سبد خرید خالی می باشد

موریانه زیرزمینی فورموسان

Formosan Termites-Coptotermes formosanus

 شکل ظاهری موریانه زیر زمینی :formosan termite 488x325

رنگ آن ها کارملی یا قهوه ای مایل به زرد می باشد.

 اندازه موریانه زیر زمینی :

طول آن ها در حدود 5/0 اینچ بوده و حشراتی بالدار هستند.

 رفتارشناسی موریانه زیر زمینی :

ابتدا کلونی های کوچکی را به وجود آورده و سپس این کلونی های ابتدایی بیش از میلیون ها موریانه را به وجود می آورد. پس از 3 یا 4 سال که از شروع کلونی ها می گذرد، تولیدکنندگان(بالدار) تولید را شروع می کنند ولی این تولید کلونی را در مستعمره خود انجام نمی دهند و خارج از مستعمره با هزاران نفر در تلاش برای جفت شدن و ایجاد مستعمره و کلونی های مختلف دیگر این تولید را انجام می دهند.فعالیت آن ها بیشتر در روزهای گرم و بارانی در بهار و تابستان بیشتر در شب و عصرها این اتفاق رخ می دهد.

زیستگاه موریانه زیر زمینی:

این کلونی های بزرگ زیرزمینی ده برابر اندازه دیگر گونه موریانه های زیرزمینی اندازه آن ها بوده و لوله های گلی در ساختار دیواره ایجاد می کنند این لانه ها شامل ده ها هزار موریانه بوده که آن ها به اندازه کافی رطوبت را برای آن ها در دوره های خشک نگه می دارد.

 اهمیت اقتصادی موریانه زیر زمینی:

موریانه فورموسان از سایر موریانه های زیرزمینی تهاجمی تر بوده و وجود کلونی های بزرگ عامل اصلی آسیب به شمار می آید که بسیار ترسناک می باشند. این آفت شش پای افسانه ای از طریق ترک و درز و از طریق لوله کشی موجود در ساختمان به داخل سیمان وارد شده و با جویدن آسفالت ، گچ ، پلاستیک خود را به منبع غذا و رطوبت می رساند.

termit1  در پایان قابل ذکر است تمامی فعالیت های موریانه زدایی , سمپاشی موریانه شرکت صد در صد تضمینی با ارایه ضمانت نامه رسمی می باشد. امید است با همکاری یکدیگر محیطی عاری از موریانه و آرامی داشته باشیم.

 

منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi