سبد خرید خالی می باشد

سمپاشی پشه کوره

 

پشه کوره، که با نام علمی Culex pipiens شناخته می‌شود، نوعی پشه است که در سراسر جهان یافت می‌شود.این پشه‌ها به دلیل نیش دردناکش به انسان‌ها و همچنین به دلیل انتقال بیماری‌هایی مانند مالاریا، تب زرد و ویروس نیل غربی شناخته شده‌اند.

پشه کوره از خانواده Culicidae بوده که متعلق به راسته Diptera می باشد که این خانواده ، یک گروه بزرگ از حشرات بوده که در تمامی مناطق معتدل و گرمسیری جهان و حتی در مناطق فراتر از دایره قطب شمال گسترده شده است. تنوع پشه ها در مناطق گرمسیری بیشتر می باشد. بیش از 3000 گونه در حال حاضر به صورت رسمی اعلام شده است که 3 تا 5 برابر این تعداد ، گونه های مشابه می باشد. از معروف ترن گونه های پشه در این راسته، پشه Anopheles و Aedes  را می توان نام برد.

Anopheles Aedes 638 × 479

ویژگی‌ها و رفتار

 • اندازه و ظاهر: پشه‌های بالغ کولکس پیپینس کوچک تا متوسط هستند و به طور معمول بین 4 تا 10 میلی‌متر طول دارند. آن‌ها به رنگ قهوه‌ای هستند و دارای علائم سفید روی بدن و پاهای خود هستند.

 • دوره زندگی: دوره زندگی کولکس پیپینس شامل چهار مرحله است: تخم، لارو، شفیره و بالغ. ماده‌ها تخم‌های خود را در دسته‌هایی به نام کلک روی سطح آب ساکن می‌گذارند. لاروها و شفیره‌ها در آب رشد می‌کنند و بالغ‌ها پس از مرحله شفیره ظاهر می‌شوند.

 • زیستگاه: آن‌ها معمولاً در مناطق شهری و حومه‌ای که آب راکد برای تولید مثل وجود دارد، یافت می‌شوند، مانند ناودان‌ها، حمام پرندگان و زیر گلدان و ...

 • تغذیه: پشه‌های ماده از خون پرندگان و پستانداران، از جمله انسان، تغذیه می‌کنند، در حالی که نرها عمدتاً از شهد و سایر عصاره‌های گیاهی تغذیه می‌کنند.

پشه ها حشراتی از دستهhematophagous  (خونخوار) هستند که می توانند یک سری از ارگانیسم های بیماری زا مانند باکتری ها ، ویروس ها ، پروتوزون ها و نماتد ها که همه مسئول بیماری های متعدد انسانی و حیوانی می باشد را انتقال دهند. شناخت علائم کمک بسزایی در جهت تشخیص زودهنگام بیماری های خطرناک ناشی از پشه ها خواهد داشت.

بر اساس تحقیقات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های ناشی از پشه در اروپا، انواع پشه های Aedes شامل albopictus و japonicas شناسایی شده اند. تغییرات آب و هوایی مناطق، احتمال ایجاد شرایط مناسب جهت رشد و گسترش پشه ها را فراهم کرده است . از مهم ترین گونه های این خانواده به Anopheles ، Aedes ، Culex می توان اشاره کرد که در انتقال بیماری به انسان نقش دارند.

اگر نگران پشه‌های کوره هستید، می‌توانید برای محافظت از خود کارهای زیر را انجام دهید:

از پوشیدن لباس‌های محافظ مانند شلوار بلند و آستین بلند در هنگام غروب و طلوع آفتاب خودداری کنید. از دافع حشرات حاوی DEET، پیکاریدین یا روغن ایرلیموس استفاده کنید. در خانه و محل کار از توری‌های ضد پشه استفاده کنید. آب‌های راکد را از اطراف و داخل منزل خود حذف کنید.

   زیستگاه و عادات حشره پشه کوره

  محل زیست در گونه های مختلف پشه ها متفاوت می باشد. پشه ها دارای بدنی باریک، پاهایی بلند و نازک، حاوی یک جفت بال کوچک و سر که حاوی یک خرطوم برجسته می باشد. از مهم ترین ویژگی پشه ها وجود فلس بر روی بال ها می باشد. اکثر پشه ها طولی کمتر از 15 میلی متر و اندازه بزرگسالان بین 3 تا 4 میلی متر می باشد و وزنی کمتر از 5/2 میلی گرم دارند.

   ریشه کنی، نابودی و سمپاشی پشه کوره 

  مهم ترین نکته در نابودی و مبارزه بیولوژیکی با حشره پشه کوره معمولاً کاهش منابع تغذیه و در نهایت کنترل از طریق سموم شیمیایی می باشد که سمپاشی پشه کوره در کنار عملیات بیولوژیکی نقش مؤثری در ریشه کنی پشه کوره ها خواهد داشت.

  از روش های بیولوژیکی مناسب جهت از بین بردن محل پرورش و تکثیر پشه ها حذف منابع غذایی و آب در محیط زندگی آن ها، جهت نابودی و ریشه کنی پشه کوره می باشد ولی این روش نیاز به زمان بسیار طولانی جهت ریشه کنی خواهد داشت از این رو استفاده از سموم مناسب و تخصصی جهت نابودی و سمپاشی پشه کوره جهت تکمیل پروسه ریشه کنی و از بین بردن پشه کوره ها بسیار ضروری است.

  شرکت نگین دشت با بهره گیری از دانش مهندسان مجرب در این زمینه و استفاده از سموم مجاز و خارجی جهت سمپاشی پشه کوره آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

  قدامات کاربردی برای مبارزه و سمپاشی پشه 

  • یکی از این محصولات برای دفاع شخصی مچ بندهای ( Bug Band ) که به دور مچ دست شما بسته شده و با عطر و بویی که از خو آزاد می کند باعث سردرگمی پشه ها شده و مانع از تشخیص غذا توسط این حشرات شده . یکی دیگر از روش ها استفاده از روشی به نام (Bite Shield Persoal ) می باشد این دستگاه دارای پلاستیک قوی و با دوام و نیز یک فن با دو باطری قلمی می باشد و از کارتریجی تشکیل شده که مواد آلی و طبیعی به نام ژرانیول ( Geraniol ) آزاد کرده که یک دافع طبیعی است که از گیاهان استخراج شده و بو و عطر دلپذیری ایجاد می کند که به طور طبیعی حشرات را از محل دور می کند.

  • یکی دیگر از روش ها استفاده از لوسیون روی پوست که باعث دور کردن پشه ها شده این مواد دور کنندۀ لوسیون شامل سنبل هندی و Deet می باشد. این مواد با قدرت های مختلف و بوهای متفاوت باعث دور کردن حشرات می شود.

  • استفاده از پشه بند هم یکی دیگر از روش های مؤثر در دور کردن پشه است.

  بازرسی و نظارت جهت سمپاشی و ریشه کنی پشه کوره با شرکت نگین دشت

  در روش های مبارزه با پشه کوره با استفاده از روش های مدیریت حرفه ای آفات توسط کارشناسان نگین دشت ابتدا نوع پشه مورد نظر شناسایی شده و محل های اصلی آلودگی را بررسی نموده و با ارائه یک برنامه مدون اقدام به ریشه کنی پشه کوره می نمایند. در این برنامه توصیه های لازم جهت بهسازی محیط آلوده به مشتریان بصورت کامل آموزش داده می شود و با بررسی میزان آلودگی و گونه پشه مورد نظر از سموم مجاز جهت سمپاشی پشه استفاده می کنند.

  برخی از توصیه های ضروری جهت کاهش جمعیت پشه ها در محیط عبارتند از : 

  محل ورودی پشه ها:

  ابتدا کارشناسان محل اصلی ورودی پشه ها و آلودگی را مشخص نموده و پس از ترسیم نمودار آلودگی که نشان دهندۀ محل های سمپاشی بوده، اقدام به انجام عملیات با نظارت کارشناسان می نمایند.

  خارج کردن پشه ها از محیط داخل منازل:

  • توصیه های بهسازی محیط جهت حذف پشه از محیط داخل منازل به شما ارائه داده می شود.
  • از بین بردن نقاط مخفی و تراکم در بین وسایل منزل و از طرفی از بین بردن تراکم پوشش گیاهی خارج از محیط اطراف منزل که همگی دقیقاً محل مناسب برای رشد و تکثیر پشه ها می باشد از نکات مهمی است که باید به طور دقیق به آن توجه نمود.
  • استفاده از روش های سمپاشی پشه ها توسط شرکت نگین دشت با استفاده از سموم مجاز و گیاهی معتبر تحت تأیید وزارت بهداشت کمک به ریشه کنی پشه ها می نماید.
  • استفاده درست از تنظیم کننده های رشد با استفاده از دانش کارشناسان شرکت نگین دشت، کمک به کاهش میزان رشد پشه ها در محیط های رطوبتی با بستر مناسب رشد خواهد کرد.

  راهکارهای کنترل پشه ها توسط شرکت نگین دشت

  کارشناسان سمپاشی نگین دشت برای کمک به بحث ریشه کنی پشه با توجه به میزان آلودگی ، نوع گونه پشه مورد نظر، برنامه منحصر به فردی را به شما جهت ریشه کنی ارائه می دهند.

  پشه کوره از کجا می آید؟ 

  پشه کوره معمولا هر ساله با تغییرات آب وهوا به خصوص بهار و تابستان زیاد می شود.  گرم شدن هوا، کثیف بودن سطل های زباله ، جمع شدن آبهای راکد در معابر عمومی و عدم حمل به موقع زباله ها را از عوامل افزایش پشه کوره در اطراف ما می باشد.

  مهمترین مکان برای تکثیر و ازدیاد این گونه از پشه ها دهانه های فاضلاب های خانه می باشد.

  چگونه از وجود پشه در منزل خلاص شویم؟ 

  پس از وارد شدن پشه ها به محیط داخل منزل از طریق درزها و شکاف ها و یا درها و پنجره ها معمولاً  پشه ها در قسمت های تاریک و رطوبتی پنهان می شوند تا از خون گرم انسان تغذیه داشته باشند. شما در محیط داخل پشه ها را بیشتر در زیر سینک ظرفشویی، سرویس بهداشتی، در داخل کمدها ، پشت ماشین لباسشویی یا ظرفشویی بیشتر می توانید مشاهده نمایید چون محل مناسب تری برای رشد و تکثیر پشه ها می باشد . رعایت اصول بهسازی محیط و ارائۀ آن توسط کارشناسان شرکت نگین دشت کمک به جلوگیری از ورود پشه ها به داخل منزل می نماید.

  پشه ها بیشتر در آب های راکد نزدیک استخر، حوض و یا محل تجمع آب بیشتر مشاهده شده و تخم ریزی می کنند. برخی از گونه های پشه در تمام ساعات روز فعالیت دارند ولی پشه کوره ها اکثراً بعد از غروب خورشید یا در شب فعالیت دارند.

  آگاهی از زمان فعالیت پشه ها کمک به ریشه کنی پشه ها در محوطه باز خواهد داشت.

  کارشناسان سمپاشی نگین دشت با شناسایی گونه و جنس پشه روش های ریشه کنی مؤثر پشه را به شما ارائه می دهند.


  منبع مقاله: شرکت نگین دشت

  طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

  logo sampashi

  مشاوره رایگان

  021-88330133


  تمام نقاط تهران و کرج

  درباره شرکت نگین دشت

  شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

  در ارتباط باشید:

  logo-samandehi