سبد خرید خالی می باشد

تفاوت حشره ساس با گال

حشره ساس و گال هر دو برای بقای خود به میزبان انسان متکی هستند از طرفی هر دو به روش هایی مشابه پخش می شوند با این تفاوت که به طور متفاوتی از میزبان خود انسان تغذیه می کنند.

حشره ساس ها پس از ورود به محل زندگی انسان در تمامی درز و شکاف ها منزل شما تخم ریزی کرده و سپس ساس بالغ برای تغذیه از خون میزبان در نزدیک ترین محل به استراحت انسان از جمله تشک و تختخواب پنهان می شوند و شب ها جهت تغذیه ازخون میزبان از مخفیگاه خود خارج می شوند و پس از تغذیه مجدد به لانه خود برمی گردند. ساس ها معمولا وعده های غذایی منظمی خون مصرف می کنند اما مشخص شده ساس بدون تغذیه نیز ماه ها زنده می ماند. محل گزش ساس روی سطح بدن ایجاد التهاب ، قرمزی و خارش پوستی می کند و محل گزش عموماً قابل مشاهده است البته میزبان های مختلف آلرژیک های متفاوتی را نسبت به گزش ساس از خود نشان می دهند بنابراین برخی افراد ممکن است گزش داشته باشند ولی جای گزش مشخص نباشد در نتیجه این افراد ممکن است به مرور زمان با شوک آنافلاکسی مواجه شوند یا برخی افراد فقط بعد از گزش با خارش پوستی مواجه شوند.

کنه گال از خون تغذیه نمی کند اما از طرفی بیش از سه روز نمی تواند بدون میزبان خود انسان زندگی نماید. گال برای تخم ریزی ، پوست میزبان را سوراخ کرده و زیر پوست فرو می روند و این پروسه تخم ریزی حدود 10 روز طول می کشد و تا دو ماه زیر پوست می مانند. بثورات گال نسبت به ساس بیشتر به نظر می آید و معمولاً قسمت هایی مانند زیر بغل، شکم و نواحی تناسلی را درگیر می کند.

تفاوت حشره ساس با گال

شناخت ساس و گال

عکس گزش ساس و عکس گزش گال

چگونگی مقایسه تکثیر گال و ساس

گال و ساس هزاران سال است که در کنار میزبان خود انسان زندگی می کنند تماس با افراد آلوده (از طریق وسایل شخصی و یا در آغوش گرفتن فرد و ...) می تواند باعث انتشار هر دو مورد شود. استفاده از وسایل شخصی مانند وسایل خواب، حوله ، لباس و ... یکی از راه های انتقال و انتشار گال و ساس می باشد همچنین از طریق وسایل داخل چمدان که از اتاق هتل  آلوده به ساس یا گال باشد، آلودگی  به راحتی انتقال می یابد.

چگونگی تشخیص گال از ساس

درحالی که علائم ناشی از گال به سختی قابل مشاهده می باشد ولی گزش های ناشی از ساس راحت تر قابل مشاهده می باشد. از طرفی باید توجه کنید که اثرات مربوط به وجود گال یا گزش ساس با سایر علام مربوط به بیماری های پوست اشتباه گرفته نشود.

کنه گال در صورتی که به میزبان خود نچسبد بعد از چند روز می میرد اما ساس ها بدون غذا تا ماه ها زنده باقی می مانند و این یکی از دلایل است که سمپاشی ساس را بسیار دشوار نموده و تنها کارشناسان دفع آفات یا حشره شناسان می توانند در جهت ریشه کنی اقدامات لازم را به شما ارائه دهند .

در صورت تشخیص گال باید آلودگی محیط توسط کارشناسان ماهر شرکت نگین دشت صورت گیرد و سپس با مراجعه به مراکز درمانی اقدام به درمان پوست نموده تا حین درمان محیط شما پاکسازی شده باشد .

جهت ریشه کنی و سمپاشی ساس نیز متخصصان دفع آفات شرکت نگین دشت با ارائه حرفه ای ترین روش ها و سموم خارجی با یک مرحله اقدام به پاکسازی محیط می نمایند.

عکس گزش ساس و عکس گزش گال

مقالات مرتبط با حشرات گزنده

 بیشترین گونه جانوری دنیا حشرات هستند و به همین ترتیب تعداد حشراتی که انسان را می گزند ، محدود نیستند .
از جمله مهمترین این حشرات میتوان از زنبور عسل ، زنبور قرمز ، زنبور درشت ، مورچه آتشین ، عنکبوت و عقرب نام برد . برخلاف مارگزیدگی در گزش حشرات محل گزش تنها یک نقطه می باشد .

سمپاشی پشه
سمپاشی پشه

سمپاشی تخصصی پشه

سمپاشی کک
سمپاشی کک

سمپاشی تضمینی کک

سمپاشی کنه
سمپاشی کنه

سمپاشی کنه کبوتر

ساس تختخوابی
ساس تختخوابی

سمپاشی تخصصی ساس تختخوابی

سمپاشی تخصصی ساس و گال

شرکت سمپاشی نگین دشت با بهره مندی از دانش کارشناسان و مهندسان با تجربه ، بیش از سه دهه در عرصه سمپاشی منازل و مبارزه با ناقلین و حشرات موذی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی فعالیت داشته و افتخار دارد خدمات کنترل و مبارزه با آفات را با استفاده از سموم معتبر و با کیفیت روز دنیا به شما عزیزان ارائه نماید.

۰۲۱-۸۸۳۳۰۱۳۳

از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدظهر

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مکاتبات رسمی

تمام نقاط استان تهران

تهران، کرج، اسلامشهر، شهریار، پردیس، رودهن, پرند

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi