سبد خرید خالی می باشد

مورچه مریخی: حشره ای شگفت انگیز با توانایی های خارق العاده

مورچه‌های مریخی، به نام علمی "Solenopsis invicta"، یا همان مورچه آتش‌زنه، یک نوع مورچه است که اصلی است که در جنوب آمریکا و جنوب شرقی ایالات متحده و سایر مناطق جهان پیدا می‌شود

 شکل ظاهر: این مورچه ها(Rover Ants Brachymyrmex spp ) به رنگ قهوه ای تیره تا رنگ پریده هستند.

 اندازه: Range from 1/16  inch to 1/12 inch in length

 رفتار: این مورچه ها با شور و هیجان زیاد از تمام اشیای داخل محوطه مانند تیغه های چمن زنی ، صندلی ، میز و حصارها بالا و پایین می روند. این حشرات به طور معمول بالدار بوده و دارای بدنی راه راه می باشند.

مورچه های مریخی در مستعمرات بزرگی زندگی می کنند که می تواند شامل هزاران یا حتی میلیون ها مورچه باشد. آنها لانه های خود را در زیر زمین یا در داخل درختان می سازند. مورچه های مریخی همه چیزخوار هستند و از طیف وسیعی از حشرات، گیاهان و مواد غذایی دیگر تغذیه می کنند.

مورچه های مریخی نقش مهمی در اکوسیستم ایفا می کنند. آنها به تجزیه مواد آلی کمک می کنند و همچنین طعمه تعدادی از حیوانات دیگر هستند. مورچه های مریخی همچنین می توانند آفات محصولات زراعی باشند و گاهی اوقات به عنوان آفات در نظر گرفته می شوند.

 

Rover Ants Brachymyrmex spp

 زیستگاه: این حشرات در زیر خاک ، سنگ و یا در قسمت های پوسیده چوب ساکن می شوند و از شهد داخل ریشه گیاهان تغذیه می کنند.

 نکات جالب: 

  • مورچه های مریخی یکی از سخت ترین حشرات روی زمین هستند. آنها می توانند در دمای بین -10 تا 50 درجه سانتیگراد زنده بمانند.

  • مورچه های مریخی در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش بسیار مقاوم هستند. آنها می توانند تا 100 برابر تابش اشعه ماوراء بنفشی را که انسان ها می توانند تحمل کنند، تحمل کنند.

  • مورچه های مریخی بالا رونده های بسیار خوبی هستند. آنها می توانند از درختان و سایر گیاهان برای رسیدن به منبع غذا بالا بروند.

  • مورچه های مریخی همه چیزخوار هستند. آنها از طیف وسیعی از حشرات، گیاهان و مواد غذایی دیگر تغذیه می کنند.

  • مورچه های مریخی نقش مهمی در اکوسیستم ایفا می کنند. آنها به تجزیه مواد آلی کمک می کنند و همچنین طعمه تعدادی از حیوانات دیگر هستند.

  • مورچه های مریخی می توانند آفات محصولات زراعی باشند و گاهی اوقات به عنوان آفات در نظر گرفته می شوند.

سمپاشی مورچه:

اگر شما در تهران، کرج و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و مورچه به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات سمپاشی زیر نظر وزارت بهداشت با مجوز خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi