سبد خرید خالی می باشد

سیلورفیش (ماهی نقره ای) و الیاف ، پارچه

چگونه می توان آلودگی ماهی نقره ای را تشخیص داد؟

ماهی نقره ای (سیلور فیش یا دم مویی) محل های تاریک و مرطوب به همراه تراکم بالای وسایل و از طرفی با بی نظمی و به هم ریختگی را جهت پنهان شدن و حفاظت از خود ترجیح  می دهند. تایسانورا یا ماهی نقره ای بیشتر در قسمت هایی مانند زیر شیروانی ، زیرزمین، کمد لباس، کابینت ها و اصولاً در نزدیکی منبع غذایی که از آن ها تغذیه می نمایند، مستقر می شوند که از جمله می توان به جعبه های مقوایی، قفسه های حاوی کتاب  ، کمدهای حاوی لباس و کابینت های حاوی مواد خوراکی خشک اشاره نمود.

red آیا دم مویی از پوشاک و لباس تغذیه می کنند؟

 ✅ رژیم غذایی ماهی نقره ای:

ماهی نقره ای معمولاً از الیاف و پوشاک تغذیه می کند اما تغذیه از مواد نشاسته ای را ترجیح می دهد شامل شیرازه و جلد کتاب ها ، پارچه های نخی، مواد غذایی خشک، چسب، کتان، چرم، کاغذ، الیاف تهیه شده از انواع گیاهی و حیوانی، ابریشم، منسوجات ، قند و انواع شیرینی جات و ...

 آسیب ماهی نقره ای (دم مویی) به پوشاک ولباس:Silverfish Control Service 650 × 485

خسارتی که ماهی نقره ای پس از تغذیه از الیاف به پوشاک وارد می کند شامل ایجاد سوراخ های بسیار کوچک و نامنظم در سطح لباس بوده و یا به شکل رشد قارچ های تیره رنگ بر سطح پارچه و لباس ها نمایان می شود. در عکس شمابه طور کامل شاهد خوردگی لباس توسط  تایسانورا یا ماهی نقره ای مشاهده می کنید.

 جلوگیری از ورود ماهی نقره ای (دم مویی) به منازل :

در اینجا به چند نکته مهم جهت جلوگیری از ورود ماهی نقره ای به محل سکونت و ایجاد آلودگی محیط مربوط اشاره می کنیم.

ابتدا تمیز نگه داشتن محیط زندگی ، از بین بردن عامل رطوبت در محیط، و نظافت و مرتب کردن محیط مربوط به شیروانی که می توان یکی از محل های تجمع آن ها باشد در واقع کمک به جلوگیری از ورود ماهی نقره ای می کند.

 بی نظمی و تراکم وسایل در کمد ها ، قسمت زیرزمین و شیروانی محل مناسبی برای تجمع و پنهان شدن آن ها به وجود می آورد.

بررسی و مشخص نمودن محل های آلودگی و راه حل های مناسب جهت رفع آن از جمله جعبه های حاوی کاغذ و یا لباس های قدیمی و ... که نقش مهمی در رفع آلودگی خواهد داشت.

مواردی که ماهی نقره ای بیشتر آن ها را آلوده می نماید، نگرانی شدیدی را برای افراد به دلیل خساراتی که به وسایل آن ها وارد می کنند، به همراه خواهد داشت به عنوان مثال باید تا حد امکان لباس ها را در کاور های مناسب جهت جلوگیری از آلودگی قرار داد.

Silverfish Control Service negindasht 653 × 408 دم مویی

کنترل و سمپاشی سیلور فیش یا حشره ماهی نقره ای:

در صورتی که هر گونه خوردگی لباس، سوراخ شده انواع الیاف و البسه در داخل کمد ها را متوجه شدید نشانه ای از وجود ماهی نقره ای در منزل شما می باشد و باید هر چه سریعتر در رفع آلودگی اقدام نمود چون به سرعت رشد می کنند و کل منزل این آلودگی پخش می شود. در صورت مواجه با آسیب های ناشی از ماهی نقره ای از جمله پوشاک، کتاب و سایر اسناد و مدارک مواجه شدید در اسرع وقت با شرکت نگین دشت تماس حاصل فرمایید، تا با استفاده از سموم خارجی بدون لک با استاندارد اروپا اقدام به سمپاشی ماهی نقره ای نماییم.

آسیب و خسارات حشره ماهی نقره ای

  1. آسیب به کاغذ و مواد چاپی: سیلورفیش‌ها علاقه‌مند به مصرف کاغذ، کتاب‌ها، و سایر مواد چاپی دارند. حمله به این موارد می‌تواند باعث آسیب به کتابخانه‌ها، مدارک مهم، و سایر موارد مشابه شود.

  2. تخریب پوشش‌های کاغذی: این حشره ممکن است به پوشش‌های کاغذی مختلف، از جمله تصاویر دیواری یا تاشوهای کاغذی، آسیب برساند و ظاهر آنها را تخریب کند.

  3. آسیب به پارچه‌ها: در برخی مواقع، سیلورفیش‌ها ممکن است به پارچه‌هایی که حاوی نشاسته یا سلولز هستند، حمله کنند و به آنها آسیب برسانند.

  4. خطر برای اسناد مهم: موارد تاریخی مانند اسناد قدیمی، نامه‌ها، یا سند‌های تاریخی ممکن است در معرض خطر قرار گیرند اگر سیلورفیش به آنها حمله کند.

  5. آسیب به عناصر الکترونیکی: در برخی موارد، این حشرات ممکن است به عناصر الکترونیکی نیز حمله کنند، به خصوص اگر مدارها یا دستگاه‌های الکترونیکی در محیط‌های خشک و تاریک نگهداری شوند.

  6. آسیب به مواد غذایی انباری: اگر سیلورفیش به انباری راه پیداکنند با توجه به شرایط محیطی این محل می تواند به مواد داخلی انباری آسیب برسانند.

  7. تشدید الرزی برای افراد حساس: گاهی اوقات ممکن است افراد حساس به حشرات یا آلرژی به این نوع حشرات داشته باشند و به سیلورفیش‌ها علائم حساسیت نشان دهند.

در کل، اگرچه سیلورفیش‌ها بیشتر بی‌ضرر هستند و ترجیحاً در محیط‌های خشک و تاریک زندگی می‌کنند، اما در مواقع خاص می‌توانند خساراتی ایجاد کنند. استفاده از ژل بی خطر نابود کننده سیلور فیش می‌تواند به کاهش خطرات احتمالی مرتبط با سیلورفیش‌ها کمک کند.

 

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi