تلفن تماس : 88330133      09124540649

مورچه

شناخت مورچه ها

 مورچه ها موجوداتی شگفت انگیز و برخلاف موریانه ها آفات واقعی به شمار می آیند. در حدود 20000 گونه تا کنون روی زمین شناخته شده و آن ها در هر مکانی علی الخصوص در مکان های گرم و مرطوب یافت می شوند.

این آفات در یک گستره ای که از یک مورچه بسیار کوچک نظیر sugarant که کاملاً بی ضرر بوده تا مورچه های پرکار و بی رحم همچون مورچه های آتشین که نیش و گاز آن ها همچون آتش است ، تشکیل شده اند.

این آفات مکان هایی مانند چمن، محوطه های فضای سبز، نزدیک به مواد خوراکی ، مکان های تولید مواد غذایی و ظرف غذای حیوانات خانگی را برای زندگی ترجیح می دهند.

اندازۀ آن ها بسیار کوچک و تعداد آن ها بسیار زیاد می باشد. اگر در نقطه ای مورچه ای دیده شود بدانید تا یک مسیر طولانی به سمت مواد خوراکی در حال حرکت اند و کلیه محیط را احاطه می کنند. اندازۀ کوچک آن ها شرایط را برای پیدا کردن غذا و زنده ماندن در محوطه بیرون دشوار می سازد.

بدن مورچه از سه بخشی (شامل سه جفت پا) تشکیل شده و این حشرات به صورت کلونی با افراد هم گونۀ خود زندگی می کنند.

مورچه ها همچون زنبورها اعضای یک hymenoptera به شمار آمده و به زیر شاخه هایی تقسیم می شوند.

  •  مورچه های بالدار در لانه هایی با جمعیت زیاد و آب و هوای گرم زندگی می کنند. این مورچه ها با هم جفت شده و کلونی های زیادی را به وجود می آورند.
  •  از لحاظ شکل ظاهری موریانه و مورچه شباهت زیادی به یکدیگر دارند.
  • مورچه دارای بدنی نازک و باریک بوده در حالی که موریانه بدنی کشیده دارند. مورچه ها دارای دو جفت بال نازک که محکم به پشت آن ها چسبیده در صورتی که بال موریانه شبیه به مورچه بوده ولی شکننده است علی الخصوص در هنگام ازدحام یک شاخص خوب در تشخیص این دو حشره بوده و تفاوت دیگر در آنتن های آن هاست که مورچه دارای آنتن زانویی و موریانه دارای آنتن هایی راست و مستقیم می باشد.

مورچه ها از مواد غذایی متفاوتی تغذیه می کنند علی الخصوص به مواد شیرین و عسلی به شدت علاقه دارند. گونه های مورچه بسیار با هم متفاوت بوده مانند آرژانتینی، ghost (شبح)، پاسفیدها ...

گونۀ پاسفیدها بیشتر به سمت مزارع تمایل داشته و بیشتر از گیاهان داخل مزارع محافظت می کنند و به عنوان شکارچی آفاتی هستند که از منابع شیرین تغذیه می کنند و این آفات را از بین می برند.

مورچه ها به صورت اجتماعی زندگی می کنند و شامل هزاران و حتی میلیون ها به صورت کلونی هستند .

مورچه های کارگر بالغ جزء شایع ترین مورچه ها بوده که خود دارای 3 تیپ هستند:

  • ملکه
  •  نر 
  • کارگران

چگونگی ارتباط مورچه ها با یکدیگر همیشه جای سؤال داشته است؟ فرومون(Pheromones) بهترین فرم شناخته شده مورچه هاست. مورچه با استفاده از سیگنال های شیمیایی یاد می گیرند چگونه غذا را پیدا کرده و کلونی ها را از هر گونه خطری که آن ها را تهدید می کند با خبر کنند.

 مورچه ها تنها در چند روز رشد کرده و هر مورچه در 4 مرحله متمایز در هنگام رشد شامل تخم ، لارو ، شفیره و بلوغ را طی می کنند و زندگی آن ها شلوغ و کوتاه تر از انسان است. متوسط عمر آن ها 45 تا 60 روز است اگر چه تکثیر آن ها سریع می باشد ولی با گذشت زمان بزرگتر می شوند.

negindasht iconکنترل و سمپاشی مورچه :

 اگر شما در تهران و یا شهرهای اطراف آن به سر می برید و مورچه به خانه شما هجوم آورده شرکت نگین دشت در ارائه خدمات زیست محیطی و درمان تخصصی و قطعی اقدام به سمپاشی مورچه می نماید.

سمپاشی تضمینی مورچه

شرکت سمپاشی نگین دشت با بهره مندی از دانش کارشناسان و مهندسان با تجربه ، بیش از سه دهه در عرصه سمپاشی منازل و مبارزه با ناقلین و حشرات موذی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی فعالیت داشته و افتخار دارد خدمات کنترل و مبارزه با آفات را با استفاده از سموم معتبر و با کیفیت روز دنیا به شما عزیزان ارائه نماید.

۰۲۱-۸۸۳۳۰۱۳۳

از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدظهر

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مکاتبات رسمی

تمام نقاط استان تهران

تهران، کرج، اسلامشهر، شهریار، پردیس، رودهن, پرنددرباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی