباکو به حساب آمده که این محصولات از طریق این سوسک ها و یا حتی لاروها، شفیره و پیلۀ آن ها نیز آلوده می شوند و گاهی لاروهای آن ها را در حین تغذیه از مواد سازندۀ مبلمان می توان مشاهده کرد.

negindasht iconکنترل و سمپاشی سوسک تنباکو:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و گونه های متفاوت سوسک ها به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی از بین بردن این آفت در خدمت شما می باشد.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi