سبد خرید خالی می باشد

شناخت و سمپاشی مگس ریز سیاه یا مگس قارچ

مگس های ریز سیاه یا مگس قارچ Order Diptera این مگس ها از چندین خانواده و گونه تشکیل شده اند.

 مگس های ریز سیاه رنگ چه شکل ظاهری دارند؟

Gnats 390×390 مگس ریز سیاهمگس های Gnats معروف به پشه های کوچک ،کشیده و اغلب بسیار ضعیف می باشند.

 چگونه از وجود این مگس ها در محیط منزل مطلع شویم؟

رطوبت و مواد آلی این مگس ها را جذب می کند. بعضی از گونه های این مگس ها، خاک گیاهان درون منزل را جهت زندگی ترجیح می دهند در صورتی که عده دیگر به دنبال مواد غذایی فاسد، زباله ها و میوه های فاسد می باشند. هر گونه رطوبت و عدم رعایت بهداشت در منازل، این مگس ها را به داخل منزل شما هدایت می کند. مگس های ریز قادر به استفاده از شرایط مناسب محیط جهت رشد و زاد و ولد می باشند.

 مگس های ریز سیاه چه خطرات جدی را به همراه دارند؟

Gnats مگس های مزاحمی هستند که هر چند آسیب عمده ای را به منزل شما وارد نمی کنند ولی با این حال سلامت انسان را تهدید می کنند. آن ها امکان حمل پاتوژن ها را دارند. این مگس ها بیشتر به گیاهان آسیب وارد می کنند و در صورتی که محل رشد و تکثیر آن ها را حذف نکنیم به سرعت تعدادشان افزایش می یابد.

 نیش و بیماری های مگس ریز سیاه Gnat

برخی از مگس های ماده این گونه از خون تغذیه می کنند که عموماً معروف به انتقال بیماری و انواع انگل ها به انسان و دام می باشند.

با توجه به گسترش این آفات و از طرفی نگرانی هایی که برای سلامت انسان به همراه دارد، برنامه های متعددی در سراسر جهان برای مبارزه و کنترل جمعیت این مگس ها ایجاد شده است.

negindasht icon سمپاشی مگس های ریز سیاه یا مگس قارچ

مؤثرترین و بهترین روش درمان و سمپاشی مگس ها، ابتدا شناسایی گونه مگس مورد نظر می باشد که باید حتما توسط یک کارشناس دفع آفات صورت گیرد. کارشناسان شرکت نگین دشت تخصص کافی در این امر داشته و با توجه به وضعیت منزل و میزان آلودگی گونه مورد نظر به شما روشی مناسب جهت ریشه کنی و سمپاشی مگس ها ارائه می دهند.

دور نگه داشتن این مگس ها از محیط زندگی شما، یک فرآیند دائم جهت ریشه کنی می باشد نه یک درمان دوره ای.

مراحل سمپاشی مگس نگین دشت:

1_ ارزیابی

2_ اجرا و نظارت بر عملیات

3_ پشتیبانی

شما را در نابودی این مگس ها یاری می کنند.

علائم وجود آلودگی ناشی از مگس های ریز سیاه یا مگس قارچ:

نشانه اصلی این مگس ها مشاهده مگس بالغ در حال پرواز می باشد.

رفتار، عادات و رژیم غذایی مگس ریز سیاه رنگ

Gnats یک نام مشترک برای حشرات بسیار کوچک بالدار در گروه حشرات پروازی می باشد.

اندازه این حشرات به قدری کوچک است که در ابتدا به نظر می رسد آن ها نوزادان این حشرات هستند ولی در حقیقت این اندازه حشرات بالغ است. این حشرات پروازی کوچک به اصطلاح Gnats نامیده می شوند که می تواند شامل مگس میوه یا مگس قارچ باشد ولی بین این دو گونه تفاوت های بسیاری وجود دارد.

 مگس های ریز سیاه از چه موادی تغذیه می کنند؟

این گونه از مگس ها جهت گرده افشانی گل ها و گیاهان نقش بسیار مؤثری را دارند و از طرفی از آفات ریز مانند شته ها گیاهان نیز تغذیه می کنند. از طرف دیگر، گونۀ دیگر از این دسته به آفات کشاورزی هجوم برده و تغذیه می کنند. بسته به نوع گونه Gnats که چه قابلیت هایی دارند ، می توانند از گیاهان، سایر حشرات و یا حتی عده ای از آن ها از خون تغذیه داشته باشند.

red چرخه زندگی مگس ریز سیاه

 تولید مثل

برخی از گونه ها به دلیل اینکه در جمعیت های بسیار زیاد زندگی و پرواز می کنند به اشباح معروف هستند. این ازدحام جمعیت حشره مگس ها در گروه های بسیار بزرگ در غروب آفتاب در هوا قابل مشاهده می باشد.

 تخم و لاروهای مگس های Gnats

مگس های ریز سیاه رنگ با توجه به نوع گونه ای که دارند بر روی زمین یا روی سطح آب تخم ریزی می کنند. لاروهای این مگس ها تقریبا غیر محرک هستند و تنها قادراند از طریق سنگ و یا گیاهان آبی حرکت داشته باشند.

 مگس های ریزسیاه رنگ بالغ

این حشره معمولاً بزرگتر از 33 میلی متر هستند که مراحل مربوط به لارو و بلوغ این مگس ها هم می تواند مفید و هم مضر می باشد.

نکات پیشگیری 

 خاک مرطوب

بهترین راه کنترل برای مبارزه با مگس های قارچ که یکی از گونه های اصلی این دسته از مگس ها به شمار می رود، شناسایی گیاهانی است که خاک بسیار مرطوب دارند . برای از بین بردن لارو این مگس ها باید توجه داشته باشید که تا خشک شدن کامل خاک آبیاری انجام ندهید و در این مرحله قادر خواهید بود تا حدی آن ها را از محیط ریشه کن کنید. با استفاده از جاروبرقی می توانید حشرات بالغ را از کنار پنجره ها و گلدان ها کاملاً  از بین ببرید.

آبیاری گیاهان باید تنها زمانی که به آب احتیاج دارند، انجام شود تا از ایجاد محل رشد مناسب برای رشد و پرورش مگس های قارچ جلوگیری شود.

 میوه ها

برای این دسته از مگس ها باید منابع غذایی را از دسترس آن ها خارج کنیم. میوه نباید در فضای آزاد خارج از یخچال باشد و از طرفی افزایش زمان نگهداری میوه می تواند باعث رشد مگس های ریز سیاه شود.

 تله ها

استفاده از تله های الکتریکی یکی دیگر از روش های مبارزه بوده که باعث انفجار و از بین بردن مگس ها در فضای آزاد می شود. ولی در این روش از یک طرف باعث کنترل جمعیت آن ها می شود و از طرف دیگر باعث از بین رفتن سایر حشرات مفید در فضا می شود. این تله ها با برق کار می کنند و باعث انتشار نور ماورای بنفش شده که حشرات را جذب می کنند و پس از جذب حشرات به صفحه آن می چسبند.

لازم به ذکر است روش های ذکر شده تنها برای از بین بردن حشرات بالغ ، مؤثر و مفید است و هیچ تأثیری بر روی لارو حشرات ندارد. در این حالت بهترین کار آن است که از متخصصین دفع آفات نگین دشت جهت مبارزه با این آفات، تماس بگیرید.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مقاله ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد! 


logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi