سبد خرید خالی می باشد

شناخت و سمپاشی مگس های بطری (مگس سبز- آبی)

اطلاعات و شناخت مگس لاشه

مگس های ضربه زن (Family Calliphoridae) یا همان مگس لاشه شباهت زیادی به Blow Flies  داشته و به این نام نیز رایج هستند و مگس های بزرگی هستند که به دلیل داشتن رنگ سبز- آبی متالیک معروف اند.

Bottle flies 468×375 مگس بطری یا مگس سبز آبی 

 علائم آلودگی مگس های بطری

شایع ترین نشانه های این مگس ها وجود حشرات بالغ  و لارو آن ها می باشد. مگس های بطری بالغ دراثر تماس با سطوح و یا در اطراف منابع غذایی که از آن تغذیه می کنند آلودگی را به سطوح و مواد غذایی انتقال می دهند از طرفی لاروها در هنگامی که به شکل شفیره در می آیند هنگام خزیدن بر روی سطوح، تماس آن ها با سطوح آلودگی را انتقال می دهد.

 چگونه از وجود مگس های بطری مطلع شویم؟

کارشناسان شرکت نگین دشت با توجه به نوع و میزان آلودگی روشی مناسب را به شما پیشنهاد می دهند و از طرفی راه حل های مناسب برای پیشگیری از ورود این مگس ها به شما آموزش می دهند.

رفتار ، عادات و رژیم غذایی مگس های بطری

negindasht icon چه تدابیری را نگین دشت به شما پیشنهاد می دهد؟

مؤثرترین و بهترین روش کنترل و سمپاشی مگس ، ابتدا شناسایی گونه مگس مورد نظر می باشد که باید حتما توسط یک کارشناس دفع آفات صورت گیرد. کارشناسان شرکت نگین دشت تخصص کافی در این امر داشته و با توجه به وضعیت منزل و میزان آلودگی گونه مورد نظر به شما روشی مناسب جهت ریشه کنی و سمپاشی مگس ها ارائه می دهند.

دور نگه داشتن این مگس ها از محیط زندگی شما، یک فرآیند دائم جهت ریشه کنی می باشد نه یک درمان دوره ای.

متخصصان شرکت نگین دشت در سه مرحله شامل: ارزیابی، اجرا و نظارت بر عملیات ، شما را در نابودی این مگس ها یاری می کنند.

 مگس های بطری بیشتر در کجا زندگی می کنند؟

این مگس ها عموماً در خارج از منزل هستند در صورت مشاهده این مگس ها در محیط داخلی منزل به این نکته باید توجه نمود که این مگس ها یک محل مناسب جهت تکثیر داخل منزل برای خود ایجاد کرده اند. برای از بین بردن این مگس ها نکته مهم آن است که اقدامات بهداشتی مناسبی را نظیر پاکسازی محیط از وجود هرگونه زباله انجام داده و از بستن کلیه درزها و شکاف ها اطمینان حاصل کنیم.

 مگس های بطری از چه منابعی تغذیه می کنند؟

مگس‌های دمنده معمولاً اولین حشراتی هستند که بالاشه در تماس است ، زیرا آنها توانایی بوییدن مواد مرده حیوانی را از فاصله 2 کیلومتری دارند. با رسیدن به لاشه، ماده ها تخم ها را روی آن می گذارند. مگس‌های لاشه ابزاری ارزشمند در علم پزشکی قانونی محسوب می‌شوند . مگس دمنده ابا تخمین میزان تخم می توان زمان مرگ را تخمین زد. تخمین های سنتی از زمان مرگ معمولاً پس از 72 ساعت غیرقابل اعتماد هستند.

مگس های بطری از انواع مواد ارگانیک تجزیه پذیر، سایر حشرات، گوشت های فاسد، لاشه حیوانات، مدفوع ، زباله ها و ... تغذیه می نمایند.

یک مگس بطری بیش از 2000 تخم در طول عمر خود قادر است ذخیره نماید که اکثراً این تخم ها به رنگ زرد کم رنگ یا خاکستری می باشد. نتایج نشان می دهد اندازه طول لارو مگس ها 9 تا 22 میلی متر است و ممکن است در عرض 3 روز از مرحله تخم بالغ شوند که این امر کاملاً به شرایط محیطی از جمله دما بستگی دارد. در طول 2 تا 10 روز لاروها به دنبال محل مناسبی بوده تا به شفیره تبدیل شود. محیط های مرطوب حاوی مواد آلی مانند لاشه و جسد حیوانات مرده محل بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر مگس ها به شمار می رود.

این مگس ها در گرده افشانی گل ها و گیاهان نقش مؤثری داشته و از طریق تماس با گل ها و گیاهان در هنگام تغذیه از یک طرف بر روی شهد گل ها تخم ریزی کرده و  از طرف دیگر وظیفه گرده افشانی را نیز انجام می دهند.

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

by negindasht

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi