سبد خرید خالی می باشد

کرم ارتشی

Armyworms - Pseudaletia unipuncta

 شکل ظاهر:Armyworms Pseudaletia unipuncta

یکی از نشانه های تشخیص لارو این حشرات وجود نوارهایی در قسمت پهلوها و نوار واقع شده در قسمت میانی پشت آن ها می باشد. یکی دیگر از نشانه های آن ها وجود موهای ریز در سطح بدن است. رنگ بدنشان از زرد تا قهوه ای تیره و یا خاکستری متغیر می باشد. نوارهای موجود در بدن لاروها به رنگ زرد - سفید می باشد و علامتY نشانه ای است که در قسمت سر دیده شده و چهار لکه تیره در قسمت بالای بخش شکمی خود دارند.

کرم-ارتشی-Armyworms-Pseudaletia-unipuncta

 اندازه:

در مرحلۀ لاروی از 1/16 و تا مرحلۀ بلوغ به 2 اینچ هم اندازۀ آن ها می رسد.

 رفتار:

این کرم ها در فصل سرما هیچ فعالیتی ندارند و در مناطق پوشیده از چمن رشد کرده و پس از رشد کامل به مدت 4 روز تغذیه آن ها متوقف شده ، سپس به شفیره تبدیل می شوند این دوره بین 15 تا 20 روز طول می کشد و در ماه های may و june به حشرۀ بالغ و سپس به بزرگسال تبدیل می شود.

ماده ها قبل از تخم ریزی به مدت 7 تا 10 روز از شیرۀ گیاهان تغذیه می کنند سپس شبانه بر روی برگ گیاهان و یا در بین چمن ها در حدود 25 تا 134 تخم گذاشته و مدت زمان زندگی آن ها حدوداً 17 روز می باشد و قابلیت باروی تاحدود 2000 تخم در کل مدت زندگی خود دارند.

 زیستگاه:

بیشتری در بستر وسیعی از انواع درختان میوه، سبزیجات، محصولات زینتی و محصولات دیگری نظیر چغندر، کلم، هویج، لوبیا، بادمجان، بامیه، فلفل، سیب زمینی، گوجه، هندوانه و سایر محصولات آسیب دیده نظیر آووکادو، مرکبات، بادام زمینی، آفتابگردان، توتون، تنباکو و گلهای مختلف قابل مشاهده هستند.

 خسارات:

زیان های وارد شده از طریق این گونه به گیاه شباهت زیادی به آفت هایی نظیر sodwebworms داشته با این حال میزان خسارت و آسیب وارده از طرف این آفت به دلیل بزرگی اندازۀ آن ها و تخم ریزی و افزایش سریع جمعیت شان سریع تر صورت می گیرد.

 نکات جالب: 

در بیشتر نقاط جهان برای ساخت ش را ب  از این کرم ها استفاده می کنند.

 کنترل و سمپاشی:

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید، درختان و چمن منزل ، ویلا و یا باغتان دچار مشکل آفات باغی شده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی ،طی یک برنامه زمانبندی شده توسط مهندسین باتجربه این شرکت جهت از بین بردن این آفت ها در خدمت شما می باشد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi