تلفن تماس : 88330133      09124540649

تشخیص انواع پروانه از بید

وجود پروانه در منزل گاهاً صاحبان خانه را دچار نگرانی می کند که آیا این ها از خانوادۀ پروانه ها بوده و یا بید می باشد. از آنجا که وجود پروانه ها بیضرر می باشد ولی وجود بید بخصوص بیدهای لباس و بید حبوبات به دلیل خسارتی که به الیاف و مواد غذایی وارد کرده فرد را دچار نگرانی می کند . از آنجا که پروانه و بید ویژگی های مشابهی دارند گاهاً تشخیص آن ها را از هم دچار مشکل می نماید.

clothes moth negindasht

تفاوت پروانه و بید

جهت تشخیص درست و دقیق پروانه از بید به ویژگی های زیر توجه فرمایید:

آنتن: شکل ظاهری آنتن در پروانه و بیدها متفاوت است. در واقع آنتن ها یکی از ساده ترین روش جهت تشخیص پروانه از بید می باشد. آنتن پروانه ها بلند و صاف بوده و در قسمت انتهایی به صورت حباب مانند است در صورتی که آنتن بید از لحاظ شکل ظاهری مانند پر می باشد.

بال: پروانه و بید هر دو دارای بال هستند ولی بال ها از لحاظ آناتومی متفاوت می باشد و هر کدام به روش منحصر به فردی بال خود را نگه می دارند. پروانه ها حین استراحت بال خود را به صورت عمودی جمع می کنند در صورتی که بیدها بال های خود را حین استراحت مانند چادر برای محافظت از خود روی خود پهن می کنند.

رنگ : بیدها حشراتی شبانه محسوب می شوند چون بیشتر شب ها فعالیت داشته و تغذیه می کنند رنگ بدنشان خنثی بوده و بال ها کاملا ساده و بدون علامت می باشد در صورتی که پروانه ها در طول روز بیشتر پرواز می کنند و تغذیه در طول روز دارند رنگ بدن آن ها روشن تر بوده و بال و بدن از الگوی رنگی مشخص تری برخوردار است.

کنترل و درمان بید و پروانه

 بیدها پس از ورود به خانه مشکلات و آسیب های اقتصادی زیادی را به مالک منزل وارد می کنند بنابراین شناسایی پروانه از بید بسیار ضروری است تا در صورت مشاهده بید در اسرع وقت در جهت سمپاشی و مبارزه با بید اقدام نماییم. بیدها به دنبال تغذیه از وسایل الیافی و منسوجات بوده و در نتیجه به آن ها خسارت وارد می کنند و از طرفی پروانه بید شب ها بیشتر جذب نور می شود. پروانه ها نیز ممکن است به صورت تصادفی وارد منزل شما شوند ولی هیچ خسارتی را به شما وارد نمی کنند.

رعات اصول بهسازی محیط از جمله بستن درزها و شکاف های منزل، استفاده از توری و درزگیر برای درب ، پنجره ها و هواکش ها از ورود این حشرات پیشگیری می کند از روشن گذاشتن چراغ در بیرون ساختمان در شب حدامکان خودداری فرمایید. در هنگام خرید مواد خوراکی خشک از جمله غلات، حبوبات و آجیل از خرید مواد خوراکی به صورت فله پرهیز نموده و یا بلافاصله در یخپال و فریزر قرار دهید و به طور مرتب لباس های داخل کمد را چک کنید بخصوص لباس هایی که به ندرت استفاده می شود تا از عدم وجود بید اطمینان حاصل فرمایید.

سمپاشی بید

در صورت مشاهده پروانه های بید در اولین فرصت با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا بهترین روش را با به کارگیری بهترین سموم روز دنیا بدون لک و آلرژی پوستی و تنفسی جهت سمپاشی و ریشه کنی بید به شما ارائه نمایند.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی