تلفن تماس : 88330133      09124540649

مورچه بالدار

مورچه های بالدار معروف به Alates  هستند. اکثر مورچه ها بدون بال هستند این در حالی است که در برخی از ماه های سال ازدحام مورچه های بالدار افزایش می یابد. مورچه های بالدار تقریبا شباهت زیادی به مورچه های معمولی داشته فقط بال دارند و بیشتر در فصل گرم و رطوبتی سال قابل مشاهده می باشند.

مشخصات ظاهری مورچه بالدار

ویژگی ظاهری مورچه بالدار آنتن های خمیده و باریک بودن کمر مورچه هاست که باعث شده که بدن مورچه های بالدار دو قسمتی به نظر برسد. بال های عقبی نیز از بال های جلویی کوچکتر است. مشخصات ظاهری ذکر شده در مورچه های بالدار به صورت کامل آن ها را از موریانه های بالدار متمایز می نماید. موریانه های بالدار دارای آنتن هایی مستقیم و نیز کمری پهن می باشد که بدن از لحاظ ظاهری یک قسمتی است و بال های جلویی و عقبی از نظر طولی یکسان هستند.

 حذف منابع غذایی برای مورچه بالدار: 

سمپاشی مورچه بالدار

از مهمترین بخش های کنترل و سمپاشی مورچه بالدار در جهت بهسازی منزل، حذف منابع غذایی است :Antalates 896 x 574

  • کلیۀ مواد غذایی را داخل ظروف دربسته نگهداری کنیم .
  • از ریختن هر گونه لکه های چربی، مواد غذایی روی سطوح کابینت، زمین، گاز و ... به شدت خودداری نماییم.
  •  تمامی محل های پشت اجاق گاز، یخچال، مایکروفر، توستر،ماشین ظرفشویی، لباسشویی و زیر و اطراف سینک را کاملاً به صورت مرتب تمیز نمایید.
  •  کابینت ها را هر چند وقت یکبار مرتب نمایید و در صورتی که خرده های مواد غذایی ریخته شده آن  را کاملاً تمیز نمایید. از طرفی کلیه مواد خوراکی خشک را در یک کابینت نگهداری نمایید تا در صورت ایجاد آلودگی به سرعت آلودگی پخش نشود.
  •  بسته های مواد غذایی به دلیل غیراستاندارد بودن بهتر است داخل کیسه ها و ظرف های دربسته نگهداری شوند تا هیچ راهی برای ورود مورچه بالدار باقی نماند.
  •  نظافت آشپزخانه در پایان شب امری ضروری است. مورچه بالدار بیشتر شب ها جهت تغذیه از درزها و شکاف ها بیرون می آیند و در صورتی که محیط را تمیز کرده باشید هیچ منبع تغذیه ای را جهت زنده ماندن آن ها باقی نخواهید گذاشت.
  • استفاده از جارو برقی جهت جمع آوری خرده های مواد غذایی و یا جمع کردن مورچه بالدار زنده و مرده بسیار مؤثر می باشد. مورچه بالدار زنده به دلیل ترشح ماده فورمون چون عامل جذب سایر مورچه ها هستند بهتر است در صورت مشاهده حشرات زنده آن ها را با جارو جمع کنیم تا از جذب سایر کلونی مورچه ها پیشگیری شود.
  • سطل زباله را هر شب  خالی کرده و کاملاً با آب بشویید.

در خصوص نگهداری حیوانات خانگی باید توجه کنید مواد خوراکی آن ها در ظرف های کاملاً دربسته نگهداری شود و ظروف غذای حیوانات را هر شب خالی کرده و نظافت کنید تا از جمع شدن مورچه بالدار پیشگیری شود.

گونه های مختلف مورچه از سه دسته شامل ملکه، مورچه های نر و مورچه کارگر تشکیل شده است. مورچه های بالدار ماده از مورچه های بالدار نر بزرگتر هستند. مورچه های کارگر یا مورچه ماده نیز معمولاً در جستجوی غذا قابل مشاهده هستند در صورتی که سایر دسته ها دیده نمی شوند. مورچه های بالدار به صورت یک کلونی در یک مکان مستقراند.

مشاهده مورچه های بالدار در منزل نشان دهنده وجود یک کلونی از آن ها داخل منزل می باشد که از محلی مانند پنجره یا دریچه ای به منزل راه پیدا کرده اند که بایستی سریعا در جهت کنترل و ریشه کنی، سمپاشی مورچه بالدار انجام گیرد چراکه این مورچه ها در مدت زمان کوتاهی، توانایی تکثیر و کسترش زیادی در منزل شما را دارند.

پس از جفتگیری بال مورچه ها می افتند و آن ها به دنبال محلی برای استقرار مجدد خود می خزند و لانه گزینی می کنند. شما معمولا بال های مورچه ها را در محلی که نور بیشتری دارد مانند پشت پنجره ها مشاهده می کنید که این هشداری است که آن ها در منزل شما تکثیر پیدا کرده اند.

روش های کنترل و مبارزه و سمپاشی مورچه 

ant در صورت مشاهده مورچه های بالدار جهت مبارزه ، ریشه کنی و سمپاشی مورچه بالدار با کارشناسان حرفه ای شرکت نگین دشت که زیر نظر وزارت بهداشت هستند در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت اقدام به سمپاشی و درمان مورچه بالدار نمایند. 

 

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی