تلفن تماس : 88330133      09124540649

آیا سوسک فرش و قالی روی پوست افراد ایجاد گزش می نماید؟

خطرات سوسک فرش برای سلامتی

سوسک فرش یکی از مهمترین انواع بیتل محسوب می شود. سوسک فرش بالغ به هیچ عنوان باعث ایجاد گزش درانسان نمی شود و حتی در مرحله بلوغ هم تغذیه ای از الیاف ندارند و تنها خاصیت باروری و تخم ریزی دارند ولی در مرحله لارو ،سوسک فرش از پارچه و الیاف طبیعی موجود در محل تغذیه می نماید.

سوسک فرش بالغ و بزرگسال در این مرحله از گرده و شهد درختان در فضای بیرون یا گاها گیاهان داخل منزل تغذیه می نماید. این نوع از بیتل ها به دلیل عدم مجهز بودن به دندان در فک پایین قابلیت گزش هم ندارند به همین دلیل سوسک فرش به هیچ وجه علاقه ای به گاز گرفتن انسان یا حیوان خانگی برای به دست آوردن غذای خود ندارد.

لاروهای سوسک فرش روی سطح بدن خود دارای تعداد زیادی پرز و مو هستند و تنها در این مرحله از زندگی به دلیل وجود کرک و پرزهایی که روی پوست خود دارند در صورت تماس با پوست انسان باعث ایجاد واکنش های آلرژیکی در افراد می شود که چنین واکنشی باعث ایجاد بثورات یا تحریکات به صورت قرمزی یا التهاب پوستی قابل مشاهده شود. گاهی به اشتباه تصور می شود این مورد در اثر گزش یکی از انواع حشرات مکنده و خونخواراز جمله ساس اتفاق افتاده است و ایجاد نگرانی در افراد می نماید.

آیا سوسک فرش حشره ای مضر است؟

لارو سوسک های فرش یکی از مضرترین حشرات به شمار می آیند که به دلیل تغذیه از الیاف و پارچه بیشترین آسیب اقتصادی را به وسایل منزل وارد می نمایند. از جمله به الیافی از جنس، پنبه، پر، ابریشم، پشم و ... و همچنین از وسایلی که داخل منزل موجود است از کرک و پرزهای داخل منزل، مو، خرده های مواد غذایی و اجساد حشرات مرده و ...

لارو سوسک فرش بیشتر در مکان های تاریک و دور از دسترس پنهان شده و از پارچه و الیاف طبیعی تغذیه می نمایند ولی سوسک فرش بالغ از گرده و شهد گل و گیاهان و فضولات حیوانات تغذیه می نماید پس سوسک فرش بالغ آسیبی به الیاف نمی رساند و تنها مسئولیت تولید مثل و تخم ریزی را به عهده دارد و در مرحله لارو شروع به تغذیه از الیاف و آسیب به آن ها می نمایند.

شایع ترین گونه سوسک فرش ، سوسک فرش مبلمان و سوسک فرش سیاه می باشد.

در صورت مشاهده هر گونه سوسک فرش در اسرع وقت قبل از ایجاد هر نوع خسارتی به اموال موجود با کارشناسان شرکت نگین دشت تماس گرفته تا بهترین روش جهت سمپاشی و ریشه کنی سوسک فرش را به شما ارائه دهند.

آفات را از خانه خود دور نگه دارید

شرکت سمپاشی نگین دشت با بهره مندی از دانش کارشناسان و مهندسان با تجربه ، بیش از سه دهه در عرصه سمپاشی منازل و مبارزه با ناقلین و حشرات موذی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی فعالیت داشته و افتخار دارد خدمات کنترل و مبارزه با آفات را با استفاده از سموم معتبر و با کیفیت روز دنیا به شما عزیزان ارائه نماید.

۰۲۱-۸۸۳۳۰۱۳۳

از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدظهر

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مکاتبات رسمی

تمام نقاط استان تهران

تهران، کرج، اسلامشهر، شهریار، پردیس، رودهن, پرنددرباره شرکت نگین دشت

شرکت مهندسی نگین دشت با بیش از ربع قرن تجربه به صورت تخصصی در زمینه خدمات سمپاشی حشرات ، طعمه گذاری انواع موش و مبارزه با آفات خانگی و صنعتی مانند ،سوسک ، ساس ، پشه ، موریانه ، کنه ، مورچه ، کک ، موش و...  با افتخار در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد.

در ارتباط باشید :

    

اطلاعات تماس

شما میتوانید هم اکنون سوالات مربوط به ضد عفونی و سمپاشی حشرات را به طور مستقیم با کارشناس نگین دشت مطرح فرمایید.

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 logo-samandehi
 

ارتباط با ما

ارتباط مستقیم با کارشناسان ما در شبکه های اجتماعی