تلفن تماس : 88330133      09124540649

سوسک ریز آشپزخانه از کجا می آید؟

یکی از مهمترین دلایلی که باعث نگرانی و اضطراب افراد در هنگام مشاهده سوسک آلمانی در منازل می باشد به دلیل این است که این نوع سوسک حامل عوامل بیماری زا و نیز باعث شدت واکنش های آلرژیکی در فرد می شود.

سوسک های ریز آشپزخانه حشراتی هستند که فعالیت شبانه دارند و بیشتر در شب تغذیه می کنند و در طول روز در درز و شکاف مخفیگاه خود می مانند و در صورت بالا رفتن آلودگی فضولات قهوه ای ، سیاه و حتی پوسته های آن ها به راحتی روی زمین قابل مشاهده می باشد.

شناخت دلایل اصلی ورود سوسک آلمانی به داخل منزل از اهمیت مهمی برخوردار است زیرا در صورت آگاه بودن از نحوۀ ورود سوسک به منزل می توان از ورود آن ها پیشگیری نمود.

اولین شروط لازم در هر محیطی که سوسک به آن احتیاج دارد و نیز در رشد و توسعه آن ها نقش مهمی دارد عبارتند از: آب ، غذا و گرما است.

german cockroach negindasht pest control kitchen 1024 x 640

علل ورود سوسک آلمانی به داخل منزل

هفت راه اصلی ورود سوسک ریز به داخل محل سکونت انسان

1- غذا:

غذا یکی از مهمترین عوامل جذب سوسک ها محسوب می شود. در صورت مشاهده ناگهانی سوسک ها، یکی از دلایلی که می تواند باعث ورود آن ها شده باشد می تواند تغییر ناگهانی در چگونگی نگهداری مواد غذایی در منزل باشد . به عنوان مثال توجه کنید که آیا در حال حاضر ماده غذایی را بیرون از محیط یخچال نگهداری می کنید؟

سوسک های ریز آشپزخانه قادراند با استفاده از اندام جویدنی دهانی خود هرگونه ماده غذایی از جمله مواد غذایی مصرفی انسان، غذای حیوانات خانگی، انواع پارچه، کاغذ از جمله مقوا و انواع بسته بندی ها و ... جویده و نیز هضم کنند.

یکی از دلایل ورود این سوسک ها به داخل منزل، عدم رعایت نکات لازم در نگهداری مواد غذایی در منزل می باشد که منابع غذایی جهت تغذیه به راحتی در دسترس سوسک ها قرار می گیرد. قرار دادن مواد غذایی داخل ظروف کاملا دربسته و اطمینان از بسته بندی کامل مواد غذایی و از طرفی پرهیز از نگهداری نان ، میوه، سبزیجات و ... در خارج از محیط یخچال منابع غذایی را از دسترس سوسک ریز حذف نموده و از طرفی روزانه باید محیط آشپزخانه تمیز شود و کوچکترین ماده غذایی که روی زمین ریخته باید کاملا جمع آوری شود و از طرفی سینک ظرفشویی و یا ماشین لباسشویی باید بعد از شستن ظرف ها کامل تمیز شود تا خرده های مواد غذایی باقی نماند.

2- سطل زباله:

یکی از محل های مناسب رشد سوسک ها قسمت سطل زباله می باشد که در صورتی که سطل درپوش و درب محکم و مناسبی نداشته باشد به یکی از محل های مناسب برای رشد سوسک تبدیل می شود. زباله ها باید مرتب خالی شود تا بوی آن سوسک ها را جذب نکند.

3- محصولات کاغذی:

تمام محصولات کاغذی از جمله کارتن، روزنامه، کیسه های کاغذی به راحتی سوسک ریز را جذب می کنند چون این مواد نوع خاصی ماده شیمیایی به نام فرمون را ایجاد می کنند که سوسک ها را به آن محل جذب می نماید. مشاهده سوسک های ریز در نزدیکی این موارد نشان دهنده باز بودن جعبه ها یا کیسه های کاغذی و در دسترس قرار گرفتن مواد غذایی برای تغذیه سوسک ریز می باشد و باید در نظر داشته باشید آن ماده غذایی باید دور ریخته شود.

4- نشتی آب:

سوسک در محل هایی که به آب دسترسی دارند رشد می کنند بنابراین عموما در نزدیکی لوله های فاضلاب، ظرف آب حیوانات خانگی، ظروف گیاهان ، زیر یخچال ، زیر سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و ... یافت می شوند.

بنابراین باید کلیه لوازم خانگی را کامل خشک کرده از جمله سینک ظرفشویی باید بعد از استفاده کاملا خشک شود تا منبع آب قابل دسترس سوسک حذف شود.

5- منبع آلودگی در منزل همسایه

گاهی منبع آلودگی ممکن است از منزل همسایه ها انتقال پیدا کرده باشد. وقتی ساکنین ساختمان بر زباله های خود و حفظ بهداشت محیط مدیریت ندارند میزان آلودگی ساختمان شدت پیدا کرده و از طریق درز و شکاف ها وارد خانه همسایه ها می شود در این حالت ممکن است شما سوسک ها را در محلی مانند اتاق پذیرایی که برای سوسک ریز  نه دسترسی به آب و نه مواد غذایی وجود دارد مشاهده کنید. در این حالت تنها توصیه ما این است که با همسایه هایی که منزلشان آلودگی دارد صحبت کرده تا در رفع آلودگی منزل خود اقدام کنند علاوه بر این اجرای اصول بهسازی محیط مانند استفاده از درزگیر برای درب ورودی و پنجره ها و سایر مواردی که از طریق کارشناسان دفع آفات به شما ارائه می شود می تواند از ورود سوسک ها پیشگیری کند.

6- حمل و نقل وسایل آلوده که به منزل وارد می شود

این احتمال بسیار اتفاق می افتد که سوسک را از طریق جعبه ها و کیسه های خرید وارد خانه نمایید و از آنجا که سوسک ها حتی در محیط کاملا تمیز  نیز زنده می مانند باید منابع آلودگی را خارج کرده و سعی کنید بهداشت عمومی را روزانه رعایت نمایید از طرفی به محض مشاهده حتی یک عدد سوسک ریز جهت پیشگیری در اولین فرصت ممکن با کارشناسان شرکت نگین دشت جهت سمپاشی و ریشه کنی سوسک ریز آشپرخانه تماس بگیرید.

7- اتاق زیرشیروانی و زیرزمین

وسایلی که برای مدت طولانی در زیرشیروانی یا زیرزمین نگهداری می کنید باید به صورت مداوم تمیز شود در غیر اینصورت به دلیل شرایط مناسب رشد از جمله گرما و رطوبت به سرعت رشد می کنند و آلودگی گسترش می یابد.

مشاهدۀ تنها یک عدد سوسک ریز نشانه وجود و هشدار آلودگی است که اقدام به موقع جهت سمپاشی و ریشه کنی سوسک ریز بسیار ضروری است.

یکی از متدوال ترین سوالاتی که برای مشتری پیش می آید آن است که چرا با وجود اینکه به صورت مرتب منزل را تمیز و مرتب می کنند باز هم با سوسک ریز مواجه می شوند.

توجه داشته باشید سوسک ریز از طریق وجود سه عامل رشد از جمله گرما، رطوبـت و غذا گسترش می یابد بنابراین تمیزی منزل دلیلی بر عدم وجود حشره سوسک ریز نمی تواند باشد.

توجه به هفت دلیل ذکر شده در بالا ، حفظ بهداشت محیط، خارج کردن وسایل آلوده از جمله کارتن، جعبه و کیسه های خرید  و نظافت گاز و مایکروفر ، حذف عوامل رشد از جمله رطوبت و غذا در محیط و ... کمک به حذف آلودگی سوسک ریز از محیط شما می کند.

✅ سمپاشی تضمینی سوسک ریز آشپزخانه :

جهت مبارزه، سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا با بهترین روش در جهت مبارزه با سوسک ریز اقدام نموده و از طرفی نکات لازم جهت بهسازی محیط در پیشگیری از ورود سوسک ریز به منزل را به شما آموزش دهند.

فیلم ژل سوسک کش نگین دشت  

 

بیماری هایی که از سوسک آشپزخانه انتقال می یابد

محل زندگی و تخم ریزی سوسک ریز آشپزخانه اغلب در پشت و درز کابینت های آشپزخانه، درب اتاق ها بخصوص درب سرویس ها، هود آشپزخانه، نزدیکی مواد غذایی مانند محل پخت مواد خوراکی و یا سطوح آماده سازی غذا مانند گا ، انبارهای ذخیره مواد غذایی، داخل لوازم برقی مانند چرخ گوشت می باشد و حضور آن ها می تواند نشانه ای از وجود آلودگی محیط  و  از طرفی آن ها از این طریق می توانند پاتوژن ها شامل باکتری ها ، ویروس ها و سایر میکروارگانیسم هایی که عامل انتقال بیماری می باشد را بر روی سطوحی که شما با آن تماس دارید، انتقال دهند.  سوسک آلمانی می توانند حملات آسم را به ویژه در کودکان تشدید کنند. این امر  کنترل و سمپاشی سوسک ریز را  فوق العاده حیاتی می کند.

 درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی