سبد خرید خالی می باشد

شناخت و سمپاشی مگس فاضلابی

مگس های فاضلابی Psychodidae حشرات ریز دستشویی دارای شش پا ، یک جفت بال و آنتن هستند.

بدن خاکستری یا برنز رنگ و بال هایی با رنگ روشن دارند. بدن و بال ها با موهای بلند پوشانده شده و هنگام پرواز شکل کرکی مانند دارند.

از ویژگی های مگس فاضلاب آن است که در هنگام استراحت بال های خود را مانند سقفی بر روی بدن خود بالا می آورند.

سایز و اندازه مگس های فاضلابی در حدود 5/1 تا 5 میلی متر می باشد. طول لاروها وقتی به طور کامل رشد می کنند از 4 تا 10 میلی متر می باشد.لاروها بسیار باریک هستند و شامل خطوط راه راه سیاه رنگ در قسمت پشت و یا ناحیه فوقانی می باشند. لاروها فاقد چشم و پا می باشند. در انتهای لاروها یک لوله تنفسی تیره رنگ است که جهت تنفس از آن استفاده می کنند.

psychodid Bertone 1200 × 600 سمپاشی مگس فاضلاب

 

چگونه از وجود مگس های فاضلاب در منزل مطلع شویم؟

در صورت مشاهده این مگس ها قطعاً در یک قسمت از محل سکونت شما نشتی آب و رطوبت وجود دارد. محلی که معمولاً مگس های ماده تخم ریزی می کنند ، در محیط های مرطوب و یا محل تجمع آب می باشد که این محل برای رشد، تکثیر و زاد و ولدشان بسیار مناسب می باشد. عدم توجه به داشتن محیطی منظم و تمیز باعث می شود که این آفات به راحتی به این نواحی دسترسی پیدا کرده و محلی مناسب برای تغذیه و تکثیر خود فراهم کنند.

 محل ورود مگس های فاضلاب:

مگس های فاضلاب بیشتر در حمام و آشپزخانه یافت می شوند. از نواحی ورودی دیگر می توان به زیرزمین، فاضلاب و در نزدیکی پنجره ها و ... اشاره نمود.

 خطر مگس های فاضلاب تا چه حد جدی است؟

مگس های فاضلاب به دلیل سرعت افزایش جمعیت آن ها و آلودگی بالایی که دارند جز آفات مزاحم به شمار می آیند. این آفات به دلیل اینکه محل زندگی شان در چاه فاضلاب می باشد به سرعت آلودگی را گسترش می دهند و از این طریق قادراند مواد غذایی را آلوده نمایند.

بیماری هایی که این مگس ها انتقال می دهند هنوز به طور کامل شناخته شده نیست.

 علائم آلودگی ناشی از مگس فاضلاب:

از اولین نشانه های آلودگی، وجود حشرات بالغ در محیط می باشد که بر روی دیواره ها از جمله دیوار های حمام و مکان های مرطوب و  سایر مکان رشد و تکثیر آن ها مشاهده می شود البته لارو این مگس ها نیز درنزدیکی محل تکثیر و تخم ریزی آن ها قابل مشاهده است.

negindasht icon سمپاشی و مبارزه با مگس های فاضلابی رها شویم؟

Psychodidae 200 × 200 تصاویر مگس فاضلاببهترین راه مبارزه با این مگس ها آن است که محل پرورش و تکثیر آن ها را حذف کنیم که شامل مواد آلی داخل فاضلاب می باشد. این آلودگی به تنهایی پس از پاکسازی لوله ها و فاضلاب برطرف نمی شود بلکه پس از حذف محیط آلوده و محل پرورش آن ها شامل حشرات بالغ و لاروها مشکل برطرف می شود . حتی ممکن است پس از حذف محیط مورد نظر آن ها تا 20 روز  زنده بمانند ولی وقتی محیط رشد و پرورشان حذف گردد دیگر ادامه حیات برایشان امکان پذیر نیست.

شرکت نگین دشت با بهره گیری از مهندسان مجرب برنامه مدون در راستایی سمپاشی مگس فاضلاب را با توجه به شرایط محل سکونت  و میزان آلودگی به شما پیشنهاد می دهد.

red رفتار، عادات و رژیم غذایی مگس فاضلاب

 مگس های فاضلاب در چه نواحی زندگی می کنند؟

این مگس ها مناطق مرطوب پوشیده با مواد آلی مغذی را ترجیح می دهند و همان طور که از نامشان پیداست در فاضلاب ها و لوله ها یافت می شوند. این مگس ها ممکن است در نزدیکی محل مربوط به کود و کمپوست نیز یافت شوند.

 مگس های فاضلاب از چه موادی  تغذیه می کنند؟

این مگس ها از مواد آلی و ارگانیک موجود در فاضلاب ها تغذیه می کنند.

 چرخه زندگی مگس های فاضلاب :

عموماً می توان توده های نامنظم تخم ها را بر روی مواد آلی ارگانیک که مگس های فاضلاب از آن تغذیه می کنند، مشاهده کنید. این مگس ها پس از تولد به شکل لاروهای سفید و کم رنگ بوده و این لاروها در درجه حرارت چشمگیر و نامنظم و اکسیژن پایین هم زنده می مانند ولی در شرایط مطلوب قادراند از یک نسل به سرعت عبورکرده و به سرعت تکثیر شده و نسل دیگری را تشکیل می دهند.

 لارو مگس فاضلاب

معمولاً شما قادر به دیدن لارو این حشرات در منزل نیستید زیرا لاروها در یک پوشش ژلاتینی بوده که تنها زمانی که از آن بیرون بیایند قابل مشاهده می باشند. لاروها را در محل تکثیر و پرورش مگس های فاضلاب می توان یافت می شود. جمعیت لاروها با تجزیه مواد آلی، باعث مسدود کردن فاضلاب ها می شوند.

 مگس فاضلابی بالغ:

تا قبل از بلوغ این مگس ها قابل مشاهده نیستند .پس از اینکه لارو این مگس ها بالغ می شود این تنها مرحله از زندگی این مگس ها می باشد که می توان آن ها را مشاهده نمود. مگس های بالغ حدود دو هفته زندگی می کنند اما بالغ های جدید به سرعت جایگزین و تکثیر می شوند.

این مگس ها در ابتدا بسیار کوچک ، خزدار، بال های خفاشی شکل و آنتن های برجسته دارند.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi