تلفن تماس : 88330133      09124540649

چرخه زندگی کک

 چرخه زندگی کک شامل 4 مرحلۀ : تخم ، لارو ، شفیره ، بالغ می باشد.

حشره کک بالغ با پرش بر روی بدن شما یا حیوان خانگی (سگ و گربه) با دهان کوچکی که دارد شروع به تغذیه از خون آن ها می کند. نیش کک به پوست صدمۀ زیادی وارد کرده و مسلماً این گزیدگی همراه با التهاب و خارش و ورم شدید می باشد. بیشتر انسان هاو حیوانات نسبت به گزش این حشره آلرژی شدید پوستی دارند، در صورتی که کک ها ، گزشی روی پوست شما به وجود آورند برای بهبود گزش بهتر است از پماد های مخصوص ضد گزش و آلرژیک مانند پماد کالامین و پماد کلوبتازول استفاده نمایید.

negindasht flea چرخه زندگی کک 850 × 587

 البته روی برچسب این محصولات هیچ اشاره ای به کک نشده است ولی تأثیر آن در مدت زمان اثبات کرده بسیار مفید بوده و به عنوان یکی از بهترین راه های درمان گزیدگی بیان می کنند

حشره کک پس از تغذیه از خون، تولید مثل کرده و عمل تخمگذاری شروع می شود. این عمل در مکان های مختلفی مانند حیاط – داخل خانه  و یا روی بدن حیوانات خانگی اتفاق بیافتد.

عمر متوسط کک  2 الی 3 هفته بوده و هر کدام در طول این مدت صدها  عدد تخم گذاشته که برخی از این تخم ها در خانه ، برخی روی بدن حیوانات خانگی و یا عده ای در حیاط ، باغ و باغچه باقی می مانند.

لارو حشره کک پس از تغذیه از پیلۀ خود خارج شده و وارد چرخۀ دگردیسی و تکامل شده و مرحلۀ سوم شفیره نام دارد، که اگر کک ها به این مرحله برسند سخت ترین مرحلۀ از بین بردن و ریشه کنی آن هاست و هر سمی نمی تواند کاملا آن ها را از بین ببرد ، برای همین است که باید چرخۀ کامل این حشرات را بشناسیم تا بتوانیم راه از بین بردن این حشرات پیدا کنیم که در این مورد تنها راه مطمعن از بین بردن کک مراجعه و تماس با کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت می باشد.

هنگامی که این حشره از تخم بیرون می آید چرخه آن هم کامل گردیده ولی برخلاف سایر حشرات تخم این آفت به طور تصادفی بیرون نمی آید. از تخم بیرون آمدن این حشرات زمانی اتفاق می افتد که وجود یک انسان یا حیوان خون گرم را در نزدیکی خود حس کرده در آن لحظه از پیلۀ حفاظتی خود بیرون آمده و بلافاصله شروع به تغذیه از طریق نیش زدن کرده و پس از آن این چرخه مجدد آغاز می شود.

 بهتر است بدانیم این چرخه در هر محیطی تکثیر و زاد و ولد کک به راحتی اتفاق می افتد مگر آنکه شما به کارشناسان با تجربه ما مراجعه کرده، ما راههای درمان و مبارزه با این حشره را به طور کامل می دانند و از این طریق اقدامات لازم را به عمل می آورد. این چرخه در بدن حیوانات، حیاط خانه ، فرش ، بطری کوچک، تختخواب ، پارکینگ ، زیرزمین ، محل خزیدن، زیرشیروانی، خانۀ سگ، مبلمان و ... اتفاق می افتد. ولی قاعده ساده است: هر مکانی که یک حیوان خون گرم در آن زندگی می کند مکانی مناسبی برای هجوم این حشرات است. به عبارت دیگر کک ها در درجه اول حیوانات خانگی مانند سگ و گربه را ترجیح داده  در غیر این صورت ( نبود حیوانات خانگی) به انسان حمله کرده و از او تغذیه می کنند .شایع ترین گونه کک ها، کک گربه است ولی ما گونه های دیگری نظیر کک سگ ، کک پرنده ، کک موش ، کک شن و ماسه ، کک انسان، کک های مزاحم را هم داریم. با توجه به این که کک ها از چه میزبانی تغذیه کنند نام گذاری می شوند. نکتۀ مهم آن است که راه های پیشگیری و درمان در همۀ گونه های کک یکسان است.

توجه داشته باشید بحث کنترل و مبارزه با کک در موقعیت هایی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است از جمله در زمان هجوم و ورود حشرات مکنده مانند کک، در اسرع وقت اقدام به مبارزه و سمپاشی نمود چون در صورت تأخیر در زمان سمپاشی باعث به خطر افتادن سلامت افراد و نیز آسیب های اقتصادی به اموال  در منازل می گردد.

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

 درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی