سبد خرید خالی می باشد

شپش پرنده

 شناسایی و کنترل شپش پرنده

 شکل ظاهری شپش پرنده:

رنگ و اندازه حشره شپش پرنده در گونه های مختلف متفاوت می باشد.

عموماً پرندگان اهلی از جمله مرغ و کبوتر روی پرها و بدنشان این نوع شپش را حمل می کنند. زمانی که شپش ها بدن پرندگان یا حیوانات خانگی را درگیر می کند مشکلات بسیار جدی برای صاحبان خانه به وجود می آورد.

لانه سازی پرندگان از جمله کبوترها در نزدیکی محل سکونت انسان و پنجره ها این امکان را به وجود می آورد که انواع انگل هایی که روی بدن پرندگان زندگی می کنند از جمله شپش ها و کنه ها به راحتی به محیط زندگی انسان دسترسی پیدا کنند.

bird lice removal eggs  1250 x 1224

 بیماری هایی که شپش پرنده انتقال می دهد: 

 این گونه از شپش ها بیماری های خطرناک و جدی را به انسان انتقال نمی دهند ولی باعث انتقال آلودگی های شدید به سایر طیور و حیوانات خانگی خواهد شد و حتی در برخی مواقع این نوع شپش برای پرندگان و حیوانات خانگی کشنده است.

خطر وجود شپش پرنده تا چه حد جدی است؟

اکثر انگل ها و شپش ها کل زندگی خود را روی بدن میزبان زندگی می کنند و در نتیجه برای ساکنین منزل هم مشکل ایجاد می کنند. احتمال ایجاد گزش توسط این گونه از شپش ها در انسان وجود دارد و زمانی این اتفاق رخ می دهد که فرد با پرنده یا حیوان آلوده به شپش در تماس باشد.

علائم شناسایی وجود شپش پرندگان

 از آنجا که شپش های پرنده بسیار کوچک هستند با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند و از طرفی بعد از مدتی سطح بدن میزبان به شدت دچار خارش شده و محل گزش در اثر خاراندن خراشیده می شود و پرهای پرنده شروع به ریزش می کند.

چرخۀ زندگی شپش پرنده 

 تخم شپش پرنده پس از چند روز قرار گرفتن روی پرهای میزبان از تخم در آمده و نوزاد شپش ها طی چند مرحله از مرحلۀ پوره تبدیل به حشرات بالغ می شوند. شپش ها نمی توانند دور از میزبان خود مدت زمان زیادی زنده بمانند.

چگونه با شپش پرنده مبارزه و سمپاشی کنیم؟

 کنترل و سمپاشی شپش پرنده باید توسط کارشناسان حشره شناس و متخصصین دفع آفات صورت گیرد که ابتدا با بررسی منبع آلودگی اقدام به حذف منبع آلودگی نموده و با توجه به سرعت بالای تکثیر و پخش سریع این شپش باید در اسرع وقت اقدام به سمپاشی نمایید.

کارشناسان نگین دشت اصولی ترین و بهترین روش در جهت ریشه کنی و نابودی شپش پرنده را به شما ارائه می دهند و پس از رفع آلودگی محیط باید به سرعت میزبان آلوده از جمله پرنده یا حیوانات خانگی را به مراکز دامپزشکی ارجاع دهید تا در اسرع وقت درمان توسط متخصص روی بدن میزبان صورت گرفته و بدنشان عاری از آلودگی شود. 

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi