سبد خرید خالی می باشد

تغذیه و خسارات سوسک فرش

سوسک فرش نابالغ یا همان لارو سوسک فرش از وسایل الیافی و منسوجات داخل منزل تغذیه می کند و به آن ها آسیب وارد می نماید و لاروها از لحاظ شکل ظاهر شباهت زیادی به لارو بیدها دارد. لارو سوسک فرش الیاف طبیعی را جهت تغذیه ترجیح می دهد در حالی که سوسک فرش بالغ (حشره ای ریز خالدار شبیه به کفشدوزک) به هیچ عنوان از الیاف تغذیه ندارند و فقط از شهد و گرده گیاهان تغذیه می کنند. لارو سوسک فرش مکان های تاریک را جهت پنهان شدن ترجیح می دهند و اغلب تا زمانی که آسیب و شدت آلودگی ناشی از سوسک فرش در محل گسترده نشود به راحتی متوجه وجود آلودگی نخواهید شد.

carpet beetle damage negindasht

لاروهای سوسک فرش الیاف طبیعی مانند خز، ابریشم، پشم، پر و ... را جهت تغذیه ترجیح می دهند . این حشرات به لباس، مبلمان، وسایل خواب و ... آسیب وارد می کنند در صورت در دسترس نبودن الیاف طبیعی لاروها از الیاف و منسوجات مصنوعی و حتی گاهی از غلات، ادویه، آجیل و ... نیز تغذیه می کنند آن ها از بقای پوست و موی انسان و یا حیوانات خانگی نیز تغذیه می نمایند.

لارو سوسک فرش عموماً در قسمت هایی مانند زیر تخت خواب ، مبلمان، زیرفرش، کمدهای دیواری ، سقف و درزو شکاف قرنیز دیوار و درها پنهان می شود. لارو ها به آرامی حرکت می کنند و جمعیت لاروها در مدت زمان کوتاه به سرعت افزایش می یابد.

سوسک فرش بالغ از گیاهان ازجمله شهد و گرد گیاهان و برگ های گیاهان زینتی تغذیه می کند و به گیاهان آسیب وارد می نماید و از طرفی هیچ آسیبی به فیبر و سایر الیاف داخل محل سکونت انسان وارد نمی کند و اصولاً سوسک فرش بالغ را در محل هایی که گل و گیاه وجود دارد بیشتر مشاهده می نمایید.

لارو سوسک فرش می تواند سوراخ های زیادی در فرش ، پارچه ، تابلوی فرش، لباس، پرده، نمد زیر چکش های پیانو و ... ایجاد کند. لارو سوسک فرش ابتدا با حرکت روی الیاف و منسوجات تغذیه از الیاف  را انجام می دهد و پس از مدتی الیاف به مرور زمان نازک شده و در محل آسیب دیده سوراخ ایجاد می شود این پروسه حداقل 4 تا 6 ماه زمان می برد. برخی افراد با مشاهده سوسک فرش  به دلیل عدم مشاهده آسیب ناشی از آن ها به الیاف این مسئله را جدی نمی گیرند و اقدام به سمپاشی نمی کنند و بعد از چند ماه با آسیب ناشی از این لاروها روی وسایل الیافی خود مواجه می شوند پس بهتر است به محض مشاهده لارو یا حشره بالغ سوسک فرش جهت پیشگیری از آسیب به وسایل داخل منزل اقدام به سمپاشی و ریشه کنی سوسک فرش نمایید.

موهای پرزدار موجود روی بدن لارو سوسک فرش می توانند باعث تحریک پوست انسان شود به همین جهت زمانی که لاروها پوست‌اندازی می‌کنند، پوسته مرده آنها نیز می‌تواند باعث تشدید واکنش‌های آلرژیک و درماتیت در افراد حساس شود. بنابراین در واقع سوسک فرش در افراد ایجاد گزش نمی کند ولی به دلیل برخورد پوست با لارو یا پوسته های حشرات  می تواند واکنش آلژیکی از خود نشان می دهد که برخی افراد این واکنش را با جای گزش اشتباه می گیرند.

هنگامی که سوسک‌های فرش بالغ را در اطراف پنجره‌های خود مشاهده می‌کنید، معمولاً نشانه‌ای است که تخم‌ها یا لاروها در جایی در خانه شما پنهان شده‌اند و بایستی بلافاصله با کارشناسان شرکت سمپاشی نگین دشت تماس بگیرید تا قبل از وارد شدن خسارت سنگین اقدام به سمپاشی نمایید.

 سمپاشی سوسک فرش

کارشناسان شرکت سمپاشی  نگین دشت به صورت کامل جهت ریشه کنی و سمپاشی سوسک های فرش آموزش های لازم را دیده اند و با ارائه یک برنامه منحصر به فرد جهت ریشه کنی و نابودی لارو و حشره بالغ سوسک فرش به شما برنامه ای مدون و کاربردی را جهت مبارزه ارائه می دهند.

از طرفی کارشناسان روش های بهسازی محیط را حین سمپاشی به شما به طور کامل آموزش می دهند تا از ورود مجدد سوسک فرش به منزل شما پیشگیری شود.

در صورت مشاهده لارو یا حشرات بالغ سوسک فرش جهت پیشگیری از هر گونه خسارت و پیشگیری از افزایش میزان آلودگی سوسک فرش در منزل با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا در اسرع وقت با بهترین سموم روز دنیا در جهت سمپاشی و ریشه کنی سوسک فرش در منزل شما اقدامات لازم را  به شما ارائه نمایند.


منبع مقاله: شرکت نگین دشت

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!

logo sampashi

مشاوره رایگان

021-88330133


تمام نقاط تهران و کرج

درباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از 30 سال تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند، سوسک، ساس، پشه، موریانه، کنه، مورچه، کک، موش و... با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می‌باشد.

در ارتباط باشید:

logo-samandehi