تلفن تماس : 88330133      09124540649

مورچه های دزد

Thief Ants Solenopsis molesta

red شکل ظاهر:

این مورچه ها به رنگ زرد تا قهوه ای روشن با چشمان بسیار کوچک می باشند. این حشرات نیش دار هستند.

thief ant

red اندازه:

0.5 تا 3 میلی متر

red رفتار:

این مورچه ها دارای قلمرو بسیار کوچک شامل چند صد تا چند هزار کارگر به همراه تعداد زیادی ملکه بوده و نزدیک به لانه گونه های دیگری از مورچه ها لانه می کنند و مسیر حرکت آن ها به مورچه های فاروچ شباهت زیادی دارد. به دلیل شباهت در اندازه و رنگ مورچه دزد گاهی اوقات با مورچه فرعون به اشتباه شناسایی می شود. مورچه فرعون می تواند از نظر اندازه و رنگ به یک اندازه باشد. 

redزیستگاه:

پاین مورچه ها در قسمت زیرین سنگ ها در محوطه بیرون و بیشتر نزدیک به سایر مورچه های بزرگ تر لانه کرده و از غذا و لاروهای جوان آن ها جهت تغذیه سرقت می کنند. وقتی داخل منازل می شوند در داخل دیوارها و فونداسیون ساکن شده و محتوای پروتئین بالا مانند نظیر گوشت، چربی، پنیر، دانه و حشرات مرده را برای تغذیه ترجیح می دهند.

کلونی مورچه های دزد هم در داخل و هم در فضای باز خانه یافت می شوند. لانه‌ها بزرگ هستند و اغلب دارای تونل‌های کوچکی هستند که به لانه‌های نزدیک مورچه‌های بزرگ‌تر متصل می‌شوند و معمولاً غذا و بچه‌هایشان را می‌دزدند. در مواردی شناخته شده اند که آنها لانه مورچه های دیگر را تصاحب می کنند.

 در خارج از منزل می توانند در زیر صخره ها، اطراف راهروها و پی خانه ها، در چوب های پوسیده و خاک لانه گزاری کنند. لانه های داخلی در هر شکاف کوچک، به ویژه چوب و شکاف سنگ ها، زیر کف و پشت قرنیزها یافت می شود.

red نکات جالب: این حشرات بسیار کوچک بوده و علت نامگذاری آن ها دزدی از غذای سایر مورچه ها می باشد.

کنترل: اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و مورچه به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات سمپاشی مورچه و درمان تخصصی و قطعی مورچه در خدمت شما می باشد.درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی