سبد خرید خالی می باشد

اشتباهات رایج در سمپاشی ساس

ما نمی گذاریم ساس ها شما را گاز بگیرند.

سمپاشی ساس, سمپاشی تضمینی ساس , عکس ساس, عکس تخم ساس,

از بین بردن و نابودی ساس تختخوابی ممکن است از چند روز تا چند ماه و گاهاً تا چند سال برای افراد زمان ببرد.

مهمترین مسئله در تأخیر زمان ریشه کنی و سمپاشی ساس تعداد اشتباهاتی است که در طول مسیر افراد انجام می دهند.

در این مقاله رایج ترین خطاهایی که افراد می توانند با اجتناب از آن ها در کمترین زمان ممکن، ساس را بصورت کامل از منزل خود ریشه کن کنند، خدمت شما ارائه خواهیم داد.

 • اکثر افراد فقط تشک خوشخواب خود را بازرسی می کنند.

حشره ساس تختخوابی بر خلاف نامش در زمان ورود به منزل فقط تشک خوشخواب شما آلوده نمی کند بلکه ابتدا در حدود 1 الی 2 ماه داخل درز و شکاف های منزل از جمله  قرنیزها، شکاف درب ها، زیر فرش، پایه تخت، پریز برق و .... تخم ریزی می کنند و پس از اینکه کل منزل آلوده به تخم ساس شد، ساس بالغ جهت تغذیه به نزدیک ترین محل استراحت شما از جمله تشک خوشخواب نقل مکان کرده و به همین جهت افراد تصور می کنند فقط همان اتاق یا حتی همان یک تشک خوشخواب درگیر ساس شده است.

 • استفاده از ترکیب آفت کش ها و سمومی که توسط افراد غیر متخصص بخصوص عطاری ها ، داروخانه ها و فروشگاه های فروش سموم به شما پیشنهاد می شود.

در صورت استفاده از سموم نادرست و غیراصولی سلامت شما و افراد خانواده به خطر می افتد از طرفی آفت کش و سموم تخصصی ساس باید حتما توسط کارشناس دفع آفات و مهندسین حشره شناسی در محل آلوده به ساس استفاده شود.

 • بازرسی منزل توسط افراد غیرمتخصص در طول روز و پیدا نکردن علائم ناشی از آلودگی ساس.

افرادی که بخصوص در طول روز در منزل به دنبال ساس می گردند باید بدانند به احتمال خیلی زیاد به هیچ چیز نمی رسند و این بدان معنا نیست که محیط منزل عاری از ساس می باشد. ساس تختخوابی بیشتر شب ها جذب دی اکسید کربنِ دفع شده حین بازدم از انسان می شوند بنابراین بهترین زمان برای بازرسی منزل توسط خود شما، شب ها می باشد و از طرفی نه فقط تختخواب بلکه باید کل منزل بازرسی شود و ضمناً توجهاشته باشید در مراحل آلودگی ابتدایی حتی در ماه های اول ممکن است با بازرسی منزل ساس بالغ مشاهده نکنید.

بعد از گذشت حدود 2 تا 4 ماه لکه های خون ، پوسته های ساس ناشی از پوست اندازی یا حتی حشره ساس بالغ را مشاهده خواهید کرد.

 • کمک گرفتن از نیروی متخصص از جمله مهندسین دفع آفات و حشره شناس

آفت کش ها اغلب بخش مهمی از استراتژی کنترل ساس تختخوابی هستند اما تا زمانی که به درستی و توسط متخصص استفاده نشود درمان مؤثری در ریشه کنی و نابودی ساس تختخوابی نخواهید داشت. از طرفی محل های آلوده به تخم ساس باید توسط کارشناس خبره بررسی و سمپاشی شود. محل پنهان شدن ساس ها نیاز به تخصص کارشناس حشره شناسی دارد . آشنایی با سموم ، ترکیابت آن ها، استفاده از تنظیم کننده ها در ترکیبات سموم برای ریشه کنی جمعیت ساس به صورتی که مقاومتی در حشره ساس ایجاد نکند امری است که فقط یک متخصص ماهر به آن واقف می باشد.

 • عدم استفاده از اسپری دافع حشرات، روی لباس و بدن.

اگر احساس می کنید که حشره ای روی سطح بدن شما حرکت می کند حتی در صورتی که آفتی هم وجود نداشته باشد استفاده از اسپری دافع حشرات هرگز ایده خوبی نیست.

این مواد دافع تنها چند ساعت فعال هستند بنابراین مثلا اگر ساس حدود ساعت 3 تا 5 صبح از مخفیگاه خود خارج شوند آن مواد دافع برای جلوگیری از فعالیت حشره کار خاصی را انجام نمی دهد و فقط سلامت شما را به خطر می اندازند.

 • از تغییر محیط خواب خود به شدت پرهیز کنید

برخی افراد فکر می کنند به دلیل گزش ساس در شب ، آلودگی محدود به محل استراحت آن ها می باشد و سعی می کنند با تغییر محل خواب خود از آلودگی دور شوند در صورتی که آلودگی در تمام درز و شکاف ها وجود دارد و شما با تغییر محل خواب تنها ساس بالغ را در محیط  زندگی خود بیشتر پخش می کنید.

 • به هیچ عنوان تصور نکنید که محل تجمع و استقرار این حشرات به دلیل نامشان محدود به تختخواب شما می شود.

ساس ها قادراند در هر درز و شکافی در تمامی نقاط منزل تخم ریزی کنند و پس از بلوغ به محل خواب شما نقل مکان می کنند تا از خونِ گرم انسان تغذیه داشته باشند.

 • بعد از جارو کردن منزل آلوده به ساس کیسه جاروبرقی را بلافاصله داخل کیسه زباله کاملاً دربسته قرار داده و دور بیاندازید تا ساس ها مجدد از داخل مخزن جاروبرقی خارج نشوند.

استفاده از جاروبرقی یکی از بهترین روش های بیولوژیک در کاهش جمعیت ساس ها می باشد ولی به هیچ عنوان باعث نابودی و ریشه کنی ساس منزل شما نخواهد شد.

 • سمپاشی ساس حتما باید توسط کارشناس خبره و ماهر صورت گیرد.

درمان ساس با روش های خانگی و به صورت خوددرمانی توسط خود شما نه تنها مؤثر نیست بلکه باعث مقاومت بیشتر ساس ها خواهد شد. بنابراین با کمک گرفتن از کارشناسان ماهر در مراحل ابتدایی آلودگی اقدام به سمپاشی اصولی کنید.

 • آشنایی با شکل ظاهری ساس تختخوابی.

ساس تختخوابی حشرات کوچک بیضی شکلی است که به رنگ قهوه ای می باشد و از لحاظ سایز تقریبا شبیه به یک دانه سیب می باشد. بنابراین اگر با شکل ظاهری ساس آشنایی داشته باشید بلافاصله ساس را می توانید شناسایی کرده و در مراحل ابتدایی اقدام به نابودی ساس نمایید.

 • آفت ساس تختخوابی را نادیده نگیرید چون مشکلی نیست که به خودی خود برطرف شود.

منزل آلوده به ساس تختخوابی به شدت آلودگی میکروبی و سطح آلرژیک بالایی دارد. برخی افراد این مشکل بزرگ را نادیده می گیرند و امیدوار هستند این مشکل خود به خود رفع شود در صورتی که روز به روز بحث درمان ساس به دلیل شدت آلودگی دشوارتر خواهد شد.

 • بدون مشاوره گرفتن از کارشناسان جهت نقل مکان به محل دیگر، منزل آلوده به ساس را ترک نکنید چون آلودگی به راحتی انتقال می یابد.

ترک منزل آلوده به ساس، بدون رعایت اصول لازم جهت پیشگیری از انتقال ساس به محل دیگر چاره کار شما نیست. بدون رعایت اصول ضروری جهت ترک محیط آلوده، باعث انتقال ساس به محل دیگر و ایجاد آلودگی در آن محل نیز خواهید شد.

 • از خرید وسایل جدید بخصوص تخت ، تشک، بالش، مبلمان و ... تا زمانی که از ریشه کنی ساس اطمینان حاصل نکرده اید،خودداری نمایید.

یکی از اشتباهاتی که اغلب مردم مرتکب می شوند این است که قبل از اینکه از رفع آلودگی محیط منزل اطمینان حاصل کنند اقدام به خرید وسایل جدید نموده و این باعث آلوده شدن آن وسایل نیز خواهد شد. اطمینان از پاک شدن محیط از آلودگی ساس فقط از طریق کارشناس خبره دفع آفات امکان پذیر است.

 • از روش های خود درمانی به شدت پرهیز کنید.

استفاده از سموم تخصصی ساس فقط توسط متخصص دفع آفات باید صورت گیرد. روش های خوددرمانی به جز ایجاد سوش مقاوم در حشره ساس و تأخیر در زمان ریشه کنی و به خطرانداختن جان افراد داخل منزل هیچ ریشه کنی و نابودی برای ساس به همراه نخواهد داشت.

آنچه که مشتریان قبل از سفارش سمپاشی ساس باید بدانند

شرکت نگین دشت افتخار دارد که تمامی عملیات های سمپاشی ساس تختخوابی را موفقیت و اثربخشی 100% داشته و تمام این عملیات ها شامل گارانتی کتبی می باشد و متعهدیم تا زمان ریشه کنی، در کنار شما عزیزان باشیم.

چرخه زندگی ساس تختخوابی

اقداماتی را که بعد از سمپاشی توسط کارشناس خدمت شما آموزش داده می شود، باید جهت تکمیل دوره درمان بصورت کامل رعایت فرمایید.

رعایت اقدامات احتیاطی که توسط کارشناس به شما بعد از اتمام کار آموزش داده می شود باعث تکمیل دوره درمان نابودی ساس بعد از سمپاشی خواهد شد از طرفی شما این اطمینان را حاصل می کنید که منزلتان  کاملا از ساس پاکسازی شده است

 • به محض مشکوک شدن به وجود آلودگی ساس در منزل سریعاً اقدام به درمان کنید و از تأخیر در درمان پرهیز کنید.

حشره ساس به سرعت تکثیر می شود و در عرض چند هفته کل منزل را آلوده می کند. به تعویق انداختن دوره درمان ساس باعث افزایش شدت آلودگی و دور ریختن وسایل آلوده بیشتری خواهد شد.

 • دور ریختن وسایل با آلودگی بسیار بالا با تشخیص کارشناس حین سمپاشی امکان پذیر است.

برخی از وسایل با شدت آلودگی بالای ساس دیگر قابل سمپاشی و پاکسازی نمی باشد که کارشناس حین سمپاشی توصیه به دور انداختن آن وسایل خواهد کرد.

 • سمپاشی و مبارزه با ساس از طریق سموم با کیفیت خارجی هزینه بالایی دارد ولی از طرفی با این سموم تنها با یکبار سمپاشی از شر ساس خلاص می شوید.

اکثرا شرکت های بدون مجوز با استفاده از سموم باغی با پایه کلره،فسفره، کاربامات و .. و یا مواد تدخینی و گازی شکل اقدام به سمپاشی ساس نموده که باعث باقی ماندن اثر طولانی مدت سموم در محیط شده و علاوه براینکه ریشه کنی ساس را نخواهید داشت سلامت شما نیز به خطر می افتد.

 • قبل از هر اقدامی تحقیقات لازم را در مورد شرکتی که می خواهید با آن همکاری کنید ،انجام دهید.

 شرکتی که جهت انجام عملیات سمپاشی انتخاب می کنید باید از یکی از دانشگاه های علوم پزشکی شهر مورد نظر مجوز سمپاشی را داشته باشد که این اطلاعات رامسئول فنی آن شرکت در اختیار شما قرار خواهد داد.

 • از اجرای روش های غیرمجاز شامل استفاده از مواد تدخینی و گازی شکل از جمله، قرص، دود ، گاز و .. به شدت پرهیز کنید.

در روش استفاده از گاز نه تنها ریشه کنی و نابودی ساس را نخواهید داشت بلکه اگر مواد گازی از کوچکترین درز و شکافی وارد منزل همسایه شما شود برای افراد مستقر در منزل می تواند خطر مرگ یا مسمومیت شدید به همراه داشته باشد به همین دلیل سال هاست وزارت بهداشت استفاده از این روش را ممنوع اعلام کرده است.

عکس های ساس

در مبارزه با ساس اولین قدم شناسایی این حشره می باشد.

با 40 سال تجربه، سمپاشی ساس تخصص ماست

Image

بازدید توسط کارشناس متخصص

کارشناسان متخصص ما قبل از انجام سمپاشی ساس منزل را کامل بازدید می کنند

 
Image

سمپاشی تضمینی ساس

تا زمان حل مشکل ساس به صورت تضمینی ما در کنار شما هستیم

 
Image

مبارزه با ساس در طول سال

ما همیشه و در هر زمان برای ارایه خدمات مبارزه با ساس در طول سال در کنار شما هستیم 

تجربیات مشتریان شرکت نگین دشت:

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi