تلفن تماس : 88330133      09124540649

چگونه می توان از شر بید لباس و لاروهای آنها خلاص شد؟

تخم های بید بعد از باز شدن به لارو تبدیل می شوند و در این مرحله از لباس، فرش و منسوجات طبیعی تغذیه و آسیب وارد می کنند.

لاروهای بید لباس است که به لباس و منسوجات در خانه و به ویژه آن هایی که از الیاف طبیعی حیوانات ساخته شده اند آسیب می رسانند. پشم ، ترمه ، ابریشم ، چرم نرم و خز موارد اصلی در معرض خطر هستند.

ما در این مقاله به سوالات متداول مشتریان در مورد لاروهای بید لباس و بید فرش پاسخ داده ایم. امیدواریم بعد از خواندن این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی خلاص از شر لاروهای بید لباس و بید فرش کسب کنید!

چرا لاروهای بید لباس الیاف طبیعی می خورند؟

لاروهای بید لباس برای رشد و شفیره شدن نیاز به انرژی دارند. پروانه های بالغ بید لباس نمی توانند غذا بخورند. آنها صرفاً با هدف تولید مثل عمر بسیار کوتاهی دارند.

پشم ، ترمه و ابریشم از الیاف طبیعی حیوانی هستند که از پروتئینی کراتین تشکیل شده است. این کراتین فقط در الیاف حیوانات وجود دارد که تنها غذای لارو بید بحساب می آید. کراتین همچنین در مو و پوست انسان وجود دارد.

محیطی مناسب برای هجوم بید لباس شامل: کمد تاریک ، زیر میز ، زیر تخت خواب و لا به لای لباس های الیاف طبیعی است. غالباً کمد های اتاق خواب و اتاق زیر شیروانی ، مکان های اصلی تکثیر و تولید مثل بید لباس است.

همچنین برای لارو پروانه بید لباس، رطوبت حتی مقادیر بسیار کم که از تعریق در لباس هایی که اخیراً پوشیده شده و دوباره در کمد قرار گرفته اند بسیار جذب کننده می باشد. بوی انسان، نوشیدنی هایی که روی لباس ریخته شده و غیره، همه از جذابیت های پروانه لباس می باشد که در آن محل تخم ریزی کنند.

 

نکاتی برای دور ماندن پروانه های بید لباس از الیاف طبیعی:

 • فقط لباس های تمیز را دوباره در کمد خود قرار دهید.
 • لباس هایی را که اخیراً پوشیده اید، قبل از گذاشتن آنها را روی چوب لباسی داخل کمد بایستی در هوای آزاد به مدت 24-48 ساعت در خارج از کمد قرار دهید.

لاروهای شب پره لباس چه مدت زندگی می کنند؟

 طول عمر لاروهای شب پره لباس قبل از شفیره شدن و تبدیل شدن به حشره بالغ بسته به شرایطی که پس از بیرون آمدن از تخم های با آن روبرو می شوند متفاوت است. شرایط ایده آل دما در محیط، حدود 21 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی بین 75 تا 80٪ است

در چنین شرایطی ، آنها می توانند در طی کمتر از یک ماه از مرحله تخم به حشره بالغ تبدیل شوند.

اگر شرایط خنک تر و یا رطوبت کمتری باشد ، سرعت رشد کند می شود.

لاروهای پروانه در صورت عدم مزاحمت و قرار گرفتن در منبع غذایی مناسب (یعنی لباس بافتنی نرم مورد علاقه شما) می توانند برای مدت دو سال یا بیشتر در مرحله لارو بمانند.

بنابراین ، پاسخ به "لاروهای پروانه لباس چه مدت زندگی می کنند؟" بین یک تا 24 ماه بستگی به شرایط محیط دارد.

به طور معمول شرایط به فصل بستگی دارد. در ماه های سرد زمستان شیوع پروانه های لباس و لارو آن ها بسیار کندتر است.

closet moths 1500 x 900

نکاتی برای نگهداری لباس:

 • در تمام طول سال هوشیار باشید . لاروهای بید مخرب در اواسط زمستان لباس های شما را در اتاق های گرم شده می خورند.
 • در مورد محافظت از لباس های خود، تغییر کمد از لباس بهاری  به لباس زمستانی بایستی لباس ها به صورت کامل وکیوم شوند.

 

لاروهای پروانه لباس چقدر بزرگ هستند؟

 لاروهای بید لباس کوچک هستند و تشخیص آنها دشوار است ، مخصوصاً اگر خیلی ریز باشند و به تازگی از تخم های میکروسکوپی بیرون آمده اند ، در روی لباس هایی نخی بافته شده قرار دارند، به سطوح داخلی لباس راه پیدا کرده اند یا آنها را خورده اند. 

لاروهای بید وقتی بزرگ می شوند و قبل از شفیرگی بین 3 و 3/5 سانتی متر رشد می کنند. آنها بدنی به رنگ کرمی و سر قهوه ای تیره دارند.

closet moths Larvae 1000 x 750

نکاتی در خصوص بازرسی لباس برای لاروهای بید لباس:

 • هنگامی که به دنبال لارو بید لباس هستید، واقعاً هوشیار باشید و از نزدیک نگاه کنید . ممکن است بر اساس شرایط ( سن آنها از زمان تخم ریزی / درجه حرارت / رطوبت محیط ) اندازه های مختلفی وجود داشته باشد.

آیا شستن لباس های لارو بید را از بین می برد؟

 شستن لباس می تواند لاروهای بید لباس را از بین ببرد، اما بعید است راه حل مناسبی برای انواع لباس هایی باشد که به عنوان منبع غذایی هدف قرار می گیرند.

شستشو برای از بین بردن چرخه زندگی لارو پروانه و تخم بید باید در حرارت 60درجه سانتیگراد شستشو انجام شود. این درجه حرارت میتواند لباس های پشمی و پنبه ای را آسیب وارد کند.

چنانچه لباس را جهت شستشو به خشکشویی می دهید بایستی بخواهید بعد از شستشو، لباس ها را با اتو پرس بخار بزند تا تخم های بید لباس کاملا ازبین رود.

نکاتی برای وسایل کمد برای از بین بردن لارو بید لباس 

 • لباس را از نزدیک بررسی کنید - به یاد داشته باشید که لاروهای بید روی پارچه ای بسیار کوچک هستند و اغلب در الیاف لباس شما مخفی می شوند.
 • لباسهای گران قیمت را تمیز خشک نگه دارید.
 • متناوباً ، اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه های مبارزه با لارو هستید، انجماد لباس ها گزینه بهتری است.
 • کاملاً کمد لباس را تمیز نگه دارید - گذاشتن لارو بید لباس در هر لباسی خطر تکرار مجدد آلودگی را دارد.

آیا بخارشوی لباس باعث از بین رفتن لاروهای بید می شود؟

 بخار دادن می تواند کمک کند اما برای از بین بردن لاروهای بید لباس روش مطمعنی نیست - پاکسازی از بید، بستگی به مدت زمان قرار گرفتن در معرض بخار و عمق بخار وارد شده به الیاف لباس دارد، بدون اینکه آسیب به لباس های گران بها شما وارد شود.

بنابراین، بخارشوی کردن لباس به تنهایی نمی تواند راه حل مطمعنی برای ریشه کنی و درمان بید لباس باشد.

نکاتی برای پاکسازی مکان آلود به بید لباس:

 • انجماد و یا بخارشویی را به عنوان درمان های موثرتر در نظر بگیرید.
 • به یاد داشته باشید که کمد لباس های خود را کاملاً تمیز و خشک نگه دارید سپس داخل کمد را جاروبرقی کنید. در حالی که لباس هایتان بیرون است داخل کمد آن تمیز با اسپری شوینده تمیز کنید - در غیر این صورت ، دوباره خطر آلودگی مجدد به بید لباس اتفاق می افتد.

آیا انجماد لاروها و تخم بید لباس را از بین می برد؟

در صورت انجام صحیح انجماد لاروهای بید لباس و تخمهای آن ها را از بین می برد. این روش مقرون به صرفه ترین روش برای مقابله با هجوم بید لباس است اما به یاد داشته باشید که لاروها و تخمها در لباس باقی می مانند حتی اگر کشته شده باشند..

مراحل توصیه شده برای منجمد کردن لباس های شما برای از بین بردن لارو و تخم بید:

 • لباسهای آلوده را شناسایی و جداسازی کنید.
 • در کیسه ای مهر و موم شده و ضد آب قرار دهید و بیش از حد کیسه را با لباس پر نکنید تا اطمینان حاصل شود که همه لباس ها به درستی منجمد می شوند.
 • یخ زدگی عمیق ، به صورت ایده آل برای حداقل 72 ساعت و حتی یک هفته به طول بی انجامد.
 • لباس ها را از کیسه های پلاستیکی خارج از خانه خود و بیرون بیاورید.
 • لباسها را به شدت تکان دهید.
 • لباس های خود را با توجه به جنس الیاف داخل ماشین لباسشویی با درجه حرارت مناسب شسته شوند.

نکاتی در مورد انجماد لاروها و تخم بید لباس:

 • بسیار مهم است که کیسه هایی که استفاده می کنید وقتی در فریزر قرار می گیرند هوا داخل آن ها نباشد.

 • لطفاً به زمان بندی پیشنهادی بالا پایبند باشید وگرنه ممکن است ناامید شوید!

آیا نور خورشید لاروهای بید را می کشد؟

 قرار گرفتن لارو بید لباس در مقابل آفتاب به خودی خود لارو بید لباس را از بین نمی برد و روش های موثرتری برای از بین بردن لارو بید در بالا گفته شد - به ویژه انجماد و بخارشوی .

لباس ها بایستی به طور مداوم جلوی آفتاب قرار گیرند که خود همین امر باعث خرابی لباس های گران قیمت شما می شود.

چه چیزی لاروهای بید لباس را می کشد؟

همانطور که در این مقاله توضیح داده ایم ، برای پاسخ به این سوال که "چه چیزی لاروهای پروانه را می کشد؟" ، انجماد عمیق و خشکشویی کردن بهترین روش برای از بین بردن لارو بید لباس است.

آیا لاروهای بید لباس می توانند از پلاستیک بخورند؟

قطعا نه!

پلاستیک نه برای لارو بید لباس جذابیت دارد و نه قابل هضم است و قسمتهای دهانی آنها قادر به خوردن پلاستیک نخواهند بود.

با کیفیت ترین لباس ها  در معرض بالاترین خطر خوردگی بید قرار دارد.

آیا می توانید لاروهای بید لباس را جارو برقی کنید؟

 آره! در مورد مقابله با هجوم لارو بیدلباس ، جارو برقی شما، دوست شماست.

هنگامی که لباس های خود را از کمد خارج کردید تا به توصیه های مراقبت از لباس ما در زمینه مبارزه با پروانه لباس بپردازید ، باید جاروبرقی و تمیزکاری و گرد و غبار را به طور کامل انجام دهید . ممکن است تخم و لارو بید وجود داشته باشد ، یا از روی لباس افتاده و به فرش های طبیعی آلوده شوند.

سپس همان سطوح جارو کشده شده  را بشویید و ضد عفونی کنید

پس از جاروبرقی ، لطفاً کیسه جارو برقی خود را در بیرون از خانه ، درون کیسه ای پلاستیکی خالی کنید ، مطمعن ببندید و آن را در سطل زباله دور بیندازید و لوله جاروبرقی را در حمام با آب داغ بشورید.

آیا بخارشویی باعث از بین رفتن لاروهای بید لباس می شود؟

 بخار با استفاده از ' بخارشویی ' یک بخش اصلی در مبارزه با هجوم بید لباس است. با این حال ، این فقط ممکن است با بخشی از لارو بید لباس مقابله کند.

آیا سمپاشی باعث از بین رفتن لاروهای بید لباس می شود؟

سمپاشی چنانچه توسط شرکت های مجاز مانند شرکت سمپاشی نگین دشت که مستقیم زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می کنند صورت گیرد در مدت زمان کوتاهی به صورت کامل بید لباس منزل شما با سموم با کیفیت و بدون ایجاد لک و آلرژی پوستی برای شما ریشه کن می شود.

مراحل مبارزه و سمپاشی بید لباس و بید فرش

برای سمپاشی بید لباس ، بید قالی و بید فرش با توجه به نوع گونه و میزان آلودگی منزل روش های منحصر به فردی توسط کارشناسان نگین دشت به شما ارائه می شود تا مشکل شما را در کمترین زمان ممکن رفع کنند.

برنامه نگین دشت برای سمپاشی بید لباس و فرش به شرح ذیل است:

 • برنامه بازرسی و ارائه روش های مناسب برای ریشه کنی و نابودی بید لباس

 • آموزش های لازم به مشتری جهت حفظ اصول بهسازی در محیط آلوده به بید لباس

 • نظارت بر روش های مبارزه توسط مهندسان با تجربه نگین دشت

 • از بین بردن شرایط مناسب برای زیستگاه بیدها

 • اجرای روش های بیولوژیک برای تکمیل مبارزه با بید لباس

 • استفاده از تنظیم کننده های رشد حشرات

 • ارائه روش های سمپاشی با سموم گیاهی معتبر روز دنیا بدون لک و ایجاد آلرژی های پوستی توسط کارشناسان و متخصصین آموزش دیده شرکت نگین دشت.

آیا اتو کردن لارو بید را از بین می برد؟

اتو کردن می تواند لارو بید را از بین ببرد ، اگرچه نمی شود - لباس های ظریف و بافتنی را اتو زد و یا لاروهای بید لباس در لباس بافتنی ضخیم تر "پارچه ای" باقی بماند.

خشکشویی و یخ زدگی برای مدت طولانی بیش از اتوکشی به شما اطمینان می دهد که در از بین بردن لارو بید لباس موفقیت بدست آورید.

بهترین و سریع ترین راه برای مبارزه و خلاص شدن از شر بید لباس

مبارزه کامل و اصولی با بید هزینه زیادی به همراه خواهد داشت ، اما باعث صرفه جویی در خسارات وارده به لباس های شما می شود. شما می توانید از یک شرکت سمپاشی و کنترل کننده آفات حرفه ای مانند نگین دشت بخواهید که یک روش درمانی را به شما پیشنهاد کنند که به صورت اصولی و کامل در مدت زمان کوتاهی، بید لباس و بید فرش خانه شما ریشه کن شود.

لطفا توجه داشته باشید بعد از مبارزه با بید کارشناسان ما نکات پیشگیری و مراقبت از منزل را به شما عزیزان آموزش می دهند تا مجدد منزل شما مورد حمله بید ها قرار نگیرند.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت


درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی