سبد خرید خالی می باشد

خرخاکی گلوله‌ای

حشره خرخاکی ( Armadillidiidae) از خانواده، شاخه بندپایان، زیر شاخه سخت پوستان ، رده نرم زرهیان، راسته جورپایان می باشند. بر خلاف سایر گونه های موجود در این خانواده این گونه ها بدنشان از یک صفحه برجسته و سخت پوشیده شده است که همچون یک زره عمل می کند و بند بند است . این حشرات در هنگام خطر به شکل یک توپ گرد در آمده و حالت تدافعی به خود می گیرد. رنگ عمومی آن ها آبی – خاکستری است و غالبا لکه های زرد رنگی روی پشت آنها قابل مشاهده است این حشرات دارای هفت جفت پا که از لحاظ فرم و اندازه تقریبا برابر است. بخش های شکمی به هم متصل بوده و دو جفت آنتن روی قسمت سر می باشد که یکی از آن ها کوتاهتر است که زیر بدن قرار دارد و قادرند نور را تشخیص دهند.

 عادت زندگی خرخاکی (Pill bugs) :

Armadillidium vulgare 000این حشرات در محیط های مرطوب و پسماندهای گیاهی (برگ و ساقه) و انواع چوب زندگی می کنند و با دهان کوچک خود شروع به جویدن می کنند. در بدترین حالت ممکن آسیب هایی است که این حشره به باغ ها می رساند.

در زیستگاه های طبیعی این حشرات جز حشرات مفید به حساب می آید زیرا باعث بازیافت مواد مغذی با از بین بردن کامل گیاهان و چوب های مرده درختان می شوند و آن ها را کاملا تخریب کرده که این عملیات در آب و هوایی با رطوبت بالا و در طول روز بیشتر دیده می شود. در قسمت پایینی بدن یک قشر نازک است که از آن طریق رطوبت و اکسیژن را جذب می کنند.

در فصل زمستان در پناهگاه خود مانده و آن را حفظ می کنند و در بهار برای جفت گیری فعال می شوند. ماده ها تخم ها را در کیسه در ناحیه شکمی برای مدت 6 تا 7 هفته حمل می کنند.

در محیط زیست مناسب جهت زندگی و رشد حشره خرخاکی باید محیطی بسیار مرطوب با نور محدود باشد و 2 تا 3 سال می توانند زندگی کنند. در صورتی که محیط منزل رطوبت مناسب جهت رشد را داشته باشد قادر است به بسترهای چوبی مانند مبلمان، بوفه و .... سایر وسابل چوبی رسوخ پیدا کرده رشد کنند و از چوب جهت تغذیه استفاده کنند. که این به مرور آسیب شدیدی به وسایل چوبی وارد می کند . در صورت ورود این حشرات به منزل به تنهایی از بین بردن رطوبت راه حل مناسبی نمی باشد حتما سمپاشی کاملا تخصصی برای وسایل چوبی مانند مبلمان و کابینت آشپزخانه باید صورت گیرد.

negindasht iconکنترل و سمپاشی خرخاکی: اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید، درختان و چمن ، ویلا و یا باغتان دچار مشکل آفات باغی شده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی ،طی یک برنامه زمانبندی شده توسط مهندسین باتجربه این شرکت جهت از بین بردن این آفت ها در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi