سبد خرید خالی می باشد

شته ها

Aphids  Aphididae

  شکل ظاهر:aphids negindasht

حشراتی بسیار کوچک که به لحاظ داشتن بدنی نرم به شپش گیاه plant lice یا مورچه گاوی ant cows معروف اند. رنگ آن ها از سبز تا قهوه ای – قرمز – سیاه یا بنفش متغیر است. بعضی از گونه ها رنگ های متنوعی را در کلونی های خود دارا هستند. پوشش خارجی بدن شته ها نرم بوده اما برخی از آن ها دارای پوشش مومی شکل یا کتانی که اصطلاحاً به آن ها wolly aphids یا شته پشمالو گفته می شود.

  اندازه:

طول بدن آن ها از ۱ الی ۱۰ میلی متر می باشد.

  رفتار:

گونه های متنوع شته جهت تغذیه به گیاهان مختلف حمله کرده و از آن ها تغذیه می کنند. حدود 4000 گونه شته در جهان وجود دارد که 250 گونه آن جزء آفات جدی به حساب می آیند. این حشرات بسیار کوچک مدام در حال تکثیر و باروری بوده و از ساقه و برگ گیاهان و تعدادی نیز از ریشۀ گیاه تغذیه می کنند.

  زیستگاه:

شته ها آفات انواع سبزیجات،گیاهان زینتی، درختان و محصولات زراعی در آپارتمان ها و فضای سبز به شمار می آیند. این حشرات از طریق مکیدن شیرۀ گیاهان با نام honeydew به صورت مستقیم باعث آسیب رساندن به خصوص به بافت های آبکش و از طرفی ایجاد استرس، از بین رفتن رنگ شاخ و برگ گیاهان، کاهش فتوسنتز سلول های گیاهی و از دست دادن شکل ظاهری و زیبایی گیاه و رشد قارچ ها و کپک سیاه رنگی به نام sooty mold (کپک دوده ای) می گردد که در نهایت انتقال بیماری های گیاهی از جمله ویروس ها را به همراه دارد.

 نکات جالب:

شایع ترین آسیبی که از طرف شته ها به گیاه در اثر مکیدن شیرۀ گیاهان وارد می شود ایجاد قارچی با نام کپک دوده ای بر روی سطح گیاه بوده که چون شیره و شهد گیاه توسط این حشرات گرفته می شود حشرات دیگری از جمله مورچه، زنبور و مگس را جذب محل می کنند بنابراین حملۀ آفات دیگر را با خود به همراه دارند.

کنترل و سمپاشی شته گلها و درختان:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید، درختان و چمن ویلا و باغ و گیاهان حیاط منزل دچار مشکل آفات باغی شده شرکت سمپاشی نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی ،طی یک برنامه زمانبندی شده توسط مهندسین باتجربه این شرکت جهت از بین بردن این آفت ها در خدمت شما می باشد.

دشمنان طبیعی این حشرات کفشدوزک‌ شکارگر، همچنین لارو مگس گلزار، زنبورهای انگلی یا پاراتیزوئید، پشه شته‌خوار، عنکبوت، خرچنگ، و قارچ بیمارگر حشرات مانند لکانی‌سیلیوم و انتیموف‌تورال از دیگر نابود کنندگان شته‌ها هستند.

 

[calltoaction align="right" title="  مشاوره و سفارش سمپاشی تحت نظر وزارت بهداشت " title_color="#28a92b" button_text="88330133 کلیک کنید" button_link="tel:02188330133" button_background="#e10e09" color="#74279b" scroll_reveal="ease-in 50px"]  لطفا در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.[/calltoaction]

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi