سبد خرید خالی می باشد

آیا سوسک ها باعث گزش یا گازگرفتگی در انسان می شوند؟

گزش سوسک در انسان

یکی از سوالاتی که به طور عمده ذهن شما را درگیر می کند این است که آیا سوسک ها قابلیت گاز گرفتن انسان را دارند؟

از آنجا که سوسک ها از دسته حشرات همه چیزخوار هستند و هم از گیاه و گوشت تغذیه می کنند و از طرفی از گوشت زنده و مردۀ بدن انسان و سایر قسمت ها از جمله ناخن، مژه و یا پوست مردۀ دست و پا انسان تغذیه می نمایند می توان به قابلیت آن ها درگاز گرفتگی انسان نیز پی برد.

گزش سوسک روی سطح بدن باعث ایجاد تحریکات پوستی، تورم و سایر علائم آلرژیک پوستی می گردد که در برخی موارد باعث عفونت پوست نیز می شود.

cockroach bites in humans 750 x 422

علت گازگرفتگی پوست توسط سوسک

عموماً سوسک ها با انسان زنده کاری ندارند مگر در مواردی که شدت آلودگی در محیط بالا رفته و جمعیت سوسک ها افزایش یابد و به دلیل محدودیت در منابع غذایی جهت تغذیه به انسان هجوم می آورند ولی در صورت وجود منبع غذایی از جمله زباله ها و یا سایر حشرات سوسک ها به هیچ عنوان جهت تغذیه به انسان آسیبی وارد نمی کنند.

خطرات ناشی ار آلودگی سوسک

در صورتی که جمعیت سوسک ها کنترل نشود و تعداد آنها افزایش یابد و از طرفی با کاهش منبع غذایی مواجه شوند از سایر مواد غذایی غیر معمول تغذیه می کنند.

توصیه می شود در صورت مشاهدۀ سوسک ها با کارشناسان دفع آفات شرکت نگین دشت تماس گرفته تا در اسرع وقت با بهترین روش و به روزترین سموم روز دنیا در جهت ریشه کنی و سمپاشی سوسک منزل شما اقدام نمایند.

یکی از جدی ترین و خطرناک ترین سوسک هایی که انسان را گاز می گیرند سوسک های موجود در شناور و کشتی هاست که باعث گاز گرفتگی پوست و آسیب به فرد می شوند، بنابراین کسانی که در کشتی کار می کنند با پوشیدن لباس های پوشیده و مناسب سعی می کنند تا خود را از گازگرفتگی آن ها حفاظت کنند. این گزش و گازگرفتگی فقط مربوط سوسک آمریکایی نیست بلکه در آلودگی های شدید سوسک های ریز آلمانی نیز این اتفاق می افتد و انسان را مورد هجوم خود قرار می دهند.

در صورت مشاهده انواع سوسک ها جهت رفع آلودگی و پیشگیری از عواقب خطرناک آلودگی به محل سکونت انسان در اسرع وقت با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا منزل شما را با سموم خارجی و ژل سوسک کش موثر پاکسازی کنند.

 

 منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

 
logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi