تلفن تماس : 88330133      09124540649

مورچه بودار خانگی (تاپینوما سسیل)

Odorous House Ants Tapinoma sessile

Odorous Antsred شکل ظاهر: این مورچه ها به رنگ قهوه ای تیره تا سیاه رنگ می باشد.

red اندازه: 1.3 الی 2.5 میلی متر

red رفتار: برای یافتن غذا در یک مسیر حرکت کرده و از حشرات مرده ، مواد شیرین و گوشتی تغذیه می کنند و عسل را به تمام مواد خوراکی ترجیح می دهند.

red زیستگاه: این مورچه ها در قسمت زیرین خاک ، سنگ یا مالچ و مواد زائد و سایر موارد زندگی می کنند و هنگامی که داخل منازل می شوند در حفره های دیوار و کف ساکن می شوند علی الخصوص قسمت گرم و مرطوب را برای پناهگاه انتخاب می کنند.

مورچه های خانگی خوشبو لانه های خود را در انواع مختلف زیستگاه ها و مکان های ملایم می سازند. آنها در مناطق شهری نیز یافت می شوند و از سطح دریا تا ارتفاع بیش از 4000 متر لانه می کنند.

red نکات جالب: علت نامگذاری به دلیل بوی نامطبوعی شبیه به بوی نارگیل فاسد شده می باشد که کارگران در هنگام خطر از خود ترشح می کنند.

مورچه های خانه بد بو همه چیزخوار هستند. بخش قابل توجهی از رژیم غذایی آنها را ترشحاتی تشکیل می دهد که توسط شته ها ، حشرات فلس دار و غشاها به نام عسلک شناخته می شود. این مورچه ها از شهد و شیره درختان نیز تغذیه می کنند. مورچه های خانگی خوشبو شکار حشرات و عنکبوت ها می شوند که کمتر از 4.0 میلی متر طول دارند. آنها همچنین لاشه مهره داران را در صورت در دسترس بودن مصرف می کنند. مورچه‌های خانگی بدبو در مناطق شهری «فرصت‌طلبانه» تغذیه می‌کنند و تقریباً هر غذای موجود انسان را می‌خورند. آنها شیرینی جات را ترجیح می دهند و شکر، عسل، کره و بستنی و همچنین غذاهای غیر شیرین مانند گوشت گاو، ماهی، سیب زمینی، پنیر و شیر می خورند. مورچه‌های طعمه را به لانه بازمی‌گردانند یا غذاهایی مانند عسل را در کلنی خود ذخیره می‌کنند.

این نوع مورچه‌ها به طور عمده در مناطق حاشیه شهرها و مناطق شهری یافت می‌شوند و معمولاً با جستجوی غذا در کنار خطوط آب، نقاط شیر آب، کنار مواد شیرین و میوه‌ها حضور دارند. آن‌ها می‌توانند با یکپارچه‌سازی زیستی محل زندگی و با جمع‌آوری منابع غذایی در محیط‌های شهری به طور فزاینده تکثیر یابند.

همچنین، این نوع مورچه‌ها اغلب در داخل ساختمان‌ها نیز دیده می‌شوند و می‌توانند به عنوان آفت آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و سایر مکان‌هایی که غذاها و مواد شیرین در آن‌ها ذخیره می‌شود، به شمار روند.

به طور کلی، مورچه‌های خانگی بوی‌دار یکی از گونه‌های معمول مورچه‌ها در مناطق شهری و حاشیه شهری است و برای کنترل آن‌ها می‌توان از روش‌های کنترل آفات مختلف از جمله استفاده از ژل مورچه کش نگین دشت استفاده کرد.

کنترل و سمپاشی مورچه ژل مورچه:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و مورچه به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی و قطعی این آفت در خدمت شما می باشد.درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی