سبد خرید خالی می باشد

عنکبوت بیوه سیاه

 عنکبوت بیوه سیاه Black Widow Spider - Latrodectus mactans

red شکل ظاهر: این عنکبوت ها بدنی به رنگ سیاه و براق داشته و جنس مادۀ آن ها دارای نقاط قرمز رنگ و یا علامتی نظیر ساعت شنی در قسمت زیرین شکم خود دارند.

red اندازه: بدن آن ها 4.5 تا 10 میلی متر قطر دارد.black widow spider 300*240

red رفتار: این عنکبوت ها به دلیل نیش دردناکی که دارند بسیار ترسناک بوده و کودکان و افراد مسن بیشتر در معرض خطر ناشی از نیش زدن این عنکبوت ها هستند با این حال گزش این حشرات به ندرت کشنده است. آن ها بسیار ترسو و به صورت انفرادی زندگی می کنند و تنها در هنگام جفت شدن می توانید زندگی اجتماعی آن ها را مشاهده کنید.

تغذیه آن ها بیشتر از انسان بوده و فعالیت آن ها شبانه است. در طی روز بیشتر وقت خود را صرف تولید ابریشم و تار عنکبوت می کنند و ماده ها از بالا به پایین آویزان شده و در این زمان ساعت شنی قرمز رنگ زیرین شکم که یک سیگنال هشدار دهنده است، قابل رؤیت می باشد. آن ها بیشتر از حشرات و بندپایان دیگر تغذیه کرده و طول عمر متوسط آن ها یکسال است.

red زیستگاه: در اطراف چوب و هیزم اغلب دیده شده و اغلب در هنگام حمل این چوب ها به منازل راه پیدا کرده و در مکان هایی نظیر لبه بام ها ، سرویس های بهداشتی موجود در محوطه های باز و درفضاهای دیگر خود را مخفی می کنند. این گونه ها بیشتر مربوط به جنوب کشور بوده و گونه های شمالی اصولاً پناهگاه های تاریک و مرطوب نزدیک به سطح زمین را ترجیح داده و در محل های تجمع گیاهان گسترش یافته و خود را پنهان می کنند.

red نکات جالب: سم این عنکبوت ها نوروتوکسیک neurotoxic بوده و انتقال نورون های عصبی را مختل کرده وانسان عموماً از دردناکی و سفتی جای گزش به خصوص در عضلات دیوارۀ شکم رنج برده در حالی که این نیش می تواند بسیار جدی باشد ولی به ندرت کشنده است و جای گزیدگی از روی علامت دو سوراخ (جای دندان های نیش آن ها) از سایر نیش حشرات قابل تمایز و تشخیص است.

کنترل و سمپاشی عنکبوت:

 اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و عنکبوت به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی و قطعی این آفت در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi