سبد خرید خالی می باشد

موریانه زیرزمینی فورموسان

موریانه زیرزمینی فورموسان (به انگلیسی: Formosan Subterranean Termite) با نام علمی Coptotermes formosanus، یکی از موریانه‌های بسیار مخرب و مهاجم است که باعث آسیب‌های جدی به سازه‌های چوبی می‌شود. این موریانه‌ها به ویژه در مناطق گرم و مرطوب یافت می‌شوند و به دلیل توانایی‌های بالای تخریب و سرعت تکثیرشان شناخته می‌شوند.

شکل ظاهری موریانه زیر زمینی :

رنگ آن ها کارملی یا قهوه ای مایل به زرد می باشد.

 

formosan termite 488x325

 

 اندازه موریانه زیر زمینی :

طول آن ها در حدود 5/0 اینچ بوده و حشراتی بالدار هستند.

 رفتارشناسی موریانه زیر زمینی :

ابتدا کلونی های کوچکی را به وجود آورده و سپس این کلونی های ابتدایی بیش از میلیون ها موریانه را به وجود می آورد. پس از 3 یا 4 سال که از شروع کلونی ها می گذرد، تولیدکنندگان(بالدار) تولید را شروع می کنند ولی این تولید کلونی را در مستعمره خود انجام نمی دهند و خارج از مستعمره با هزاران نفر در تلاش برای جفت شدن و ایجاد مستعمره و کلونی های مختلف دیگر این تولید را انجام می دهند.فعالیت آن ها بیشتر در روزهای گرم و بارانی در بهار و تابستان بیشتر در شب و عصرها این اتفاق رخ می دهد.

زیستگاه موریانه زیر زمینی:

این کلونی های بزرگ زیرزمینی ده برابر اندازه دیگر گونه موریانه های زیرزمینی اندازه آن ها بوده و لوله های گلی در ساختار دیواره ایجاد می کنند این لانه ها شامل ده ها هزار موریانه بوده که آن ها به اندازه کافی رطوبت را برای آن ها در دوره های خشک نگه می دارد.

 اهمیت اقتصادی موریانه زیر زمینی:

موریانه فورموسان از سایر موریانه های زیرزمینی تهاجمی تر بوده و وجود کلونی های بزرگ عامل اصلی آسیب به شمار می آید که بسیار ترسناک می باشند. این آفت شش پای افسانه ای از طریق ترک و درز و از طریق لوله کشی موجود در ساختمان به داخل سیمان وارد شده و با جویدن آسفالت ، گچ ، پلاستیک خود را به منبع غذا و رطوبت می رساند.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از ورود موریانه‌های فورموسان به خانه یا محل کار شما آورده شده است:

  • هرگونه ترک یا شکافی را در فونداسیون یا دیوارهای خود ببندید.

  • مطمئن شوید که لوله های فاضلاب و آب شما به درستی مهر و موم شده اند.

  • چوب های هیزم را از خانه خود دور نگه دارید.

  • برگ ها و سایر مواد گیاهی را از اطراف خانه خود پاک کنید.

  • بازرسی های منظم موریانه انجام دهید.

با رعایت این نکات می توانید به جلوگیری از ورود موریانه های فورموسان به خانه یا محل کار خود و جلوگیری از مشکلات ناشی از آنها کمک کنید.

اهمیت پیشگیری:

پیشگیری از ورود و تکثیر موریانه‌های فورموسان و بازرسی موریانه بسیار مهم است، زیرا این موریانه‌ها می‌توانند به سرعت به سازه‌های چوبی آسیب برسانند و تعمیرات پرهزینه‌ای را به همراه داشته باشند. همکاری با متخصصان آفات نگین دشت برای اجرای روش‌های مناسب کنترل و پیشگیری می‌تواند در محافظت از ساختمان‌ها و کاهش خسارات موثر باشد.

termit1  در پایان قابل ذکر است تمامی فعالیت های موریانه زدایی , سمپاشی موریانه شرکت صد در صد تضمینی با ارایه ضمانت نامه رسمی می باشد. امید است با همکاری یکدیگر محیطی عاری از موریانه و آرامی داشته باشیم.

 

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi