سبد خرید خالی می باشد

مگس سفید چروکیده

Spiraling whitefly

  معرفی:

Spiraling whitefly – Hemiptera بدن این گونه از مگس ها دارای چین و چروک بسیار زیادی می باشد که اولین بار سال 2009 مشاهده شدند. بر خلاف سایر مگس های سفید که کوچک بوده و قابل رؤیت نیستند این حشره به دلیل وجود چین و چروک بزرگتر بوده با اندازه ای حدود 1/8 اینچ و شباهت زیادی به یک پروانه کوچک دارند. این حشره از خانوادۀ Hemiptera بوده و به حشراتی نظیر شته ها، فلسی ها و ... شباهت زیادی دارد.مگس ها با زائدۀ سوزن مانند خود از قسمت زیرین برگ تغذیه می کنند و در نهایت مرگ گیاه را به همراه خواهد داشت.

  توضیحات و خسارات:

لیست گیاهانی که میزبان این حشره قرار می گیرد به طور مداوم در حال افزایش بوده و به نظر نمی رسد به میزبان خاصی علاقه داشته باشد.

 3 گونه از گیاهان که بیشتر از آن تغذیه می کند عبارتند از:

درخت نارگیل Coconut palms ، پرنده سفید بهشتی white bird-of-paradise و درخت بامیه Gumbo Limbo trees از گونه های دیگر می توان آووکادو، بلوط، زیتون سیاه، انگور و ... را نام برد.

این مگس به دلیل تغذیه از شیرۀ گیاهان اکثراً بر روی تنه درختان و گیاهان کپک دودی را ایجاد می کنند.

Spiraling whitefly 1

حشرات بالغ بسیار کوچک بوده و در حدود 8/1 اینچ طولشان است و رنگ آن ها سفید مایل به زرد با بال هایی خالدار و سفید رنگ می باشند. مرحلۀ نابالغ حشره شامل(تخم و پوره) بوده که در این مرحله می توان آن ها را در قسمت زیرین برگ ها به صورت توده ای از تخم های سفید رنگ مشاهده کرد. بهترین روش برای جلوگیری از ورود آفات به گیاهان نظارت بر فضای سبز بوده که از مقدمات کار محسوب می شود به دلیل اینکه پس از هجوم آفات کپک ها و قارچ ها تا مدت های زیادی بر روی گیاه باقیمانده و مرگ گیاه را با خود به همراه دارد.

بیولوژی دقیق این حشره شناخته شده نیست. تنها شباهت به حشراتی دارند که تخم ریزی آن ها در قسمت زیرین برگ ها صورت می گیرد و پس از بارور شدن به حشرات خزنده تبدیل شده که در اطراف گیاه خزیده تا از آن تغذیه کنند و به دلیل عدم تحرک در همان قسمت گیاه باقی می مانند و از پوره ها تغذیه کرده و ظاهری مسطح و ساده ای دارند.

 کنترل و سمپاشی نگین دشت :

اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید، درختان و چمن ، ویلا و یا باغتان دچار مشکل آفات باغی شده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی ،طی یک برنامه زمانبندی شده توسط مهندسین باتجربه این شرکت جهت از بین بردن این آفت ها در خدمت شما می باشد.

 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi