سبد خرید خالی می باشد

مورچه وزنه بردار برنده مسابقه عکاسی شد

یک تصویر خارق العاده که مورچه ای را در حال بلند کردن وزنه ای که صد بار از خودش سنگین تر است نشان می دهد، برنده جایزه نخست رقابت های عکاسی علمی شده است.صاحب این عکس درباره خواص چسبندگی پای حشرات تحقیق می کن.weight lifting weaver ant

این تصویر یک مورچه آسیایی را نشان می دهد که از سطحی مانند شیشه آویزان شده و با دهانش وزنه ای ۵۰۰ میلی گرمی را بلند کرده است.عکاس این تصویر دکتر تاماس اندلاین، استاد جانورشناسی دانشگاه کمبریج است که درباره پاهای چسبناک حشرات تحقیق می کند.شورای تحقیقات فناوری زیستی و زیست شناسی بریتانیا جایزه ۷۰۰ پوندی خود را به عکس دکتر اندلاین اختصاص داد.تحقیقات آقای اندلاین نشان می دهد مورچه ها هنگام حمل بارهای سنگین شکل کف پای خود را متناسب با وزن آن تغییر می دهند.

آقای اندلاین می گوید: "کف پای مورچه ها خود به خود تمیز می شوند و می توانند به هر نوع سطحی بچسبند."او امیدوار است با تحقیق بیشتر بتواند به تولید چسب های بهتر کمک کند.

به گفته دکتر اندلاین او امیدوار از نتیجه تحقیقاتش برای تولید چسب های هوشمند استفاده کند.

مورچه ها موجوداتی شگفت انگیزاند و آفات واقعی به شمار می آیند. در حدود 20000 گونه تا کنون روی زمین شناخته شده و آن ها در هر مکانی علی الخصوص در مکان های گرم و مرطوب یافت می شوند.

این آفات در یک گستره ای که از یک مورچه بسیار کوچک نظیر sugarant که کاملاً بی ضرر بوده تا مورچه های پرکار و بی رحم همچون مورچه های آتشین که نیش و گاز آن ها همچون آتش است ، تشکیل شده اند.

این آفات مکان هایی مانند چمن، محوطه های فضای سبز، نزدیک به مواد خوراکی ، مکان های تولید مواد غذایی و ظرف غذای حیوانات خانگی را برای زندگی ترجیح می دهند.

اندازۀ آن ها بسیار کوچک و تعداد آن ها بسیار زیاد می باشد. اگر در نقطه ای مورچه ای دیده شود بدانید تا یک مسیر طولانی به سمت مواد خوراکی در حال حرکت اند و کلیه محیط را احاطه می کنند. اندازۀ کوچک آن ها شرایط را برای پیدا کردن غذا و زنده ماندن در محوطه بیرون دشوار می سازد.

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi