سبد خرید خالی می باشد

مورچه های دزد

شکل ظاهر:

این مورچه ها به رنگ زرد تا قهوه ای روشن با چشمان بسیار کوچک می باشند. این حشرات نیش دار هستند.

thief ant

اندازه:

0.5 تا 3 میلی متر

 رفتار:

این مورچه ها دارای قلمرو بسیار کوچک شامل چند صد تا چند هزار کارگر به همراه تعداد زیادی ملکه بوده و نزدیک به لانه گونه های دیگری از مورچه ها لانه می کنند و مسیر حرکت آن ها به مورچه های فاروچ شباهت زیادی دارد. به دلیل شباهت در اندازه و رنگ مورچه دزد گاهی اوقات با مورچه فرعون به اشتباه شناسایی می شود. مورچه فرعون می تواند از نظر اندازه و رنگ به یک اندازه باشد. 

redزیستگاه:

پاین مورچه ها در قسمت زیرین سنگ ها در محوطه بیرون و بیشتر نزدیک به سایر مورچه های بزرگ تر لانه کرده و از غذا و لاروهای جوان آن ها جهت تغذیه سرقت می کنند. وقتی داخل منازل می شوند در داخل دیوارها و فونداسیون ساکن شده و محتوای پروتئین بالا مانند نظیر گوشت، چربی، پنیر، دانه و حشرات مرده را برای تغذیه ترجیح می دهند.

کلونی مورچه های دزد هم در داخل و هم در فضای باز خانه یافت می شوند. لانه‌ها بزرگ هستند و اغلب دارای تونل‌های کوچکی هستند که به لانه‌های نزدیک مورچه‌های بزرگ‌تر متصل می‌شوند و معمولاً غذا و بچه‌هایشان را می‌دزدند. در مواردی شناخته شده اند که آنها لانه مورچه های دیگر را تصاحب می کنند.

 در خارج از منزل می توانند در زیر صخره ها، اطراف راهروها و پی خانه ها، در چوب های پوسیده و خاک لانه گزاری کنند. لانه های داخلی در هر شکاف کوچک، به ویژه چوب و شکاف سنگ ها، زیر کف و پشت قرنیزها یافت می شود.

red نکات جالب: این حشرات بسیار کوچک بوده و علت نامگذاری آن ها دزدی از غذای سایر مورچه ها می باشد.

این مورچه‌ها معمولاً در مناطقی با مواد غذایی ذخیره‌شده نظیر آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و پنجره‌ها دیده می‌شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند در فضای باز و مناطق بیرونی نیز حضور داشته باشند.

در صورتی که این نوع مورچه‌ها به عنوان یک مشکل آفات در منطقه‌ای شناخته شده‌اند، می‌توان از روش‌های کنترل آفات مختلف مانند استفاده از مورد ژل مورچه نگین دشت، بهداشت منطقه و جلوگیری از دسترسی آن‌ها به منابع غذایی، برای کنترل آن‌ها استفاده کرد.

کنترل: اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و مورچه به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات سمپاشی مورچه و درمان تخصصی و قطعی مورچه در خدمت شما می باشد.

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi