سبد خرید خالی می باشد

شب پره آرد مدیترانه ای

خاکستری کم رنگ

۸.۵ سانتی متر

از حبوبات و خشکبار تغذیه می کنند

به تاریکی علاقه مند هستند

خطوط سیاه و مواج روی بال ها

 
Image

چگونه از شر پروانه آرد مدیترانه ای خلاص شویم؟

حشره پروانه آرد مدیترانه ای (mediterranean flour moths) یکی از بدترین و ماندگارترین آفات انباری است ، به ویژه در آسیاب ها , سیلوی غلات،  نانوایی ها و در آشپزخانه دیده می شوند، بیشترین آسیب توسط لارو آن ایجاد می شود، که می تواند از غلات و خشکبار تغذیه کنند. مردم فکر می کنند این پروانه های بالغ پروانه شبپره هستند.اولین قدم در کنترل شب پره های آرد مدیترانه ای، بازرسی دقیق منزل است. کابینت های آشپزخانه و انباری را خالی کنید، به دنبال حشرات در قفسه ها بگردید و بسته های مواد غذایی و حبوبات و برنج را بررسی کنید. بیشتر در کنج دیوار های منزل تار و پود آن ها به صورت پیله دیده می شوند. غذایی که با تار پوشیده شده است آلوده است و باید دور ریخته شود. اطمینان حاصل کنید که هر یک یا دو ماه یکبار بازرسی مجدد را انجام دهید تا مشکلات بعدی را کشف کرده و نسبت به آن اقدام کنید.

به یاد داشته باشید، همیشه با متخصصین سمپاشی نگین دشت در تماس باشید تا شما را به کنترل هجوم شب پره آرد مدیترانه ای کمک کنند. 

کنترل آفت پروانه آرد مدیترانه ای چالش برانگیز است ، زیرا لارو آن می تواند به راحتی همراه با گرد و غبار آرد به تمام قسمت های ساختمان گسترش یابد.

روش های تشخیص و بازرسی:

 حشرات كامل را می توان با طله های نوری یا فرمونی شكار كرد. در آشپزخانه و انبار ها حشرات كامل هنگام روز اغلب در حال استراحت روی دیوار ها به ویژه در قسمت های گرم دیده می شوند.

وجود لارو ها و شفیره ها را می توان با مشاهده آن ها در شكاف های سقف، گوشه های دیوار و هر جای تاریك دیگر تشخیص داد.

mediterranean flour moths larve

 روش مبارزه با شب پره ای آرد:

برای مبارزه با شب پره ارد مدیترانه‌ای، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد، از جمله روش‌های شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی. این روش‌ها می‌توانند به تنهایی یا به صورت ترکیبی استفاده شوند، بسته به شرایط محیطی و اقتصادی هر منطقه.

روش‌های شیمیایی: استفاده از حشره‌کش‌ها یا سموم شیمیایی می‌تواند یکی از روش‌های موثر برای کنترل شب پره ارد مدیترانه‌ای باشد. این سموم می‌توانند به صورت اسپری، پودر، کندوکاشت و یا تله‌های مختلفی که درختان میوه به آن‌ها پوشش داده می‌شوند، به کار گرفته شوند. معمولاً از سمومی با اثرات سمی و کشنده برای شب پره ارد مدیترانه‌ای استفاده می‌شود، اما باید توجه داشت که استفاده از این سموم باید به طور دقیق و با رعایت دستورات و دستورات ایمنی توسط کارشناسان کشاورزی انجام شود.

روش‌های فیزیکی: از جمله روش‌های فیزیکی می‌توان به استفاده از تله‌های چسبناک، تله‌های تراپ، تله‌های مغناطیسی و تله‌های نوری اشاره کرد. این تله‌ها با جذب شب پره ارد مدیترانه‌ای و جلب توجه آن‌ها، به عنوان یک روش غیرسمی برای کنترل این آفت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روش‌های بیولوژیکی: استفاده از حشره‌کش‌های بیولوژیکی می‌تواند یک گزینه پایدارتر و کم‌خطر است.

 

سایر نکات پیشگیری :

همیشه هوشیار باشید تا مقدار جمعیت پروانه های آرد مدیترانه ای را در منزل خود کم نگه دارید. اساس کنترل آفات آنها نظارت منظم ، پاکیزگی آشپزخانه است. مواد غذایی و محیط انبارها نیز باید تا حد ممکن سرد باشد.

1

نگهداری غذا :

غذای جدید باید در ظروف شیشه ای یا پلاستیکی در بسته برای محافظت نگهداری شود. تا زمانی که از رفع آلودگی مطمئن شوید. همچنین ابتدا از مواد غذایی قدیمی تر استفاده کنید.
2

سرویس بهداشتی :

قفسه‌های خالی و کابینت ها را جاروبرقی بکشید تا هرگونه پیله و ضایعات غذا و همچنین لبه‌های درها، داخل قفسه‌های سیمی، شکاف‌ها، لبه‌های دیوارها و هر گونه سوراخ نگهدارنده قفسه را از بین ببرید. تخم‌های شب پره و لارو ممکن است در این مکان‌ها پنهان شوند.
3

درز گیری :

اگر غلات باز یا فله ای خریداری می کنید، آن اقلام را به دقت کنترل کنید زیرا ممکن است آفت حشره را همراه با محصولات به خانه بیاورید. بررسی کنید تا مطمئن شوید محصولات را در بسته بندی های شکسته و خراب خریداری نکنید. احتمال آلودگی در بسته بندی شکسته بیشتر از بسته بندی کاملا مهر و موم شده است.
Image
logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi